אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום המטולוגיה

בפורום "המטולוגיה" נענה על שאלות הנוגעות למחלות של מערכת הדם. ההמטולוגיה עוסקת בתאי הדם ובאיברים בהם תאי הדם מיוצרים. תחום ההמטולוגיה הוא מגוון וכולל מצבים שכיחים ושפירים כגון אנמיה (חסר בתאי דם אדומים), טרומבוציטופניה (חסר בטרומבוציטים), קרישיות יתר ונטייה לדימום. בנוסף, ההמטולוג מטפל במחלות המטולוגיות ממאירות כגון לוקמיה, לימפומה ומיאלומה נפוצה.

במסגרת הפורום ניתן לדון במשמעותם של בדיקות הקשורות למערכת הדם (כגון ספירת דם), בדרכי האבחון של מחלות ההמטולוגיות (כגון: בדיקת מח עצם, PETCT) וכן בדרכי טיפול למצבים המטולוגים שפירים וממאירים במבוגרים.

למעבר לפורום, לחצו כאן.
להמשך...
חיפוש מתקדם
כאבי פרקים חולשה
מחבר:שוש
תאריך:10/3/2011
שעה:14:06
עקב כאבי פרקים בפרקים הגדולים בידים וברגלים נערכו לי
בדיקות דם,

התוצאות :איזונופילים גבוהים. שד מוחשת(30 בשעה ראשונה)

ובדיקת קומפלימנט c 4 ערכים שך 46 ליקוציטים12000

האם התוצאה מעידה על דלקת פרקים? אגב אני סובלת מתסמונת קרישיות יתר -אפלה

תודה מראש
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
10/03/11 14:06
  שואלת נכבדה, קראי:    דר' צבי ציצוביץ 
10/03/11 20:25
עקב כאבי פרקים בפרקים הגדולים בידים וברגלים נערכו לי בדיקות דם, התוצאות :איזונופילים גבוהים. שד מוחשת(30 בשעה ראשונה) ובדיקת קומפלימנט c 4 ערכים שך 46 ליקוציטים12000 האם התוצאה מעידה על דלקת פרקים? אגב אני סובלת מתסמונת קרישיות יתר -אפלה תודה מראש
איני דן בנתונים חלקיים ובתוצאות "תאוריות"... (גבוה / נמוך). איני דן בתוצאות בלי רקע מפורט.. כולל תרופות ועוד. קראי: הנחיות למענה בפורום המטולוגיה: כדי לאפשר לי לתת לכם מענה לשאלות בנושאים המטולוגיים, אני מבקש שכל שואל המבקש עצה לגבי מחלה או בעיה ממנה הוא סובל או שנמצאת בתהליכי בירור, יציין את: גילו, מינו, מוצאו, מחלות מהן סובל, ניתוחים משמעותיים או מחלות משמעותיות בעברו, תרופות שמקבל וכן מידע אודות מחלות משפחתיות אם ידועות לו. יש לרשום את ממצאי הבדיקות שבוצעו במלואן. גם ערכים תקינים רלבנטיים !!! יש לרשום כל פריט בשורה נפרדת, וזאת בגלל בעיית עברית-אנגלית, ואין צורך לרשום טווחים נורמליים, רק תוצאות. רישום נאות של השאלה חוסך זמן ומייעל את מתן התשובות. כדי לשמור על רמה נאותה, עוברות ההודעות בפורום זה אישור ע"י מערכת דוקטורס, ולכן לא ניתן לראותן מייד. אין צורך לשלוח אותה הודעה כמה פעמים. לפני הכנסת שאלה לפורום הקוראים מתבקשים לקרוא את ה"הנחיות למענה בפורום", לקרוא את ההסבר "מהי המטולוגיה". מומלץ גם להעזר ב"חיפוש בפורום זה" כדי למצוא תשובות קודמות בנושא שאלתכם. כדי לאפשר מענה לכל שאלה, נא לא לשאול שאלות חדשות בדפים ישנים. אם מדובר בהמשך לשאלה ישנה, נא להכניס הודעה חדשה בדף הראשון עם הפניה מדוייקת להמשך השאלה. תודה.
חיפוש מתקדם