פורום רפואת שיקום ושיקום אסתטי

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור ואסתטיקה
מטרת השיקום היא שיפור איכות חייו של האדם המשתקם. השיקום כולל בתוכו טכניקות אבחון וטיפול שונות, שנועדו לשם השגת מטרה זו. מחלות שונות, תאונות ואירועים טראומטיים בחיים יכולים לגרום לירידה באיכות החיים של המטופל. מטרת האבחון והטיפול השיקומי היא למנוע התדרדרות במצב ולשפר את איכות החיים. ^^סוגי ליקויים אופיניים בשיקום:^^ - פגיעות מוחיות על רקע טראומטי. - פגיעות מוחיות על רקע אירוע מוחי. - פגיעות מוחיות על רקע ניתוחים נוירוכירורגיים. - פגיעות חוט השדרה. - מחלות במערכת עצבים היקפית. - פגיעות במערכת תנועה - לאחר שברים, דלקות פרקים. - מחלות גב, מפרקים שונים. - קטיעות גפים. תחום מיוחד בשיקום הוא שיקום אסתטי. מחלות, תאונות ואירועים מצערים שונים גורמים במהלך השנים לשינויים במראה החיצוני של הפנים והגוף, אשר מביאים לפגיעה בהערכה העצמית ובאיכות החיים. שיקום תופעות מעין אלה כולל אבחון, מתן הדרכה לשיפור המראה ומניעת התדרדרות המצב ע"י פעולות עצמיות, בנוסף לטיפולים לא-ניתוחיים, כולל הזרקות חומרי מילוי או בוטוקס.
135 הודעות
129 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיקום ושיקום אסתטי

24/11/2014 | 18:15 | מאת: ליטל

שלום, רציתי לשאול היכן האופציה הטובה ביותר לשיקום לאדם צעיר יחסית שעבר כריתת רגליים מתחת לברך? האם רעות, תל השומר, לוינשטיין, הדסה הר הצופים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלקות שמוגדרות כמחלקות לשיקום אורטופדי הן בתל השומר ובלוינשטיין, אך גם ברעות ובהדסה יודעים לשקם חולה עם קטיעה דו-צדדית.

14/07/2014 | 19:03 | מאת: אריק

שלום רב, בעבר אחי הקטן היה בן שנה וחצי ורק החל ללכת. הכנתי לעצמי מים רותחים בסיר קטן עם ידית שהייתה מופנית כלפי חוץ. השארתי את הסיר ללא השגחה מרב טיפשותי, ואחי הקטן מתוך סקרנות תפס את הידית והפיל על עצמו. הצעקות והצרחות שלו לא עוזבות אותי עד עצם היום הזה. כל העור שהתקלף מהיד שלו, קפאתי לא ידעתי מה לעשות. אחי עבר השתלת עור על היד שנכוותה, עור שנלקח מהירך. כיום, אחי בן 10, יש לו צלקת מאד מכוערת על הירך שמכסה שטח נרחב כמעט מתחילת הירך ועד ל- 5 ס"מ מהברך (צלקת שלפי דעתי מגעילה יותר מהצלקת שנשראקה לו ביד אחרי ההשתלת עור) ועוד צלקת על היד, שהיא על כל היקף היד באיזור השריר הקדמי והשריר האחורי. בשריר הקדמי יש לו צלקת נורא מכוערת עם נקודות עור כמו עור ברווז (אני חושב שמהתחבושת שהיתה לו על היד. וקצת מאיזור הצלעות מתחת לבית השחי., אחי, כשכבר גדל ואינו ילד שואל שאלות ועל פניו נראה שזה מפריע לו אם כי הוא אינו מראה זאת כל כך. עכשיו אני שואל, ושואל בכל לשון של בקשה מכיון שאני הוא האחראי למקרה, כיום אני בן אדם אמיד ומוכן לשלם סכומי כסף גדולים על מנת לשקם ולעזור לאחי בכל דרך אפשרית. אם כסף זו הבעיה אני מוכן להשקיע המון. אשמח לכל אפשרות טיפול, מקעקוע מיוחד על הצלקות ועד טיפולים קוסמטיים מיוחדים. אשמח לדעת ממתי אפשר לפעול מכיון שאני רוצה שבתקופת הנעורים שלו יגרם לו כמה שפחות עוגמת נפש, הקנטות, ובושה מצד החברה. הנושא הזה נורא מציק לי ונורא קרוב לליבי. תודה רבה, אשמח לתגובה ממך ד"ר.

לקריאה נוספת והעמקה

אריק שלום, לדעתי, אתה לוקח את עניין האשמה רחוק מידי. הרי, אתה לא עשית את זה בכוונה והאירוע יותר חוסר מזל מאשר "כוויות באשמתי"... זה גם ממש לא רלוונטי לתיקון תוצאות הפגיעה וזה גם לא עוזר לאחיך בחיים. הנושא אינו פשוט מבחינה מקצועית, אני יודע שיש היום דרכים לשפר את המצב מבחינה אסתטית, אך אני ממש לא הכתובת. אני מציע לפנות למומחים לכירורגיה פלסטית ולהתייעץ לגבי דרכי טיפול. בהצלחה לך ולאח שלך!

26/06/2014 | 23:27 | מאת: ליז

שלום, עברתי לפני שנתיים ניתוח חזה עם הוצאת פטמות שקועות ונאמר לי שאני יכולה להניק, האם יש בדיקה שמראה אם הצינוריות חלב תקינות?

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ להתייעץ עם רופא המנתח.

16/06/2014 | 15:45 | מאת: בלה

היי אחרי הריון יש לי מלא סימני מתיחה בבטן ושדיים ובצדדי הבטן האם יש איך לטפל בזה? עברו כבר 5 חודשים אחרי לידה

לקריאה נוספת והעמקה

הי 5 חודשים זה עוד לא זמן רב. כדאי להקפיד על אוכל בראי ופעילות גופנית, להשתדל להימנע מעלייה במשקל. אם במהלך שנה מלידה המצב לא ישתפר יש מקום להתייעץ עם רופא פלסטיקאי. בברכה

14/03/2014 | 01:59 | מאת: שרית

אני בת 33 ולפני כשמונה חוד סיימתי טיפול ברואקוטן. אני מרגישה שהעור שלי שונה מאז ונשאר דקיק ומקומט ברוב חלקי הגוף במיוחד באיזור העיניים והצואר. האם יש טיפול משקם לעור לאחר הנזק שנגרם לו מהטיפול הזה שיחזיר לו חיוניות ויחזור לקדמותו?!?!?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תופעה מוכרת לאחר טיפול הנ"ל. צריך להיזהר משמש ולהמתין. הייתי ממליץ גם להתייעץ עם רופא עור המטפל. בהצלחה!

15/01/2014 | 16:37 | מאת: אלי

שלום עברתי הקרנות לפני כ10 שנים באיזור שמאל של פני דבר שהסב לי נזק רב לכל חיי וגרם לאיזור להיות מאוד אדמומי כהה וחום דבר שמאוד בולט בנוסף אין שיער זקן לצערי כל דבר שניסיתי לא עזר עברתי השתלות שומן קצת עזר אולי ב2 אחוז לא יותר שאלתי היא האם יש פיתרון לעור שעבר הקרנות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי, אך אני לא מכיר שיטה טיפולית שיכולה להועיל משמעותית... קשה מאוד לשקם עור הפנים לאחר הקרנות. כדאי להתייעץ עם רופאי עור. בברכה.

09/12/2013 | 19:17 | מאת: שפי

שלום רב, אתמול הסירו לי קרטוזיס מהפנים. נאמר לי לא להרטיב את המקום ולמחרת לשטוף במים וסבון פעמיים ביום ולמרוח משחה אנטיביוטית למשך שבוע. כמה דקות לאחר הטיפול ירד גשם חזק ולמרות שהיתי תחת מטריה האזור נרטב. הרוקח אמר לי להחליף פלסטר ולא למרוח כלום על המקום עד למחרת. בלילה, כשהתקלחתי וכיסיתי את האזור (מצח) בכובע מקלחת מים חדרו ושוב האזור נרטב כהוגן. שוב החלפתי פלסטר מבלי למרוח כלום והיום התחלתי בניקוי המקום ובמריחת המשחה האטיביוטית. שאלתי: האם העובדה שהאזור התרטב תגרום לכך שהצלקת תהיה גדולה יותר ותבלוט יותר??? קצת מודאגת מכך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא בהכרח... נקווה שלא נגרם שום נזק והכל יהיה בסדר. אם יופיעו סימנים מדאיגים במקום, יש לפנות להתייעצות עם רופא עור.

השתמשתי במשחת סטרואידים למשך מספר חודשים באיזור הפנים ונעשה לי נזק קל בעור האם יש דרך לחזק את העור ולהחזיר את חיונותו וצבעו המקורי?

שלום רב, אם מדובר בנזק קל, לרוב ניתן לשפר את המצב. אני ממליץ להתייעץ עם רופא עור כדי להתחיל טיפול מתאים. בהצלחה!

01/08/2013 | 17:34 | מאת: דנה

שלום אני נמצאת בדיאטה (כ5 חודשים) והתחלתי לשים לב שנוצר עודף עור קטן בבטן, ברור לי שהוא ילך ויגדל ורציתי לדעת אם זה אפשרי במהלך דיאטה לעבור טיפולי לייזר שמעודדים ייצור קולגן כדי "להגביר" את האלסטיות של העור ולנסות למזער את עודפי העור שיהיו לאחר סיום הדיאטה? **אני בת 23, BMI מעל 30

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אפשר לנסות טיפול בלייזר, אך היעילות שלו במקרה זה אינה ברורה כלל. אפשר לנסות גם מזותרפיה, אך גם היא יכולה לעזור כשהודפים מינימליים. בעודפי עור משמעותיים - כנראה רק פלאסטיקאי יכול לעזור. בהצלחה!

26/07/2013 | 13:23 | מאת: יפעת

שלום, לפני חודשיים עברתי ניתוח בברך. נשארה צלקת באורך 15 ס"מ. העור נוקשה ואינו גמשי. הייתי מעוניינת בהמצלה על משחה שתאפשר גמישות. בנוסף הצלקת אדומה -ורודה ומאוד בולטת. מה אפשר לעשות כדי לטשטש ושתיראה כמה שפחות? תודה מראש, יפעת

שלום רב, משחה שיכולה לעזור - KELOCOTE ניתן לנסות טיפול בלייזר. אפשר גם להתייעץ עם רופא עור או פלאסטיקאי. בהצלחה!

16/07/2013 | 20:56 | מאת: נעה

שלום ד"ר, קוראים לי נעה ואני בת 21. חליתי בשנת 2012 בגיליאן ברה ולמזלי השתתקו לי רק הרגליים עד המותן. לאחר מכן הייתי בבית לוינשטיין שנה וחצי . רציתי לשאול, עד היום יש לי כאבים ממש ממש חזקים כאשר אני יושבת או עומדת יותר מחצי שעה.. כאבי גב תחתון ורגליים. הייתי אצל מומחים שאמרו לי שאין מה לעשות אבל אני באמת לא יכולה לקבל את המצב אני סובלת מאוד. מה דעתך? מה אוכל לעשות במצבי??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעה, כאבים כרוניים במערכת תנועה - תופעה מוכרת לאחר תסמונת גיליאן ברה, אך מנגנון הכאב יכול להיות שונה והטיפול שונה. בחלק מהמקרים קשה מאוד לעזור ובחלק - ניתן להקל. אני ממליץ להתייעץ עם הרופאים שטיפלו בך במהלך השיקום. בהצלחה!

19/06/2013 | 13:10 | מאת: VIKI

שלום ד"ר! קרוב לחמישה חודשים אני סובל מתופעות עיצביות:חולשה,קפיצות שרירים שלא פוסקות וכו'..לאחר בדיקות נוירולוגיות מקיפות נשלל בעיה אורגנית והממצאים היו "בלט דיסק צווארי עם לחץ על חוט השדרה" לאחרונה שמתי לב במשהו שאשמח אם תענה לי עליו(מאוד חשוב לי) שמתי לב שאני קם מהמיטה אני מרגיש תזוזה של או חוליה או משהו באיזור הגב העליון.. כל פעם שקם מהמיטה זה קורה..פשוט תזוזה כזאת של משהו ממה הדבר נובע?האם זה יכול להסביר תופעות עיצביות קבועות שיש לי המון זמן??גם שאני מסובב את הצוואר יש רעש של חיכוך כזה תמיד..כי ממה שהוסבר לי בלט הדיסק לא מסביר את בעיותיי... בתודה ויקטור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא יכול להסביר את הסימנים שצוינו. ממליץ להגיע לבדיקה של נוירולוג שבדק אותך לפני שהופיעו סימנים אחרונים. בהצלחה!

11/05/2013 | 02:17 | מאת: טליה

שלום, לפני כ-4 חודשים הסרתי שיער בשעווה בעור הפנים ליד העיניים, שהפך מעט אדמומי ולאחר יומיים עשיתי טעות ענקית ומרחתי שמן אתרי לבנדר שקראתי שעשוי להרגיע את המקום אך הוא רק שרף לי את הפנים מאוד הן הפכו ללוהטות ואדומות מאוד והאודם התפשט לכל הלחיים =\ הרופא בזמנו כינה זאת כקונטקט דרמטיטיס אך לדעתי מדובר בכוויות כימיות :( למרות הזמן הרב שעבר לא חל עדיין שיפור משמעותי, הפנים שלי מאדימות וחמות, עם כתמים אדומים שמסרבים להיעלם וזה מציק לי מאוד :(((( התייאשתי מאוד ממצבי שכן כשהלכתי בשנית לרופא העור הוא נתן לי רק סטרואידים שהשתמשתי בהם כבר יותר מידי וזה אסור...הן הקלו על המצב אך לא העלימו אותו. עליי לציין שהכוויות בפנים איפה שמסמיקים באופן טיבעי, האם ייתכן שזהו מצב בלתי הפיך? לעיתים העור פשוט מאדים ורותח כשחם בעיקר, ובנוסף העור שינה מרקמו, הוא אדמומי ויבש וכל הזמן מתקלף, חם ורגיש. אני רק בת 24.. תודה על הסבלנות ומתנצלת על אורך השאלה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צר לי, אך קשה לענות על השאלה שלך... שיקום עור יכול לקחת גם זמן רב. אני עדין ממליץ להעזר ברופא עור לטיפול קבוע ומעקב. בהצלחה!

האם הליכה בבית ללא הסד מזיקה.?? האם יש תופעות עיוות בעצמות הירך הרגל העקב הכלוא בסד ברבות הימים מהנסיון שלכם בלוינשטיין. יש חברות שמציעות אימונים על לוקומט לאצבעות מה ידוע לך ???קראתי שאחד היועצים להמצאת המכשיר היה מלוינשטיין אז למה בלוינשטיין לא הוצע לנו לנסות מכשיר, שכזה. אני רואה שבארה"ב משתמשים בהמצאה ישראלית וכאן לא הוצע לנו.אפילו שיטת המראה לא הוצע האם אתם לא מאמינים במכשירים אלה. לטעמי לא היתה התיחסות שיקומית ליד כלל.רק שרוך תלייה וזהו.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לענות על כל השאלות האלו באופן כללי, בלי לראות את החולה ולהבין מה הבעיות. לכל מכשיר ולכל שיטת טיפול יש התוויות והתוויות נגד, לאחד זה עוזר לשני - מזיק. המצב גם משתנה לפי הזמן לאחר האירוע, יש שיטות שבהתחלה לא טובות וזמו ארוך להחר האירוע הם יעילות. אני ממליץ להגיע למרפאה במרכז שיקום שהחולה עבר שיקום ראשוני ולהתייעץ עם הרופא המטפל. בהצלחה!

03/04/2013 | 10:14 | מאת: מאוכזבת

ברצוני להביע אכזבה גדולה מפילינג עמוק אצל דר' שוחט בנות יקרות חבל על הכסף הסבל הקשה להביט כל יום במראה ללא שינוי וחור גדול בכיס .לא לצפות לשינוי תוך חודשים כאשר האודם חולף כל הנגעים והכתמים חוזרים כמו לפני הפילינג.מציעה לבקש לראות תוצאות של מטופלים לאחר כשלושה חודשים ורק אז להחליט מיותרררררר לדר' שוחט אין תשובות למצב המאכזב

לקריאה נוספת והעמקה

לא רואה שאלה... ולא ברור לי מה זה שייך לפורום הזה? אף פעם לא המלצתי על פילינג עמוק...

26/02/2013 | 10:18 | מאת: רבקה

שלום רב, לפני כחודש ביצעתי במרפאת דר קליין פילינג כימי בינוני. כיום כל האזור סביב הפה עם כתמי פימנטציה. (אציין כי הקפדתי מאוד על כללי הריפוי וכי אני מורחת מידי יום ביומו מקדם הגנה מס' 50 . האם ניתן לרפא פיגמנטציה או שזה בלתי הפיך ויהיה עלי להשתמש באביזרים קוסמטיים כדי לטשטש ? תודה רבקה

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ לפנות לרופא עור ולהבדק.

09/01/2013 | 21:06 | מאת: אלעד

ד"ר שלום רב, אבא שלי ( בן 68) חולה בגיליאן ברה כבר שלושה חודשים. עדיין אין שום תנועה בשוקיים או בכף הרגל ( הוא מונשם כבר חודשיים וכרגע בשלבי מתקדמים של התנתקות מהמכונה ותנועה סבירה + בכפות הרגליים ). האם בעזרת שיקום ופיזותרפיה ניתן לשקם את הרגליים ? האם נתקלת במצב של חולה גיליאן ברה שאחרי תקופה ככ ממושכת לא מזיז את השוקיים + כף הרגל ועדיין מצליח להתנייד עצמאית ? תודה אלעד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גם לאחר תקופה ממושכת ניתקלתי בהצלחות בתהליך שיקומי. בכל מקרה לאחר גמילה מהנשמה כדאי לנסות טיפול שיקומי במחלקות לשיקום נוירולוגי. בהצלחה!

19/09/2012 | 15:57 | מאת: סיון

שלום רב, אני בת 24 וסובלת מסימני מתיחה בעקבות ירידה ועלייה במשקל במהלך השנים. יש כל כך הרבה מידע פרסומי לגבי שיטות טיפול ואשמח לקבל חוות דעת מה באמת הכי יעיל (שכן ברור לי שלא ניתן להעלים אותם לחלוטין). ישנה שיטת טיפול חדשה שקראתי עליה המשתמשת בהזרקת פחמן דו חמצני. האם זה אפקטיבי? האם מומלץ על דברים אחרים? יש גם המון הצעות לשימוש בשמנים למיניהם, האם זה יעיל או שאין בזה באמת לסייע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין הוכחות לגבי יעילות של הזרקות פחמן דו חמצני. שיטות אסטתיות אחרות עוזרות בחלק מהמקרים בלבד. במקרים קשים כדאי לפנות לכירורג פלאסטי. במקרים קלים ניתן לנסות שיטות שונות בזהירות. בהצלחה!

18/09/2012 | 13:02 | מאת: ליאת

שלום! בני הבכור נולד לפני תשע שנים עם כתמים לבנים על הרגל קיבל מישחה שלא עזרה, לפני ארבעה חודשים נולד לי תינוק עם כתמים לבנים בצוואר דבר זה מאוד מפריע לי מכיוון שזה מקום שנראה לעין ולא אסתטי. מה ניתן לעשות? מחכה לתשובה דחופה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ לפנות לרופא עור. בהצלחה!

17/09/2012 | 12:08 | מאת: שימי

לפני חודש ביצעתי טיפול לייזר והעור של היה שזוף. הופיעו אצלי כיוויות קטנות. לאחר שבוע הכיוויות התקלפו ונותרו על היריכיים שלי קטמים לבנים. האם הקטמים האלו יעלמו? האם כדאי להימנע לגמרי מחשיפה לשמש? ניתן לזרז את ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא בטוח שהם יעלמו, נקווה... אני לא מכיר שיטות טיפול שיעזרו או יזרזו את העלמותן. כדאי להתייעץ עם רופא עור ובכול מקרה כדאי להימנע בחשיפה לשמש. בהצלחה ושנה טובה

01/09/2012 | 16:34 | מאת: אופיר

אימי( בת 67 ) עברה ניתוח החלפת ירך ברגל שמאל , היות וקיימת סכנת שבירה גם ברגל ימין נאסר עליה לדרוך על הרגליים למשך חודשיים וחצי ( תהייה מרותקת לכיסא גלגלים ) בזמן זה תקבל טיפול ביולוגי ממומחה עצמות לחיזוק העצמות /עצם ברגל ימין . שאלותי :האם אימי זכאית לשיקום כשלהוא? בית החולים טוען שלא , לדבריו לא ניתן לקדם אותה בזמן זה לכוון הליכה , האם נכון הדבר ? האם לא ניתן לתת לה טיפול שיקומי /פיזיותרפיה ללא דריכה על מנת להשאיר את הרגליים בכושר ? האם תקופה ממושכת ללא דריכה לאישה בגילה עלולה לגרום לה לנוון ולקשיים בהליכה לאחר תקופה זו ? מה הפרוצדורה לקבלת טיפול שיקומי? מה אפשרויות השיקום הקיימות ומה פרק הזמן המקסימלי לקבלת טיפול שיקומי ? אודה לתשובה דחופה אימי לפני שחרור מבית החולים . תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, היא זקאית לשיקום, אך עד שלא ניתן אישור דריכה אין הרבה מטרות בשיקום ולא מאשפזים אנשים במסגרת מחלקת שיקום. ברוב המקרים משחררים או הביתה או למסגגרת סיעודית זמנית. בעניין הטיפול את צודקת, חשוב מאוד לעבוד על חיזוק ידיים, רגגליים ועל שמירת טווחי תנועה גם לפני קבלת אישור דריכה. רוב העבודה - זה עבודה עצמית, אך מי שיכול להדריך איך מתרגלים - זה פיזיותרפיסת גם במסגרת בית בקופת חולים וגם בתסגרת מחלקה סיעודית. לאחר מתן אישור דריכה היא תזדקק לטיפול שיקומי יותר רציני. בהצלחה!

25/08/2012 | 17:51 | מאת: יעל

שלום רב למנהל הפורום בת 70 ביצעתי לפני כמה חודשים, ניתוח עפעפיים, עם רופא מן השורה, מנהל מחלקה בבית חולים ידוע, ובעל נסיון רב בנתוחים מסוג זה. הניתוח הצליח, אך נשארה צלקת בולטת בצד העין, ככל הנראה עכב כך שהרופא הסיר את התפרים, ולא נתן לזה להתאחות עוד קצת, (ככל הנראה מכיוון שלא רצה להתריח אותי מלהגיע שוב). מה ידוע לך על העניין, ומנסיונכם האישי מה יכול לעזור ולסייע לי (כארבע חודשים לאחר מכן). כל דבר שיוכל לסייע יתקבל בברכה תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין לי נסיון בתחום. אני ממליץ לפנות שוב לרופא. בהצלחה ושנה טובה!

12/08/2012 | 03:41 | מאת: מוטי

לפני כיומיים אמי שהיא אשה בת 65 נפלה ועקב כך נחבלה בצלעות מצד משמאל לכיוון הגב. בצילום שנעשה לה מצאו 2 שברים עם תזוזה.היא סובלת מכאבים חזקים ומטופלת ברוקסט פלוס. אודה לקבלת מענה לשאלות הבאות: 1)האם כל מאמץ קל עשוי לגרום לפגיעה בצלעות ולתזוזה נוספת? 2) האם השברים יתאחו והתזוזה כבר לא תהיה קיימת, והכל יחזור על מקומו? 3)האם מותר לה בעוד כשבוע ללכת לבריכה (בלי לשחות)? 4) האם אסור לה להרים שום דבר? 5) אודה לך אם תפרט ממה יש להימנע והאם כל מאמץ יכול לגרום לנזק? וכמה זמן עליה להימנע ממאמץ פיסי?

שלום רב, 1. לא, אני לא ממליץ לבצע מאמץ משמעותי, כי זה יגרום לכאב, אך זה לא מסוכן. באון כללי - מאמץ קל אפילו טוב ללחיבור השברים עד ללרמה שזה גורם ללכאב עז. 2. הם יתאחדו, אך שינוי במקום השבר יכול השאר, עם הזמ זה יפסיק להפריע. 3. כן, בתנאי שו יהיו יותר מידי כאבים. 4. למה? דברים קלים מותר. שוב, על פי הכאבים. 5. פירטתי... אין סכנות, אך צריך להקשיב לכאב. בהצללחה!

03/08/2012 | 07:56 | מאת: נתן

רציתי לדעת מה מותר לעשות ומה אסור לאחר ניתוח להחלפת מיפרק ירך הבנתי שהשיקום של הניתוח הוא ארוך ויש הרבה הגבלות כמו לשכב רק על הגב עם פיסוק של הרגליים של בערך כ 30 סנטימטר נראה לי קשה ובלתי ניתן לבצע את זה האם יש איזה אתר שמראה איזה תרגילים צריך לבצע לאחר ניתוח כזה? אם יש קישור לאיזה אתר כזה זה יהיה טוב

שלום רב, לאחר ניתוח החלפת ירך חיבים לבצע יפול שיקומי. ניתן לארגן אותו דרך יחידה להמשך טיפול במרפאה או בבית, תלוי במצב. במקרים מסוימים חולה זקוק גם לאשפוז לצורך שיקום לתקופה קצרה. לגבי הגבלות כדאי להתייעץ עם הרופא המנתח ועם פיזיותרפיסט שמבצע טיפול שיקומי בשלבים ראשוניים. במקרה של אשפוז שיקומי באשפוז חשוב לקבל הדרכה מצוות השיקומי לפני השחרור. קשה לתת המלצות כליות, כי המלצה תלוייה בסוג ההחלפה ובמצב החולה. בהצלחה!

17/07/2012 | 10:08 | מאת: טלי

מסתובבת ברשת מצגת שתוכנה טיפול בבית בכוויות כתוצאה מאי זהירות (מים רותחים, מגהצ וכדומה, בניגוד לשריפות ופיגועים שבבחינת אסונות). בין היתר נאמר שם - שראשית יש לדאוג שמקום הכוויה יהיה זמן מה מתחת למים קרים זורמים כדי לקרר את המקום ולאחר מכן - למרוח חלבון ביצה נוזלי (שאמור כמובן להתקשות מי ולסוכך על מקום הכוויה). שאלותי: האם זה נכון? ואם כן - האם אין סכנת זיהום בעצם הנחת החלבון על המקום הכל כך רגיש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה לא שיטה מקובלת ברפואה. טיפול מוכר - זה טיפול במשחת סילברול. בכוויות משמעותיות יש לפנות לרופא.

11/02/2012 | 00:52 | מאת: בת אל

שלום, אני בת 16 ולפני 4 שנים בערך התגרדתי בכל הגוף..ועכשיו יש לי צלקות ישנות. האם יש אפשרות להעלים אותם?

שלום, תלוי מה אופי הצלקות. אני ממליץ להתייעץ עם רופא עור. בהצלחה!

04/11/2011 | 11:17 | מאת: לירון

יש לי צלקת הרבה זמן על הצוואר . טיפלתי בה עד שלב מסויים בקלו קוט והיא השתפרה אבל לא נעלמה. שמעתי שיש משחה סקרבן. אני לא יודעת איפה קונים אותה. להמשיך להשתמש בקלו קוט? לעבור לסקרבן? האם צלקת של אבעובעת רוח שניסיתי פעם להוציא וגדלה יכולה להעלם? האם הצלקת בצוואר יכולה להעלם? תודה.

שלום רב, בסקרבן אני לא השתמשתי ואין לי ניסיון טיפולי אם החומר הזה. אפשר להמשיך להשתמש בקלו-קוט. ספק שלאחר טיפול כל כך ממושך צלקות יעלמו לגמרי. בהצלחה!

12/10/2011 | 14:33 | מאת: ליאל

יש לי צלקות בידיים כתוצאה מפצעים. הצלקות בנות שנתיים בערך.. ניסיתי משחות אבל הן לא עזרו. והרופא עור לא עזר יותר מדי. שמעתי על שמן לבנדר. השאלה היא איזה שמן? של איזה חברה? איפה לקנות? הוא יכול להיות מעורב עם עוד צמחים? יש לי שמן לבנדר מעורב עם וניל ופטוצילי, זה בסדר..? אשמח לתשובה :) ואם יש דרכים נוספות לטפל בצלקות וכמה שיותר מהר - אשמח לשמוע! תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי, אך אין לי ניסיון טיפולי עם שמן לבנדר, אז אני לא יכול להמליץ. ניתן לנסות טיפול בליזר. בהצלחה!

05/10/2011 | 21:26 | מאת: עומר

שלום רב, בעקבות ירידה דרסטית והרעבה עצמית כנראה והתדלדלו לי שרירי הישבן. האם ניתן לשקם שרירים אלו? אם כן, כיצד? בתודה מראש, עומר.

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן, ע"י תרגול נכון (גם תרגול כוח וסיבולת של שרירים מדולדלים וגם פעילות אארובית) עם עליה הדרגתית ברמת המאמץ יחד עם דיאטה מאוזנת.

07/10/2011 | 22:25 | מאת: עומר

שלום רב, תודה רבה על תשובתך. ברצוני לשאול עוד 2 שאלות: 1. איך ניתן לאבחן תופעה זו של דלדול, בדיקה ויזואלית? 2. האם ככל שזה יישמע מוזר, מצב בו נתפסים לי תחתוני הבוקסרס בין הישבנים יכול להעיד על דלדול או תופעה אחרת הקשורה בירידה דרסטית במשקל? בתודה מראש, עומר.

30/09/2011 | 10:59 | מאת: תמיר

אימי עברה stroke לפני כשלושים שנה כשהייתה בת ארבעים כתוצאה מכך נפגע התפקוד בצד הימני ואבד הדיבור היא עברה מאז שיקום ניתוח לב פתוח והמשיכה לחיות ברמת תפקוד טובה תוך שמירה על עצמאות. בשנתיים האחרונות ובאופן מיוחד בחודשים האחרונים חלה ירידה משמעותית בתפקודה הפיזי, רמת החרדה גבוהה מצב הרוח ירוד. אודה על קבלת יעוץ לגבי בעל מקצוע שאיתו ניתן להתיעץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בקופה ניתן לפנות לרופא המשפחה ולבקש הפנייה להתייעצות עם רופא שיקום. התהליך שונה בקופה לקופה וממחוז למחוז. אפשר להגיע גם למרפאות חוץ בבית חולים שיקומי ששם אימך קבלה טיפול שיקומי בעבר. כמובן ניתן לפנות גם באופן פרטי. בהצלחה!

10/09/2011 | 09:00 | מאת: נון

אבי בן 75 נפל ושבר את מפרק הירך ועבר נתוח ב1.9.11- התחיל לעלות במדרגות האם ההתקדמות טובה? יש לו כאבים עזים בלילות ,מתי הכאב אמור לפוג?? האם ניתן לבצע שיקום בבית ואם כן כמה פעמים בשבוע עליו לבצע תרגול עם פיזיוטרפיסט??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי להגדיר את קצב ההתקדמות, אך אם אתה עולה מדריגות שבועיים לאחר הניתוח, נראה לי שמדובר בהתקדמות סבירה. כאבים יכולים להמשך מספר חודשים, אך אם הכאבים עזים מאוד כדאי להתייעץ עם אורטופד ולבדוק שהכול בסדר. ברוב המקרים שיקום לאחר שב רצוואר הירך וניתוח מבצעים בבית. כדאי לפנות ליחידה להמשך טיפול בקופת חולים. ברוב המקרים מספיק בהתחלה פעמיים בשבוע פיזיותרפיה, בהמשך פעם בשבוע ולהמשיך תרגול עצמי על פי ההמלצות של פיזיותרפיסת. בהצלחה!

26/08/2011 | 12:58 | מאת: אלמוני

שלום רב שברתי את ראש הרדיוס עקב נפילה מגובה בצילום נאמר לי שהשבר קטן והאורטופד אמר שיש צורך רק במתלה יד פשוט לשאלתי אם יש צורך בניתוח הוא השיב שאין רק פיזיוטרפיה עצמית הפעלת המרפק ומעקב רפואי מייסון 1 כרגע קשה לי ליישר את היד אך אני מצליח לכופף ממה נובע הקושי ביישור היד (אני מרגיש כאילו אין לי שליטה ביישור עד נקודה מסויימת) האם נשארת נכות מוגבלות 2 האם באמת לא צריך ניתוח תודה

שלום, לגבי שאלה שניה, אין לי תשובה. איני אורטופד, אני מומחה שיקום. אם אורטופד לא ממליץ על ניתוח כנראה אין צורך בכך. לגבי שאלה ראשונה: שבר בראש ההומרוס יכול לגרום להגבלת טווח תנועה במפרק. צריך לעבוד כל יום כדי לשפר בהדרגה טווח תנועה. בשלב ראשון עובדים עד הכאב בלבד, בהמשך ניתן להיכנס קצת מעבר לנקודת התחלת כאב. תנועות איטיות עם לחץ בסוף הטווח. אם עובדים בעקביות נכות לא צריכה להשאר. בהצלחה!

שלום, האם טיפול באולטראסאונד/גלי הלם יכול לסייע לשיקום עצם הטיביה לאחר 8 שבועות ועדיין עם אקס. פיקס. כשהשבר יושב טוב ויש איחוי חלקי/ רך כבר בצילומי רנטגן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין לי תשובה חד משמעית. יש מחקרים שמלמדים על השפעה טובה של טיפול באולטראסאונד על חיבור השבר ויש שלא מראים השפעה כלשהיא. אפשר לנסות. יותר חשוב להפעיל את הרגל, כמובן את החלקים שלא בקיבוע (מפרק הירך, כף רגל ואצבעות) וכמובן בעדינות. זה משפר זרימת דם לאזור השבר ויכול לזרז את החיבור.

22/08/2011 | 21:41 | מאת: רועי

אשמח גם לדעת מה השם המדוייק של המכשיר

19/08/2011 | 15:47 | מאת: מירה

שלום, אני בת 58 שנתיים אחרי ניתוח שבר משולש בקרסול. יש לי קיבוע בחלק זה של הקרסול רציתי לדעת האם מותר לי להתאמן על מכשיר רטט ואם כן האם יש משמעות לטכניקה של המכשיר בהקשר לקבוע שבקרסולי. תודה

אני ממש, ממש, ממש לא ממליץ! לא בגיל 58 ולא אחרי שבר מסובך בקרסול!

07/07/2011 | 14:19 | מאת: זהבה

שלום, נפלתי ונפגעתי לפני כחמישה חודשים בכתף הימנית. בינתיים יש שיפור ניכר. עדיין קצת כאבים [אפשר לחיות איתם] אבל מגבלה בתנועה. גם בה יש שיפור, אבל עדיין קיימת. תוצאות בדיקת אם.אר.אי:" קרע בעובי מלא של הגיד סופרה ספינטוס והתרחקות מה-GT כ-10 מ"מ. .מעט נוזל יתר במפרק גלנו-הומרלי ובבורסה SD. שינויים ארטרוטיים במפרק ACJ. סימנים אטרופיים בינוניים של השריר סופרה ספינטוס. לאחר הזרקת גדוליניום הודגמה האדרה באזור המפרקי ה-ACJ ובאזור המפרקי גלנו-הומרלי". אשמח לשמוע את חוות דעתך , וכן הסבר בדבר הממצאים. הבנתי שיש קרע, אבל אשמח להבין את כל מה שכתוב. כמו כן מהן האפשרויות הלא ניתוחיות העומדות בפני, ואם פזיותרפיה האם יש סוג מסויים שעדיף, או פזיותרפיסט שמומחה לפגיעות ספורט, וכדומה. בתודה מראש, זהבה

לקריאה נוספת והעמקה

זהבה שלום, מבחינת ממצאים - יש קרע מלא בגיד כפי שהבנת גם בעצמך עם שינוים משניים מסביב ובתוך המפרק. יש גם דלדול של השריר עקב חוסר תנועה. קרע מלא לא יודע להתחבר בחזרה בעצמו. השאלה היא האם כדאי להיכנס כרגע להרפתקה של ניתוח. אני ממליך להתייעץ עם אורתופד - מומחה לבעיות כתף ולשבוע מה הוא ממליץ. מבחינת טיפול לא-ניתוחי ניתן להמשיך תהליך של הפעלה הדרגתית ופיזיותרפיה לשיפור טווחי תנועה בכתף ולחיזוק שרירים שלא נפגעו. כן, פיזיותרפיסט שמתמחה בפגיעות ספורט ובמיוחד בפגיעות בכתף יכול לטפל בך וגם להמליץ על תרגילים ספציפיים. בהצלחה!

08/07/2011 | 23:36 | מאת: זהבה

ראשית, אני מאוד מאוד מודה לך על תשובתך המפורטת. עוד שאלה קטנה, האם תוכל להמליץ בפני על פזיותרפיסט שמומחה לפציעות ספורט ובמיוחד כתף. בשיטוטי באינטרנט לא מצאתי 'מומחה' שאוכל לדעת האם הוא אכן מומחה לכך. בתודה, זהבה

06/07/2011 | 14:57 | מאת: אילנה

לפני 7 שבועות נותחתי עקב קרע בגיד הכתף כ 1.5 סמ +תסמונת הצביטה. השתמשתי במיתלה עד לפני מס ימים.אני עושה פיזיותרפיה כבר חודש (2-3 פעמים בשבוע)והשבוע התחלתי גם הידרותרפיה פעם בשבוע.הכאבים מאד חזקים .אני "צורכת "אומנם פחות משככים ,אבל בגלל עוצמת הכאבים אני עדיין לוקחת 2 פרקוסט 5 מג ובשבועיים האחרונים גם לוריוון 1 מג כל לילה .הכל כמובן בייעוץ צמוד של רופאת המשפחה .קצב ההתקדמות שלי בינוני ביותר וכל הזמן אומרים לי שהייתי כבר צריכה להיות מסוגלת ליותר. א.האם עניין המשככים לא יותר מדי(אגב הגבתי לא טוב לטיפות אופטלגין ולפרוקסול-כאבי קיבה וחולשה ב.מה לגבי קצב ההתקדמות ,סף הכאב שלי אכן נמוך אבל אני מקפידה מאד על תירגול ,אז למה יש לי בצקות וזה לא ככ מתקדם ? אבקש תשובה מפורטת .תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה שלום, ניתוח בכתף במקרים רבים - אינו דבר פשוט. כתף - זה מפרק שמאוד תלוי במערכת של שרירים וגידים סביבו ועקב כך תהליך החלמה לאחר ניתוח לפעמים לוקח זמן. סבלנות! א. את צריכה לקבל מינון מספיק טוב כדי לא לסבול מכאבים חזקים. זה מאוד אישי ואני לא חושב שאת לוקחת יותר מידי. ב. כפי שכתבתי קודם, גם קצב ההתקדמות הוא מאוד שונה מאדם לאדם. אם זה נראה לך ממש לא סביר, אני ממליץ להתייעץ עם המנתח. תרגישי טוב!

ביצעתי טיפול בלייזר באזור הידיים-ממפרק כף היד עד למרפק, המכשיר כפי הנראה היה לא תקין ונמצאו על הזכוכית שתי נקודות שהוליכו עוצמה שגרמה לי לכויות תת עוריות כמו נקודותיים ממש ככה- :::: כרגע לאחר שבוע וחצי מהטיפול עדיין הנקוגות מופיעות על הידיים, מה שכן הן שינו את צבען, לא מרגיש שיש גלד לאמור להתקלף. אני מאוד מוטרדת עד כדי דכאון, הנושא ההסטאטי חשוב לי מאוד ולכן הלכתי לטיפול... אני מוצאת את עצמי עם בעיה חמורה שבעתיים בעקבות הטיפול. האם יש משחה או תהליך טיפול שיזרז את ההחלמה של הפגיע שנגרמה לי בעור????

כרגע אין הרבה מה לעשות. יכול להיות שהכול הסתדר עם הזמן. אם זה לא יעבור תוך חודש כדאי לפנות לרופא עור

25/05/2011 | 15:29 | מאת: לימור

שלום רב, בת דודתי מאושפזת כחצי שנה בבי"ח איכילוב עקב קריסה של מס' מערכות בגופה מדובר בבחורה שמנה מאד, כ-200 ק"ג, בת 35 מכיוון שעקב השכיבה התמלא גופה פצעי לחץ והיא שוכבת בעיקר על צד אחד בצד השני הרגל התעקמה מעט. בימים אלחו הגיעה אליה רופאה לתת המצלה למעבר לבי"ח שיקומי אך עקב עיקום הרגל והמשקל הגבוהה ציינה כי אין צורך בשיקומי כיוון שלא תוכל ללכת/לעמוד לעולם ולכן אישרה מעבר לשיקום סיעודי בלבד. משפחתה מעוניינת לערער על החלטה זו 1. האם אפשרי? 2. האם הנך נותן חו"ד שכאלה? 3. במידה ולא, היכן ניתן למצוא רופא שכן עוסק בתחום? תודה רבה לימור

לקריאה נוספת והעמקה

כבר קבענו עם אחותה

18/05/2011 | 20:34 | מאת: ליאת

שלום ד?ר טרגר, בהמשך לשאלתי מאפריל, אימי כיום חודשיים לאחר ניתוח חסימת מעי ולאחריו שוק ספטי שהצריך אישפוז של חודש בטיפול נמרץ כולל כעשרה ימים הרדמה והנשמה יזומה. מבחינה מנטלית חזרה לעצמה , מזיזה טוב פלג גוף עליון, הבעיה כיום פלג גוף תחתון, מזיזה מעט במיטה אך עדיין לא מסתובבת בעצמה וכמובן לא הולכת, קופת החולים אישרה לה שיקום ברעות אך כבר מעל שבועיים היא בהמתנה ועדיין אין תאריך קליטה באופק. מאחר ועדיין היא בבית חולים אנחנו לא יכולים להביא פיזיותרפיסט שיקומי באופן פרטי שיוכל לפחות לקדם אותה בתקופת ההמתנה ( בית החולים נותן שירותי פיזיותרפיה מאוד מינימלים). שאלתי היא מה דרך הפעולה הכי נכונה עכשיו? האם להמשיך להמתין לרעות או להתפשר על בית רבקה? הקופה אינה מאשרת תל השומר ובית לוינשטיין ,ממה שהבנו פחות מתאים לה, בנוסף אימי נדבקה בkpc במהלך אישפוזה , אני מציינת זאת מאחר ואולי זה מהווה מכשול בקליטה. אנחנו חוששים שכל יום שעובר בהמתנה זה יום נוסף שתורם להידרדרות וסיכויי השיקום. לעצתך אודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי רעות... צריך לברר, כמה זמן צריך להמטין. הם חיבים להגיד. לא בטוח שהם מקבלים עם KPC. אם זמן המטנה צפוי יחסית קצר (שבוע) כדאי להמטין לרעות. לגבי בית רבקה... לדעתי - זה מקום טוב לשיקום כללי (בדיוק כפי שאמך צריכה). אם הם מקבלים בימים הקרובים - זה אופציה טובה. לגבי בית לוינשטיין... אנו כן מקבלים חולים עם פגיעות דומות, גם מקבלים עם KPC, אך בהחלט, אנו לא מקום שבנוי לחולים שזקוקים לשיקום כללי. גם להגיע אלינו היום יש המטנה עד שבוע. תל השומר - דומה ללוינשטיין. ברמה פרקטית ממליץ להמטין לרעות אם מדובר בהמטנה עד שבוע, או להגיע לבית רבקה אם לא ברור, מה זמן ההמטנה הצפוי. בהצלחה!

20/04/2011 | 23:11 | מאת: יונס

בני בן8 שנים נכווה קשות בפנים ,קרקפת,כפות ידיים לפני 4שנים מאז מטופל בתל השומר ברצוני לברר אם יפשר להשתיל לו שיער למרות העובדה הכואבת שדרגת הכווין בקרקפת 3 ואם יש אפשרות שצורת הפניםשלו תהיה יותר טובה

כדאי לפנות ולהתיעעץ עם מומחה פלאסטיקאי

05/04/2011 | 10:07 | מאת: ליאת

שלום, אימי (בת 61 עצמאית לחלוטין טרם אשפוזה מלבד שחיקה ניכרת במפרק ירך המצריכה מקל הליכה), הובהלה לניתוח חירום להתרת חסימת מעי לפני כשלושה שבועות ולאחריו נכנסה לשוק ספטי , הורדמה והונשמה כעשרה ימים. ברצוני לברר אילו מוסדות שיקום מומלצים קיימים לטיפול בשיקום לאחר מחלה קשה, כיום היא עדיין מחוברת לזונדה , מאוד חלשה, מזיזה את עצמה מעט במיטה וגם זקוקה לשיקום קוגנטיבי. לתשובתך אודה 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדרך כלל מחלה קשה כמו ספסיס גורמת לחולשה קשה והחולה זקוק לתקופה של שיקום כללי או "קימום". מטרת השיקום - לעזור לחולה לחזור לתפקוד מלא. שיקום כללי היא יכולה לקבל בכול מוסד שנונת שירותי שיקום, שיקום גריאטרי או גריאטריה שיקומית. את כותבת שאמא שלך גם זקוקה לשיקום קוגניטיבי. אם מדובר בפגיעה משמעותית בתפקודי המוח, כנראה מדובר בפגיעה מוחית מסוימת על רקע ירידה בהספקת חמצן למוח במהלך השוק שהיא עברה. במקרה הזה היא זקוקה לשיקום מוחי. אני מקווה שהיא נגמלה מהנשמה. מחלקות לשיקום מוחי קימות בבית לוינשטיין, תל השומר, רעות, הדסה בירושליים, בני ציון בחיפה.

06/04/2011 | 23:22 | מאת: ליאת

שלום ד?ר טרגר, ראשית תודה על התגובה המהירה. אימי כיום עומדת להשתחרר מטיפול נמרץ ולעבור למחלקה כירורגית, היא נגמלה ממכונת הנשמה ונושמת בכוחות עצמה ושומרת על סטורציה גבוהה, כמו שתיארת יש לה בעיקר חולשת שרירים. לגבי מצבה הקוגנטיבי לא ברור בדיוק אם קיימת פגיעה מוחית כי היא מזיזה את כל האיברים מזהה את כולם , לא נראה פגיעה בזיכרון ומגיבה לבקשות הצוות. מצד שני יש לה הזיות בלבול ובעיקר ירידה בכושר ריכוז, קשה לנהל איתה שיחה רציפה .שאלתי את רופאיה האם הם חושבים שמדובר בדיליריום אך הם טוענים שלא וזה יותר תגובה למצב הקשה והקריטי שיצאה ממנו. שאלתי היא איך בוחרים במקום שיקום שיהיה הכי מתאים וטוב בשבילה מכל המבחר הקיים , אנו מוכנים גם לשאת בהוצאות של מוסד פרטי אם עדיף. איך בוחרים מקום שיקומי שהכי טוב ומתאים לה מבין המוסדות הקיימים, בין אם פרטי או ציבורי.

08/04/2011 | 20:09 | מאת: ליאת

22/02/2011 | 18:11 | מאת: ליאן

שלום אני בת 22 ,עברתי לפני כשנתיים ניתוח אורטודנטי בלסתות . היתה לי גדילה בלסת התחתונה ונסיגה בלסת העליונה. אחרי טיפול מומשך אצל רופא אורטודנט עברתי ניתוח בבית חולים רמב"ם בחיפה. כבר חצי שנה אני שמה לב שיש לי בליטה באיזור הפה משני הצדדים הנראית כמו שתי גלולות של שומן או עור שיכול להיות שהצטבר לאחר שהכניסו לי את הלסת התחתונה פנימה ונהיה עודף עור. קשה לי לפעמים גם באכילה אשר מידי פעם אני נוגסת בטעות את הצדדים הפנימיים של הפה אני לא יודעת אם אתה מבין את הכוונה שלי אבל בכל זאת, אני מרגישה שיש לי עודף עור - נפוח אבל לא קריטי אבל מריע לי דווקא נורא אפילו בדיבור אני מתקשה לבלוע ריר כשני מדברת קודם חשבתי שזה טבעי כי זה היה ניתוח קשה ובכללי הייתי מרוצה מהתוצאות . אני זקוקה לייעוץ כי פניתי לאורטודנט אבל דחה לגמרי את הטענה הזאת ואפילו התעצבן! אני לא מנסה לגרום בעיה לאף אחד אבל חושבת שזכותי לבדוק כי שילמתי הרבה כסף לאורטודנט ואני מרגישה שיש סוג של בעיה אצלי באיזור הפה -חלק התחתוני של הלחיים. תודה מראש ליאן

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבין את הכוונה שלך, אך גם אם זה משמעותי לא ניתן לתקן עודף עור בשיטות של רפואה אסטתית. כדאי לך להתייעץ עם רופא פלאסטיקאי. לדעתי את יכולה לעשות את זה גם בקופת חולים. בהצלחה!

15/02/2011 | 19:46 | מאת: של

לאמא קשישה, דמנטית, יש פצע נקרוטי דרגה 3 ברגל. הכל שחור, כולל התחלה באצבעות. אינה סוכרתית. למי פונים לקבלת ייעוץ לגבי ניתוח קטיעה שעלה על הפרק ? המטולוג ? אורטופד ? כירורג ?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להתיעץ עם מומחה שיקום שעוסק בריפוי פצעים ושיקום קטיעות. יש מרפאות כאלו בלוינשטיין, תל השומר. אפשר להתיעץ עם מומחה כלי דם או אורטופד - מומחה כף רגל. בהצלחה

13/02/2011 | 16:45 | מאת: אלי

בן כ 50 אזור מרכז. התחילו כאבי גב בכל עמוד השדרה והתגלו ניוונים והרבה בלט- דיסקים עם לחצים על שרשי עצבים וכו. בינתיים צריך גם לחפש עבודה חדשה, די פקידותית, ולא יודע כיצד להתגבר/לחיות בכלל עם הכאבים. מחפש רופא שיקומי או/ו פסיכולוג שיקומי וכו'.. יש כאלו דברים בכללית מושלם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שוב, כבר עניתי לך באתר של בית לוינשטיין... חבל שאתה לא הולך על אופציה של מרפאת כאב בבית לוינשטיין אצל ד"ר רוטמנסקי. אני לא מכיר מסגרות שיקומיות טובות אחרות בכללית לכאבי גב. אני יכול לבדוק אותך אך ורק במסגרת בדיקה פרטית. בהצלחה

25/12/2010 | 20:11 | מאת: נאוה

שלום רב דוקטור יולי טרגר! אמי בת ה- 75 שברה את ה- רמוס פוביס עקב תאונת דרכים וכרגע היא בבית עם מטפלת לצורך השיקום. אני ואמי לא מרוצים ממנה ואמי היתה רוצה להצתרף למוסד שיקומי מכובד(אפילו פרטי). יש לציין שאימי היא לא "מהמסכנות" ויש לה רצון עז לחזור לכל הפעילויות שלה. היא היתה עושה התעלמות 2 בשבוע והיא בריאה לחלוטין. נוטלת רק כדורים לסכרת וללחץ דם מעט גבוה + ויטמין די ופוסלן פעם בשבוע. היכן ניתן למצוא מוסד שיקומי טוב עם התייחסות מלאה לשיקומה? המידע באנטרנט כל כך פרוץ שאני לא יודעת מה טוב ומה לא. אודה לתגובה מהירה, שבוע טוב, נאוה.050544

נאוה שלום, לא סיימת את מספר הטלפון שלך... במכתב שלך חסרים לי מספר פרטים כדי להמליץ על משהוא. את יכולה להתקשר עלי 0509017178 בברכה, ד"ר טרגר

10/12/2010 | 17:29 | מאת: יוגב!

שלום רב מר טריגר. רציתי לשאול אותך: לאחר ניתוח פורוטיס (בלוטת רוק). כמה זמן נכון למרוח ג'ל סיליקון "קלוקוט", והאם ישנה בעיה ו/או תוצאה הפוכה לגבי זמנים ממושכים, (כגון: לא נותן לצלקת להתייבש, עכב המריחה הממושכת או סתם לא בריא וכולי).. לתשובתך המיומנת מודה מקרב לב!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קלוקוט - טיפול די בטוח. הזמן המומלץ לשימוש - הוא כ-3 חודשים, אך זה מאוד תלוי במבנה הצלקת וניתן במקרים מסוימים להשתמש גם מעבר לזמן הזה. כדאי לקחת בחשבון שקלוקוט מתייבש מהר כשמשתמשים בו נכון. צריך למרוח שכבה מאוד דקה של חומר ואם זה לא מתייבבש במהירות - מרחת יותר מידי. בהצלחה!

29/11/2010 | 12:15 | מאת: הראל

לפני כחודש היה לי טעם מר בפה כל מה שאכלתי היה לו טעם מר גם הדבר הכי מתוק היה מר לי ,רופא המשפחה לא שמע על תופעה כזאת וטען שתופעה כזאת נגרמת מאכילת שקדים מקולקלים , לאחר שבועיים התופעה חלפה , ועכשיו שוב הגיעה ,מה אתה אומר איזה בדיקות עלי לעשו ת ?????

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי, אך זה ממש לא בתחום שלי. בהצלחה!

שלום, בעקבות תאונה לפני שנה שברתי חוליה בגב (D12), שברתי אגן ימני וסקרום. בנוסף סובלת מפגיעה עצבית בעקבות הנ"ל, ובחוסר שליטה בסוגרים כתוצאה מהפגיעה העצבית. חוסר השליטה בסוגרים מתבטא בשלפוחית שמתמלאת הצורה תקינה, אבל לא מתכווצת, ולכן אני מצנתרת לסירוגין בכדי להתרוקן. השתן כמעט ולא דולף לי (למעט במקרים של דלקת בשלפוחית או שעות רבות שעוברות מבלי שצינתרתי) העובדה המעניינת היא שבכל הפעמים מאז הפגיעה בהם אני חולמת בלילה שאני עושה פיפי, מה שקרה בפועל הוא שאני באמת עושה פיפי (במיטה, מכיוון שאין לי התחושה המקדימה שמעירה משינה כדי לקום לשירותים), וגם בכל המקרים של אורגזמה, יוצא שאני עושה פיפי. גם במקרים של החלום וגם במקרים של האורגזמה לא מדובר על דליפה, אלא על שתן בכמות של ממש. כלומר, השלפוחית בעצם כן מבצעת כיווץ (לא רצוני אומנם). האם העובדה הזאת יכולה לסייע לי בנסיון לשקם את בעיית השליטה בשתן? אולי יש איזשהי דרך להעזר בעובדה שהשלפוחית שלי כן מתכווצת במקרים שהזכרתי? תודה מראש! גלית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על פי נתונים שבמכתב קשה לענות על השאלה שלך... בתפקוד של השלפוחים יש 2 שחקנים ראשיים - שרירי שלפוחית השתן עצמו שאחראים על הוצאת השתן ושרירי סוגר של השלפוחים שאחראים על סגירת יציאה משלפוחית. משמעות הדבר - שתן מתקשה לצאת (כמו שבמקרה שלך) או כתוצאה מחולשה של שרירי שלפוחית, או כתוצאה מטונוס מוגבר (ספסטיות) של שרירי הסוגר, או כתוצאה מחוסר תאום בינהם. כדי לנתח את הבעיה צריך לעשות אורודינמיקה ולבדוק מבדויק מה תפקודם של כל המשכיבים במערכת. אפשר לעשות את זה בכל מרכז שיקום ספינאלי. איפו הית בשיקום ראשוני? אם לא היית, כדאי לפנות ולעבור בדיקות check up של חולה עם פגיעת חוט השדרה במרכז שיקום (לוינשטיין, תל השומר...). רק קשתעברי בדיקה אפשר יהיה לתת תשובה לשעלתך ולבנות תוכנית שיקום של מערכת השתן. בהצלחה!

26/11/2010 | 16:42 | מאת: יעל

שלום, אני בת 36. גובהי 178 ס"מ ומידת הנעל שלי 41. הבעיה שלי היא שכף רגל שמאל שלי מאוד רחבה, דבר שמקשה עלי במציאת נעליים (גם נעלי גברים צרות לי). לאן עלי לפנות ע"מ לבדוק את הנושא ומה ניתן לעשות בנדון? אני מנסה ללא הצלחה למצוא נעלי כדורסל, אבל כל הדגמים (גברים) צרים לי. מה עושים? תודה. יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לדעתי, ניתוח מסוג זה אינו קיים. בכל מקרה לא כדאי להיכנס לניתוחי כף רגל. יותר קל להזמין נעל מיוחדת על פי מידת כף רגל. בכל מקרה זה לא ממש בתחום שלי, אפשר להתייעץ עם אורטופד - כף רגל. בהצלחה!

17/11/2010 | 16:55 | מאת: שימי

שלום.. ברצוני לשאול האם קיים ניתוח להקטנת כף רגל לא פרופורציונלית לגוף גובהי הוא 1.85 בעוד שכף רגלי מידה 48 דבר הגורם לי מבוכה רבה..

שלום רב, לדעתי, ניתוח בסוג זה אינו קיים, אך זה לא ממש בתחומ שלי. אני חושב שגם אם ניתח כזה קיים, לא כדאי להכנס לסיפור הזה. אפשר להתייעץ עם אורטופד - מומחה כף רגל. בהצלחה!

16/03/2011 | 15:46 | מאת: יניב

כף רגלי ברוב הנעליים 49 ובנעלי ספורט 50 אכן מבוכה