פורום המאבק מול חברות הביטוח

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - תביעות ביטוח
מטרת הפורום היא לתת מענה למקרים הרבים בהם חברות הביטוח מסרבות לשלם למבוטחים שלהן בגין תביעות אשר בפועל, לאחר חוות דעת מקצועית, נמצאות מוצדקות וראויות לתשלום. מרבית המבוטחים לא מודעים לכך שבאחוז לא מבוטל מהמקרים מהם מתקבל סירוב מחברת הביטוח עדיין קיימת אפשרות להפוך את הקערה על פיה ולקבל את מה שאנחנו כמבוטחים זכאים לו מחברת הביטוח שלנו. על כן חשיבותו של הפורום היא בהעלאת המודעות בציבור לנושא כאוב זה, ומתן דגש רב על חשיבות הייעוץ המקצועי וזאת מכיוון שבמרבית המקרים, תנצל חברת הביטוח כל פרצה על מנת לנסות להתחמק מתשלום למבוטח.
395 הודעות
298 תשובות מומחה

מנהל פורום המאבק מול חברות הביטוח

הפורום נסגר
24/11/2014 | 23:19 | מאת: לילי

שלום וברכה הוכרתי על ידי הביטוח הלאומי נכות כללית אבודן כושר עבודה 100% האם הכרה זו תסייע לי בתביעה לאובדן כושר עבודה בפוליסה פרטית של חברת ביטוח בעבר קיבלתי תקופה קצבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח וזאת טרם הכרתי בביטיוח הלאומי תודה על התשובה

למה ביטוח חיים של מנורה לא מחזירים כסף על הפסקת עישון מזה 7 שנים? הובטח שיהו החזרים ולא לדאוג...האם סתם שלמתי כפול במשך שנים?

לקריאה נוספת והעמקה

ויטוריו, במקרים רבים חברות ביטוח לא מורידות את עלות הפרמיה למי שהפסיק לעשן, מכיוון שהוא עדיין בקבוצת סיכון, ביחס למי שמעולם לא עישן. אם מישהו התחייב כלפיך שתהיה הפחתה בעלות הביטוח או החזרים, אזי המצב שונה. אני לרשותך אם יש לך עוד שאלות.

30/10/2014 | 23:44 | מאת: ביטוח הדדי שבוטל

סבי היה מבוטח בביטוח הדדי דרך חברת נתיב ונפטר בספטמבר השנה. גילינו שלאחר ששילם עשרות שנים את הביטוח לא נוכל לממש אותו, מכיוון שהקופה ביטלה את הביטוח בסוף אפריל, 2014, בהחלטה חד צדדית, בלי להודיע לנו כלל. אכן לפי תלוש הפנסיה לא נגבו תשלומים מאז מאי השנה. מה ניתן לעשות? איך הדבר ייתכן?

האם קבלת כסף מביטוח מסוג תאונות אישיות חייב במס ודיווח לשלטונות המס? האם לוקחים זאת בחישוב הסכום של -75% מהשכר שניתן לבטח באובדן כושר עבודה? הכוונה גם לתשלום חד פעמי (כמו נכות מתאונה) וגם לתשלומים חודשיים (נכות תעסוקתית המשלמת כסף כל חודש ולמשך תקופה קצובה)

לקריאה נוספת והעמקה

איתן שלום רב, הגם שאני מטפל בתיקים רבים של תאונות אישיות ואובדן כושר עבודה, את המענה לשאלתך עליך לקבל מיועץ מס או רואה חשבון. עורכי דין אינם רשאים לייעץ בתחום זה.

עו"ד שניאורסון הנכבד שלום רב, הורי הצטרפו בשנת 2010 לתוכנית כללית מושלם ובוטחו סיעודית על ידי חברת דקלה בביטוח הקבוצתי. בשנת 2014 הם רכשו פוליסת פרטית מחברת דקלה שהיא מעין פוליסת המשך לקבוצתית. אבי בן 73 הפך לסיעודי והוגדר כתשוש נפש וגם כלא מסוגל לבצע ADL תביעתנו לגמלת סיעוד אושרה בדקלה בפוליסה הקבוצתית אולם קבלנו מכתב נוסף כי הם מבטלים חד צדדית את הפוליסה הפרטית משום שלטענתם אבי לא מסר מידע מלא בהצהרת הבריאות ומסרו לנו מספר מכתבים מתיקו הרפואי של אבי. הורי מסרו לחברת הביטוח את כל הידוע להם במעמד ההצעה שנערכה טלפונית וענו על כל מה שנשאלו.הם אנשים מבוגרים ואבי מתקשה בשפה העברית כך לדעתי זו "שיטת המצליח" ומטרתם להתחמק מתשלומי הגמלה הסיעודית לפוליסה הפרטית כאשר תחלוף תקופת המתנה של 36 חודשים. השאלה שלי האם הם רשאים או יכולים בעקבות כך להפסיק לשלם לאבי את גמלת הסיעוד שאישרו בתוכנית הקבוצתית ? הרי בקבוצתית אין הצהרות/ תנאים להצטרפות. ומה יקרה בשנת 2015 עם התקנות החדשות שאמורות להכנס לתוקף ? האם זה לא רלבנטי לגבינו מאחר ומדובר בתביעה שאושרה ומומשה לפני כניסת התקנות לתוקף... אם בכלל ? האם סעיף 43 לחוק חוזה הביטוח חל על המקרה הזה? אודה מאוד לתשובתך. חג שמח, יצחק

לקריאה נוספת והעמקה

יצחק שלום רב, אכן, קיימים מקרים שבהם נראית התנהלותה של חברת הביטוח כשיטת "מצליח". סעיף 43 לחוק חוזה הביטוח אינו רלוונטי, מכיוון שהוא עוסק ספציפית בביטוח חיים. מאידך, לטובת אביך עומדים סעיפים אחרים ופסיקה של בתי המשפט. נשמח לבדוק עבורך את הפרטים אם תפנה למשרדנו, בטלפון 03-6336063. רפואה שלמה.

10/09/2014 | 18:00 | מאת: יצחק

מחודש אוגוסט 2013 ועד מרץ 2014 שולמה לי קיצבת פנסיית נכות על סך כ-2000 ¤ לחודש.מחודש אפריל חברת הביטוח ביטלה את פוליסת הנכות בתואנה שמשכתי את כספי התגמולים שמהם משולמת פנסיית הנכות.לאחר בירור עם חברת הביטוח שאישרה שמשיכת כספי התגמולים נעשתה לא באשמתי אלא באשמתה של הפקידה שהסבירה לי טלפונית כיצד למלא את פירטי התביעה למרות שהסברתי לה שאסור לפגוע בתשלום פנסיית הנכות המגיעים לי.!!!באמצע חודש 7-2014 חברת הביטוח בקשה שאפקיד שוב את סכום כספי התגמולים לחשבון החברה ואף שלחתי להם אישור על ההפקדה באמצע חודש 6-2014.לצערי הפוליסה לא חודשה באותו הזמן ורק היום ב-10.9.2014 התקשרה אלי נציגת החברה והודיעה שהפוליסה חודשה ואני יקבל בהקדם את המשך תשלומי פנסיית הנכות. נקודות לבירור : 1.האם אי תשלום פנסיית הנכות(באשמת חברת הביטוח)נחשב להלנת שכר?וכמה אני אמור לתבוע פיצויי הלנת שכר? 2.אני רוצה לתבוע את חברת הביטוח בתביעות קטנות,כמה אוכל לתבוע עבור סבל ועוגמת נפש? 3.האם אוכל להוסיף לכתב התביעה של תלונות קטנות גם את פיצויי הלנת שכר בעבור אי תשלום פנסיית הנכות בזמן???

לקריאה נוספת והעמקה

יצחק שלום רב, אני שמח שבסופו של דבר הענין הסתדר, ואתה ממשיך לקבל את פנסיית הנכות. קשה לי לראות את הסיטואציה כ"הלנת שכר". לא הייתי ממליץ לתבוע עגמת נפש במקרה זה, אלא להסתפק בעובדה שבסופו של דבר הבעיה נפתרה.

03/09/2014 | 08:37 | מאת: שלומית

אבא שלי במצב סיעודי. פנינו לדקלה, העברנו להם את כל המסמכים שהם ביקשו, וכבר כמה חודשים לא קיבלנו תשובה. תוך כמה זמן דקלה חייבת לענות ? מה עושים ?

שלומית, על פי חוק, דקלה חייבת להשיב לכם תוך 30 יום. במקרים כאלה הפתרון הוא הגשת תביעה משפטית, אליה יש לצרף חוות דעת אשר קובעת כי אביך מצוי במצב סיעודי.

31/08/2014 | 21:26 | מאת: מיטל

היי אם יש לי כמה פוליסות, בעקבות פציעה שברים, תבעתי את הפוליסה תאונות אישיות וישנה עוד פוליסה שגם שם מופיע שמגיע לי עבור שברים פיצוי, האם ניתן לתבוע גם את הפוליסה השניה ולדרוש

מיטל, הפוליסות שאת מזכירה מאפשרות לקבל פיצוי ביותר מפוליסה אחת. לכן, מומלץ לך להגיש תביעה בכל פוליסה רלוונטית.

שלום רב, אבי נפגע בתאונת דרכים, עבר בשל כך ניתוח, ובסופו של דבר נפטר מזיהום בו נדבק בבית החולים בעת שאושפז בשל ניתוח זה. חברת הביטוח ביקשה מסמכים ותיקים רפואיים וחוות דעת מרופא. עברה כבר חצי שנה מהגשת הדרישה לתשלום (ושנה מאז שאבי נפטר). האם חברת הביטוח חייבת להשיב בעניין עד למועד מסוים? אנו חשים שעורך הדין שלנו לא לוחץ מספיק על חברת הביטוח ושהעניין נמרח. תודה

שלום רב, יש שתי דרכים ללחוץ על חברת ביטוח: 1. הגשת תביעה לבית משפט. 2 הגשת תלונה למפקח על הביטוח. שתי הדרכים יעילות מאוד.

21/08/2014 | 14:20 | מאת: RAN

אני ואשתי מבוטחים בחברת ביטוח הראל . הביטוח כולל גם החזר בגין טיפולי פוריות. שלחתי לחברת הביטוח את כל הקבלות בגין טיפולי/יעוץ פוריות (על הקבלות מופיע שהתשלום הינו עבור יעוץ פוריות)כולל אבחנה רפואית שלי ושל אשתי אשר מעידה על נחיצותו של IVF. שלא במתכוון חלק מהקבלות מופיעות על שמי וחלק על שם אשתי ,כולן בגין יעוץ פוריות שניתן לאשתי ובאותה מרפאה. חברת הביטוח בחרה לאשר את ההחזרים רק בגין הקבלות הרשומות על שם אשתי .אם הייתי יודע את זה מראש כמובן שהייתי מקפיד שכל הקבלות ירשמו על שם אשתי ולא על שמי . טענת החברה :"הפוליסה כוללת כיסוי ביטוחי להשתתפות בטיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) כדלקמן: מוטבת אשר זקוקה לטיפול הפריה חוץ גופית על פי הפניית רופא גניקולוג מומחה לטיפול בליקויי פריון ,תהא זכאית לכיסוי בגובה 8 א ש"ח לכל ילד,לכל תקופות הביטוח,בהשתתפות עצמית של 25% (נספח 5 סעיף 12). הואיל וממסמכי התביעה לא ניתן ללמוד כי הקבלות שולמו בגין טיפולי הפריה חוץ גופית כאמור לעיל והואיל וכי טיפול הפריה חוץ גופית אינו מתבצע בפועל בגבר ,אין באפשרותנו לאשר תביעתך תחת הכיסוי הנ"ל" אודה מאוד למתן חוות דעת האם חברת הביטוח צודקת במקרה זה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חברת הביטוח לא צודקת. מדובר בנסיון התחמקות אופייני. פנה לעורך דין או למפקח על הביטוח

29/08/2014 | 09:06 | מאת: RAN

כיצד אני יכול לתקוף את הטיעון של חברת הביטוח בשורה שתיים וכדי להימנע מהליך ארוך ומורכב של בבימ"ש . תודה רבה !

24/07/2014 | 15:04 | מאת: יואב

האם חברת ביטוח רשאית לדחות תביעה לפנסיית נכות בהעדר תקופת אכשרה לגבי מצב רפואי קודם במצב שהמבוטח לא נדרש לחתום על הצהרת בריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. בעיקר אם כך קבוע תקנון קרן הפנסיה

22/07/2014 | 18:05 | מאת: גיא

ברשותי ביטוח רפואי ב AIG הכולל ניתוחים וכו... לטענת AIG ניתוח שרוול הינו ניתוח הרזייה אסטתי שנמצא ברשימת החריגים בספר הפוליסה. אני טוען שזה ניתוח בריאותיולא אסטתי היות ויש לי בעיות של לחץ דם,דום נשימה ,סוכר ועוד ושרק ניתוח כזה יכול לרפא אותי. מה עושים??

לקריאה נוספת והעמקה

אני צריך לראות את נוסח הפוליסה

22/07/2014 | 18:34 | מאת: גיא

2.4.2 : ניתוחים קוסמטיים או אסתטיים,לרבות ניתוחי שדיים מכל סוג שהוא(למעט שיחזור שד לאחר ניתוח כריתה),ניתוחי עפעפיים,ניתוחים לתיקון קוצר ראייה,ניתוחי להרזייה מכל סוג כלשהו,ניתוחים הקשורים בעקרות או פוריות,ניתוחים לטיפול בעובר וניתוחים הקשורים בלידה,למעט הפסקת הריון בשל צורך רפואי וניתוח קיסרי.

יש סיכוי. מאוד תלוי בשופט שידון בתיק.

20/07/2014 | 15:28 | מאת: מאוכזבת

מ2008 סבלתי מהרדמות יד ימין, לא נמצאה בעיה בעמוד שידרה, אבל עשיתי טיפולי מסזים וכירופרקטיקה והמצב היה תחת שליטה, המצב שוב הוחמר ואז שמתי לב שחזה שלי גדל וצנח, מה שגרם עקב משקלו לחץ של כתפיות החזיה על השכמות והרדמות הידים כבר 2 תוך כדי עבודה , נהיגה, עבודות בית. פניתי לאורטופד שאישר את הממצאים, עשיתי נתוח להקטנה והרמת השדיים, אך הראל לא מוכנים לשלם, תנו לי עצה, מה לעשות, שילמתי 43500 עבור הניתוח והמרדים. כעת 4 חודשים לאחר הניתוח, אין לי הרדמות, קופ"ח אישרה את הניתוח בבית החולים של הקופה, אבל אני העדפתי רופאה פרטית, לכן יש ביטוח. מחכה להמלצה על עו"ד שיגיש בשמי את התביעה

מדברייך לא הבנתי מי שילם על הניתוח והאם הקופה השתתפה או לא. בנוסף, האם היתה המלצה רפואית לניתוח?

20/07/2014 | 17:45 | מאת: מאוכזבת

אני שילמתי עבור הניתוח, קופח מוכנה להחזיר לי 2000 ש"ח, זה הכל, הראל היתה אמורה לשלם הכל, הם טוענים שרק בקיפוזיס של 40% או בהורדת 480 סיסי מכל שד, זה מכוסה, אצלי הגודל יצר עומס על הכתפיות של החזיה, וזה גרם להירדמות הידיים, למרות שיש אישופואיים, הם לא רוצים לשלם

17/07/2014 | 00:06 | מאת: יוסי כהן

שלום רב, סבתא שלנו שוהה בחו"ל. במהלך הטיול הרגישה לא טוב ופונתה באמבולנס למרפאה מקומית. לא נמצאה אבחנה מדוייקת אך הומלץ כי תעבור התייעצות נוירולוגית. מאחר ולא היה נוירולוג במרפאה המקומית בה שהתה ומאחר שהרגישה טוב יותר היא החליטה להמשיךאת ביקורה כמתוכנן ולחזור לארץ במועד המקורי בעוד מספר שבועות. ההוצאות בסדר גודל כולל של מעל אלפיים דולר עבור פינו באמבולנס ותשלום למרפאה שולמו ע"י המארחים שליוו אותה בכרטיס אשראי שלהם ואנו החזרנו להם בחזרה. כאשר פנינו לחברת הביטוח טלפונית הם ביקשו שנשלח להם את כל הקבלות אחרי החזרה לארץ ומצאו לנכון להוסיף ולציין כי הפוליסה אינה מכסה מצב קיים מאחר ומדובר באשה מבוגרת שלוקחת תרופות באופן קבוע קיים ספק גדול אם נקבל החזר כלשהו. אנו חוששים כי חברת הביטוח תדחה את תשלום החזר ההוצאות בטענה כי הפוליסה אינה מכסה או בשימוש בתירוץ אחר. אודה אם תוכל לספק מידע כיצד עלינו להתנהל מול חברת הביטוח. עקב הבירור הראשוני ותשובת נציגת החברה אנו מאוד חוששים שחברת הביטוח לא תחזיר הוצאות. כיצד עלינו להתנהל מול חברת הביטוח? האם חברת הביטוח יכולה לסרב להחזר ההוצאות? כאמור לא ניתנה לבסוף אבחנה מדוייקת מדוע היא לא הרגישה טוב. זאת ועוד, פוליסת הביטוח נרכשה באינטרנט ללא כל אפשרות לרכוש הרחבה. האם יש להגיש את תביעת הביטוח אחרי החזרה או לפני? תודה מראש, יוסי

13/07/2014 | 17:56 | מאת: אורטל

אני נמצאת באבדן כושר עבודה שמשולם מהביטוח הפרטי (ביטוח לאבדן כושר עבודה וביטוח נכות של קרן הפנסיה) בשיעור של 100% היום אני חודשיים לאחר ניתוח שחזור רצועה צולבת בברך ועדיין בתקופת השיקום (שיקום לאחר ניתוח זה הינו חצי שנה לערך) תאריך תקופת אבדן כושר העבודה שהביטוח אישר לי עומדת להיגמר והרופא המטפל אמר כי אני יכולה כבר לחזור לעבודה. אינני יודעת מה מקובל כשחוזרים לעבודה לאחר תקופה ממושכה של אבדן כושר עבודה ולכן יש לי מספר שאלות: 1. האם אני יכולה לחזור למשרה חלקית (עקב הניתוח או עקב הפיזיוטרפיה האינסטנסיבית שאני צריכה להתמיד בה) ולקבל מחצית מהשכר מהביטוח? 2. במידה ואוציא אחוזי נכות (שהבנתי שיהיו בערך 10%-20% ) האם הם נותנים משהו מבחינת תשלומי מס למדינה או תשלום כלשהו מהביטוח הפרטי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לשאלה הראשונה - תלוי מה אומרת פוליסת הביטוח שלך. יש פוליסות שמשלמות גם באובדן כושר עבודה חלקי. לשאלה השניה - אם התאונה ארעה בעודה או באשמת גורם חציוני כלשהו תוכלי לקבל ממנו פיצוי.

14/07/2014 | 21:02 | מאת: אורטל

התאונה לא אירעה בעבודה או באשמת גורם חיצוני כלשהו. אז אני מבינה ש20% נכות לא מקנים לי כלום. לא דרך הביטוח הפרטי של נכון ואבדן כושר עבודה ולא דרך הנחות במיסים או כל משהו אחר. תודה

26/06/2014 | 11:50 | מאת: יבגני

אסור אריאל ביטוח ופיננסים אריאל ביטוח ופיננסים מספקת ללקוחותיה צרות ובעיות ..אסור לעשות ביטוח אזהרה אזהרה ..אסור לעשות ביטוח אריאל ביטוח ופיננסים... אסור אסור סוכן ביטוח: 72 אוהבים את זה

24/06/2014 | 18:54 | מאת: לוי

שלום רב, אני נאלץ לעשות ניתוח כריתה רחבה בהרדמה כללית, פניתי לרופא ממומחה שדרש ממני סך של 20000 ¤ .מאחר והניתוח דחוף שילמתי למנתח את הסכום ופניתי להראל חברה לביטוח בה אני מבוטח כ 30שנה בביטוח רפואי. לטענתם הם מתמחרים את הביטוח ב 4000 ¤ בלבד לרופאי ההסדר שלהם. אני חושב שהסכום הינו לעג לרש ושואל האם לדעתכם הסכום שהם מוכנים להחזיר לי סביר ומה סיכויי התביעה במידה ואגיש תביעה לבית המשפט. ברצוני לציין שהמנתח שבחרתי הינו ראש מחלקה מקצועי ,והניתוח שעלי לעבור הינו מסובך ,האם ניתן להכניס את כל הניתוחים למסגרת כספית אחת? אני מרגיש ממש מרומה ע"י חברת הביטוח ומאוד אשמח לשמוע שיש סיכוי לתביעתי.

17/06/2014 | 08:14 | מאת: אודליה

שלום רב. אני כבר שנה במצב של אובדן כושר עבודה בשל הפרעת דחק - מצב נפשי. אני מקבלת 2 קצבות האחת מביטוח חיים בגין אובדן כושר עבודה והשניה מהפנסייה בגין פנסיית נכות. לאחרונה אף ביטוח לאומי קבע עבורי 100% אובדן כושר עבודה ו 40% נכות נפשית לשנה עד לאפריל 2015. לאחרונה מחלקת ביטוח חיים הפנתה אותי לבדיקת רופא מטעמה וביקשה כי אבדק אצל רופא במרכז הרפואי "מדיטון". הרופא היה ממש מגעיל, חקר אותי ולא היתה שם שום בדיקה רפואית (שכן כבר נבדקתי על ידי מספר רופאים ואני יודעת איך אמורה להתנהל בדיקה). הוא לא הקשיב לדבריי ובסופו של דבר קבע שאם אני מנקה ומבשלת אני יכולה לעבוד במשרה מלאה (נציין שהבישול והנקיון האובססיבי אצלי הוא חלק מההפרעה). אני מבוטחת לעיסוקי בלבד שהינו מנהלת שיווק. בנוסף הפניקס ביטוח חיים החליטה להעביר את חוות הדעת המוטית לפניקס פנסיה שעד כה הם טענו כי מדבור בשתי חברות שונות ושניהם החליטו בהפרש של 3 ימים כי אינני חולה ואינני נכה. הגשתי ערר והגשתי חוות דעת חדשה מטעם הרופא שלי. בנוסף הלכתי השבוע לרופא מומחה נוסף שקבע כי מצבי אף החמיר. שאלותיי הן: 1. זומנתי לפגישה בהנהלה בשל הערר. האם אתה מכיר מהלך כזה? 2. אני רוצה לתבוע אותם שכן גרמו לי להרעה במצבי ולעוגמת נפש. היכן אני יכולה לתבוע? האם גם תביעות קטנות באות בחשבון? 3. האם מותר לחברה 1 להעביר חומר רפואי שלי לחברה שניה (על פי טענתם) ללא אישורי? 4. האם מדיטון הינה חברה שידועה בחוות דעת מוטות לטובת הפניקס? מודה לך מאוד על תשובתך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדיטון זו חברה שמעניקה חוות דעת לחברות ביטוח בלבד. את יכול לתבוע חברת ביטוח גם בבית משפוט לתביעות קטנות. החסרון הוא שאת תזדקקי לחוות דעת רפואית והמחלוקת תתמקד בהיבט הזה. בד"כ מומלץ להעזר בעורך דין בשלב הזה. תוכלי ליצור קשר עם משרדי ונשוחח על העניין 03-6126983

16/06/2014 | 22:16 | מאת: שבתאי

שלום רב.אני צריך אישור מחברת ביטוח לגבי תאונות מליפני 3 שנים. איני זוכר שם חברת ביטוח איך אני מברר?

11/06/2014 | 13:35 | מאת: אורנה

האם חוקי לבקש החזר כסף משתי חברות ביטוח עבור ניתוח בו היתה השתתפות עצמית אם יש לי שתי פוליסות בשתי חברות שונות?תודה

שלום רב, לא מדובר בשאלה של חוקיות. מדובר בשאלה של סוג פוליסה. פוליסות כאלה הן מסוג שיפוי ולכן נותנות פיצוי רק כנגד קבלה מקורית.

13/05/2014 | 07:48 | מאת: ארנון

שלום רב, הגשתי תביעה בשמו של בני בן ה5 אשר לא מדבר ומתפקד כילד בן שנתיים. כלל דחו את התביעה מאחר וקבעו שחסר adl אחד . האחות שביקרה בביתי נתנה 2 adl . שאלתי מה עושים כעת

29/04/2014 | 20:44 | מאת: שני

למקרה גילוי סרטן כתוב בחוברת: סרטן-נוכחות גידול של תאים ממאירים הגדלים באופן בלתי מבוקר וחודרים לרקמות הסביבה או לאחרות תכחול לוקמיות ולימפומות למינהן והודגיקן אינה כוללת: MELOPORLIFERATIVE פרה אוקמיה היום עשיתי ביופסיית מח עצם לצורך בירור מחלה מלופורלטיבית אני מבינה מהתוכן שאין טעם להגיש תביעה והיה ותתגלה מחלה שכזאת למרות שהרופא אמר לי שההגדרה נופלת בין הכיסאות

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, אני לא רואה סיבה מדוע לא להגיש תביעה. אם הרופא שלך סבור שהמחלה היא מחלה קשה ודומה באופיה למחלה סרטנית כדאי שתתבעי את חברת הביטוח. בהצלחה.

23/04/2014 | 15:24 | מאת: קרן

לפני כשבועיים נפלתי בתאטרון לאחר שצפיתי בהצגה. באותו רגע קמתי והמשכתי ללכת כרגיל, אך לאחר כמה שעות גברו הכאבים והתברר כי יש לי שבר. לא מילאתי שום טופס ברגע הנפילה, אבל שני עדים מטעם התאטרון היו שם (יש בידי את שמותיהם). האם דיי בכך כדי לתבוע את חברת הביטוח של התאטרון? איך מתבצע התהליך?

שלום רב, תוכל לתבוע רק אם תצליח להוכיח שהמקום בו נפלת היה פגום. דהיינו האם ניתן היה באמצעי זהירות למנוע את נפילתך.

נהגת נכנסה בי, חברת הביטוח שלה למרות שהנהגת הודתה לא מוכנה לשלם את מלוא הסכום ולכן חתמנו על הסכם פשרה. מישהו יודע תוך כמה זמן עליה לשלם אם הסכם הפשרה לא מציין דבר בנוגע לזה?

05/04/2014 | 20:01 | מאת: ניר

עו"ד פייל דוד שלום. אבקש לשאול אותך כמומחה לביטוח סיעודי האם הביטוח הסיעודי שעשיתי לשני ילדיי נראה בסדר מבחינתך או שזה מיותר . יש לי 2 ילדים אחת בת 20 והשני בן 17 . עשיתי להם ביטוח סיעודי בחברת הראל לכל החיים כאשר סכום הביטוח הוא 5000 ש"ח לכל אחד הפרמיה שאני משלם עבור שניהם הוא 120 ש"ח לחודש . בנוסף יש לשני ילדיי גם ביטוח סעודי דרך קופת חולים בכללית מושלם האם נראה לך שעשיתי נכון : האם הפרמיה החודשית לא גבוהה מדי ? האם מספיק לעשות סיעודי ל- 5 שנים במקום לכל החיים ? אשמח לקבל את דעתך והמלצתך . תודה ניר

שלום רב, אין תשובה מוחלטת לשאלות ששאלת. לתפיסתי, ביטוח סיעודי הוא מוצר נחוץ ואני סבור שהסכום המצטבר של הביטוח בקופה והביטוח הפרטי נותן לך כיסוי ראוי.

21/03/2014 | 22:59 | מאת: דניאל

לאחרונה קבלתי משרה חדשה ודורשים ממני לחתום על ויתור סודיות רפואית כדי להתקבל לקרן פנסיה אינני מעוניין לחתום על מסמך שכזה מה אני יכול לעשות בעניין?

23/02/2014 | 13:00 | מאת: GUR

אשתי סבלה מהשמנת יתר. כל הדיאטות שניסתה כשלו. התחילה לפתח סכרת ולחץ דם גבוה. עברה ניתוח "שרוול". הניתוח הצליח והמדדים חזרו לנורמה. ברשותה היה ביטוח של חברת הפניקס "קו הכסף". ביקשתי מהביטוח את ימי האישפוז שה אומר כ 860 שקל על כל יום אישפוז. תגובת חברת הביטוח שהפוליסה אינה חלה על ניתוחים של הורדת מישקל. שאלתי היא : . ברשותי מסמכים רפואיים שהניתוח בעצם זה ניתוח "מציל חיים". שאם לא היתה עוברת אותו היה מצבה מתדרדר. שאלתי היא : האם העובדה שהניתוח היה הכרחי, גובר על ההחרגה של חברת הביטוח? האם כבר היתה פסיקה בנושא? אם כן, האם תוכל להפנות אותי לפסק הדין? הטלפון שלי: 054-6389367 אודה על תשובתך גור בתשובה שקיבלתיממך היה עלי למצוא את נוסח ההחרגה. נוסח ההחרגה בפוליסה קו הכסף: "ניתוחים ו/או טיפולים ו/או תרופות לטיפול בעודף מישקל" כיצד משפיע נוסח ההחרגה על תשובתך? אודה על תשובתך גור

לקריאה נוספת והעמקה

לפי נוסח ההחרגה נראה שאין הרבה סיכוי לכיסי עלות הניתוח

11/02/2014 | 16:49 | מאת: רוני

עו"ד פייל שלום, תביעה א.כ.ע שהוגשה לחב' ביטוח הפניקס שנה לאחר מקרה הביטוח. חב' הביטוח הכירה בתביעתי, אך התשלום מחב' הביטוח ייעשה רק מרגע ההגשה. שאלתי היא : למה מרגע ההגשה ולא מרגע המועד? האם מענישים אותי ואת כל המבוטחים? תודה מראש, רוני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חברת הביטוח לא מענישה. הטענה של חברת הביטוח במקרה כזה היא שקשה לה לבדוק מה היה המצב בעבר. אם תוכיח מה היה המצב תקבל את הכסף.

17/02/2014 | 16:20 | מאת: רוני

ראשית תודה על התגובה שנית חב' הביטוח הכירה בא.כ.ע מיום האירוע, אך התשלום הינו רק לאחר שנה ולא מיום התביעה. "העונש" שהתכוונתי הוא למה לא תקופת רטרו? תודה

11/02/2014 | 16:14 | מאת: רוני

26/01/2014 | 18:39 | מאת: איריס

שלום אשמח לעזרתך, אני עברתי אירוע מוחי, נשארה חולשה קלה ברגל שמאל, עם משאבת סוכרת, מקבלת טיפול לדכאון ללחץ דם גבוה לבריחת שתן לקולסטרול לכאבים נירופתיים עברתי 2 ניתוחים להוצאת גידולים מהשד ולאחרונה בעקבות פניתי למרפאת כאב אני מקבלת גם קאנביס רפואי מזה כשנה . מאחר והאירוע המוחי נגרם כשעבדתי ( לא הוכר כתאונת עבודה ) אני מקבלת מביטוח לאומי 100% נכות לצמיתות וגם מקבלת אי כושר 100% מחברת הביטוח , קיבלתי כל שנה מחדש ( ביטוח אי כושר לא נותן לצמיתות כידוע לך ) לפני כחודשים הגשתי שוב את כל הניירת הרפואית שלא משתנה ובנוסף את אישור קבלת הקאנביס ופתאום חברת הביטוח הפרטית שנתנה לי מההתחלה כל פעם לשנה מלאה , נתנה לי רק ל 5 חודשים , אני לא מבינה למה ? התקשרתי לשאול מה קרה שהורידו לי את תקופת התשלום למרות שמצבי לא השתפר ההפך הגעתי למצב של חוסר תיפקוד בגלל הכאבים ולכן התחלתי לקבל קאנביס נאמר לי שאני רשאית להגיש עירעור ולצרף מסמכים רפואים נוספים, אני הגשתי את כל מה שיש לי מה אני יכולה להגיש עוד ? אשמח לשמוע את תשובתך . תודה מראש על כיוון :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבעיה שאת מעלה נדונה בפסק דין שניתן ממש לאחרונה על ידי השופט בשן בבית משפט שלום בתל אביב. נכון להיום המצב הוא כזה שחברת הביטוח רשאית לבדוק את מצבך בכל חודש מחדש. השופט הביע ביקורת על כך וקרא למפקח על הביטוח לשנות את המצב. אני מציע שתפני בתלונה למפקח על הביטוח. בתלונה תסבירי שמצב לא משתפר וחברת הביטוח מתעמרת בך ללה סיבה. בהצלחה.

שלום רב, הבעיה שאת מעלה נדונה בפסק דין שניתן ממש לאחרונה על ידי השופט בשן בבית משפט שלום בתל אביב. נכון להיום המצב הוא כזה שחברת הביטוח רשאית לבדוק את מצבך בכל חודש מחדש. השופט הביע ביקורת על כך וקרא למפקח על הביטוח לשנות את המצב. אני מציע שתפני בתלונה למפקח על הביטוח. בתלונה תסבירי שמצב לא משתפר וחברת הביטוח מתעמרת בך ללה סיבה. בהצלחה.

26/01/2014 | 17:42 | מאת: פאולה

שלום רציתי בבקשה לדעת האם החמרה במצב הרפואי וניתן לי קאנביס בשביל שאוכל לתפקד יכול לגרום לחברת הביטוח הפרטי ( אי כושר מטעם העבודה ) שאותו אני מקבלת כבר 3 שנים להפסיק ?

שלום דוד עברתי תאונה לפני שנה וחצי בה נחבלתי בגב ובקרסול רופא מטעמי קבע לי 19% נכות- 10% על פריצת דיסק קלה בגב התחתון + 10% על ארטריטיס בקרסול עם מוגבלות קלה בתנועות הקרסול. רופא חברת הביטוח שבדק אותי טוען ל- 0% נכות , טוען שפריצת הדיסק בגב לא קשורה לתאונה הייתה קיימת לפני או נסיבתית ( למרות שאין כל תיעוד רפואי שלי בעבר על בעיות גב), טוען שהארטריטיס בקרסול הוא מזערי ולכן לא שווה נכות. מה עושים במצב כזה- אני משלם כבר 10 שנים ביטוח חיים 200 שקלים מידי חודש, ובטוח יש פה עוד הרבה אנשים כמוני. עד שקורית תאונה, למקבה הצער, חברת הביטוח ממציאה מומחה משלה שמגמד את הנכות שהומלצה לנו ל - 0% וכך איננו זכאים לשום פיצוי כספי. הרי לא ייתכן שמהמלצה של 19% יורידו ל- 0 ??? מה עושים כעת? האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח ? באיזה מסגרת ? האם ימונה רופא ניטרלי שלפי דעתו תקבע הנכות באופן סופי? תודה

01/01/2014 | 16:16 | מאת: עוזי

אני פנסיונר 14 שנה ממבטחים. רק לפני שנה גלתי שיש חשד סביר לרמאות של מבטחים גם לגבי אחוזי נכות וגם לגבי המשכורת הקובעת. כשכל הטענות מגובים במסמכים. כשהטענה של המבטחים ומשרד האוצר היא חוק ההתישנות . כשאין התיחסות לטענות שלי ןלמסמכים(לטענתי רומתי במכוון בשנת 2000 כשהקרן היתה במצב גרוע) האם יש אפשרות לתביעה??

לקריאה נוספת והעמקה

אם רימו אותך אין התיישנות. בכל מקרה אתה לא אמור לוותר אם העלימו ממך נתונים במכוון.

02/01/2014 | 16:08 | מאת: עוזי

לכבוד עו"ד דוד פייל מודה לך על תשובתך .

שלום, אני בת 34 עם לקות שמיעה בינונית מלידה (חיך שסוע). בכל הביטוחים שלי דורשים להחריג לאזניים שמיעה. לא מוכנים רק שמיעה. שהרי אם יש תאונה ונכנס גוף זר לאוזן אין קשר למצב הנוכחי. אני מעוניינת להביא מכתב מרופא לתיאור המצב, מה היית ממליץ שיכתוב כי שההחרגה תהיה תחומה כמה שניתן. תודה רבה.

16/12/2013 | 11:24 | מאת: איציק

בשנתיים האחרונות חליתי בm.d.s מחלת מח עצם,וטרנוורס מיאליטיס.יש לי ביטוח מחלות קשות משנות התישעים.סורבתי ע"י חברת הביטוח בטענה ש m.d.s היא טרום סרטנית וטרנוורס מיאליטיס אינה טרשת נפוצה.יש לציין כי על כל אחת מהמחלות קיבתי 100 אחוז נכות ואני מקבל גמלת ביטוח חודשית. האם כדאי לי לפנות לכיוון המשפטי

בביטוח הסיעודי דרך קופת חולים אין כיסוי למצב סיעודי מתאונה !!!

אני ואישתי מבוטחים בביטוח פרטי ממקום העבודה בחברות שונות. לאחרונה התחלנו בתהליך של טיפולי פוריות. מכיוון שאישתי היא זו שעוברת את הטיפולים פנינו לחברה שבה היא מבוטחת - כלל, לברר כיצד לעילנו לפעול בכדי לקבל החזרי תשלומים. להפתעתנו נאמר לנו שעלינו להיות שנינו מבוטחים אצלהם על מנת לקבל החזרים. בחברת הביטוח שבה אני מבוטח נאמר לי שדרישה כזאת היא לא חוקית, ועלי להתלונן אצל המפקח על הביטוח. אשמח לדעת האם אכן דרישה כזאת היא לא חוקית, ואם יש מה לעשות מעבר לתלונה?

אני מכיר את הסעיף הזה בפוליסות בריאות. אני ממש לא משוכנע בחוקיות שלו. מעבר למפקח על הביטוח תוכל להגיש תביעה וגם לפנות לתקשורת.

17/11/2013 | 18:10 | מאת: לילך

שלום, לאחרונה עברתי דירה ועם המעבר רכשתי ביטוח תכולת דירה הכולל שבר, לאחר מספר ימים, בעת תליית הטלויזייה, היא נפלה ונשברה. פניתי בתביעה לחברת הביטוח (ביטוח ישיר) וסיפקתי להם את כל המסמכים שביקשו. לאחר יותר מחודש פניתי אליהם על מנת לדעת מתי אקבל את דמי הביטוח אז נאמר לי שטרם קיבלו את דו"ח החוקר ולכן דרוש להם זמן נוסף. למחרת יצר עימי קשר חוקר ותוך מספר ימים קיבל תשובות ומאז לא שמעתי מהם שוב. חלף כמעט חודש מאז ורק קיבלתי מייל שלחברה דרוש זמן נוסף. כמה זמן הם יכולים לעקב את תביעתי?

חוק חוזה הביטוח מחייב את חברת הביטוח לברר את פרטי התביעה בתוך זמן סביר. אם נראה לך שעבר זמן רב, שלח תלונה בנושא למפקח על הביטוח

17/11/2013 | 20:46 | מאת: לילך

האם יש מקום לערב עו"ד

03/11/2013 | 10:37 | מאת: אודליה

שלום רב אני מבוטחת בביטוח מנהלים לפני 3 חודשים הגשתי תביעה לאובדן כושר עבודה ותביעת פנסיית נכות לפי ההדרכה של סוכן הביטוח. מחלקת פנסייה אישרה את תביעתי וקבעה לי 75% מהשכר. כשפניתי לשירות הלקוחות של הפניקס הם אמרו שבנוסף לכך בוטחתי בביטוח בריאות שקובע לי פיצוי בסכום חודשי של 2986 ש"ח אם יקבע לי אובדן כושר עבודה. במשך 3 חודשים התנהלתי מולם עד שאישרו את תביעתי לאובדן כושר עבודה פתאום הגיעה לה שיחת טלפון מסוכנת הביטוח שלי שאמרה שלא ניתן לקבל יותר מ 75% מהשכר וזאת למרות הדוחות שמציינים את הסכום הכולל שעלי לקבל (75% + 2986 ש"ח ) כששאלתי למה כתוב בדוח ולמה נציגי 2 החברות (הפניקס וסוכן הביטוח) אומרים את מה שכתוב בדוח היא אמרה שהדוח טועה, הנציגים טועים ושאני צריכה לשמוח שבכלל אושר לי. מה קורה במצב כזה שהדוחות של חברת הביטוח והדוחות של סוכני הביטוח אומרים א ואז הם מבקשים להתעלם מזה. בשיחה מוקלטת עם נציגה בכירה היא אמרה שביטחו אותי בכיסוי מיוחד שאקבל יותר במקרה של אובדן כושר עבודה. מה עלי לעשות? המון תודה ויום נעים

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שהצדק לצידך. קשה לתת מענה בלי לראות את נוסח הפוליסה המלא של הפניקס

29/10/2013 | 13:59 | מאת: אודליה

שלום רב ב 12/05 חליתי ולאחר 3 חודשים של ימי מחלה הגשתי באמצעות סוכן הביטוח תביעה לאובדן כושר עבודה ותביעה לפנסיית נכות. ב 01/09 חברת הביטוח אישרה שהיא קיבלה את כל המסמכים וכי אין טופס נוסף שהיא זקוקה לו ממני. בסוף ספטמבר התקבל אישור ממחלקת פנסיית נכות כי תביעתי התקבלה. ושולם לי ב 01/10. ממחלקת אובדן כושר עבודה הם טענו כי לא קיבלו את התיק הרפואי שלי וכי כעת הם פונים למכבי לקבלו. היום, לאחר המון טרטור וטלפונים הם טוענים כי עדיין לא קיבלו את התיק הרפואי אך הם שולחים אותי לבדיקת רופא מטעמם שכן הפ רוצים לוודא שלא סבלתי מהמחלה הזו קודם להקמת הפוליסה (לאחר חודשיים וחצי מיום הגשת התביעה). אין לי התנגדות שרופא מטעמם יבדוק, אך לא היה נכון מצדם שזה היה לפני חודש, חודשיים ולא כעת? בנוסף על פי בדיקה עם מכבי טוענת מכבי כי הפניקס לא פנו כלל לקבלת תיק רפואי. שאלותי: כמה זמן יש לחברת הביטוח לאשר או לדחות את התביעה מהיום שהגשתי את כל המסמכים? מדוע יד ימין ויד שמאל לא משתפות פעולה? אם רופא מטעמם בדק את המסמכים והחליט (כאשר פרוטוקול הועדה בידיי) זה לא מספק אותם? מה עושים כשחברת הביטוח נוהגת בחוסר תום לב? אודה מאוד לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חברת הביטוח מחויבת לפעול בתוך זמן סביר לבירור התביעה. אם חברת הבטוח לא פנתה בכלל זה לא בסדר. אתה יכול לפנות בתלונה למפקח על הביטוח

שלום, מספר אירועים קשים גרמו לי להיות באובדן כושר כ 18 חודשים גם באישור רופא חברת הביטוח, עתה נדרשתי להביא אישור רופא תעסוקתי הוא קבע שאני באובדן כושר לצמיתות רופא החברה שנדרשתי להיבדק אצלו קבע שאין לי עתה אובדן כושר כלל! מה אפשר לעשות?

להביא חוות דעת נגדית ולערער על הקביעה

שלום נפגעתי בעבר ופניתי לקבל ייעוצים שונים מרופאים שונים. קופת חולים (ביטוח זהב) וכן חברת הביטוח הפרטית דורשות את הקבלות המקוריות על מנת שלא אוכל לתבוע פעמיים ומצד שני אינן מחזירות את מלוא הסכום ששולם. הנ"ל למרות שכל אחת מחברות הביטוח גובה גם גובה את התשלומים ממני בצורה קבועה. האם ישנו חוק בנושא אשר מאפשר לחברת הביטוח לוודא שאין מבטחים אחרים? הרי שילמתי כפול ל2 גורמים שונים תודה!

באופן כללי בביטוח מסוג שיפוי (להבדיל מפיצוי) אתה מקבל החזר על מה שהוצאת ולא יותר. אם משלמים רק חלק תוכל לבקש מהם אישור על כך ולקבל את היתרה מחברה אחרת.

חברת הביטוח סרבה לבטח את עוזרת הבית שלי באובדן כושר עבודה בשל מגבלות רפואיות ו/או נפשיות. האם יש מה לעשות בנדון ? מה לגבי המחויבות שלי כמעסיקתה ?

לקריאה נוספת והעמקה

חברת הביטוח לא מחוייבת לקבל מבוטחים לביטוח. את לא מחוייבת לבטח את העוזרת. את חייבת לשלם עבורה ביטוח לאומי.

07/10/2013 | 08:09 | מאת: אור

שלום, אבא שלי בן 87, סובל מאלצהימר ומנפילות חוזרות. רק עכשיו הגשנו תביעה לדיקלה סיעודי. לקח להם 5 חודשים להחזיר תשובה ובסוף הם הכירו בו כתשוש נפש ואישרו לו 70%. פיזי לא הוכר בגלל תאונת דרכים שעבר לפני 10 שנים. שאלתי, 1. מה ההגדרה של תשוש נפש? למה זה לא 100%? 2. האם תאונה מעבר כ"כ רחוק רלוונטית? תודה.

לא מבין למה לא מאשרים מלא. אין כל הצדקה.

03/10/2013 | 16:09 | מאת: ענבל

שלום, עשיתי ביטוח בריאות ללא הצהרה דרך מקום העבודה וישנה סוכנות המקשרת בינינו לבין חברת הביטוח. הודעתי לאחר זמן מה לנציגת הסוכנות(מתועד אצלי) כי ישנה בעיה של אי ספיקת כליות ואם הביטוח לא מכסה ברצוני לבטלו. הנציגה הפצירה בי שלא לבטל את הביטוח ואף ציינה שחברה אחרת לא תבטח אותי. האם בכך שהודעתי לסוכנות עשיתי את המוטל עלי והיה עליהם לידע את חברת הביטוח או שבחברת הביטוח יוכלו לבוא בטענות שלא הודעתי להם על כך שקיימת בעיה רפואית וכשאצטרך לתבוע אקבל תשובה שלילית.

האם נכון, שהמועד הרלוונטי לתשלום הסיעוד הוא המועד בו הפך המבוטח לסיעודי בפועל ולא המועד בו פנה לדרישה לקבלת תשלומי סיעוד? האם קיימות הנחיות כאלו מצד המפקח על הביטוח?

אין לי שום בעיה לנדנד ולהציק להם כאמור עברתי בדיקה אצל רופא תעסוקה של חברת הבטוח לפני כשבוע , היו כמובן גם חגים באמצע ואני רוצה לדעת תוך כמה זמן סביר אני אמור לקבל תשובה ( שלילית או חיובית זה ממש לא משנה לי ) שבוע ?.... חודש ?.... או יותר ... ? אודה לך אם תתיחס לשאלה הספציפית

חודש

29/09/2013 | 16:01 | מאת: ניסו

לפני 10 חודשים עשיתי ביטוח בריאות ושכחתי להצהיר בהצהרת בריאות על בעיית טחורים קטנה שאני לא סובל ממנה בכלל אבל הם קיימים. האם בעתיד אם אני ירצה להפעיל את הביטוח תהיה לי בעיה אם חברת הביטוח לגבי כל מחלה או רק לנושא של טחורים. ואם תהיה בעיה לגבי כל מחלה. מה ניתן לעשות כעת בעניין אחרי שכבר הפוליסה הופקה וכבר 10 חודשים אני משלם תגמולי ביטוח.

26/09/2013 | 12:01 | מאת: nsz

משלם דמי ביטוח כמובן ולא תגמולי ביטוח

אם חברת הביטוח לא החריגה לך באופן מפורש ובכתב את בעיית הטחורים למרות שדיווחת על כך, לא תוכל להיות להם כל טענה בעניין הזה בעתיד.

30/09/2013 | 20:50 | מאת: nsz

אבל רשמתי בהודעה למעלה ששכחתי לדווח על כך. והשאלה שלי היא אם תהיה לי בעיה בעתיד שהיא לא של טחורים. אני יוכל להפעיל את הביטוח על סעיפים אחרים למרות ששכחתי לדווח על הבעיה הספציפית הזאת.

05/10/2013 | 10:42 | מאת: nsz

אבל אני רשמתי בתחילת ההודעה ששכחתי לדווח על הבעיה של הטחורים. והשאלה שלי הי אם בעתיד אני ירצה להפעיל את הביטוח על בעיה שהיא לא הטחורים האם חברת הביטוח תערים עלי קשיים בגלל ששכחתי לדווח עליהם או שלא תערים עליי קשיים כי אין קשר בין הטחורים למרות ששכחתי לדווח על כך לבין מחלה אחרת

23/09/2013 | 13:27 | מאת: אריק

שלום רב. לאחרונה הוכרו לי 10% נכות בגין קריעת רצועה צולבת. מבוטח בחברות פרטיות כולל סעיף נכות. 1. האם יש מניעה לחברות הביטוח לשלם לי דמי נכות צמיתה חד פעמיים, מתאונת עבודה? 2. אם לאו, מדוע הם מבקשים פרטים על תביעות "שהגשתי" / אגיש, כולל לביטוח לאומי ומספרי פוליסה? 3. לפני כשבע שנים נפצעתי בברך אחרת וקרעתי רצועה צולבת. גם במסגרת תאונת עבודה. מאחר והנני אישיות מתמודדת, לא פניתי לכיוון של טיפול ובירור המשמעויות. וכן לא להכרה בנכות מביטוח לאומי. כעבור כשלוש שנים חשתי בכאבים בברך, ועל כן הגשתי בקשה להכרה בנכות שנגרמה לי. לא היה לי מושג על האפשרויות העומדות בפני בקרות הפציעה (אתה בטח מכיר זאת). וכעת - לפני כחצי שנה, בית משפט פסק מול ביטוח לאומי, להכיר בנכות שנגרמה לי. כעת לקראת וועדה לקביעת אחוזי הנכות. א. האם לאור ההכרה כעת בנכות, אני זכאי להגיש תביעה לחברות הביטוח בהן הייתי ועדיין מבוטח, למרות חוק ההתיישנות של שלוש שנים? שכן, ייתכן והמקרה שלי חריג ויאפשר תקדים. ב. אם לאו, מהן האפשרויות העומדות בפני לקבלת פיצוי במקרה זה (סעיף 3)? ידוע לי שמביטוח לאומי אהיה זכאי. מהמעביד / אחר? תודה מראש, אריק

שלום אני ב א.כ.ע מלא יותר מ 10 שנים ויש לי 84% נכות רפואיל מהמל"ל לצמיתות ומקבל קיצבה של 100% מהמל"ל. הקצבה החודשית שלי מחברת הבטוח הופסקה לפני כחודשיים ונקראתי לבדיקות של רופא תעסוקה של חברת הבטוח. כמה זמן אני אמור לחכות מאז הבדיקה לקבלת תשובה ? האם אני אמור לפני לחברת הבטוח לברר זאת ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהדיקה של חברת הביטוח נועדה ככל הנראה לנסות ולחמוק מתשלום. עם זאת, לאחר 10 שנות תשלום הדבר לא פשוט. אני מציע שתנדנד להם עד לקבלת תשובה וכמובן שאם זו תהיה שלילית עליך לערער על כך מיד.