ד"ר קורנובסקי יורם

תחומי טיפול:
השלמת שברים בשיניים קדמיות, כתרים אסתטיים בתכנון מחשב, שתלים בכירורגיה מזערית, העלמת ליקויים בגוון השיניים, ציפוי השיניים ''לחיוך הוליוודי''


ד''ר קורנובסקי החל את דרכו האקדמית בלימודי הנדסה בטכניון ומשם עבר לרפואת שיניים בירושלים. הוא שימש כאחראי על לימודי השנה החמישית במחלקה לשיקום הפה בבית הספר לרפואת שיניים בתל אביב. ד''ר קורנובסקי מוכר ומוערך כמדריך ומורה בתחומו, במסגרות אקדמיות ומסחריות. מרפאתו מייצגת דיסציפלינות טיפוליות מגוונות בעלות מכנה משותף המוגדר כשיקום אסתטי יצירתי, מרמת השן הבודדת ועד לשיקום הכולל. הטיפולים מבוצעים במשותף מול 'רופאי לווין' מובילים: חניכיים, יישור שיניים, כירורגים, אנדודונטים ומומחים לנגעים בריריות. המעבדות מובחרות, והטכנאים, כולם בדרגת אומן ומעלה, שוקדים על היצירות. ד''ר קורנובסקי מחויב לנאמנות מוחלטת למטופל ולמצוינות הטיפול. התוצאות אומנותיות, יצירתיות ומוקפדות ביותר. תכנון הטיפול מתאפיין בחשיבה 'מחוץ לקופסה', תוך בחינת התכנות תרחישים עתידיים. הציוד במרפאה ובמעבדות מתקדם, הטכנולוגיות פורצות דרך והחומרים חדשניים. רמת החיטוי מושלמת והצוות מקצועי ואמפטי.


כתובת: המתמיד 35, רמת גן
טלפון: 03-6136206
אתר אינטרנט: http://www.drkornowski.com
דוא“ל: korno@017.net.il
 
כמה זמן צריך לשרוד כתר בפה?
כיצד ניתן להאריך את משך חיי הכתר ומהם הגורמים להחלפתו?

מאת ד"ר קורנובסקי יורם
מה זמן שורד כתר בפה? שלושה גורמים שונים: ביולוגי, מכני ואסתטי עלולים לגרום "לקץ חייו" של הכתר.
ביולוגי: ריקבון עששתי בשן שעליה יושב הכתר. הגורמים שיעזרו במניעת התופעה הם שמירת ניקיון השן המוכתרת, התאמה מדויקת של הכתר לשן, שימוש בדבקים שאינם מסיסים ברוק ודבקים שמגנים על השן באמצעות שחרור פלואוריד.
מכני: שחיקה או שבר בכתר. כתר מצופה בחרסינה נשחק עם הזמן ולעיתים אף נשבר. זה תלוי בכוח בין הלסתות, בחוזקה של חרסינת הציפוי ובאופי המזון הנלעס. מניעת התופעה היא על ידי ייצור כתרים "חזקים", למשל כתרים ללא חרסינה, ממתכות שאינן רכות )כמובן על חשבון האסתטיקה(, שימוש בחרסינות מחוזקות או ביצוע כתרים מלאים בגוון השן מליטיום דיסיליקאט או החזק ביותר, מזירקוניה.
אסתטי: : כאשר חניכיים נסוגות ונחשף המשך השן או שצבע הכתר כבר לא תואם את צבען של השיניים הסמוכות, שכהה עם השנים או ששחיקת השיניים השכנות, אינו דומה לשחיקה שחלה בכתר והכתר נראה כמו "זר" בחיוך. הגורם האסתטי הוא סובייקטיבי ואינו מייצג בהכרח צורך רפואי. הכנה מדויקת של השן בהתאם לסוג הכתר הנבחר, העתקת צורתה במידות, יצור מעבדתי בדייקנות של מיקרונים ובחירת החומר ממנו יהיה עשוי הכתר, בהתאם לתנאים בהם יתפקד הכתר בפה, מאריכים את שרידותו. המעבר לחומרים עדכניים ולשיטות יצור ממוחשבות מצריך מהרופא והטכנאי ידע, השכלה ויכולות שלא נדרשו עד כה.