תפקודי קרישה

רקמת השומן בגוף משמשת מאגר אנרגיה עיקרי של הגוף. שומנים שונים נמצאים בדם כחלק מתהליך עיבוד ואגירת המזון. רמות השומנים בדם מלמדות על מאזן השומן בגוף ומשפיעות על מחלות רבות (כגון לב, כלי דם, דלקות של הלבלב). בדיקת שומני הדם נעשית לאחר צום של 10 עד 12 שעות כדי למנוע תוצאות שגויות.
תפקודי קרישה - תמונת המחשה

זמן פרותרומבין (ProThrombin time)

טווח תקין (שניות)
13.5 11
מדד לפעילות ענף מסוים במערכת הקרישה. קיים שוני רב בתוצאות של מעבדות שונות, ולכן פותח מדד נוסף בשם INR שמאפשר השוואה בין תוצאות הבדיקה של המעבדות השונות.טווח תקין: 11-13.5 שניות.ערך גבוה יכול ללמד על מחלת כבד, חוסר ויטמין K, חסר בגורמי קרישה מסוימים או שימוש בקומאדין (תרופה שנועדה למנוע קרישת דם).

aPTT - Activate Partial Thromboplastin Time

טווח תקין
1.2 0.9
מדד בין לאומי וסטנדרטי להערכת תוצאות בדיקת הקרישה Prothrombin Time (PT).טווח תקין: 09-1.2.ערך גבוה יכול ללמד על מחלת כבד, חוסר ויטמין K, חסר בגורמי קרישה מסוימים או שימוש בקומאדין (תרופה שנועדה למנוע קרישת דם). במחלות המצריכות שימוש בקומאדין, ערכי INR אמורים להיות גבוהים מהטווח התקין. INR גבוה מעלה סיכון לדימום.ערך נמוך מלמד על סיכון מוגבר ליצירת קרישים.

מדד לבדיקת קרישה - INR - International Normalized Ratio

טווח תקין (שניות)
35 25
מדד לפעילות ענף מסוים במערכת הקרישה.טווח תקין: 25-35 שניות.ערך גבוה יופיע באי ספיקת כבד, חסר בגורמי קרישה מסוימים או מחלות מסוימות.

עוד בתחום

לכל סוגי תוצאות בדיקות הדם