פורום כאב בקרב חולי סרטן

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - כאב
כאב הוא אחד התסמינים הנפוצים ביותר במחלות ממאירות. מחקרים מראים כי 70-90% מהמטופלים האונקולוגיים חווים כאב במהלך המחלה, ובשלבים המתקדמים של המחלה כ-75% מהחולים חווים כאב תמידי. למרות שכיחותו והפגיעה באיכות החיים שנגרמת בעקבותיו, המודעות הציבורית והרפואית לכאב הסרטני עדיין נמוכה; תוצאות סקר שהתפרסם בתחילת 2009 העלו כי רק כמחצית מהסובלים מכאב מקבלים טיפול מתאים לכאבם. מטרתו של פורום זה היא לשמש במה להתייעצות ותמיכה בכל הקשור להתמודדות ולטיפולים בכאב כתוצאה ממחלת הסרטן.
74 הודעות
56 תשובות מומחה

מנהל פורום כאב בקרב חולי סרטן

הפורום נסגר
08/05/2016 | 20:09 | מאת: מאמינה

רציתי לברר האם יש תרופה שפועלת כמו טרגין אך לא פוגעת בנשימה.אימי חולה במיאלומה והיתה צמודה לחמצן בחצי שנה האחרונה בשל כשל נשימתי שעברה.לפני יומיים הפסיקה לקחת טרגין ומאז מסתדרת בלי חמצן אך הכאבים בלתי נסבלים.אני רוצה לעזור לה למצוא נדהו במקום הטרגין שלא יפגע בנשימה.תודה

שלום שמי מור ואני סטודנטית באוניברסיטת בן גוריון. אני עורכת מחקר לגבי תזונה עבור אנשים שחולים במחלת הסרטן ומתקשים לאכול מזונות קשים/מוצקים. המחקר נערך בייעוץ וליווי צמוד של דיאטן קליני שעובד במחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה. אשמח להעביר שאלון קצר בפורום זה. אשמח לדעת האם הדבר אפשרי והאם תוכל לסייע לי לקדם את הנושא. בברכה, מור

29/10/2015 | 23:50 | מאת: צבי

אצל אבי אובחן גליובסטומה , התחיל הקרנות וכימותרפיה ונוטל כעת סטרואידים וכו'. התפתחה אצלו בצקת ב2 הרגליים , עם פצעים בקרסול ימין, ולאורך היום מרגיש כאבים שמשום מה מתגברים ומחריפים שנשכב במיטה בלילה, עשה בדיקת דופלר היום ויצא תקין לפי מה שהבנתי. השאלה האם יש הסבר לתופעה הזאת? (אם יש צורך בעוד מידע כדי לענות אשמח לכתוב) והאם ניתן במקרים כאלה (שנוטלים טמודל) לקחת משכך כאבים כגון אופטלגין וכדומה?

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שניתן להוסיף כל טיפול נגד כאב שצריכים כמו אופטלגין ואפילו תרופות על בסיס אופיאטים. לצערי המחלה הזאת קשה בד"כ וכל מה שאתה מתאר זהו סיבוך של המחלה ותופעות לוואי של התרופות שלוקח.

לקריאה נוספת והעמקה
02/11/2015 | 09:30 | מאת: צבי

אבי שאובחן בגליובסטומה ומטופל בתמודל בנוסף לבצקת ולפצעיפם ברגל הוא סובל כשבוע מתחילת הטיפול - מכאבי בטן ועצירות קשים, ניסה סירופ אבילאק,חוקן, שמן זית וכל דבר וזה לא משתפר.. האם יש דרך להקל עליו?

20/12/2014 | 09:17 | מאת: מיכל

שלום רב אישה בת 73 עם סרטן לבלב גרורתי כרגע לא מקבלת טיפולים . לאחר חסימה בדרכי מרה ושמו לה נקז . כרגע סובלת מכאבים בכתף הימנית . ויש לה בצקות ברגליים . עייפה כל הזמן וישנה רוב היום . מקבלת פנטה 100 שמחליפים כל שלושה ימים, נקסין 250 מ"ג וסטריאודים 4 מ"ג . בנוסף 5 פעמים לפי הצורך אוקסיקוד פורטה 2CC ואופטלגין בשתייה לסירוגין . הכאבים ממשיכים . איזה טיפול היא יכולה לקבל שלא יכאב לה ? ואיך אפשר לטפל בבצקות ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ההצקות בשלב הזה משניות למחלה וחסר חלבונים בגלל יצור מופחת עי הכבד. ניתן לנסות חצי כדור פוסיד ותוספי מזון מועשרים בחלבונים כגון אינשור. לגבי הכאב הייתי מנסה להוסיף תרופות כנגד כאב עצבי כגון ליריקה ובכל זאת לנסות קנביס רפואי. בהצלחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל בעיקרון כל קבוצת התרופות האופיאטים כגון אוקסיקוד ופינצטה יכולה לגרום לבחילות והקאות אך לא ניתן לשלול קשר למחלה. במידה ולא מאוזנת מבחינת הכאב הייתי מנסה להעלות מינון של המדבקה ל- 50 או עובר לטיפול בכדורים עם טרגין 20 מג פעמיים ליום. את מנות ההצלה , במקום אוקסיקוד אפשר לתת אקטיק או מיר במידה ולא מתאים לה אוקסיקוד.

לקריאה נוספת והעמקה
20/09/2014 | 17:49 | מאת: מיכל

שלום רב, לאמי בת 73 יש סרטן לבלב כבר שנתיים. עושה כרגע טיפול בג'מזר סובלת מכאבי גב וכאב בטן ימנית עליונה, בחילות והקאות וירידה במשקל הגידול אותו גודל כבר יותר משנה . בהתחלה עברה טיפולים בפוליפורינוקס היה צמצום בגידול ואז 5 הקרנות וכמעט שנה שלא סבלה מכאבים ללא טיפול כימותרפי בכלל. לפני כמה חודשים הכאבים חזרו. מטופלת במדבקה פנטה 25 ואוקסיקוד ואופטלגין בשתייה ונרות פרמין לבחילות. בהתחלה לא עזר אחרי כמה שבועות היה שיפור לא לקחה בכלל אוקסיקוד אופטלגין התיאבון חזר ולא היה בחילות . עכשיו שוב חזר . איזה טיפול לכאב זה היית ממליץ ? האם האוקסיקוד גורם לבחילות והקאות ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה
02/08/2014 | 11:13 | מאת: ולנטינה סבלייב

כמה זמן נמצא טרמדקס בשתן

לקריאה נוספת והעמקה

מהלך האישפוז: הגיע לאישפוז בגלל כאבים בכל הגוף, לא יכל לקום מהמיטה יממה שלמה. ברקע IHD, פרפור/רפרוף עליות, תת תריסיות, בעברו. אנמיה כרונית עם חסר B12 לאור רגישות בניקוש הגב ב- CT הודגמו נגעים ליטיים ושבר ב- L4 עם מרכיב של לחץ קשרה על השק הדורלי. לקחנו בירור ל MM והודגם MM לפי נגעים ליטים, פיק מונוקלונלי בדם (אימונופיקסציה IGG למבדה) ו- 42% פלסמוציטים במח העצם. כמו כן אלבומין 33 ובטא 2 מקרוגלובולין גבוה. FLC תקין, ללא פרוטאינוריה. לציין PSA תקין. לגבי המיאלומה בייעוץ המטולוג הותחל דקסקורט 10 מ"ג פעמיים בשבוע (ראשון ורביעי). לאור מתן סטרואידים שצפוי להיות ממושך הותחל לוסק (PPI) וקלטרייט. לא הותחל ולקייד ולא הותחל ארדיה בהחלטת המטולוגים (יש בעיה בשיניים ולאחר שבדיקת פה ולסת המליץ עקירות מרובות, ההמוטולוגים אינם מעוניינים במתן ארדיה). עבר בבית החולים ניתוח ורטברופלסטיה. בהמלצות ניתן טיפול נגד כאבים (פרקוסט ותוספת של אופטלגין) וכתוב ש"הכאב צפוי לפחות לאור הזרקת הצמנט בורטברופלסטיה". השאלות הן: 1. האם חוץ מהמיאלומה יש לאבא עוד מחלות? מה הן כל המחלות הנוספות שגורמות לו לחולשה וכאבי מוות? 2. האם הזרקת הצמנט (ורטברופלסטיה) לא אמורה היתה להפחית את הכאב? האם הכאב בעקבות הניתוח הוא זמני? האם הניתוח גרם ליותר כאב? 3. האם התרופות ולקייד וארדיה – יטיבו עם הכאבים שלו (האם לא עדיף לעקור שיניים ולאכול אוכל מרוסק – ולקחת את הכדורים האלה?) 4. מה עושים הסטרואידים, הלוסק והקלטרייט? 5. האם יש דרך טבעית נוספת שתעזור להקל על הכאבים שלו או להטיב עם כל מה שיש לו? 6. איך צריך להקים חולה כזה מהמיטה? איך רוחצים אותו? האם מותר לו לעמוד? (הוא עצמו לא יכול לבד לעמוד וגם אם עומד זה לכמה שניות עם עזרה) – האם כל תזוזה שהוא עושה גורמת לו ליותר שברים בעצמות? תודה רבה לכם.

לקריאה נוספת והעמקה
20/01/2014 | 15:05 | מאת: סקרנית

שלום רב. ברקע סרטן ריאות מסוג NSCLC לפני יומיים עשיתי CT כל גופי -התגלו אצלי החמרה במצבי 4 גושים וגרוות בשתי ריאות -ותפליט פלוירלי בשתי ריאות-3 גרורות בכבד -יש חולשה ועייפות וכאבים חזקים בריאות 24 שעות בנוסף שיעול..... השתמשתי במדבקה פנטה 12 וזה לא עזר ושתמשתי גם ב MIR 15 שני כדורים וזה לא עזר מה אתה כרופא מומחה מציע לקחת בשביל הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נשמע לי שהמינון שאת נוטלת לא מספיק. הפינטה אמור לכסות את הכאבים באפן ממושך ואילו ה-MIR אמור לתת מענה לכאב מתפרץ. מציע להפסיק את הפינטה- שניתן במינון נמוך מאוד בגלל תופעת הלוואי של עצירות שיכול לגרום ולעבור לכדוירים בשם טרגין במינון 20 מ"ג פעמיים ביום. במידה ויש כאב מתפרץ ניתן להוסיף מיר לפי הצורך. לגבי השיעול - במידה והשיעול טורדני ומפריע ניתן לנסות קנביס רפואי שיכול להקל מאד על השיעול. בהצלחה.

06/12/2013 | 16:10 | מאת: דינה

היכן ניתן לירכוש את הסוכריה אקטיק לחולה בAML מאחר ובבית החולים הם נגד הסוכריה וגם נגד קנביס והחולה סובל מכאבים עזים נימצא בבידוד .הם נותנים רק מורפין שזה לא עוזר לזמן ממושך .

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבקש דרך רופא המשפחה

26/09/2013 | 17:08 | מאת: לילך

שלום רב , לגיסי גילו גידול בחיבור בין הוושט לקיבה בגודל 5 ס"מ . לאחר 5 סדרות של טיפול כימו , בוצע ct שהראה שהגידול נעלם . סוכם על עוד טיפול אחד ולאחריו ניתוח. שאלתי היא : האם אפשר לומר שגיסי כבר הבריא והמחלה מאחריו?

לקריאה נוספת והעמקה
23/07/2013 | 00:37 | מאת: בני

שלום רב לפני כשנתיים טופלתי בדוקסיל. כשבעה סייקלים. במהלכם התפתחו אצלי תופעות של כאב עז בידיים ובעיקר ברגלים. ( בנוסף ליובש ותופעות אחרות שחלפו) הכאב בכפות הרגלים לא מרפה ותוקף מידי פעם, האם ניתן להניח שזה תוצאה של הטיפול?

12/06/2013 | 21:18 | מאת: יוסף

שלום דר' . אמא חולת סרטן ראות עם גורות בכבד ובעצמות,הכבד שלה מוגדל מאוד, כל הזמן קיבלה MIR 15MG כדור או שתיים ליום לכאבים וזה עזר לה, בתקופה האחרונה אחרי לקיחת כדור אחד של MIR 15 אין השפעה על כאבים כמו פעם וכאבי בטן עליונה לא נעלמים , לאמא יש גם כאב גרמי בגב עליון בשכמות ובצוואר וגם התכווצויות בצלעות , רגליים ובצוואר . (טרז'ין לא מקבלת בגלל תפקודי כבד גבוהים) ביקרנו אצל רופא כאב היום. נתן לנו להתחיל עם M.C.R 30 MG כדור או שתיים ליום לפי המצב ולהמשיך עם MIR 15MG S.O.S. אמא התחילה לקבל את ה M.C.R 30MG היום, העלים לה את הכאבים, לא הרדים אותה ,אך חזרו לה ההקאות והבחילות. מה דעתך האם היינו צריכים להתחיל מ M.C.R 10MG כדור או שתיים ולא להתחיל מ M.C.R 30 MG או בכלל להישאר עם ה M.I.R במינונים גבוהים יותר. ואיך להתמודד עכשיו עם הבחילות וההקאות, קודם עם ה M.I.R הייתה לוקחת כדור פרמין וזה עזר אך עכשיו זה לא עוזר עם ה MCR. יש לנו גם כדורי סטרון . תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההודעה לא קריאה עם המינונים. אם הבנתי נכון, הומלץ לה כעת על MCR 30 MG X 2 ליום ו-MIR 15 מ"ג לפי צורך.נראה לי שצריך לנסות לקחת את המינונים האלה בזמן. לגבי ההקאות אפשר להוסיף MODAL 50 MG פעמיים שלשו ביום. במידה והכאבים לא ישתפרו ניתן להעלות את ה-MCR יותר. בהצלחה

22/03/2013 | 19:58 | מאת: shak

ברצוני לדעת האם קבלת רשיון לקנביס רפואי תגרום לשלילת רשיון הנהיגה של החולה? ואם כן האם השלילה היא שרירותית או שיש לה קריטריונים מסויימים?

לקריאה נוספת והעמקה
24/03/2013 | 14:38 | מאת: shak

אין שלילת רשיון אוטומטית למשתמשים בקנביס . ההתיחסות היא כמו אל משתמשים בתרופות אחרות נגד כאב. שלילת רשיון נהיגה קשורה למכלול גורמים שתלויים במצב המחלה בעיקר.

24/03/2013 | 15:14 | מאת: shak

21/03/2013 | 17:43 | מאת: יוסף

דר' שלום אמי בת 47 חולת סרטן ריאות NSLC STAGE 4 וגרורות רבות בכבד שבגללן הכבד מוגדל ובצקתי(המחלה התגלתה לפני שנה). כעת היא מטופלת ב TRACEVA בכדורים בגלל 3 סוגי כימותרפיה שלא צלחו,לפני 3 חודשים התחילו לה כאבים חזקים דרגה 8 במותן ימין ובגב באותו איזור,רופא כאב שמטפל בה רשם לה PERCOST 5 חצי כדור 3 פעמים ביום עם כדור אקמול כל פעם, אך הכדור גרם לה לסחרחורת והקאות מרובות,בגלל זה סירבה לקחת אותו בכל תוקף, מאז היא לוקחת אופטלגין ואקמול לסירוגין שהיו עוזרים לה, לפני שבוע חזרו לה הכאבים במותן בעוצמה רבה ובאופן קבוע(לא התקפים) שוב פנינו לרופא כאב וסיפרנו לו על ה PERCOSIT אז החליט לתת לה OPTALGIN 1000MG *3 , DEXAMITHASONE 4MG*1 ,פרמין *3 ליום , ו NAXYIN 500MG S.O.Sבזמו התקפים, במשך שבוע קיבלה את הטיפול הזה ולא עזר לה ,אז החלטתי לנסות לתת לה TRAMADEX 50MG (חציתי כדור של 100 שאסור לחצות)שלוש פעמים ביום עם כל הטיפול, להפתעתי לא היו לה הקאות וסחרחורת אך הכאב לא עבר ולא פחת אפילו, היום חזרנו לרופא כאב שוב פעם, החליט להפסיק לה את כל הטיפול הוקדם כולל את הסטרואידים ולהתחיל מ"ג M.I.R 7.5 מ"ג * 3 ביום ופראמין 20מ"ג (שני כדורים)* 3 ביום, עכשיו עם הטיפול החדש הכאבים עוברים אך חוזרים לאחר 4.5 שעות בעוצמה רבה (כמו שהיו), יש לה סחרחורת חצי שעה לאחר נטילת הכדור + בחילות אך ללא הקאות. מה דעתך אפשר לשפר , לא מעוניינם שהיא תסבול בכלל. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. מה שברור שהאמא אינה מאוזנת מבחינת הכאב ומה שחשוב בשלב הזה זה לנסות לאזן אותה היטב. ה-MIR הוא תרופה לטווח קצר ולכן ההשפעה שלה למשך שעה שעתיים ולא מכסה את הכאב 24 שעות. מציע לנסות תרופה בשם טרגין 10 מ"ג פעמיים ליום שהיא בעלת פעילות לטווח ארוך ואם לא מספיק ניתן להעלות, ולהמשיך ב-MIR לפי צורך. לגבי הבחילה וההקאה מציע לנסות קנביס רפואי שיש לו השפעה טובה על הדברים האלה ויכול לשפר תאבון.

אבי, חולה סרטן ריאות שלב 3 (אובחן לפני שנה ו4 חודשים) , מצא כרגע במעגל של טיפולים כימותרפיים בעיקרם. לפי טענת הרופאים המצב כרגע סטאטי, הגידול אינו מתפשט. אך בשלושת החודשים האחרונים חלה הידרדרות במצבו והוא נעשה חלש ועייף גם בזמנים שאינם סמוכים לטפולים. כרגע מנסים הרופאים להקל על כאביו (הוא לקח אוקסיקודון שגרם לעוויתות ביד אז הוא הפסיק ועכשיו הוא עם מדבקה). בעקבות כל זה מצב הרוח שלו הידרדר והוא נוטה להתפרצויות זעם שמעולם לא חוויתי ממנו. האם יש משהו לעשות בנידון?

אבי, חולה סרטן ריאות שלב 3 (אובחן לפני שנה ו4 חודשים) , מצא כרגע במעגל של טיפולים כימותרפיים בעיקרם. לפי טענת הרופאים המצב כרגע סטאטי, הגידול אינו מתפשט. אך בשלושת החודשים האחרונים חלה הידרדרות במצבו והוא נעשה חלש ועייף גם בזמנים שאינם סמוכים לטפולים. כרגע מנסים הרופאים להקל על כאביו (הוא לקח אוקסיקודון שגרם לעוויתות ביד אז הוא הפסיק ועכשיו הוא עם מדבקה). בעקבות כל זה מצב הרוח שלו הידרדר והוא נוטה להתפרצויות זעם שמעולם לא חוויתי ממנו. האם יש משהו לעשות בנידון?

לקריאה נוספת והעמקה

יש שתי בעיות: הראשונה הכאבים הלא מאוזנים וצריך להגיע למינון המתאים של המדבקה שכנראה לא מספיק , והשני מצב הרח וההדרדרות שניתן לעזור לו לפי דעתי עם תוספת של קנביס רפואי שיכול לשפר את מצב ברח, התאבון ואולי גם הכאבים. ניתן לבקש אישור מהאונקולוג שלו לקנביס. בהצלחה

נא עצתכם אני אחרי 3 מיקרים שונים של סרטן ב שבע השנים האחרונות.אני מטופלת במרפאת כאב באיכילוב.ועדיין סובלת מכאבים עזים בכפות הידיים והרגליים אני רוצה ללכת למומחה נוסף לקבלת חוות דעת נוספת

24/02/2013 | 23:19 | מאת: ז'קלין

שלום ד"ר עבד לגבי סרטן הלבלב על סמך מה מחליטים (כלומר מבחינת שלב המחלה או שיקולים אחרים)לפנות לטיפול נסיוני?ומי מפנה לטיפולים "החדשניים" הללו או הניסיוניים האלה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ג'קלין. טיפולים ניסיוניים ניתנים ע"פ רב לחולים עם מחלה מתקדמת מאד אשר מיצו את רב הטיפולים הסטנדרטים ואין יותר מה להוסיף להם מבחינת הטיפ]ול או כתוספת לטיפול סטנדרטי. מחקרים ותרופות נסיוניות בסרטן הלבלב קיימים לרב לחולים עם מחלה מתקדמת ולאחר מספר קווי טיפול. ניתן כמובן להתייעץ עם האונקולוג המטפל. להזכיר לך שלא בכל מרכז קיים טיפול ניסיוני לסרטן הלבלב. בהצלחה,

25/02/2013 | 09:46 | מאת: doctors מחקרים רפואיים

<p>תוכלי גם להתייעץ בנושא בפורום החדש "פורום ניסויים קליניים" . זה פורום שמנוהל על ידי מנהלות המחלקה לניסויים קליניים במשרד-הבריאות. להלן קישור לפורום<a href="%20http:/www.doctors.co.il/forum-5526"> http://www.doctors.co.il/forum-5526</a></p>

23/02/2013 | 12:01 | מאת: צבי

אני סובל תקופה מאוד ארוכה מכאבים חזקים מאוד 24 שעות ללא הפסקה.יש לי רקע של בעיות גב וגם סרטן הכליה שגם הוסיף לכאבים חיכיתי הרבה זמן לתור למרפאת כאב מאיר שהגתי לשם איך הרופא אחרי שני דקות שהיתי אצלו ומרתי לו שאני לא מסוגל לחיות עם כאבים כל כך חזקים או אומר לי שאין לי כלום ושלח אותי החוצה מה החוצפה הזאת אני בוכה מכאבים וגם ניכנס לדיכאון מזה .ממש חוצפה לבית חולים להוציא לי את הגידול יכלו ולעזור לאב שלי לא יכולים לעזור לי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי מהו שלב המחלה שלך ובאמת לא ברור לי מקור הכאב. נראה לי שיש בעיית "תקשורת" עם הרופא במרפאת כאב. מציע שתבקש תור לרופא אחר או לפנות למרפאת כאב אחרת.

02/03/2013 | 10:55 | מאת: צבי

לאחר שכתבתי את זה קיבלתי זימון חדש למרפאת כאב מקווה שהפעם יעזרו לי.

30/01/2013 | 13:09 | מאת: doctors מחקרים רפואיים

<p>טיפולים חדשניים-ניסויים קליניים לסרטן ניתן לקבל את הטיפול בחינם במסגרת הצטרפות למחקר שמתקיים באחד מבתי החולים בארץ. להלן קישור לפרטים נוספים:<a href="http://clinicaltrials.doctors.co.il/category/treatments/condition/cancer/?utm_source=doctors&amp;utm_medium=forum&amp;utm_campaign=cancer">http://clinicaltrials.doctors.co.il</a></p>

30/12/2012 | 09:01 | מאת: סיגל

בוקר טוב, עקב כאבים בעקבות מחלת סרטן, אני משתמשת מזה כ - 4 חודשים במדבקות פנטה 12 ולאחרונה זה עושה לי ממש לא טוב (עייפות וחולשה, סחרחורות, בחילות, טשטוש ראיה ועוד. ) ברצוני להפסיקן לפני פגישתי עם רופא הכאב - איך עושים זאת? תודה?

לקריאה נוספת והעמקה

המינון של 12 מיקרוגרם ל-72 שעות הוא מינון קטן וע"כ אין חשש מהפסקה מיידית בתנאי לקחת מנות הצלה SOS לפי הצורך של אוקסיקוד 3 סמ"ק או אקטיק 600 במוצץ. בהצלחה

לקריאה נוספת והעמקה
29/12/2012 | 23:07 | מאת: ג'וג'ו

שלום ד"ר עבד קרובת משפחה שלי הגיעה מחו"ל , ואין לה ביטוח בריאות בארץ ולא שייכת לאף קופה ,אנו מתכננים להתחיל ייעוץ ואם אפשרי טיפול בארץ כי כל משפחתה כאן .(בחו"ל אין לה אף אחד) היא הגיעה עם הניירת והאבחנה של סרטן הלבלב עם כנראה משהו בכבד ובכליה -דרגה 4 - מהמקום שהיא הגיעה לא ככ הומלץ על טיפול כימותרפי ואמרו שהם ינסו קורס של 3-4 טיפוליםמואז יבדקו אם זה עוזר אך החלטנו שהיא לא תוכל לעשות שם טיפול לבד ולכן הבאנו אותה . בנוסף נתנו לה טיפול להקלה בכאב בהתחלה נתנו לה טראמאל ואחכ החליפו ל תרופה שכתוב עליה (אפיון ומורפיום -שכחתי את שמה ) הבעיה שהתרופה הולכת ואוזלת ועדין לא פנינו לאונקולוג לייעוץ ותחילה בעיה עם הוצאת השתן ...והיא לא שייכת לאף קופה ובעקבות כך לא לאף מרכז טיפולי - היא נמצאת באזור נצרת מה לעשות איך להתחיל ולמי לפנות??.. סליחה על האורך מחכה לכיוון

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לקבוע חה תור ליחידה האונקולוגית בבי"ח המשפחה הקדושה בטלפון: 046508981. לבקש תור כחולה חדשה . התשלום הוא לא גבוה לחולים שאין להם ביטוח קופ"ח. אני או אחד הרופאים ביחידה נשמח לעזור לכם.

23/12/2012 | 16:32 | מאת: אנונימי

זקוקה לתשובה האם טרמדקס לאדם שהיה מכור לסמים זה כדור נרקוטי כי יש לנו חבר מתלונן על כאבים אבל האם הכדור נררקטוי ? תודה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

טרמדקס כדור נרקוטי על בסיס אופיאטים-מורפין- בכל המצבים ובכל החולים כולל אנשים שהיו מכורים לסמים. באנשים עם רקע של שימוש בסמים יכול להיות צורך לצרוך כמויות יותר גבוהות של נרקוטיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

כחיפאית האם מחלקת שיניים ברמבם יכולה לנסות לעזור לי שיניי נפלו בתחתית הלסת חוסר השיניים גורמות לי \בקןשי ללעוס הפנים נפולות עם המון קמטים ואין לי כסף באופן פרטי. לרופא שיניים למי עלי לפנות .כחולת סרטן איני יכולה להרדם התרופות בונוזרין לא עוזרות רק ממכרות הרופא אינו רוצה לתת מלטונין מה עלי לעשות. בבית , אין סבלנות והבנה למחלתי אני חשה בודדה האם בחיפה יש מועדון לחולי סרטן. שמעתי בבת גלים האם נכון האם יקבלו אותי? אני בת 72 עברתי טיפולים רבים ברמבם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, מבין את הסבל ואת הכאב שלך . לא תמיד קל. מציע לך שתתיעצי עם העו"סית במחלקה האונקולוגית ברמב"ם והיא תכוון אותך לגבי פעילויות חברתיות בעיר חיפה. לגבי טיפולי שיניים, המחלקה ברמב"ם כן מטפלת אך הטיפולים כרוכים בתשלום רב. ע"כ מציע לך לבקש הפנייה דרך הרופא משפחה שלך בקופה- ובהמלצת האונקולוג המטפל שלך- לרופא פה ולסת בקופה ומשם הוא יכוון אותך למה שצריך לעשות.

האם טיפול בקנאביס יכול לעזור למחלת דלקת פרקים כרונית (שגרונית) בשלב מתקדם?

לקריאה נוספת והעמקה

בחלק מהעבודות על חולים עם דלקת פרקים כרונית הראו שקנביס רפואי יכול לעזור לכאבים ואף לייצב את המחלה.

לקריאה נוספת והעמקה

אתם מוזמנים להשתתף במחקר מטעם עמותת צו מניעה שמטרתו לבדוק את המידע המוצג בפני חולי סרטן המעי הגס אודות אפשרויות הטיפול במחלה וכן את המודעות לחשיבות המניעה והאבחון המוקדם של בני המשפחה. כל המידע הינו חסוי ומשמש למטרות סטטיסטיות בלבד. להלן הקישור לסקר: http://web.scout.co.il/survey/index.php?web&db=TRI_Cancerstudy_Sep12_5083&lng=3

01/11/2012 | 09:08 | מאת: סיגל

שלום, בעקבות כימותרפיה אני סובלת מכאבים בעצמות ומומחה כאב נתן לי כדורי טרמדקס OD 100 אני נוטלת אותם כבר שבוע (1 כדור ביום) הם אמנם עוזרים לכאבים, אבל יחד עם זה גברה העייפות מאוד. שאלתי היא האם העייפות תעבור , ואם כן מתי ? או שכדאי לחזור לרופא ולהחליף את הכדורים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדור אחד ליום זהו מינון לא מספק. צריך לקחת עד 2 כדורים ליום ע"מ להיות מכוסה כנגד כאב 24 שעות. עייפות בזמן טיפולים כימותירפיים ע"פ רב קשורה לטיפול הכימי ואיני בטוח שקשורה לכדור הטרמדקס. בד"כ מתאוששים בין מחזורי הכימותרפיה - וזה אינדיבידואלי כמובן- לקראת המחזור הבא. בהצלחה

לקריאה נוספת והעמקה
01/11/2012 | 15:29 | מאת: סגל

תודה על תשובתך הקודמת. אבל אני סיימתי כימותרפיה לפני 4 חודשים ובזמן הזה לא הייתה לי עייפות רבה כמו מאז שהתחלתי עם הכדור. דבר נוסף כדור 1 מספיק לי נגד הכאבים - אין לי כאב במשך 24 שעות רק עם כדור 1. לכן אני שואלת מה לעשות?. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לעייפות יכולות להיות מספר סיבות.ערכי הימוגלובין נמוכים בדם או תת פעילות של בלוטת התריס-לכן הייתי מציע לבדוק את שני הדברים האלה בבדיקת דם. לא ידוע לי מה מצב המחלה אצלך כעת מאחר ועייפות יכולה להיות חלק מהמחלה בנוסף לטיפולים. הייתי מציע אם את יכולה להפסיק את הכדור למספר ימים, ואז תוכלי לגלות אם הוא הסיבה.

21/08/2012 | 20:28 | מאת: יוסף

שלום מר עבד אגברייה חג שמח אני פונה אליך להתייעצות לגבי התפתחות מחלה סרטנית לאשתי קודם כל אשתי עברה תאונת דרכים שטופלה בבית חולים רמבם עם סבב ניתוחים וכולה ולצערנו לפני שנתיים פותחה מחלת הסרטן בחזה ומיימת בבטן וגרורות בחלל הבטן וגרורה בכבד ובעצם עמוד השדרה טופלה בבית חולים בלינסון ונראה לי שיש חוסר ברמת הטיפול האם יש צפי לחיים חדשים ברמת טיפול אחרת האם יש דרך נוספת לשיפור האשה כל שבוע מבצעת ניקוז המיימת מהבטן תשובתך חשובה לנו בברכה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, למיטב הבנתי אישתך חולה עם סרטן בשד וגרורות לכבד ולחלל הבטן מזה שנתיים. לא ברור לי איזה טיפולים היא עברה עד עכשיו ומה נתוני המחלה המדוייקים. כמובן, שישנם טיפולים שונים לסרטן השד כולל טיפולים כימותרפיים, ביולוגיים והורמוניים , והכל תלוי במצב של החולה ושל המחלה. מציע לדון עם האונקולוג המטפל אם אישתך מיצתה את כל הטיפולים האלו ואם היא מתאימה למחקר מסויים . בהצלחה

22/08/2012 | 21:55 | מאת: יוסף

שלום דר עבד מה שלומך לגבי מיימת שכל ארבעה חמשה ימים הבטן מתמלאה ומבצעים ניקור 5 עד 7 ליטר כל פעם איך מטפלים בבעייה הזו האם באמת יש דרך ??

11/04/2012 | 19:04 | מאת: חיפאי

אשתי בת 63. לפני למעלה מ5 שנים נתגלה אצלה גידול מפושט ברחם. עברה ניתוח שבו הוסרו הרחם השחלות והחצוצרות.במשך השנים עברה 2 מחזורים של כימוטרפיה (קארבופלאטין+ טקסול) וכן הקרנות וברכיתרפיה. לפני כשנה התחילה צריבה בכל מתן שתן. בטעות זה יוחס לדלקת בדרכי השתן . הדלקת טופלה ותרבית השתן הייתה "ללא צמיחה". למרות זאת הצריבה נמשכת ואף מתחזקת והפכה לכאבים בלתי נסבלים.רופאת המשפחה וגם האונקולוג אמרו שזה נובע מהניתוח הראשון או מההקרנות ושאין מה לעשות מלבד לקיחת משככי כאבים כמו אקמול. אשתי לוקחת כדורי אקמול מידי פעם אך זה מסייע לזמן קצר בלבד.נתקלתי בפרסום של תרופה בשם נרוסין (של חברת טבע) שהשפעתה נמשכת עד 12 שעות. הבעייה היא שישנה אזהרה שהתרופה לא מיועדת למי שההמוגלובין שלו נמוך. אשתי מקבלת כדורי ברזל+ פולית וההמוגלובין שלה גבולי(הערך האחרון שלה הוא בסביבות 11.8). האם מומלץ שאשתי תנסה את התרופה הזאת כדי להקל על הכאבים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליחה על האיחור במענה. נרוסין הינה תרופה ששייכת לקבוצת תרופות בשם-NSAID או תרופות אנטי דלקתיות לא סטירואידליות כגון הנקסין והאיטופאן שבשימוש לכאבי גב. התרופות הללו יכולות להשפיע על תפקוד הכלייה ולגרום לצרבות. ע"כ מומלץ לא לקחת אותם לתקופות ממושכות. לגבי רמות ההימוגלובין לא נראה לי שיש בעיה עם זה.

ליחה על האיחור במענה. נרוסין הינה תרופה ששייכת לקבוצת תרופות בשם-NSAID או תרופות אנטי דלקתיות לא סטירואידליות כגון הנקסין והאיטופאן שבשימוש לכאבי גב. התרופות הללו יכולות להשפיע על תפקוד הכלייה ולגרום לצרבות. ע"כ מומלץ לא לקחת אותם לתקופות ממושכות. לגבי רמות ההימוגלובין לא נראה לי שיש בעיה עם זה.

11/04/2012 | 18:50 | מאת: חיפאי

אשתי בת 63.

לאחרונה חזרו לי גרורות של סרטן צוואר הרחם בעצמות ובריאה, המליצו לי לעשות השתלת פורט על מנת להקל על הורידים בטיפול הכימוטרפי, אך מכיוון שאני חולת סוכרת type 2 יש לי חששות רבות בנוגע לזיהומים וכו', אודה לחוות דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

הכנסת פורט לכשעצמה , פעולה פשוטה שמתבצעת כיום במסגרת אשפוז יום. ניתן להכניס פורט גם לא בדרך ניתוחית אלא בעזרת שיקוף רנטגן בדרך אנגיו. ע"כ הפעולה לא אמורה לגרום לסיבוכים. אחד הסיבוכים הנדירים הוא זיהום בפורט- אך זהו זיהום נדיר. למראת הסכרת שלך לא נראה לי שאת בסיכון יתר לפתח זיהום בפורט וע"כ אין מניעה מלעשות פורט. בהצלחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במהלך כימו כטיפול משלים לניתוח של גידול במעי, היו לי כאבים חזקים בבטן בציד ימין שלאחר צילומים גילו כנראה גרורה בכבד ואני מועמדת לניתוח אבל מחכים קצת להתפוגגות הכימו כדי שלא יפריע לניתוח. בינתיים הכאבים קיימים בעוצמה חזקה ומשככי כאבים לא ממש עוזרים לי. אני לוקחת אדקס ואופטלגין יחד וזה מעט מוריד הכאב לזמן קצר ואני סובלת מאוד. טרמדקס לא טוב לי כי גורם לי לבחילות וצרבות. האם יש עוד משהו שאפשר להיעזר בו כדי לשרוד עד הניתוח שיהיה רק בדצמבר? תודה רבה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

גרורה בכבד יכולה לגרום לכאבי חזקים מאד בעקבות הלחצים על הקופסית של הכבד. מה שלקחת עד עכשיו נחשב כאנלגיטיקה קלה.הטרמדקס הוא אופיאט חלש וע"כ ניתן לנסות להחליף אותו לתכשירים יותר חזקים טיפה כגון טרגין או אוקסיקונטין.בחילות ותשישות הינם תופעות לוואי ידועות לאופיאטים וע"כ ניתן למזער אותם ע"י תוספת טיפול נגד בחילות ובד"כ לאחר מספר ימי טיפול הגוף גם מתרגל אליהם. בהצלחה בניתוח

תודה

אחרי טיפול כימו ראשון לאחר מציאת סרטן בשחלה קיבלתי טקסול+קרבו סובלת מכאבי בטן ושלשולים כבר ארבעה ימים משכחי כאבים מרגיעים ל4 שעות ועל מה שאוכלת רצה לשירורתים עם כאבים חזקים.

לקריאה נוספת והעמקה

אחד מתופעות הלוואי החשובות לאחר טיפול כימי זהו שלשולים.במידה והשלשול מעל -5 פעמים ליום או נמשך מספר ימים או מלווה בחם, כאבי בטן , הקאות או ספירות הדם יש לפנות במיידי למיון או לבדיקת רופא מאחר ומצב זה הינו מסוכן בגלל החשש להתייבשות , איבוד נוזלים ומלחים.ניתן להשתמש בתרופות כגון לופרמיד-סטופיט אך במידה והשלשול לא נפסק יש לפנות לרופא.

אימי בת 62 חלתה בסרטן לבלב סביב הsma.סיימה טיפול בגמזר והקרנות וסובלת מכאבים חזקים וחולשה בכל הגוף לפני 15 שנה חלתה בסרטן שד עברה כמותרפיה והקרנות והחלימה הבעיה הקשה שלנו היא שהיא מסרבת לקחת תרופות נגד כאבים מתוך אמונה כי תחלים מהמחלה כפי שקרה לה בעבר כואב לראות אותה כל כך סובלת בפרט שאתה יודע שזה לא זמני ולא יעבור אלא רק יתגבר צריכה את עזרתך. מאוד!!! מה עושים כדי להקל עליה? אימי מתגוררת בגפה. עדין בשלב בו היא עצמאית  

לקריאה נוספת והעמקה

כידוע לך סרטן הלבלב זוהי מחלה שמתאפיינת בעיקר בכאבים חזקים שתמיד מחייבים טיפול נגד כאב.לצערי גם השלב שאמא שלך נמצאת בו הוא שלב מתקדם מקומית וע"כ את צודקת לגבי הכאבים שאינם זמניים. לאנשים שמסרבים לטול תרופות כנגד כאבים מנסים לשכנע אותם שהכדורים אינם ממכרים ואפשר ליטול אותם זמנית ושברגע שמאזנים את הכאבים החולה בד"כ מרגיש יותר טוב מכל הבחינות. מציע לשתף גם את האונקולוג המטפל. בהצלחה

18/07/2011 | 21:10 | מאת: אבי

אבי עבר לפני 13 שנה סרטן הלוע עבר קרנות וכימוטרפיה מזה שנים סובל מכאבי בלסת ניתפסים לו שרירי הלסת והלסת מתעוות לו אין לו שיינים גם וזה קורא לו שהוא אוכל ביחוד והוא אוכל אם שיינים תתובות ויש לו קושי בפתיחת הפה בסגר הפה ההקרנות השפיעו על כך והוא אוכל כמו תינוק ורופאת במרפאת פה ולסת אמרה שצריך גומיה או כול טיפול אפשרי שקל עליו באכילה ופתיחת הפה האם ישנם אפשריות אחרות שיקלו עליו שזלות יותר הגומיה הזו עולה 25000 ש"ח האם ישנם עזרים נוספים ומהם וכמה עולים ולמי נוכל לפנות והאם עורק carotid קשור לבעיה הזו פתיחת הפה כי הוא מרגיש זרמים באיזור הצוואר איפה שעבר הקרנות מצוואר לראש מעין נימולים זה מתקשר אחד לשני זה הופיע אצלו לאחרונה הוא סובל גם מתעוקת לב עם הצירות חזקה בחדר השמאלי של הלב 95 אחוז אשמח שתעזירו לי הוא פשוט סובל בבקשה למי עלינו לפנות פה ולסת אומרים אנחנו לא מטפלים

לקריאה נוספת והעמקה

כל מה שהזכרת הם תופעות לוואי של הטיפול בהקרנות לאיזור הצוואר. ישנם רופאי פה ולסת שמתמחים בתחום שיקום הפה שיכולים לעזור בתחום הזה.

16/07/2011 | 14:02 | מאת: אילנית

הנני חולת סרטן הנלחמת בטיפולים והניתוחים הרבים שהנני עוברת אך לא מצליחה להילחם בפקידי ביטוח לאומי שבמשך 4 שנים מאז שנתגלתה מחלתי ,עברתי אין ספור ועדות ודיונים -אך זה עדיין "ב ט י פ ו ל "_ מוכר לכם??????????????לכן ח"כ יוליה מנסה לעזור לנו-החולים הקשישים, הנכים וגם בריאים לשנות את יחס עובדי הביטוח הלאומי .כל מה שעליכם לעשות זה לחפש בגוגל "עצומה נגד ביטוח לאומי של ח"כ יוליה "ולחתום בתחתית הכתבה ולהחתים את קרוביכם --לא להתעצל זה חשוב מידי לכולנו וביחד נשנה את הניהול הכושל והאטום של "הפקידים" הללו. בברכת בריאות לכולנו....

11/07/2011 | 12:15 | מאת: דניאלה

שלום. אני עוברת טיפול כמוטרפי של טקסול וקרבופלטין, אשר גורם לי לכאבי פרקים ועצמות בגוף בנוסף יש לי גרוד חזק בכל חלקי הגוף כולל גרוד בכפות הידיים והרגליים.ובקצות האצבעות של הידיים והרגלים מן הקצוצים. האם ישנה תרופה היכולה להקל תופעות אלה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך דניאלה. מה שאת מתארת זהו שילוב של שתי תופעות לוואי של הטיפול בטקסול :רגישות שמתבטאת בתגובה עורית ונוירופתיה-הפרעה נוירולוגית בכפות ידיים ורגליים.ניתן להקל על תופעות הללו במתן סטירואידים-דקסקורט.במידה ותחושת הנימול תתחזק ממליץ להיוועץ עם הרופא ולשקול הורדת מינון של הטקסול או החלפתו לתרופה אחרת במידת האפשר.

11/06/2011 | 18:35 | מאת: אפרת

בת משפתחתי בת 78 סובלת מסרטן הלבלב כבר מעל שנה. עוברת טיפול כימותרפי אגרסיבי מזה חודשיים. סובלת מכאבים חזקים מאוד ונוטלת משככי כאבים אבל עדיין סובלת מאוד. האם אפשר לפנות למשרד הבריאות שתקבל אישור לקנביס רפואי? היכן ניתן לקבל מידע על הפרוצדורה והטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

סליחה על האיחור במענה. ניתן להשיג קנביס רפואי דרך המחלקה האונקולוגית המטפלת.בכל מחלקה /מכון יש רופא ששאחראי על התחום הזה.באחריותו של האונקולוג המטפל להגיש בקשה כזאת. בהצלחה

23/05/2011 | 15:41 | מאת: אטי

אבא שלי, 69 ,הגיע לבית החולים לפני כחצי שנה כשהוא סובל מסחרחורות ובלבול לאחר בדיקה גילו גידול בראשו ועל מנת לאבחן עשו ביופסיה שממנה הוא לא התעורר כרגיל. הרופא גרם לדימום מוחי ואבא שלי הפך לנכה בכל גופו וכמעט ולא מתקשר עם הסובבים.ואם זה לא מספיק אז הוא אובחן עם גליובלסטומה. הוא אושפז כחודשיים ולאחר מכן העברנו אותו למחלקה סיעודית בבית אבות כי אי אםשר לטפל בו לבד בבית. בגלל שהוא עבר סידרת הקרנות אחת אז מצבו השתפר מעט . התאבון קצת חזר לו והוא היה עם מצב רוח טוב יותר ממה שהיה. אבל עם הזמן מצבו התדרדר והוא גם מקבל לפעמים התקפים אפילפטים, הידיים התנפחו לו מאוד וגם הרגליים והתאבון פחת. הרופא במקום בו הוא נמצא אומר שאין צורך לקחת אותו לבית חולים, הבעיה שאבא שלי לא מדבר וקשה להבין מה הוא רוצה ובגלל זה אני פונה אליך. אף אחד לא עוזר לנו להבין מה עובר עליו. אני כמעט בטוחה שהוא סובל מכאבים. אני חייבת לציין שהוא מבין הכל למרות שהוא מתנתק לפעמים ואני יצרתי איתו קשר שאני שואלת אותו שאלה ואם זה נכון הוא מרים את האצבע. ואתמול שאלתי אותו אם כואב לו הגב והראש והוא הרים את האצבע. מה עושים במצב כזה??? מחזירים אותו לבית החולים??. והאם אתה חושב שבמצבו יש מצב להכניס אותו להוספיס? מפני שבמקום שהוא נמצא אין טיפול שמתאים לחולים סופניים ואם נגיד את האמת הם יעשו הכל כדי שנאריך את שהותו שם. כל עוד הוא לא מדבר. לדעתי הוא סובל מאוד!!! ולמה לאף אחד לא איכפת ממצבו? חוץ מאשר למשפחה? האם הוספיס יכול להתאים לו? האם הוא יקבל שם יחס הולם למי שלא נשאר לו הרבה זמן לחיות. ולמה התנפחו לו הגפיים כל כך?? האם זה מחוסר תזוזה? (הוא כבר לא מקבל סטרואידים) או שזה נגרם ממשהו אחר? מחכה לתשובה מהירה אטי

לקריאה נוספת והעמקה

גליובלסטומה הינו גידול מוחי גרוע ורב החולים חיים עד כתשעה חודשים לצערנו למראת כל מה שעושים.במצב שאת מספרת -מה שצריך לתת זה איכות חיים ושהאבא היקר לא יסבול.בשלב הזה אני כן ממליץ על הוספיס באשפוז, מקום שידע לתת מענה למצבו כרגע.לגבי הנפיחות ברגליים-זהו חלק מהמחלה והוא משני לרב לקריסה של מערכות הגוף כגון הכבד אשר מתרחשת לאט לאט.תהיי חזקה.

08/05/2011 | 09:30 | מאת: מתן

אבי בן 91 מאושפז בטיפול נימרץ מורדם ומונשם לפני 9 שנים עבר ניתוח כירת מעי הגס בעיקבות גידול סרטני לאחר שנה שוב אותן ניתוח וכרתו חלק מהכיבה השאלה מה הטיפול לבנאדם בן 91 ? נאמר לנו שיש לו סרטן השאלה לאחר הכירת האיפה יכול להיות נגוע? ואם הוא יצא מיזה? בתודה מראש שריתה

לקריאה נוספת והעמקה

הכל תלוי במצבו הכללי של אבא שלך ובשלב המחלה.אם מדובר במחלה שניתנת לכריתה כירורגית אזי באפן עקרוני אפשר להתרפא מהמחלה.אם מדובר במחלה מפושטת באיש בן 91 -ניתן יהיה אולי לעצור אותה אך קשה לי להגיד שניתן לעשות ריפוי מלא. בהצלחה.

26/04/2011 | 12:36 | מאת: רויטל

אבי מאושפז בבית חולים בגלל כאבים חזקים בכל הגוף.מדד CRP 130 , סוכר גבוה-385 . בעבר היסטוריה של כ-10 ניתוחים בגלל מחלת הסרטן- עולה מרוקו-ילידיי הגזזת.ניתוחים בעיקר בראש.מהם הסימפטומים למחלת הסרטן ? והאם ייתכן כי המחלה מתפשטת ??איזו בדיקה יש לבצע על מנת לשלול סרטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי מה שאני רואה מדובר בהיסטוריה של 10 שנים.המון נתונים חסרים. בד"כ הגידול המשני מקרינה לגזזת זהו מיניגיומה-גידול מוחי שלא נותן גרורות לאיברים אחרים.ע"כ צריך בירור מקור הכאבים והסיבה ל-CRP המוגבר ע"י CT כלל גופי

לפי מה שאני רואה מדובר בהיסטוריה של 10 שנים.המון נתונים חסרים. בד"כ הגידול המשני מקרינה לגזזת זהו מיניגיומה-גידול מוחי שלא נותן גרורות לאיברים אחרים.ע"כ צריך בירור מקור הכאבים והסיבה ל-CRP המוגבר ע"י CT כלל גופי

שלום לפני שבע וחצי קיבלתי טיפול כימותרפי ראשון של אדירמיצין וסיטוקסן. תופעת הלוואי שלי הינה כאבי ראש חזקים מאוד שלא מפסיקים. האם זה נורמלי ? האם יש צורך לבקש בהפחתת המינון או שמא ההפחתה עשויה לפגוע ביעילות הטיפול ? האם יכול היגרם לי נזק בראש בגלל הכאבים הללו ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול הכימי לכשעצמו לא אמור לגרום לכאבי ראש באפן ישיר אלא אם כתוצאה מהקאות ושלשוים קשים שגרמו להתייבשות וכאבי ראש משניים.התרופות הנלוות לטיפול הכימי כגון הסיטרון יכולים לגרום לכאבי ראש.בכ|"מ כאבי ראש שנמשכים שבועות מחייבים בירור כולל CT או MRI של הראש במידה ונמשכים מעבר לתקופת זמן זו.

לקריאה נוספת והעמקה
27/03/2011 | 01:44 | מאת: זהר

אבא שלי חולה בסרטן בהתחלה היה לו סרטן בריאות היה גוש גדול והציאו לו עכשיו יש לו גרורות באזור הכליות והבטן יש לו כאבים חזקים מאוד הוא עדיין עושה כימותרפיה וקשה לו מאוד הוא לוקח את כל הדברים האפשריים שיש ועדיין לא הרבה עוזר מה אפשר לעשות?..לאן אפשר להמליץ לקחת אותו לעזור לו אולי מרפאת כאב או איזה רופא טוב!! שיכול אולי להוריד לו בכדורים או איזה טיפול פיזוטרפי, אני חושב שזה יעזור לו .

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי איפה אתם נמצאים בארץ.כיום כמעט בכל מכון אונקולוגי יש רופא לכאב.צריך לברר מה הסיבה לכאבים האלה.לפעמים ישנם גרורות בעצמות שניתן לעזור בהקלה בעזרת קרינה או מעורבות של עצבים שניתן לעשות בלוק עצבי

תלוי איפה אתם נמצאים בארץ.כיום כמעט בכל מכון אונקולוגי יש רופא לכאב.צריך לברר מה הסיבה לכאבים האלה.לפעמים ישנם גרורות בעצמות שניתן לעזור בהקלה בעזרת קרינה או מעורבות של עצבים שניתן לעשות בלוק עצבי

08/02/2011 | 11:56 | מאת: גיא תבורי

אחת הבעיות המרכזיות ממנה סובלים חולי הסרטן היא ההתמודדות הנפשית עם המחלה. הכוונה היא - כל דבר המפריע לאותו אדם שהוא לא במישור הפיזי. לא פעם שמעתי מאדם המתמודד עם סרטן "זה לא הטיפולים, את אלה אני יכול לסבול, זה המצב הנפשי שמקשה כל- כך!". הרופאים והאחיות עושים עבודת קודש, ועושים כל שביכולתם לעזור ולתמוך במישור הפיזי. רוב הצוותים הרפואיים מאומנים ומיומנים במענה רפואי, אך אין להם את היכולת לתמוך ברמה הנפשית, בדרך כלל מבחינת זמן ולעיתים גם מבחינת ניסיון והכשרה מתאימה. * קיימים רופאים המטפלים באדם כמכלול של גוף פיזי ונפש, אך לצערי רופאים אלה הם עדיין יוצאי דופן, ד"ר ברני סיגאל, רופא מנתח סרטן מארצות הברית, היה מהראשונים בעשורים האחרונים שהתחיל לטפל בצורה הזו. מחלת הסרטן לצערנו מאוד נפוצה, ואחוזיי האנשים המתמודדים עם מחלה זו רק עולים משנה לשנה ואיתם מתמודדים גם הסביבה הקרובה, משפחה וחברים. רוב האנשים מתארים את חוויית גילוי המחלה כחוויה של "הרצפה נשמטה תחת רגליי". תמיכה נפשית היא היכולת לעזור לאדם המבקש תמיכה בדרך הנכונה והמתאימה לו עצמו. האדם התומך מתמודד עם בעיה מאוד קשה, גם הוא שותף לאותה רצפה שנשמטה, ויחד עם זאת הוא קיבל ג'וב נוסף שעליו לבצע אותו, ומיד, ברוב המקרים ללא שום ידע מקדים, הדרכה או הכשרה מתאימה למצב שכזה. בחברה שלנו סרטן ומוות נכנסים לקבוצת הנושאים שלא מדברים עליהם. כולנו יודעים שהם קיימים, אך הפחד מהם כל כך גדול שרובנו משתתקים רק לשמע המילה. יש כאלו שאפילו לא קוראים לסרטן בשמו אלא "המחלה". מספר נקודות החשובות על מנת לתמוך בצורה חיובית ובונה במתמודד עם מחלת הסרטן: תקשורת פתוחה: הרבה אנשים חושבים שעליהם להיות "חזקים" בשביל המתמודד עם מחלת הסרטן. הדרך השגרתית היא שהתומך לא ישתף וידבר עם המתמודד על כל קושי, פחד או כאב שיש לו בנושא. התנהגות מסוג זה גורמת באופן מיידי לריחוק ולערפל, דבר המקשה יותר על החולה. הדרך הטובה ביותר לתמוך, היא ע"י ביטוי אנושיות- כן לדבר, כן לשתף, להגיד מה כואב, כן לבטא אינטימיות ופגיעות ובכך לאפשר לחולה לבטא את עצמו באותה הדרך. שאילת שאלות: בהרבה מקרים אנחנו "יודעים" איך לעזור לאדם השני, מה הוא "צריך" עכשיו, ההנחה הזו מוטעית ומסוכנת. הדרך הפשוטה ביותר והנכונה לתמוך באדם הספציפי תבוא ממנו ע"י כך שנשאל אותו את השאלות- איך אפשר לתמוך בך? מה אתה מצפה ממני? וכו' לקבל את המתמודד: כל אדם מתמודד עם תקופת הטיפולים והמחלה בדרכו שלו, עלינו לאהוב אותם ולהיות שם בשבילם. ההתמודדות עם סרטן יכולה בהרבה מקרים לגרום למתמודד לעשות שינויים מהותיים בהתנהגות, דרך חיים, או כל דבר אחר. עלינו לתמוך ולקבל כל שינוי המתחולל בו. אופטימיות ותקווה: אחד הנושאים החשובים ביותר בהתמודדות עם סרטן הוא פחד מהמוות, בעצם "סטירת הלחי" מהיקום- אתה לא תחיה לנצח, הסטירה הזו עלולה לגרום לאותו אדם ולתומך בו לדאוג ולפחד מהמוות. הדבר הכי טוב שנוכל לעשות באותו הזמן הוא להפנים את המשפט הבא- "השאלה היא לא מתי אמות? אלא איך אוכל למצות את חיי עד אז". כשהמשפט הזה מוביל את דרכי, כל ההתייחסות וההסתכלות תשתנה. מידע: חקור ומצא מקרים דומים בפן הרפואי לזה של האדם שבו אתה תומך בהם החולה החלים, הבריא וחי באיכות חיים גבוהה. סטטיסטיקה לעולם לא עוזרת בהסתכלות על מקרה יחיד (המקרה האישי), לפחות לא סטטיסטיקה שלילית. לעומת זאת סטטיסטיקה חיובית מביאה כוחות נפשיים מתוך אופטימיות ותקווה, כוחות שהם כלי עזר חשוב להצלחת הטיפול. לסיכום, תמיכה באדם קרוב החולה היא מטלה מורכבת, עלינו להתמודד עם אותו קרוב, בנסיבות שונות לחלוטין מהרגיל, לקבל אותו ולהיות איתו שם, עם כל הפחדים שיעלו, הכאבים, השאלות, הכעסים, וכל דבר אחר שיעלה. עלינו להתמודד עם עצמנו, עם הפחד עם החולי והמוות שלנו. אני רואה במצבים קשים אלו הזדמנות, אני רואה בכך הזדמנות ליצירת שינוי, שיפור מערכות היחסים וסיכוי ליצירת איכות חיים טובה יותר מתוך הקושי והסבל. *** את המאמר כתבתי מתוך התמודדות עם סרטן שחזר פעמיים. גיא תבורי תנופה- קבוצות העצמה למתמודדים עם סרטן 052-3231970

31/01/2011 | 22:37 | מאת: דלית

שלום , לאימי התגלה לפני כ-3 חודשים סרטן בלבלב שהפריש גרורות לחלל הבטן. מזה כחודש וחצי היא עוברת טיפולים כימותרפיים. הייתי מעונינת לדעת : 1. האם יש תרופה /טיפול אחר מלבד הכימותרפיה שיכול לעזור? 2. האם קיים ניסוי שניתן להשתתף בו אף ע"פ שהסרטן הפריש כבר גרורות? 3. האם קיימים טיפולים טבעיים שיכולים לשמש כחלופה לטיפולים הכימותרפיים ולא מצריכים סבל כה גדול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. סרטן לבלב מחלה אגריסיבית שמתאפיינת בכאבים חזקים.מלבד הטיפולים הכימותרפיים ישנם דיווחים על טיפולים ביולוגיים כגון התרופה טרסיבא-שהיא לא בסל שהראו פעילות כנגד המחלה.לגבי ניסויים קליניים צריך לברר במרכזים השונים.כיום במרכז הרפואי רמב"ם אין מחקרים כאלה בסרטן הלבלב.

27/01/2011 | 18:47 | מאת: מיכל

אני מקבלת טיפולים של טקסול ומגיבה בכאב עוצמתי מאוד. גם במהלך הטיפול, וגם בהמשך השבוע. הכאב מצריך שימוש במורפיום. הטיפול בטקסוטר לא מתאים לי בגלל צניחות קשות של מערכת החיסון, שהגוף שלי עושה במהלך טיפולים (לא קיבלתי טקסוטר אך אני מגיבה לטיפולים האחרים בניוטרפניה קשה).אמרו לי כי התופעה של הכאבים כתגובה לטקסול מוכרת אך נדירה. איך אוכל להתמודד עד לסיום הטיפול. הצוות הרפואי שמטפל בי מורכב מאנשים מדהימים ואמפתיים שמנסים לעזור ככל הניתן. אני חוששת מהטיפולים הבאים כי כל פעם הכאב חזק יותר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל מתנצל עלך העיכוב בתשובה.לא שמתי לב לשאלתך. כאב הוא תופעת לוואי מאד נדירה כתוצאה מטיפול בטקסול.מאחר ואני לא מכיר את המחלה שלך וההנחה שלי שלא מדובר בכאב ע"גרורות בעצמות -ניתן יהיה אולי להקל על הכאב ע"י תוספת כמות הסטירואידים שמקבלים סביב לטיפול, דבר שיכול לגרום לשיפור בכאבים בנוסף למה שמקבלים באפן קבוע. בבהצלחה

30/01/2011 | 18:49 | מאת: מיכל

תודה רבה על תשובתך. הכאב הוא לא מהסרטן אלא הוא תופעת לוואי של הטקסול. אני מקבלת סירופ על בסיס מורפיום משום שכדורים לא הספיקו. היו לי כמה גידולים בשד ועברתי ניתוח הטיפול הכימוטרפי הוא חלק מהפרוטוקול. למרות שהסרטן היה כנראה מקומי. עד כמה התופעה נדירה והאם יודעים מה השלכותיה, ומה עושים?

30/01/2011 | 19:01 | מאת: מיכל

שהכאב מלווה אותי כל השבוע וגם בבית אני נוטלת את הסירופ, לא רק במהלך הטיפול תודה רבה

06/12/2010 | 23:12 | מאת: ענת

שלום ד"ר עבד. גיסי חולה בסרטן לבלב וכבד מפושט. הוא עבר טיפולים כימותרפיים בגמזר יחד עם היפרתרמיה. הגוף שלו לא הגיב לטיפול. לא חל שיפור במצב. הציעו לו לקבל טיפול נסיוני בשם Target now. הבעיה היא שהבדיקה והטיפולים מאוד מאוד מאוד יקרים ובפרט שאין לדעת מה תהיינה התוצאות, הרי זה עדיין בגדר מחקר נסיוני. האם אתה מכיר את סוג הטיפול הזה? איך אפשר להצטרף לטיפול נסיוני מבלי לשלם כ"כ הרבה כסף. אני מדברת על סכומים מאוד גבוהים. מה דעתך ? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

תודה על הפנייה. TARGET NOW -הינה בדיקה ייחודית אשר בודקת על תאי הגידול בעזרת ביולוגיה מוליקולרית אם הגידול יכול להגיב למגוון של טיפולים כימותרפיים ובעיקר ביולוגיים.עלות הבדיקה עצמה היא כ-5000 דולר אך עיקר הבעיה היא שבמידה והגידול מתאים לטיפול ביולוגי יקר -לפעמים פי 10 או 20 משווי הבדיקה עצמה אזי זה בעיה.השיטה הזאת עודנה ניסיונית ואף אחד לא הראה באופן מבוקר ששיטה זו עדיפה ע"פ שיטות אחרות.לא מכיר אף מרכז בארץ שנותן את הבדיקה הזאת במסגרת מחקרית.יש עדיין תרופות שניתן לתת במסגרת הסל במידה ומצבו של החולה מאפשר כגון שילוב של 5FU/CISPLATIN.למבוטחי כללית ניתן גם לתת טיפול בתרופה פומית בשם XELODA שלדעתי תרופה מצויינת. בהצלחה

30/11/2010 | 19:29 | מאת: שחר

לאימי התגלה גוש סרטני בלבלב וסממנים באיזור הריאות גדלו (היא חלתה לפני כשנתיים בסרטן בבית השחי ולאחר טיפולים כימוטרפיים היה לנו שקט למשך השנתיים) כרגע אנו מחכים לביופסיה הן בריאות והן בלבלב, מכיון שאימי סובלת מכאבים עזים בבטן עקב הגוש (2.6 ס"מ)במיוחד בשכיבה בלילה, רציתי לדעת אילו כדורים יעזרו לה הכי טוב להקלה בכאב ואיך התרופה "אקטיק" שכולם מדברים עליה?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

סרטן הלבלב מתאפיין בכאבים קשים לרב.איזון הכאב צריך להיעשות ע"י תרופות ארוכות טווח וקצרות טווח ביחד לכאב מתפרץ.התרופה אקטיק היא לכאב מתפרץ והיא קצרת טווח ולכן ישנו צורך לצרפה לתרופה ארוכת טוח כגון אוקסיקונטין או טרגין.התרופה עצמה במינון המתאים מצויינת ועוזרת לרב החולים.

20/11/2010 | 20:47 | מאת: לימור

שלום האם אפשרי ללות חולה לטיפול כימותראפי בפעם הראשונה? האם חולה הזקוק לטיפול כימותראפי, עליו להפחית מכמות הקפאין ועישון הסיגריות? תודה לימור

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שאפשר ללוות חולה לטיפול כימי בפעם הראשונה ובכל הפעם ואף רצוי.לגבי הורדת צריכת קפאין ועישון כמובן שמומלצת תמיד, אך בחולים מסויימים אני לא ממליץ על הפסקת הנ"ל מאחר והחולה מקבל לפעמים טיפול כימי ולא מומלץ בנוסף לזה לעבור גמילה.בד"כ אני מליץ על הפסקת עישון למי שיכול בזמן הטיפול-אם מדובר בטיפול למטרת ריפוי.מי שלא מסוגל ממליץ על סדנא להפסקת עישון בתום הטיפולים.