פורום רפואת שיניים בהרדמה כללית

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת שיניים בהרדמה מלאה
פוחדים מטיפול שיניים? אתם לא לבד. רבים מהאנשים חוששים מטיפולי שיניים, ואולם, כאשר אין ברירה, אוזרים אומץ והולכים לרופא השיניים. חרדה דנטלית היא מצב של פחד מטיפולי שיניים עד כדי הימנעות מוחלטת מהטיפול הדנטלי והתוצאות לא מאחרות להגיע. כאבי שיניים, דלקות חניכיים, מפגע אסתטי, ריח רע, בעיות חברתיות ועוד. אחת הדרכים לטפל בסובלים מחרדה דנטלית היא לבצע את טיפולי שיניים בהרדמה כללית. במסגרת זו ניתן להשתמש ב"גז צחוק", בסדציה וכאמור, גם בהרדמה כללית וכך לבצע את כל הטיפולים - סתימות, עקירות, טיפולי שורש, מבנים ושתלים, בפגישה אחת ובמשך שעות ספורות בלבד. גם חולים הנוטלים תרופות דרך קבע, או חולים הסובלים ממחלות לב, דם, סוכרת, ראות, אפילפסיה ואחרים נדרשים לתחזוקה שוטפת של הפה, על מנת למנוע זיהומים העלולים להחריף את מצבם הבריאותי. מעקב על ידי רופא שיניים וביצוע טיפולי שיניים בזמן עשוי לסייע להם לשמור על בריאותם.
66 הודעות
52 תשובות מומחה

שלום, אני בת 28 ויש לי 2 ניבים עליונים כלואים. התהליך שהוצע לי כולל הרכבת "טבעות" על שתי הלסתות, עקירת הניבים החלביים וחשיפה. היום הייתי אצל רופא כירורג והוא אמר שלפי המלצת אורטודנט כדאי לעקור את 4 שיני הבינה על מנת שיהיה יותר מרווח לשיניים בעת משיכת הניבים "הבשריים". כל התהליך יתבצע ביחד בהרדמה כללית (כולל עקירת הניבים). האם נחוצה עקירת כל שיני הבינה? קיים סיכוי גם הקלוש ביותר בהרדמות כלליות ואם הדבר לא הכרחי הייתי שמחה להימנע ממנו. אודה לתשובה מהירה.

אין שום צורך לבצע את הטיפולים בהרדמה מלאה אפשר לבצעם בטיפולים רגילים. לא חייבים לבצע את כל הטיפולים בבת אחת.

11/07/2010 | 12:42 | מאת: אתי

אני בת 51 חולה כשנתיים במחלת סקלרודרמה, עם בעיות בכרישת דם, מטופלת בקומדין, בעיות בנשימה, נעזרת לפעמים בחמצן, מטופלת בכדורים רבים למניעת הידרדרות במצב הבריאותי, ומקבלת קורטיזון. מטופלת במח' המטולוגיה וראומוטולגיה.לאחרונה אני מרגישה כי יש שינויים במבנה הלסתות שלי, "כאילו השיניים זזות" האם התופעה מוכרת, היכן אוכל לקבל טיפול שיניים בהתחשב במצבי הרפואי. אודה לתשובתכם אתי

לקריאה נוספת והעמקה

מצבך הרפואי דורש טיפול במסגרת מרפאה המתמחה בחולים עם סיכון גבוה. בד"כ מרפאות כאלה אפשר למצוא בבתי החולים בהם יש מרפאת שיניים.

22/06/2010 | 10:08 | מאת: לימור

שלום ד"ר לפני 4 ימים בעלי עבר ניתוח בהרדמה מלאה הרמת סינוס-השתלת עצם-ושתלים הכל בטיפול אחד כל הלסת העליונה - כל השיניים ובלסת התחתונה 4 שיניים מכל צד (אחוריות לא קידמיות) למיטב הבנתי מהצילום לאחר הניתוח הלסת העליונה עם 11 שתלים ובלסת התחתונה 5 שתלים כבר 5 ימים לאחר הניתוח ועדין אוכל רק רך (פירה/מרק/דברי חלב כל דבר שלא צריך ללעוס) לא מסוגל ללעוס אפילו לא דברים שדי רכים תחושה לא נוחה (מבינים שיש נפיחות ויש תפרים) השאלה כמה זמן בערך לוקח ההתאוששות בפה? ושאלה נוספת וחשובה אמרו לנו להגיע לביקורת + איזון לשיניים מה זה איזון? איך מתבצע? בעלי כל כך פוחד וזו הסיבה שעשה טיפול שכזה בהרדמה מלאה הבין שלאחר הניתוח יש כמה וכמה ביקורות ומדידות עד שישימו לו את השיניים הקבועות ופתאום שמע "איזון"..ומאוד פוחד אשמח לשמוע מה ההליך ואיך מתבצע לאדם שפוחד מרופא שיניים וממש בחרדה האם ההליך של האיזון מורכב? ובכלל יש עוד הליכים שכאלו (פרט לביקורות ומדידות)במהלך החודשים הקרובים..עד שיהיו השיניים הקבועות? תודה ויום נפלא

27/04/2010 | 11:27 | מאת: גלית

שלום, אני חושבת על טיפולי שיניים בהרדמה כללית בשל רפלקס הקאה מוגבר (לא מצליחה אפילו לעשות צילומי שיניים). לא ברור לי כיצד ניתן לבצע בהרדמה אחת גם עקירות וגם שתלים, הרי שמקום העקירה צריך לחלים לפני ששמים שתל או שלא ? ושאלה נוספת האם יש שיטה נוספת (פרט להרדמה כללית) שתעזור להתגבר על רפלקס ההקאה? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום על רפלקס ההקאה אפשר לטפל גם בשימוש בגז צחוק. נכון שברב המקרים אי אפשר לבצע עקירות ושתלים באותה הפגישה ולכן יש צורך בשתי פגישות

14/04/2010 | 09:55 | מאת: עזרא

יש לי אפקט הקאה כשנוגעים לי בתוך הפה ובגלל סיבה זו אני לא יכול לטפל בשיניים אצל רופא, בנוסף אני נוטל כדורים לדילול הדם.השיניים שלי במצב נוראי, כמעט ולא יכול לאכול!מה האופציה שיאשרו לי טיפול בהרדמה כללית דרך הכללית? יש לציין שאני לא עובד כי אני סובל מעוד כמה מחלות. תודה מראש

אין בעיה לאשר טיפול בהרדמה רק שצריך לשלם עבור זה

12/03/2010 | 16:56 | מאת: אלכס

שלום, לאחרונה הגעתי לרופא שיניים לביקורת אשר במהלכה הוא הצביע על שתי חורים. לאחר ביצוע הסתימה הראשונה, הופתעתי לגלות שהיא לבנה ( בשן אחורי עליון )לשאלתי למה עשה לבנה ולא אפורה הוא הסביר לי שבשנים האחרונות מפסיקים לעבוד עם סתימות אפורות ( בחו"ל יש מדינות שלא קיימות כבר ) כיוון שהן רעילות.הוא קרא "פושע" לכל משעושה סתימות אפורות ש, לטענתו, פוגעות בבריאות הפציאנט ומרעילות את האדם. הוא הסביר לי גם שלאחר ביצוע סתימה אפורה, הפציינט חייב לחזור לרופא שיניים לאחר כשבוע לליטוש- דבר אשר הרופאים בארץ מזלזלים ולא מבצעים( גם לטענתו ). האם הדברים נכונים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסתימות האפורות עדין לא יצאו מן המחזור הן אינן רעילות אולי פחות אסטטיות. נכונה העובדה שיש צורך ללטשן לאחר שבוע.

11/03/2010 | 13:36 | מאת: עידו שרמן

שלום דר' צ'רני, הייתי מעוניין לדעת מי רשאי על פי חוק לבצע טיפול שיניים בהרדמה כללית? האם כל רופא שיניים מומחה או שמה הוא צריך לעבור הכשרה נוספת. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון במוסדות ציבוריים או קופות חולים חייב רופא השיניים המטפל טיפולי שיניים בהרדמה להיות בעל תעודה מטעם משרד הבריאות הניתנת לו לאחר קורס עיוני ומעשי ועמידה בבבחינה סופית

11/03/2010 | 14:09 | מאת: עידו שרמן

האם כל רופא שינים מומחה יכול לבצע את הטיפול? האם זה חלק ממסלול ההכשרה של רופא שיניים מומחה?

17/02/2010 | 11:25 | מאת: גדולה

בה סוף כל סוף החלתתי לטפל בשניים (יש לי פחד נוראי)אני חולת סכרת וגם לא מאוזנת וגם עוד מחלות,פניתי לשני מקומות באחד לא רוצים לעשות את הטיפול בשניים אלה רק את עקירת השיניים לציין שאמרו שאני צריכה לעקור את כולם, ביקשתי לעשות תותבות בגלל הסכרת, אז הם אמרו שהם לא יכולים לעשות תותבות אלה רק את העקירה ונתנו לי הצעת מחיר לעקירות בהרדמה מלאה. הלכתי להתייעצות לעוד מקום ושם כן יכולים לעשות את כל הפעולות, אבל המחיר גם לאחר הנחה משמעותית יקר (דרך כללית סמייל, העקירות בהרדמה מלאה עולות יותר אצלהם מאשר בפרטי), וגם אמרו שיש בכל זאת 3 שיניים שלא צריך לעקור, וגם רוצים שאני יעשה תותבת זמנית עד לתותבת הקבועה, שהיא עולה כ-5000, יש לציין שעד עכשיו הסתדרתי ללא הרבה שיניים בפה, ואני גם לא מבינה למה אמרו לי שיכול לקחת 3 חודשים עד שישימו התותבות הקבועות, למרות שאני חולת סכרת אצלי פצעים נרפאים מהר מאוד, אני חושבת שאני לא יעשה את התותבות הזמניות. האם אני עושה טוב בזה והאם באמת צריך להמתין כל כך הרבה זמן בין השיניים התותבות הזמניות לקבועות. ואיפה אני יכולה לברר מחירים ללא הגעה למרפאה (אני יכולה לספר להם בדיוק מה צריך לעשות) והאם אני יכולה להשכיר מקום עם מרדים באופן פרטי ויכול לצאת לי יותר זול. תודה

שלום לך קשה לענות על כל השאלות מבלי לראות צילומים ומכתב מרופא מטפל על מצב הסכרת שלך. בכל עיר יש בתי חולים בהם מבצעים טיפולים בהרדמה ואני ממליצה בכל מקרה לבצע טיפול בהרדמה כללית רק במסגרת בית חולים ולא במרפאה פרטית.

12/01/2010 | 23:31 | מאת: יוסף

שלום רב יש לי שן בינה כלואה במצב מאוזן בלסת התחתונה על פי התייעצות אם הרופאים בתל השומר הוחלט לעקור את השן בהרדמה כללית כפי שהוברר לי השן יושבת על עצב ויש סיכוי שהעצב ייפגע אשמח אם יוסבר על משמעויות הפגיעה בעצב והאם הנזק הוא לצמיתות.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש סכנה לעצב ואת זה אפשר לראות בצילום ct כדאי לשקול בכלל את עקירת השן. האם היא כואבת או מציקה או גורמת נזק לשיניים סמוכות.

21/01/2010 | 23:08 | מאת: יוסף

כל כמה חודשים יש דלקת וכאבים וכתוצאה מזה נוצר כיס ואמרו לי שזה אוכל את העצם.

10/01/2010 | 15:19 | מאת: Ani

בני זקוק לטיפול בשתי שיניים קדמיות ו-4 טוחנות. האופציות שקיבלנו הן -טשטוש עם כלורל הידרט במרפאה - הרדמה כללית בבי"ח קיבלתי הסבר משני הרופאים, אבל מכיוון שכל אחד מהם תומך בשיטתו, השיטה השניה הוצגה כפחות טובה.. הרופא שמטפל בכלורל הידרט טוען שאין צורך בהרדמה מלאה (ובנוסף הוא בעצמו לא מטפל בהרדמה מלאה), ושהטיפול במרפאה בטוח מאוד , והמטופל לא מרגיש כאב או חרדה. הרופא שמטפל בהרדמה בבי"ח טוען שכלורל הידרט מסוכן (היפנוטי, אין אנטידוט, וכו') ועדיף להרדים בבי"ח, והסיכון לא גדול יותר מאשר בטשטוש. לכן שאלתי בפורום כדי לקבל פרספקטיבה נוספת של רופאי שיניים אחרים (וכמובן ברור לי שזו דעה ולא המלצה או שלילה של דרך טיפול של רופא אחר..וברור לי שלכל רופא יש אג'נדה משלו) אשמח לשמוע את *דעתך* לגבי שתי האופציות הנ"ל. -תודה!

היות ואני מטפלת בהרדמה כללית במסגרת בית חולים כמובן שדעתי היא שעדיף לבצע את הטיפול בבי"ח ולא במרפאה פרטית. ולא משנה מה סוג ההרדמה או ההרגעה. אני מעדיפה שישב לידי רופא מרדים כדי לפקח על התהליך בזמן שאני עסוקה בטיפול השיניים.

22/12/2009 | 22:46 | מאת: דנה

שלום, אני בהרייון בשבוע 25. לאחר התפוררת שן וכאבי שיניים הוחלט לעשות טיפול שורש. אני סובלת מפוביה קשה ביותר מרופאי שיניים. הגעתי היום בצהריים לרופא קיבלתי 2 זריקות ללחי ועדיין הרגשתי. הרופא הוסיף לי עוד זריקה לחניכיים ולא יכולתי לשאת את הכאב והפחד ופשוט יצאתי בבכי. הוא שם לי חומר על השו - אמר שזו סתימה זמנית ושחרר אותי ללא טיפול. מהרגע שהגעתי הביתה אני נמצאת בלחץ נוראי, במתח וחששות. אני רוצה לעבור את כל טיפולי השיניים שהצטברו במהלך השנים בהרדמה מלאה. ברצוני לקבוע תור כבר עכשיו . 1. כמה זמו מהלידה ניתן לעבור טיפול שיניים בהרדמה מלאה? 2. אשמח לקבל המלצה על בי"ח באזור פ"ת המתמחה בטיפולי שיניים מסוג זה. 3. במידה וכאבי השיניים יתגברו והסתימה הזמנית לא תחזיק מעמד האם ניתן לעשות טיפול בזמן הריון בהרדמה מלאה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בזמן ההריון לא הייתי ממליצה על שום הרדמה כללית. נסי להתגבר על הפחד אולי להחליף רופא שיש לו גישה יותר עדינה.

15/12/2009 | 15:48 | מאת: מיטל

שמי מיטל ואני צריכה לעבור 8 עקירות של שיניים תוחנות וזאת לאחר שלא נשאר מהם כלום חוץ משורשים ...לצערי ואני בת 31 לטענת הרואים הרבה גנטיקה ..לאחר בדיקה בפה ולסת כרמל הציעו לי כי יש לי 2 אפשרויות או 4 כל פעם בהרדמה מקומית או בכללית את כולם, אציין מעולם לא עשיתי הרדמה מלאה..שאלתי היא כזו מה באמת רמת הסבל שיהיה לי לאחר שאקום כי לאחר ששאלתי את רופא המשפחה הוא אמר לי "כמו שאני מכיר אותך את לא תעמדי בזה"..אציין אני חרדתית נורא והעניין של 4 בלי הרדמה כללית נראה לי משהו שכמעט חסר סיכוי , והשאלה הנוספת האם לא קורה משהו לגוף בתהליך של 8 שיניים כזה דימום במהלך הניתוח או סכנת חיים ???אנא עזרתך בתשובה שתיתן לי קצת אומץ כי הדלקות כבר שיגעו אותי כל פעם בשן אחרת ואני חייבת להוציא אותם. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי ממליצה לבצע את העקירות בהרדמה מקומית ולא בהרדמה כללית. יכול להיות קצת כאבים לאחר העקירה אבל אפשר להתגבר. בד"כ אין דימומים בכלל כי עושים תפרים(לא להבהל).

11/12/2009 | 18:11 | מאת: כרמית

לד"ר צ'רני שלום, עד כמה עלויות אלו יקרות יותר מטיפול רגיל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום הזה מיועד לשאלות ותשובות בנושאי הרדמה כללית וסדציה בלבד

לטיפולי השיניים יש להוסיף את עלות ההרדמה בלבד כל מקום יש לו את המחירים שלו אם לפי שעה או סכום כולל

01/12/2009 | 20:21 | מאת: אפרת

שלום אני צריכה לעשות 4 כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות. 1. מה היתרונות אם בכלל של גשר על פני בודדים? 2. שמעתי שגשר מונע ניידות שיניים וחזק יותר בשל חלוקת עומס בזמן אכילה. האם זה נכון? 3. מתי מומלץ על ידך לעשות גשר? 4. האם עלותו נמוכה מ-4 בודדים? 5. האם עליי לבקש אחריות LAVA על הכתרים ולהתעקש על חברה זאת? תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום עוסק בטיפולי שיניים בהרדמה כללית בלבד

26/11/2009 | 01:57 | מאת: ZeroTime

שאלה לגבי הכתמים השחורים המופיעים על השיניים בשל נוכחות חיידק מסויים, אשר גורם להכתמה של השיניים, כאשר הטיפול הוא אצל שיננית. בעבר, טיפול אצל שיננית פעם/פעמיים בשנה היה פותר את הבעיה, אך התדירות הולכת וגדלה, ולאחרונה לאחר פחות מחודשיים ממועד הביקור אצל השיננית, ההכתמה שוב במצב שמצריכה ביקור אצל שיננית. לא שיניתי הרגלי תזונה, אינני אוכל מאכלים בעיתיים, שותה רק מים, הבנתי שבעקרון אין פתרון מוחלט לבעיה, אך פרט לצחצוח, חוט דנטלי והחלפת מברשת בכל שלושה חודשים, יש דבר מה נוסף שניתן לעשות ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום עוסק בטיפולי שיניים בהרדמה כללית

15/10/2009 | 10:25 | מאת: מיכל

שלום, יש לי כיסי חניכיים של בין 5 ל-9 מ"מ בכל אחת מהשיניים בפי. אשמח לדעת פרטים על הקצעת שורשים- בכמה טיפולים מקובל לעשות זאת? רופא חניכיים אחד טען שטיפול אחד עם אנטיביוטיקה מספיק ורופא שני טען שבארבעה טיפולים. כמו כן ברצוני לבצע הלבנה. האם ניתן לעשותה לפני ההקצעה או אחריה? דבר אחרון- איזה סוג כתר נותן מראה הטבעי ביותר- זירקוני או אלומינה או אולי משהו אחר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום עוסק בטיפולי שיניים בהרדמה כללית

25/08/2009 | 09:24 | מאת: עופר

שלום ד"ר אני בחור בן 31, לצערי ככל הנראה מגנטיקה משפחתית אני סובל רבות מהשניים וזאת חרף המאמץ המתמיד שלי לשמירה על בריאות השיניים. עברתי בחיי טיפולים רבים בהם עקירות, טיפולי שורש, ושיקום ע"ג כתרים. שאלתי: כעת עלי לעבור שיקום ע"ג שתלים 2-3 שתלים בזה אחר זה בלסת תחתונה. למרות ניסיוני בטיפולים רבים אני חושש מאוד מטיפול זה מאחר והוא חדש לי. האם לדעתך טיפול בגז צחוק בנוסף להרדמה באמצעות זריקה בפה יכולה לסייע להוריד את מפלס החרדה. בדרך כלל, כמה שתלים ניתן/מומלץ לעשות באותו טיפול? תודה, עופר

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר בהחלט לבצע 2-3 שתלים באותה ישיבה. כמובן אם מדובר באותה הלסת כי ההרדמה המקומית תופסת . הטיפול איננו מסובך ביותר בתנאי שמבצע אותו רופא מומחה כך שאין מה לחשוש למרות שהנושא חדש לך. גז צחוק יכול בהחלט לעזור

18/08/2009 | 21:37 | מאת: יקיר

שלום ד"ר צ'ירני אני סובל כבר זמן רב עם השיניים . מאז גיל קטן שיניים שלי לא היו הכי טובות. אני לא חושש מטיפול שיניים אבל אין לי סובלנות די על מנת לסיים את הטיפול הנדרשים . ברגע שהכאב שיניים מפסיק אני מפסיק ללכת לרופא שיניים עד שיתחיל שוב. אבקש לדעת לאן ואיך צריך לפנות על מנת להסדיר את הניתוח בהרדמה מלאה בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

סתם בגלל חוסר סבלנות לא הייתי ממליצה על הרדמה כללית. כפי שאני תמיד אומרת אין צורך לנסוע במרצדס למכולת, אפשר גם עם אופניים. כדאי למצוא רופא שיניים סבלני שיסיים את הטיפול במהירות. אם כל זה לא משכנע הייתי ממליצה לפנות לאחד מבתי החולים באזור מגוריך. הרדמה כללית הייתי ממלחיצה לבצע רק במסגרת בית חולים.

15/08/2009 | 23:35 | מאת: אושרית

ד"ר צרני שלום רב, לפני כשנתיים פניתי לקבלת טיפול בשן טוחנת מס 26 עקב רגישות בשן זו. הרופא המטפל ביצע הארכת כותרת+ מבנה וכתר וללא טיפול שורש מלא לפני תחילת התהליך. בעקבות כך הדרדר מצב השן כתוצאה מדלקות באזור המדובר ובתוך שנתיים הוחלט שיש לעקור את השן וכך נעשה. מיותר לציין כי הטיפול נמשך מס חודשים ועלותו אלפי ש"ח שירדו לטמיון.כיום לאחר עקירת השן ישנו צורך בהרמת סינוס והרכבת שתל. לטענתו אבחן הרופא המטפל בכך שבוצע טיפול שורש ( מחוץ למרפאתו ) אולם "הטיפול בשורש השן לא היה מושלם וכי אחד השורשים לא טופל. הרופא התלבט האם לבצע חידוש טיפול שורש או לא עקב חשש כי הנסיון לבצע חידוש טיפול שורש עלול לסכן את שלמות השן. הוחלט בסופו של דבר לנקוט בגישת טיפול שמרנית ולא לבצע חידוש טיפול שורש עקב היות השן רגועה וללא סימפטומים. כמו-כן נעשה ככל הניתן על מנת להציל את השן הבעייתית ולמנוע עקירתה. ושאלתי היא: האם לא היה עליו לבצע טיפול שורש מלא לפני ביצוע הכתר? האם נכון היה לבצע כתר על שורש שטיפולו לא היה מושלם? האם לדעתך ישנו מקום לפיצוי / סבסוד עלות הטיפול הנדרש ( הרמת סינוס ושתל)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממש לא הבנתי האם השן נעקרה או לא. כמובן שהיה צורך לבצע טיפול שורש שלם ולחכות לראות את החלמתה של השן לפני ביצוע מבנה וכתר. לשאלתך בקשר להרמת סינוס ושתל האם אי אפשר לבצע גשר בין שתי השיניים הסמוכות 25-27 כדי להמנע מטיפול מסובך ויקר כמו הרמת סינוס ושתל. בהצלחה

26/08/2009 | 19:55 | מאת: אושרית

שלום ד"ר, ראשית- המון תודה לתגובתך. לשאלתך וכפי שציינתי השן אכן נעקרה.. המרפאה שטיפלה בשן המדוברת המליצה על הרמת סינוס לאחר בחינת הפה ןהצילומים ובכל אופן הטענה היא כי לא ניתן לבצע גשר כי אין שן נוספת להיתפס עליה כי זו השן האחרונה.. האם ניתן להיפגש עימך לחוות דעת והמשך טיפול?

10/08/2009 | 14:47 | מאת: ויקי

רציתי לשאול מה זו שחיקת שיניים, ומהם המאכלים שהכי גורמים לשחיקת השיניים?

לקריאה נוספת והעמקה
10/08/2009 | 14:52 | מאת: ד"ר בלאיש

המאכלים שיש בהם הכי הרבה חומצות (דרגת החומציות הגבוהה ביותר) למשל: קולה, תותים, קטשופ קפה וכו'. תוכלי למצוא תשובות באתר החדש של פרונמל: www.pronamel.co.il

שחיקת שיניים נובעת משחיקה של השיניים של הלסת העליונה מול התחתונה ולהיפך. בד"כ מתבצעת השחיקה בזמן השינה בזמן שאנחנו מהדקים חזק את השיניים. או בתהליך שנוצר במשך היום (במחלות כמו שתוק מוחין יש פעולה מתמידה של הפעלת הלסתות אחת מול השניה.) יכול להיות גם תהליך כזה כאשר אין איזון מנשך ושיניים מסוימיות נושאות בכל הפעולה של שתי הלסתות בגלל עקירה של שיניים רבות בפה ואז כל העומס נשאר רק על שיניים מסוימות. לא יודעת על מאכלים שגורמים לשחיקה. מאכלים המכילים הרבה סוכר ודביקים נשארים צמודים לפני השטח של השיניים ומהווים כר נרחב להתישבות חיידקים הגורמים לעששת.

08/08/2009 | 21:49 | מאת: שרה

שלום ד"ר. לפני כחצי שנה נאלצתי לעקור שן בינה, ועשיתי זאת בהרדמה מקומית עם גז צחוק, אמנם למרות ההרדמה והגז צחוק סבלתי מאוד מהתהליך, ואילו ההחלמה לא היתה נוראית למדי. אלא העקירה עצמה היתה סבל עז. כעת אני צריכה לעקור את שלושת שיני הבינה שנותרו לי , והחלטתי לעשות זאת בהרדמה כללית והניתוח המיועד יתבצע ביום חמישי הקרוב. בעבר עברתי ניתוח בהרדמה כללית ולכן אני מניחה שלא יהיו סיבוכים בהרדמה. השאלה שלי היא האם יתכן שלמרות ההרדמה הכללית שהבנתי שהיא קצת שונה, יש סיכוי שארגיש משהו מהמתרחש? כלומר שלא אהיה רדומה לחלוטין? לפי מה שהבנתי זוהי הרדמה שהמטופל מסוגל לנשום בעצמו ולא מונשם , וזה קצת מלחיץ אותי כי אם אני אהיה מסוגלת לנשום בעצמי אולי אני גם ארגיש את המתרחש. אני אודה לך מאוד גם אם תוכלי לספר לי קצת על תהליך ההרדמה כי זה מאוד מפחיד אותי. אשמח לתשובה ממך .

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ בזמן ההרדמה לא חשים כלום בדיוק לשם כך מתבצעת ההרדמה. לאחר ההתעוררות קרוב לודאי שתרגישי כאבים שנובעים מהעקירה עצמה. בזמן הההרדמה המטופל יכול לנשום בעצמו אין לזה שום קשר לרמת ההרדמה ואין שום סיבה שירגיש את העקירה.

12/08/2009 | 20:13 | מאת: שרה

תודה רבה לך הרגעת אותי מאוד :) אני מתרגשת מאוד לקראת מחר, מקווה שיעבור טוב :) תודה על התגובה :) שרה

06/08/2009 | 13:33 | מאת: יערה

לד"ר צ'רני שלום, לפני כשנה עברתי עקירה של שלוש שיניים. בגלל דלקת שלא התגלתה בצילומים ועוד סיבוכים נאלצו לעקור את שלושתן - לא ביחד. יש לי עדדים כאבים למרות שהם לא חזקים כמו מלפני העקירות. לפני העקירות הייתי מתעוררת בלילה מכאבים ועכשיו אני ישנה ברציפות - רציתי לשאול איזה סיבות יכולות להיות לכאבים שלא עוברים לאחר העקירה? ולמה העקירה עזרה להוריד את רמת הכאבים אבל לא להפסיק אותם לגמרי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ממש קשה לי לענות אין בידי מספיק פרטים. איזה שיניים נעקרו. האם היו שיני בינה? הם היו שינים עם דלקת. בכל אופן עכשיו יש פחות כאבים אז יופי.

05/08/2009 | 10:55 | מאת: שני

אני כעת בתקופה של טיפולי שיניים האם במצב זה אין מניעה לבצע עוד זריקות הרדמה בשיניים. תודה ויום טוב.

אולי כדאי לעצור קצת את הטיפולים עד שהתופעות יעלמו

02/08/2009 | 09:38 | מאת: שני

האם יש לי סיבה לדאגה כי אני ממש לחוצה מהעניין. תודה ויום טוב.

אין מקום לדאגה פשוט לחכות בסבלנות

01/08/2009 | 13:39 | מאת: שני

לפני כחודש וחצי עשיתי כתרים בלסת העליונה בשיניים מס 26,27. בזמן לקיחת המידות להכנת הכתרים הרופא הרדים לי את החניכיים בהרדמה קלה לטענתו ובאמת לא הרגשתי שהמקום מורדם חזק מאוד . כשעה וחצי או שעתיים לאחר גמר הטיפול התחלתי להרגיש שהמקום שוב נרדם אך בצורה חזקה יותר מאשר כשנתנה מיד אולם זה פסק לאחר מספר דקות. לא התיחסתי לכך ועלי לציין שאני קצת חרדתית בטיפולי שיניים והדופק אצלי בטיפולים מהיר יותר. אולם לפני כשבועיים כשהדביק לי את הכתרים הקבועים בדבק זמני התחלתי להרגיש מין זרמים לכוון הראש במשך יומיים לסירוגין ובימים האחרונים אני מרגישה שהצד השמאלי של הראש (בצד של הטיפול)נרדם לעיתים ,אני מגרדת ואין תחושה למספר שניות. גם החלק האחורי והתחתון של הראש נוקשה ,רדום ,הרגשת נימול,דבר שלא הרגשתי בעבר. אני מאוד חוששת האם זה מההרדמה בשן,האם יתכן שנגרם איזה נזק,מה עושים? תודה. אני חוששת

יכול להיות שבזמן ההרדמה היתה נגיעה קלה בעצב. ואז מדי פעם את חשה במשהו. כדאי להמתין כמה חודשים ולראות אם התופעה נעלמת. ואז לחזור לרופא השיניים שלך.

25/07/2009 | 02:56 | מאת: מיכל

שלום, רופא שיניים אמר לי שהכתרים הישנים שלי גרמו לי לחניכיים מודלקות מאד וייתכן ואצטרך ניתוח הארכת כותרת. אשמח לשמוע פרטים לגבי ניתוח זה: 1. מה משך הניתוח 2. האם מבוצע בהרדמה מלאה או מקומית 3. מהם הסיכונים 4. כיצד מתבצע 5. מהי עלות הניתוח אצלך אם הדלקת היא מעל 3 שיניים קדמיות בלבד כמו כן, האם יש תחליפים לפתרון הבעיה ללא ניתוח? בנוסף, ברצוני לעשות 4 כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות והמליצו לי על רופאי השיניים הבאים: יוסי אזואלס, ארווין וייס, מרטין גרוס ועל הטכנאים: רפי להב, אילן ברוש, עמיר ליף. אשמח לשמוע דעתך לגבי המומחים הנ"ל. תודה. מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

למיכל שלום קורים מקרים ששולי הכתרים לא מתאימים ולאחר זמן גורמים לדלקת. בשלב ראשון הייתי מסירה את הכתרים עושה ניקוי חניכיים יסודי וכתרים זמניים. לאחר זמן לבדוק את מצב החניכיים שקרוב לודאי יחלימו ללא ניתוח. לאחר מספר חודשים יש לבצע כתרים חדשים.

20/07/2009 | 21:28 | מאת: נועה

ד"ר שלום! יש לי ארבע שיני בינה כלואות לעקור בגלל כאבים שהן גורמות- שתיים תחתונות יושבות על העצב והעליונות יחסית עמוקות. אין לי חרדה מטיפולי שיניים, אך הרופא (שהוא מומחה מבי"ח) המליץ לי לעקור את כולן ביחד בהרדמה כללית, או כל אחת בנפרד בערך כל חודש.אני נורא פוחדת מהרדמה כללית (מכל התהליך והסיכונים), יותר מאשר טיפול עם הרדמה מקומית, אולם להוציא כל שן פעם אחת וכל פעם לחכות להחלמה, זה גם לא נעים (בעיקר לאור העובדה שאני עובדת כמורה). השאלה שלי אם במקרה כזה מה באמת עדיף לעשות והאם הפחד שלי מהרדמה כללית עד כדי כך מוצדק?

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום סיבה לבצע את כל העקירות ביחד וכמובן לא בהרדמה כללית אשר לה יש את הסיכונים שלה. כדאי לעקור את השיניים בנפרד

20/07/2009 | 11:50 | מאת: שרי

שלום. בעלי הוא בן 58 סובל מסוכרת גבוהה מאוד ( 500 ) . הוא לא מטופל בשום תרופה .בעלי מעוניין לעבור השתלת תותבות לצמיתות בכל הפה .נשאלת השאלה האם זה אפשרי ? אודה לך מאוד באם תוכלי לתת לי מענה בזמן הקרוב .תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הצלחת שתלים בפה תלויה בכמה גורמים ואחד מהם הוא מצב הסכרת במטופל.בסכרת שאינה מאוזנת סיכויי ההצלחה מעטים ביותר

17/07/2009 | 17:15 | מאת: אני-היא

שלום רב, לפני כחודש וחצי לערך הוחלפה סתימה בשן האחרונה מלמעלה. חידשו לי את הסתימה לסתימה לבנה. יש לציין כי מדובר בחור עמוק. מאז יש תחושה מציקה ולא נעימה באיזור שבו החליפו את הסתימה. לאחר כחודש חזרתי בשל חוסר הנוחות. נעשה צילום מקומי של השן אבל הצילום הראה שהכל בסדר. הרופא אמר שאם האיזור ימשיך להציק יש אפשרות לשקול טיפול שורש שאלתי היא האם זה סביר שלאחר חודש וחצי - חודשים עוד תיהיה רגישות במקום? והאם יש אלטרנטיבה אחרת לטיפול שורש? בתודה והמשך יום ללא כאבים בשיניים (וגם לא בשאר רמ"ז איברים)

לקריאה נוספת והעמקה

הרבה פעמים לאחר ביצוע סתימה לבנה יש רגישות הנובעת בין היתר באיטום חלקי שן החלל. קשה לבצע איטום מושלם ונכון של העששת ומכאן הרגישות והכאבים. כדאי לנסות להוציא את הסתימה לעשות סתימה זמנית ולחכות ואולי להחזיר למקום סתימת אמלגם ולא לבנה.

07/07/2009 | 16:39 | מאת: בוקי

בן 46 פניתי לרופא שינים עקב רגישות לחום וקור בשן טוחנת תחתונה צד שמאל.פניתי בצורה דחופה כיוון שאני יוצא לחול ב -17/07/2009. הרופא בצע בדיקה+צילום במקום+צילום פנורמי במכון אבחנה ראשונית 60% סיכוי שחור 40% סיכוי שטיפול שורש. אמר שידע סופית אחרי שיפתח את המקום. הגעתי אליו שוב לתור נוסף פתח וגילה חור גדול אך אמר שקלינית זה לא נראה שמצריך טיפול שורש אך בשל התלונות שלי על כאבים שם סתימה זמנית ואמר שאחזור תוך יומים כדי שנדבר ועם כאב ימשך יתכן ויצריך טיפול שורש. בנתים עקב הקדחיה והסתימה התגברו הכאבים בכמה דרגות לפני הכאב היה בגדר הסביר. שאלות : 1.האם למרות שקלינית אין צורך בטיפול שורש רק בגלל הכאבים אבצע טיפול שורש מדאיג אותי שאבצע לחינם למרות שקלינית אין בעיה כפי שאמר וגם זה טיפול יותר מורכב שמשפיע על השן(מצריך כתר וכו) מה לעשות . 2. האם הכאבים שיתגברו נובעים יותר מהסתימה שבצע או עקב בעיה שמצריכה טיפול שורש (למרות שקלינית אין ממצא כפי שאמרתי) או סיבה אחרת. 3. האם להמתין למרות הכאבים אני פשוט לחוץ בגלל הנסיעה 17/7 לא רוצה להגיע לחול עם כאבים.

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים הממצאים הקליניים וגם הרנטגניים אינם מדויקים ולכן צריך להסתמך גם על הרגשת המטופל. אם למרות הסתימה הזמנית המשיכו הכאבים קרוב לודאי שיש לבצע טיפול שורש

06/07/2009 | 08:39 | מאת: מבוגר 53

שלום , אני גבר בן 53. יש לי שן בינה כלואה שן מספר 46.עשיתי צילום של סיטי וגיליתי שהשן יושבת על העצב ויש בה חור. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרה כזה כדאי לבצע סתימה

26/06/2009 | 22:07 | מאת: מיטל

שלום, מה דעתך על טיפול בסדציה? מה עדיף לדעתך, טיפול בסדציה או טיפול בהרדמה כללית כאשר מדובר בילדה בת 4?

לקריאה נוספת והעמקה

בילדה בת ארבע הייתי ממליצה על טיפול בהרדמה כללית כי היא מנוטרת במשך כל זמן הטיפול ותחת פיקוח של רופא מרדים.

שלום ד"ר, אני מועמדת לטיפולי שיניים בהרדמה כללית בגלל חרדות. קיבלתי תוכנית של 6 עקירות והרמת סינוס ושתלים לאחר מכן. המרפאה היא גדולה ויש בה מומחים לכל תחום כגון: השתלות, הרמת סינוס וכירורגיה. האם זה בסדר לסמוך עליהם וללכת לפי הצעה ראשונה ולא לבדוק חו"ד נוספת? אם אני מרגישה בטוחה שם? או שכדאי בכל מקרה לשמוע חו"ד נוספת? הבעייה שלי היא שבגלל ההרדמה הכללית אין הרבה אפשרויות וגם לא רוצה שהעלויות (הפרשים פה ושם) ישנו את דעתי בגלל הפרש קטן, מעדיפה לעשות איפה שמרגישה בטוחה. תודה על תשובתך המקצועית.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לבדוק בעוד מקומות גם את תכנית הטיפול ולקבל הסבר מדויק על כל הטיפולים ועל האפשרויות השונות. במידה והחלטת על טיפול שיניים בהרדמה הייתי ממליצה לבצע זאת רק במסגרת בית חולים.

25/05/2009 | 10:41 | מאת: רוזה

שלום , הבת שלי משתוללת בזמן הטיפול ונמצאת בהיסטריה ולא מוכנה שיטפלו בה. האופציה הבאה שחשבתי עליה היא הרדמה כללית . רציתי לדעת מה הסיכונים ? אם יש כאלה בכלל . הבנתי גם שההרדמה עולה כ 1800 שקל , בכמה יכול הסתכם כל הטיפול שכולל כ 2 טיפולי שורש וכמה סתימות ? תודה מראש.

במקרה שילד ממש מסרב לטיפול ולא משתף פעולה האופציה של הרדמה כללית קיימת. מה שהייתי ממליצה זה לבצע את הטיפולים בהרדמה במסגרת בית חולים וכך מפחיתים את הסכנות. מחירים אינני יכולה למסור כי כל טיפול הוא אחר. צריך לעשות תכנית טיפול פחות או יותר מדויקת. תכנית מדויקת אפשר לעשות רק לאחר צילומים שמתבצעים בזמן ההרדמה.

14/05/2009 | 18:36 | מאת: משה

שלום, אי חולה סכרת מסוג 1 כ- 9 שנים.שאלתי היא האם שיניים וחניכיים הם חלק מ"איברי המטרה" המוגדרים כניתנים להינזק כתוצאה ישירה של המחלה ומהן דרכי הטיפול המומלצים. תודה.

10/05/2009 | 20:45 | מאת: רונית

שלום רב אני בן 55 מזה כחודשיים סובל מטעם מר מאוד בחלל הפה.יש ימים שבהם הטעם יותר חזק. ויש ימים שפחות. כל הבדיקות שעשיתי יצאו תקינות:בדיקות דם אולטרה סאונד בטן. חידק הליקטור ויטמינים הכל תקין. אני רגיש לחלב ושותה חלב סויה. עם בעיות מעיים (הידבקיות).הפסקתי עם כל התרופות שאני לוקח בדר"כ אולם ללא הועיל.בדיקה אצל רופא שיניים אשרה שהכל תקין.ניסיתי לקחת אומפרדקס 80 ולא עזר.גסטרולוג אמר שהבעיה לא מהבטן.א.א.ג. אמר שאין סינוסיטיס ואין פטריה והכל נראה תקין. אני לא יודע מה לעשות. מה המלצתך תודה מראש.

03/05/2009 | 16:04 | מאת: רקפת

שלום, אני בת 39, בעלת פחד נוראי מרופא שיניים (מילדות, זכור לי שברחתי מהמרפאה של רופאת השיניים בעת ביקורת בביה"ס היסודי), במהלך חיי נאלצתי ללכת לרופא שיניים אבל זה היה סיוט עד כדי כך שהרופא לא רצה לטפל בי בעת עקירה כירורגית מפני שלא יכולתי לנשום מפחד. כרגע באופן כללי יש לי לא מעט טיפולי שורש שבגלל שלא עשיתי כתרים השיניים מתחילות להתפורר (וכמובן, שאני לא מעיזה לגשת לרופא שיניים) והגעתי למצב שפוחדת לאכול שמע תתפרק לי עוד שן ויהיו לי כאבים. כמו כן, מתארת לעצמי שיש לי בטח סתימות לעשות וטיפולי שורש. פוחדת אפילו מהישיבה על הכסא ומהחיטוט של הרופא עם ה"מסמר" הזה-הפחד הכי גרוע שלי. קראתי לפני מספר ימים על הטיפול בהרדמה כללית. האם מתאים לסוגים אלו של טיפולים? האם זה נעשה במפגש אחד. האם אחרי הטיפול כשמתעוררים צפויים כאבים חזקים? האם "הערכת מצב" הפה והטיפולים נעשית תוך כדי ההרדמה? תודה על תשובתיך.

לקריאה נוספת והעמקה

בעיתך ידועה.ומזל שיש את האפשרות לבצע את הטיפולים בהרדמה כללית. תלוי כמובן במספר הטיפולים. בהרדמה כללית משתדלים לבצע את כל הטיפולים שאפשר לבצע במספר שעות. הדבר היחיד שהייתי ממליצה הוא לבצע את הטיפולים במסגרת בית חולים.

04/05/2009 | 15:08 | מאת: רקפת

תודה רבה ד"ר צ'רני על תשובתך המהירה. אכן פניתי למספר מרפאות כגון: מרפאת "תדהר" ומכבידנט-שעושים את הטיפול בבי"ח אסותא. אשמח אם תעני לי על קצת משאלותיי ופחדיי: האם לדוגמא כל טיפול השורש מתבצע תחת הרדמה כללית? ונשאר רק הכתר שאיתו אין לי כ"כ בעייה? האם כל הטיפולים נעשים בפעם אחת? או שיש לחזור פעמיים על הפרוצדורה תחת הרדמה? האם כשמתעוררים צפויים כאבים קשים? האם נותנים בהרדמה גם חומר לכאבים כדי שלא יהיה "שוק" של כאב כשמתעוררים? תודה לך שוב ויום טוב, רקפת

23/04/2009 | 23:06 | מאת: רעות

שלום רב, מה עדיף בטיפול בדלקות חניכיים? 1.טיפול אנטיביוטי המוחדר לחניכיים או טיפול סטרואידי המוחדר לחניכיים? 2.האם טיפול סטרואידי המוחדר לחניכיים עלול לפגוע ברקמות החניכיים או בעצם השן ? (שהרי זריקה סטרואידית שניתנת לברך לדוגמא עלולה להחליש את העצם והשרירים/גידים) תודה

22/04/2009 | 22:47 | מאת: סטודנט

שלום רב, אני בן 23, ואני גם חולה במחלת המעי הרגיז (הרגיש) או " תסמונת המעי הרגיז מזה שנתיים, ואני באופן כללי מצחצח את השיניים פעם-פעמיים ביום. לפני כחודש ראיתי שיש צבע חום-צהוב במרכז הלשון ורציתי לשאול מה המשמעות של הדבר הזה, והאם מדובר במחלה קשה או מחלה הקשורה למערכת העיכול? או מחלה אחרת הקשורה לשיניים ? לציין כי אני גם משתמש במי שטיפת פה דנטלית אך לא באופן קבוע, מזה 3 חודשים אני משתמש במי פה באופן קבוע -כל יום פעם או פעמיים. אשמח מאוד אם אפשר לקבל הסבר או הסיבה לתופעה של צביעת לשון בצע חום-צהוב במרכז הלשון. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שהסיבה לצביעת הלשון היא דוקא השימוש בשטיפות. נסה להפסיק את השטיפות ולהמשיך רק בצחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום נסה גם לצחצח את הלשון ולראות אם יש שינוי.

22/04/2009 | 22:02 | מאת: משה

שלום ! אני בן 58 חולה עים "טרשת עורקים" "ופרפור פרוזדורים". לפני חודשיים עשיתי טיפול שורש 3 תעלות, מבנה, וכתר, בשן, 47 עקב דלקת קלה שניראתה כמובן בצילום לפני התחלת הטיפול. היום חודשיים וקצת אחרי הטיפול אני מרגיש רגישות ולחץ במקום וזאת בלי לאכול, בנוגע לאוכל זה מצב יותר בעיתי אני לא יכול לאכול דברים קשים בשן47 וזאת בגין כאב בזמן האוכל. הצילום שנעשה בגמר הטיפול מראה כמובן שאין דלקת בחניכיים! מה עושים עכשיו?? רב תודות לתשובתך!!

לקריאה נוספת והעמקה

הרבה פעמים לאחר טיפול שורש יש כאבים ורגישות. בד"כ יש להמתין עם המבנה והכתר רק לאחר העלמות הכאבים והרגישות. הייתי ממליצה לבדוק את גובה המנשך יכול להיות שאינו נכון והוא גורם לרגישות לאחר טיפול השורש.

22/04/2009 | 21:02 | מאת: משה

שלום ! אני בן 58 חולה עים "טרשת עורקים" "ופרפור פרוזדורים". לפני חודשיים עשיתי טיפול שורש 3 תעלות, מבנה, וכתר, בשן, 47 עקב דלקת קלה שניראתה כמובן בצילום לפני התחלת הטיפול. היום חודשיים וקצת אחרי הטיפול אני מרגיש רגישות ולחץ במקום וזאת בלי לאכול, בנוגע לאוכל זה מצב יותר בעיתי אני לא יכול לאכול דברים קשים בשן47 וזאת בגין כאב בזמן האוכל. הצילום שנעשה בגמר הטיפול מראה כמובן שאין דלקת בחניכיים! מה עושים עכשיו?? רב תודות לתשובתך!!

19/04/2009 | 16:23 | מאת: דוד

שלום רב! הייתי מבקש לדעת מה האמת בפרסום שהיה לאחרונה בטלויזיה לגבי משחת שיניים נדמה לי פרונאמל שהיא היחידה שאינה הורסת את זגוגית השן וכל משחה אחרת כן הורסת ועל ידי כך גורמת לנזק בלתי הפיך, עד כמה זה נכון ? והאם בכל זאת קיימות משחות שיניים נוספות שאינן הורסות את זגוגית השן חוץ מפרונאמל תודה מראש, דוד

משחות השיניים אינן יכולות להרוס את האמאיל שהוא מהחומרים החזקים בטבע. עיקר העבודה הוא ע"י מברשת השיניים והמשחה כמעט ואינה חשובה ובודאי אינה הורסת.

17/04/2009 | 21:51 | מאת: אלה

בזמן האחרון אני שמה לב שיש לי לשון לבנה מאוד עם קצת פצעים לבנים. כמו כן יש לי ריח רע מהפה שלא קשור לצחצוח שיניים. למה הבעיה יכולה להיות קשורה?

לקריאה נוספת והעמקה

הלשון יכולה להיות לבנה אולי מדיאטה יובש (חוסר שתיה) או פטריה בלשון כדאי ללכת לרופא שיניים לבדיקה.

16/04/2009 | 22:51 | מאת: נטלי

שלום האם יש סיכון בצחצוח שיניים במשחת שיניים שמיועדת להלבנת שיניים (המשחות שיניים הרגילות שכתוב עליהן להלבנה) לאורך זמן? תודה

אין שום בעיה בצחצוח עם משחות האומרות שהן מלבינות (אם אמנם זה קורה)

05/04/2009 | 07:32 | מאת: טיפול שיניים בהריון

שלום אני בת 36 ומצב השיניים שלי הן אסטטית והן בריאותי בכי רע. השיניים שלי צהובות ולא יפות וכבר עקרתי את השיניים התוחנות, כך שרציתי להתחיל טיפול הלבנת שיניים והשתלת שיניים. בהריון הקודם סלבתי מדימום בחניכיים והשיניים היו חלשות ונשברו לי. האם אפשרי למרות היותי בהריון לטפל בשיניים ולעשות הלבנת שיניים בשיטת ציפוי בחרסינה וכו'?

לקריאה נוספת והעמקה
06/04/2009 | 12:57 | מאת: יעל

אני יכולה לשתף אותך שבהיריון הקודם שלי ממש סבלתי מהשיניים. בחודש שישי זה כבר היה השיא כשהרגשתי ששתיים מהטוחנות שלי פשוט מתפוררות. ואי אפשר אפילו להאשים את הגנטיקה כי מבירור עם אמא שלי הבנתי שהיא לא סבלה מאותה בעיה וגם לא מדובר במצב הקשור או להיגיינה או טיפול מניעתי כי מאוד הקפדתי על ניקוי אצל שיננית באופן קבוע הן לפני ההיריון והן במהלכו. רופא שיניים שטופלתי אצלו, באופן מפתיע דווקא דרך קופת החולים שלי, קופ"ח כללית, שהעניקו לי יחס המשתווה לטיפול דרך רופא פרטי ואפילו יותר. בכל מקרה, הרופא המליץ להמנע מכל טיפול אסתטי או אחר שניתן לדחות עד לאחר ההיריון. גם בציפוי משתמשים בחומרים כימיים. הטיפול היחיד שעברתי תוך כדי ההיריון מלבד ניקוי אצל שיננית היה סתימות. ככה שמניסיוני, עדיף להמנע מטיפולים אסתטיים עד לאחר ההיריון, בכל זאת... מדובר בעניין של כמה חודשים (: חג שמח.

06/04/2009 | 14:19 | מאת: מיכל

מרפאות השיניים שנמצאות בבניינים השונים של הכללית , - זו רשת פרטית, אולי חברת בת של קופת החולים, אבל עדיין זו חברה פרטית ! ואינה של קופת החולים. נכון שחברי הכללית מקבלים שם הנחות, אבל לא מעבר לכך.

בזמן ההריון מתפתחת דלקת חניכיים ויש צורך להקפיד וללכת לשיננית ולדאוג להיגיינה טובה של הפה. בד"כ שיניים לא נהרסות בזמן ההריון. פשוט בזמן ההריון יש יותר רגישות ואז מגלים את הבעיות שבודאי היו שם גם קודם רק לא טופלו. כדאי לגשת לבדיקה יסודית ולטפל בשיניים. כל טיפול אחר לא הייתי ממליצה בזמן ההריון בגלל דלקת החניכיים שחולפת מיד עם הלידה כך שכדאי לחכות עד אחרי הלידה.

04/04/2009 | 11:19 | מאת: שירה

שלום ישנה משחת פלג'יל שמוזרקת לטיפולי חניכיים. 1.מה אפקטיבי יותר הזריקה או כמוסות פלג'יל? 2.ומה השם המדויק של המשחה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות פלג'יל היא אנטיביוטיקה ולכן רק רופא יכול להמליץ על השימוש בה.

04/04/2009 | 11:04 | מאת: דנה

שלום לאחר ניקוי שיניים,בשן שממוקדת במרכז החניכיים התחתונות נוצר מרווח בין השן לחניכיים שגורם לרגישות ולהרגשה דלקתית באזור זה של החניכיים התחתונות ,ללא דימום. אמרתי לרופא השיניים כי קודם לניקוי לא היתה שום בעיה והאם ניתן לעשות סתימה כדי לסתום את החור,תגובתו :זה מבנה השן שלך ואין מה לעשות. בשנים קודמות לאחר ניקוי שיניים לא נוצרה בעיה בחניכיים.ואילו בשנה האחרונה לפני הניקוי הרופא פיזר את זריקת ההרדמה מעט בכל שן ולאחר הניקוי היה מעט דמום וקו אדום לרוחב החניכיים התחתונות. שאלותי: 1.האם הבעיה בחניכיים נוצרה עקב זריקת ההרדמה שנינעצה בכל שן בנפרד או עקב המרווח שנוצר עקב הניקוי? 2.האם לא ניתן לעשות סתימה או כתר כדי לסגור את המרווח בין השן לבין החניכיים? 3.האם בעתיד לא לנקות שן זו כי באופן טיבעי לאחר זמן מה המרווח ניסתם אם אני לא מצחצחת את השן המסוימת הזו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

באופן רגיל לאחר הסרת אבנית נחשף חלק קטן מהשורש ומכאן הרגישות שתעבור במהרה. הרווח שנוצר הוא הרווח הטבעי בין השיניים שכנראה היה סתום באבנית. אין מה לסתום שם אלא להמשיך ולצחצח למרות הכאב והוא יפחת תוך ימים ספורים. לצורת ההרדמה אין בכלל השפעה. יש לבצע הסרת אבנית כל חצי שנה ובחיי היום יום להקפיד על צחצוח נכון לפחות פעמיים ביום ושטיפות בחומרים המכילים כלורהקסידין או דומים להם המצויים בשוק.

04/04/2009 | 09:43 | מאת: טלי

מחבר: שרונה תאריך: 4/4/2009 שעה: 00:23 שלום רב, שאלותי: 1.באינדקס לתרופה רפאפן מצוין כי היא יעילה לטפולי חניכיים על שם וינסנט ולעומת זאת במקסיפן לא מצוין שהתרופה יעילה לבעיות חניכיים כאשר רופא המשפחה אמר לי כי המוקסיפן יעיל לדלקות חניכיים?מי מבין השניים יעילה יותר לדלקת חניכיים כשלא ידוע סוג החיידק שגורם לדלקת המוקסיפן או הרפאפן? 2 .איזו תרופה יעילה יותר כשלא ידוע סוג החיידק שגורם לדלקת?פלג'יל מוקסיפן רפאפן או דוקסילין? 4.מה המינון של דוקסילין שרצוי לבעיות חניכיים 20 מ"ג 40 מ"ג או 100 מ"ג? (ידוע כי 20 מ"ג ו-40 מ"ג ניתן לרכוש עם מירשם רק באופן פרטי) תודה הערה:היות ובזמן הקרוב אני טסה לחו"ל אודה לך אם תיעץ לי מה הטיפול האופטימלי באחת מהאנטיביוטיקות או בשילוב של שני אנטיביוטיקות פלג'ל ומוקסיפן ביחד תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה מאוד לקבע איזה אנטיביוטיקה לקחת מבלי לראות את הדלקת בצורה קלינית. לכל חידק מתאימה אנטיביוטיקה אחרת ובכלל אולי זה זיהום ויראלי ואז אין לקחת אנטיביוטיקה בכלל.יכול להיות ששטיפות בחומרים המכילים כלורהקסידין וטיפול אצל שיננית יספיקו. לא כדאי לקפץ ישר לאנטיביוטיקה. הייתי מציעה לפני נסיעתך ללכת לראות מומחה לחניכיים והוא יקבע איזה אנטיביוטיקה לקחת ואם בכלל. נסיעה טובה

01/04/2009 | 15:33 | מאת: עידית

אבי קרוב לחמישים ומאז ומעולם סבל מבעיות שיניים. גנטיקה גרועה, כמו שהוא נוהג לומר. במהלך השנים עבר סתימות, עקירות, טיפולי שורש אינסופיים וכמה וכמה כתרים זמניים ופחות זמניים. הוא כבר לא סובל מבעיות או כאבים, או לפחות לא מתלונן על זה, אבל הוא נמנע כמעט באופן מוחלט מלחייך וזאת כיוון שהכתרים הקדמיים שלו נחשפו (לדעתי) והשורש האפיר. ככה זה נראה, למרות שאני לא באמת מבינה בזה. מדובר בשש השיניים העליונות ובארבעת התחתונות, כלומר: אלו שרואים כשמחייכים. הצעתי לו לגשת למרפאת השיניים בה אני מטופלת, של קופ"ח כללית, שם נתנו לו הצעת מחיר שנשמעת לי די הוגנת, אם כי עדיין לא קיבלתי חו"ד דעת נוספת. אפשר להעריך עלות של טיפול כזה? אילו אלטרנטיבות קיימות? חרסינה? השתלה? כי בעבר קיבל חוות דעת מרופא שאמר שלעניות דעתו אין אלא לבצע השתלה. תודה, עידית.

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יכולה לענות מבלי לראות את המטופל. יש צורך לבדוק בנוסף לצילומי רנטגן. אין כאן תשובה אחת. כל מקרה לגופו.