אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום ניתוחי לב וחזה


פרופסור דן ערבות
פרופסור דן ערבות
מנהל המערך לניתוחי לב וחזה, בית חולים בילינסון, בית חולים קפלן ומרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. לימודים: MD בבית ספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, ירושלים. מקום התמחות: ניתוחי לב- בי"ח איכילוב. ניתוחי לב - בי"ח הרפילד, לונדון. ניתוחי לב - בי"ח "פפוורט", קיימבריג', אנגליה. השתלמויות: ניתוחי לב - בי"ח אלברד, מלבורן, אוסטרליה. מינוי אקדמי: פרופ' לכירורגית לב בטכניון. חברויות באיגודים וארגונים מקצועיים: 2006-2004 - פרופ' ערבות כיהן כנשיא החברה האירופית להשתלות לב-ריאות. 2010-2007 - יו"ר האיגוד הישראלי לניתוחי לב וחזה. שטחי התעניינות מיוחדים: מומחה לניתוחי מעקפים ולתיקוני מסתמי לב. ניסיון קליני קודם: מתוך מאות מועמדים מרחבי העולם התקבל פרופסור ערבות לעבודה בבי"ח "הרפילד" בלונדון אצל פרופ' סר מגדי יעקב, שנחשב אז למנתח הלב המנוסה בעולם. לאחר ארבע שנים עבר לאוניברסיטת "קיימברידג'", שם ניהל את יחידת השתלות הלב-ריאות. בשנת 1992 שב ארצה והקים את היחידה להשתלות לב וריאות במסגרת המחלקה לניתוחי לב וחזה בבילינסון תחת מנהלה דאז, פרופ' ברנרדו וידנה. בשנת 1995 הוענק לפרופ' ערבות "אות המופת" לרופא על פועלו ע"י שר המשפטים דאז פרופ' דוד ליבאי. בשנת 2002 - מונה למנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי כרמל וכיהן בתפקיד זה עשר שנים. בשנת 2012 - מונה למנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבתי החולים בילינסון, קפלן ושניידר. הישגים רפואיים בולטים: פיתוח שיטת "השתלת דומינו" יחד עם פרופ' סר מגדי יעקוב וביצועו המוצלח לראשונה בעולם בלונדון (1988). פיתוח שיטה ניתוחית חדשה להשתלת לב יחד עם פרופ' סר מגדי יעקוב (1990). ביצוע השתלת הלב המלאכותי החיצוני הראשון בישראל יחד עם פרופ' וידנה (1994). ביצוע השתלת הלב-ריאות הראשונה המוצלחת בישראל בילד חולה סיסטיק פיברוזיס יחד עם פרופ' וידנה (1995). ביצוע השתלת הלב המלאכותי הפנימי המושתל כולו בתוך בית החזה כתחליף קבוע ללב האדם, לראשונה בישראל (2006). ביצוע השתלת הלב המלאכותי הזעיר והמתקדם כיום בעולם בחולה המבוגר בעולם. ביצוע ניתוח נדיר מסוגו לראשונה בארץ, בו הסיר לב מלאכותי, אותו השתיל שנתיים קודם בחזהו של חולה בן 28. באורח פלא, ליבו המקורי של החולה התאושש לחלוטין ופרופ' ערבות הצליח, בניתוח מורכב שארך כ-10 שעות, להסיר לגמרי את כל חלקי הלב המלאכותי ולשחזר את החורים שנפערו בחוד הלב ובאבי העורקים כתוצאה מהכנסת הלב המלאכותי. החולה וליבו חזרו לתפקוד נורמאלי כאחד האדם (2012). עיסוק במחקר: השתתף יחד עם פרופ' ג'ון וולוורק במחקר באוניברסיטת קיימברידג' שהביא לפריצת דרך ביכולת לבצע השתלות לב מחזירים טרנסגנים לאדם (1991). שותף בפרויקט מחקרי יחד עם לייפציג בגרמניה וסטנפורד בארה"ב על שיקום הלב המקורי בחולה המחובר ללב מלאכותי.
חיפוש מתקדם
RE: חור בריאה
מחבר:ד''ר בנימין מדליון
תאריך:18/3/2005
שעה:13:20
הבעייה אמנם פשוטה ונפוצה בצעירים. הטיפול שקיבלת הוא בהחלט הטיפול המקובל. לאחר ארוע ראשון קיים סיכון גבוה יותר מאשר בכלל האוכלוסיה להופעת דליפה נוספת בריאה אך בדר"כ זה לא קורה. במידה וזנ יקרה פעם נוספת יהיה מקום לשקול ניתוח לפתרון הבעייה. אתה יכול לבצע כל פעילות ולגבי מניעה, אם אתה מעשן עליך להפסיק כי זה אחד הגורמים.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  חור בריאה    גיא גולן 
08/03/05 22:29
  עוד בקשר לנקז    גיא גולן 
09/03/05 11:58
  ועוד בקשר לנקז    רפי 
09/03/05 19:46
03/08/08 11:28
  RE: ועוד בקשר לנקז    מיקי 
28/07/09 08:16
  חרמן    גוגה 
05/05/12 03:23
  RE: חור בריאה    אלי 
25/07/08 18:35
שלום. שמי גיא גולן אני בן 18 וחודש לפני כשבועיים הרגשתי לחץ באיזור החזה שלא חזר על עצמו יותר. יום ראשון הייתי בצילום במכון הרנטגן בחולון והפנו אותי לוולפסון למיון ומשם למחלקת ניתוחי חזה לב שם חיברו אותי לנקז (צינור מוציא את האוויר שבורח מהריאה) הייתי מחובר לנקז 36 שעות והיום (שלישי 8.3 בבוקר הוציאו לי את הנקז צילמו ושחררו אותי הביתה. שאלתי היא מהי ההסתברות שיהיה לי חור נוסף? ומתי? האם אפשר למנוע ? והאם אני יכול לעשות פעולות שדורשות מאמץ מהלב?
עוד רציתי לשאול האם חור בריאה \ התפוצצות ריאה זה דבר פשוט כמו שהרופאים בוולפסון מתארים את זה.... הם מגדירים את זה כמקרה קל ונפוץ שלא צריך להתרגש ממנו ואין שום סיבה לדאגה האם ככה זה?
האם מותר לאונן יומיים אחרי הניתוק מהנקז... ? ואם לא כמה זמן אחרי מותר??
הבעייה אמנם פשוטה ונפוצה בצעירים. הטיפול שקיבלת הוא בהחלט הטיפול המקובל. לאחר ארוע ראשון קיים סיכון גבוה יותר מאשר בכלל האוכלוסיה להופעת דליפה נוספת בריאה אך בדר"כ זה לא קורה. במידה וזנ יקרה פעם נוספת יהיה מקום לשקול ניתוח לפתרון הבעייה. אתה יכול לבצע כל פעילות ולגבי מניעה, אם אתה מעשן עליך להפסיק כי זה אחד הגורמים.
אני עברתי 3 חורים בצד שמאל ואחר כך החליטו לנתח אחר כך היה לי חור בצד ימין אחרי 4 שנים הוא הופיע והחליטו לנתח אותיי גם כןן אני לא מעשןן אני מאוד רזה וגבוההה עם יש פיתרון חוץ מלאכול לימנועע ועם זה יכול לחזור שובב
אסור לעשות זאת בכלל גם לא לפני וגם לא אחרי התורה אסרה זאת הקדוש ברוך הוא אסר זאת ואולי אם תשמור על הברית ותתקדש לא יהיו לך בעיות כאלו
מותר לאונן אבל תלוי באיזה אתר ומקום אתה נמצא
חרמן.
חיפוש מתקדם