אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום אורוגניקולוגיה - דליפת שתן וצניחת רצפת האגן

אורוגניקולוגיה הוא ענף בבריאות האישה העוסק בתלונות הקשורות במתן שתן, כגון: דליפת שתן בעת שיעול, עיטוש, צחוק, ו/או פעילות גופנית, אי שליטה על מתן שתן ואובדן שתן לא רצוני, דחיפות ותכיפות במתן שתן, התעוררות משינה בלילה יותר מפעם אחת לצורך מתן שתן ועוד.

אורוגניקולוגיה עוסקת גם בתלונות הקשורות ברפיון של רצפת האגן ובצניחת דפנות הנרתיק, המתבטאות בתחושת התבלטות של ממצא מישושי דרך הנרתיק. מצבים אלה מיוחסים לצניחת רחם, צניחת שלפוחית השתן או צניחת הרקטום דרך פתח הנרתיק החוצה. תופעות אלה גורמות לסבל משמעותי ופוגעות בתפקוד היומיומי.

ניתן כיום להציע מגוון רחב של אפשרויות טיפול בהפרעות אלה, החל מטיפול תרופתי, פיזיותרפיה וכלה בהתערבות ניתוחית. הניתוחים הם חדשניים, מתקדמים ויעילים בפיתרון בעיות של דליפת שתן במאמץ וצניחת דפנות הנרתיק והרחם. הפעולות הניתוחית הן בעלות יכולות גבוהות של ריפוי ושיקום רצפת האגן. לרוב, ניתוחים מעין אלה מצריכים אשפוז קצר תחת הרדמה כללית או אזורית.
להמשך...
ד"ר שמעון גינת
ד"ר שמעון גינת
ד"ר גינת שמעון הינו מומחה ביילוד, גינקולוגיה ואורוגינקולוגיה ועובד כרופא בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי וולפסון. ד"ר גינת יליד 1964, בוגר לימודי רפואה בשנת 1994 בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר גינת סיים את התמחותו במיילדות וגינקולוגיה בשנת 2001 במרכז הרפואי וולפסון. בין השנים 2006-2007, ד"ר גינת ביצע Fellowship מחקרי וקליני במרכז הרפואי Mount Sinai שבניו-יורק, ארה"ב, שם השתלם באורוגינקולוגיה ובכירורגיה משקמת של רצפת האגן. עם חזרתו ארצה, ד"ר גינת השתלב במסגרת הפעילות של היחידה לאורוגונקולוגיה וכירורגיה משקמת של רצפת האגן במחלקת נשים במרכז הרפואי וולפסון. במסגרת הקהילה ד"ר גינת עובד כרופא עצמאי במרפאת מכבי באשדוד, וכן מבצע הערכה אורודינמית באסותא ראשון לציון. ד"ר גינת מקבל לייעוץ ולהערכה ואף מבצע ניתוחים גינקולוגיים ואורוגינקולוגיים גם באופן פרטי. לד"ר גינת פעילות מחקרית ענפה בנושא אורוגינקולוגיה, גינקולוגיה כללית וניתוחים אנדוסקופיים. הוא פרסם עד כה יותר מ- 20 מאמרים ופרקים בעיתונות המקצועית ובספרי הלימוד במיילדות וגינקולוגיה. ד"ר גינת נשוי ואב ל- 3 ילדים.
הודעה חשובה
הפורום מיועד לבעיות של נשים בלבד ולא גברים.
חיפוש מתקדם
אחרי ניתוח
מחבר:אלונה
תאריך:19/4/2013
שעה:06:51
שלום
עברתי ניתוח TVT אתמול. מתי מותר לי לחזור לנהוג?
בברכה
אלונה
מחבר:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  אחרי ניתוח    אלונה 
19/04/13 06:51
שלום עברתי ניתוח TVT אתמול. מתי מותר לי לחזור לנהוג? בברכה אלונה
כתלות בהרגשה ובתפקוד, לאחר כשבועיים עד שלושה.
חיפוש מתקדם