אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום אורתופדיה - בעיות כף רגל וקרסול

המחלקה האורתופדית במרכז רפואי רבין, בי"ח בילינסון, עוסקת בתחום רחב של פעילויות: ניתוחי החלפות מפרקים לסוגיהם, ניתוחי עמוד שדרה, כירורגיה של היד, הכתף, הברך, כף הרגל והקרסול, רפואת ספורט, ארתרוסקופיות, שברים, קיבועים וכמובן טראומה לכל סוגיה. בנושאים אלה ואחרים תינתנה תשובות רופאי המחלקה המומחים בתחום. בין היתר יכללו הנושאים: יעוץ בקשר לנכות אורתופדית, עקב פגיעות מלחמתיות, תאונות עבודה, תאונות דרכים, תאונות ספורט, תאונות בית ועוד. קדימויות הטיפול בנפגע רב מערכתי, סדר הפעולות החיוניות בטיפול הראשוני, סיווג הפציעות מהתחום האורתופדי, בחירת הטיפול המיטבי המומלץ לכל פגיעה ופגיעה, תוך פירוט המידע לגבי אופני טיפול אחרים, לפי יתרונות וחסרונות כל שיטה, תוך ניסיון להתאמה ייחודית לגבי כל מטופל ומטופל.
להמשך...
חיפוש מתקדם
סריקה טומוגרפית ממוחשבת של קרסוליים+כפות רגליים
מחבר:גל
תאריך:6/7/2010
שעה:16:45
שלום, בעקבות מיפוי עצמות בו נמצאה בעיה בקרסול אשר לא ידועה מהי נשלחתי לביצוע CT לקרסול ולכפות הרגליים ואלו הממצאים:
הודגם תהליך לוצנטי בטיביה הדיסטלית משמאל באספקט אחורי לטרלי, כ-12X16X24 מ"מ עם גבול סקלרוטי. סדיר ועדין, מכיל מטריקס, סביבה שמורה. התהליך גורם לאקספנסיה של העצם והדקקות של הקורטקס. טיב של התהליך אינו ברור, אבחנה מבדלת כוללת: Fibrous Cortucal Defect או Enchondroma בין היתר. מומלץ מעקב.
הודגם תפליט קל במפרק הפטישון הימני באספקט הקדמי.
יתר מבנה הגרמי, המפרקים ורקמות הרכות- ללא סטיות.

בסיכום: תהליך פוקלי בטיביה הדיסטלית משמאל ותפליט בפטישון הימני, כמתואר.

אינני יכול לעמוד זמן רב אלא למשך זמן מועט בשל כאבים חזקים באזור הקרסוליים וכפות הרגליים.

אשמח לדעת מהו מצבי עפ"י ממצאים אלו ולפי דעתך מהו הטיפול הנדרש.
בברכה,
גל. 
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
שלום, בעקבות מיפוי עצמות בו נמצאה בעיה בקרסול אשר לא ידועה מהי נשלחתי לביצוע CT לקרסול ולכפות הרגליים ואלו הממצאים: הודגם תהליך לוצנטי בטיביה הדיסטלית משמאל באספקט אחורי לטרלי, כ-12X16X24 מ"מ עם גבול סקלרוטי. סדיר ועדין, מכיל מטריקס, סביבה שמורה. התהליך גורם לאקספנסיה של העצם והדקקות של הקורטקס. טיב של התהליך אינו ברור, אבחנה מבדלת כוללת: Fibrous Cortucal Defect או Enchondroma בין היתר. מומלץ מעקב. הודגם תפליט קל במפרק הפטישון הימני באספקט הקדמי. יתר מבנה הגרמי, המפרקים ורקמות הרכות- ללא סטיות. בסיכום: תהליך פוקלי בטיביה הדיסטלית משמאל ותפליט בפטישון הימני, כמתואר. אינני יכול לעמוד זמן רב אלא למשך זמן מועט בשל כאבים חזקים באזור הקרסוליים וכפות הרגליים. אשמח לדעת מהו מצבי עפ"י ממצאים אלו ולפי דעתך מהו הטיפול הנדרש. בברכה, גל. 
צריך לבדוק קלינית אם הקושי שלך נובע מהממצא הקיים. במידה וכן, יש לבצע טיפול ניתוחי לניקוי הממצא ומילוי הפגם בשתל עצם או צמנט. בברכה - דר' טיטיון.
חיפוש מתקדם