בודק הסימפטומים

מומחים בנושא הפורום:

סימבסטאטין תרופה להורדת כולסטרול יש סכנה?
מחבר:שרה
תאריך:4/4/2005
שעה:16:05
אני בת 74 לוקחת סימבסטאטין כ 3 שנים.נודע לי שיש תופעות לוואי חמורות שכוללות השפעה שלילית על המוח ושינוים באישיות.גם רופא המשפחה שלי לא שלם ב100% עם התרופה אך טוען שאין טובה ממנה כיום.האם ישנה תרופה חלופית ללא השפעות לוואי כה קיצוניות?(אני נוטלת 2 כדורים של 20 מג ביום).
בתודה מראש למי שישיב לי.הענין הזה ממש מציק לי.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
22/08/07 12:27
22/08/07 12:27
03/01/13 23:40
אני בת 74 לוקחת סימבסטאטין כ 3 שנים.נודע לי שיש תופעות לוואי חמורות שכוללות השפעה שלילית על המוח ושינוים באישיות.גם רופא המשפחה שלי לא שלם ב100% עם התרופה אך טוען שאין טובה ממנה כיום.האם ישנה תרופה חלופית ללא השפעות לוואי כה קיצוניות?(אני נוטלת 2 כדורים של 20 מג ביום). בתודה מראש למי שישיב לי.הענין הזה ממש מציק לי.
שלום שרה, לתרופות רבות, כולל לסימבסטטין ולתרופות אחרות ממשפחת התרופות עליה הוא נמנה (סטטינים), יתכנו תופעות לוואי. יש תמיד להתייחס למאזן בין התועלת הצפויה לנזק האפשרי. מבחינה זאת, הסימבסטטין היא תרופה אשר לגביה, אין ספק, שתרומתה לבריאות השוטפת עולה עשרת מונים על כל תופעות הלוואי והנזקים האפשריים. את גם אמורה להיות מנוסה מאחר ואת נוטלת כבר, לפי דברייך, את התרופה כ - 3 שנים. אם אין סיבה מיוחדת, הייתי נצמד לסימבסטטין ואם יעלה הצורך לעדכן את הטיפול ניתן לעשות זאת, בדר"כ, ללא בעיות מיוחדות. כל טוב, בריאות ואריכות-ימים.
מה ההבדל בין ליפיטור לסימבסטאטין
מזה כחודש אני נוטל התרופה במינון 10 מ"ג יש לי כאבי שרירים באיזור החזה -כולל דקירות וכאב חלש בעבר הופיעו הכאבים הנ"ל עוד בטרם נטלתי התרופה(במיוחד תוצאה של מתח נפשי) האם קיימת אפשרות כי יש קשר בין שתי התופעות?
מזה כחודש אני נוטל התרופה במינון 10 מ"ג יש לי כאבי שרירים באיזור החזה -כולל דקירות וכאב חלש בעבר הופיעו הכאבים הנ"ל עוד בטרם נטלתי התרופה(במיוחד תוצאה של מתח נפשי) האם קיימת אפשרות כי יש קשר בין שתי התופעות?
מהי הסיבה שאסור לאכול אשכוליות בעת לקיחת סימבסטאטין,ושאלה שניה: האם אותו כלל חל גם על אכילת פומלות ופפומליות?
אני נוטלת את התרופה מזה כחודשיים וחצי. בשבוע האחרון היו לי כאבי שרירים חזקים ברגלים מסוג שלא היה לי עד היום. כמו כן יש לי כאבי בטן חזקים לעיתים תכופות רק בימים האחרונים, תופעה שלא הכרתי עד כה. היתכן שכל זה נגרם לי מתרופה זו? מספר הטלפון לתגובת SMS 0545745500
מה היא הסכנה של שמוש בתרופה ומה הם תופעות הלואי ?
מה היא הסכנה של שמוש בתרופה ומה הם תופעות הלואי ?
אני בת 31 ונוטלת תרופה זו מזה חודש ימים ואבל נתקלת בנשירת שיער חמורה שלא היית לי עד היום האים זה יכול להיות כתוצאה מהתרופה ? אשמח לקבל תשובה מידית למייל נורא מודאגת
היכן יש מידע מקצועי?
אני לוקחת סימבסטאטין בערך כשנה, ולפני כשושה חודשם העלתה הרופאה את המינון מ10 מ"ג ל20. זמן מה אחרי כן קבלתי פריחה מגרדת בכל חלקי הגוף. האם יכול להיות קשר?
אני לוקחת סימבסטאטין בערך כשנה, ולפני כשושה חודשם העלתה הרופאה את המינון מ10 מ"ג ל20. זמן מה אחרי כן קבלתי פריחה מגרדת בכל חלקי הגוף. האם יכול להיות קשר?
מבקשת להוסיף שאלה:האם מותר לאכול פרי הדר כשלוקחים את התרופה?
שלום..הנני בת 50 ובהמלצת רופאת המשפחה נוטלת סימבסטאטין 10 מ"ג כל ערב. נוטלת כבר שלושה שבועות וחצי ובשבועיים האחרונים מרגישה חולשה, כאבים בגופי כמו כאבי שרירים...בגב, בבטן, ברגליים, בשחמות. מבקשת לברר אם צריכה להפסיק את נטילת התרופה הנ"ל והאם כדאי כתחליף לנסות לקחת "ליפיטור"... תודה על מענה מהיר חג פסח שמח yael216.............19.4.08
אני בת 54 ונוטלת סימבסטאטין כבר 3 שנים בתקופה האחרונה יש לי כטבים נוראים בשרירים של הרגליים. האים זה תוצאה מהתרופה? אנא ממכם פנו אליי כי זה נורא חשוב לי
אני לוקחת תרופה זו, 20 מ"ג ביום וסובלת מכאבי ברכיים. האם יש קשר בין התרופה לכאבים? האם יכולות להיות תופעות לוואי נוספות?
מאשר שקיבלתי גרדת נוראית עם תחילת השימוש בסימובאסטאטין - כמעט כרונית ממועד השימוש בתרופה. רק תרופת TELFAST אחת ליום, פוטרת הבעיה אין לי נתונים מה עדיף
חיפוש מתקדם
הודעה חשובה
פורום זה, מטרתו תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי וכולל הפנייה למקורות מידע, או פורומים מתאימים, שבהם עונים מומחים. הגולשים מוזמנים לסייע, לייעץ זה לזה, בהסתמך על נסיון ו/או ידע אישיים. הפורום לא נתון לביקורת על ידי מומחים. יש לזכור: הפורום לא בא להחליף, בשום אופן, התייעצות עם הרופא המטפל. נא קראו את תנאי השימוש של האתר.