אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום אנדוקרינולוגיה מבוגרים וסוכרת

תחום האנדוקרינולוגיה עוסק בבלוטות ההפרשה הפנימית, כגון בלוטת התריס (thyroid), בלוטת יותרת המוח (Hypophysis), בלוטת הטוחה (Adrenal), בלוטות יותרת התריס - ה-parathyroid glands; בהורמון ה-Prolactin, הורמון הגדילה והורמוני המין.

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות למבוגרים בלבד (מעל גיל 18):

סוכרת סוג 1 וסוג 2, כולל סוכרת המטופלת באינסולין ומשאבות אינסולין וסוכרת הריון.
תת פעילות בלוטת התריס
יתר פעילות בלוטת התריס
מחלות בלוטת התריס בהריון
קשריות בבלוטת התריס/זפק (גויטר)
אוטסאופניה ואוסטאופורוזיס בנשים וגברים
גידולים של בלוטת יותרת המוח/היפופיזה
הפרעות במחזור החודשי
שיעור יתר
גידולי יותרת הכליה/אדרנל
עודף סידן בדם/היפר-פרהתירואידיזם
שחלות פוליציסטיות
דלקות בלוטת התריס
סרטן של בלוטת התריס
חוסר ויטמין D
להמשך...
ד"ר נירית אבירן ברק
ד"ר נירית אבירן ברק
ד"ר נירית אבירן-ברק הינה מומחית ברפואה פנימית, באנדוקרינולוגיה ובסוכרת בקרב מבוגרים (מעל גיל 18). היא משמשת כבר למעלה מ- 10 שנים כאנדוקרינולוגית בכירה מטעם מכבי שירותי בריאות במרכז הרפואי נתניה, וכן כרופאה בכירה המרכזת את הטיפול בסוכרת היריון במכון הסוכרת. בנוסף לכך, היא חברה באיגוד הישראלי לאנדוקרינולוגיה ובאגודה הישראלית לסוכרת. תחומי עיסוקה כוללים: סוכרת (סוג 1 וסוג 2), טרום סוכרת, סוכרת בהיריון, אוסטאופורוזיס (בריחת סידן), בעיות שונות בבלוטת התריס (יתר-פעילות, תת-פעילות, זפק וגידולים שפירים וממאירים), גידולי יותרת הכליה ויותרת המוח (היפופיזה), הפרעות במחזור החודשי, ירידה ברמות ההורמון הגברי (טסטוסטרון), שיעור יתר, השמנה ומשק הסידן. ד"ר אבירן-ברק מקבלת את מטופליה בקליניקה הפרטית בקריית השרון שבנתניה, היא מקבלת את מבוטחי "לאומית עדיף" ומטופלים הפונים באופן פרטי, ועובדת בהסדר עם חברות ביטוח נבחרות. כמו כן, היא מנהלת פורומים רפואיים שונים בתחומי הסוכרת והאנדוקרינולוגיה, ומעניקה ייעוץ און-ליין באתר GMED. ד"ר אבירן-ברק מקפידה לקחת חלק בכנסים בתחומי הסוכרת והאנדוקרינולוגיה ברחבי הארץ והעולם. לאחרונה נכחה בכנס בנושא משאבות אינסולין שנערך בלונדון, ואף נסעה להולנד לכנס שעסק במחלות יותרת המוח. יתרה מזאת, היא מעניקה הרצאות שונות במסגרות פרטיות, אקדמאיות ורפואיות רבות, וכמו כן כותבת רבות עבור אתרים ועיתונים שונים אודות נושאים הקשורים לתחומי עיסוקה. ד"ר אבירן-ברק סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים בילינסון, כשבנוסף לכך השלימה התמחות-על באנדוקרינולוגיה ובסוכרת בבית החולים שיבא תל השומר.
הודעה חשובה
השאלות בפורום זה מתפרסמות רק לאחר אישור של מנהלת הפורום
חיפוש מתקדם
אולטרסאונד צוואר
מחבר:ילנה
תאריך:7/5/2012
שעה:09:46
שלום רב,
הופניתי לאולטרסאונד צוואר לאחר שבבדיקת מישוש התגלה גוש בבלוטת התריס מצד שמאל. התוצאות :
בלוטת המגן:
איסטמוס-תקין ברוחב 0.35 ס"מ, מעט מעובה,מרקמו אחיד, גבולות שמורים.
אונה ימנית: רוחב 1.6 ס"מ,גובה 1.73 ס"מ,עומק 2.01 ס"מ.
מוגדלת במידה קלה, מרקם אחיד, הגבולות שמורים.
אונה שמאלית: רוחב 1.66 ס"מ, גובה 1.35 ס"מ, עומק 1.32 ס"מ
איננה מוגדלת, קיים רושם של נודול איזואקואי בגודל 0.85 מ"מ אשר מתמזג היטב עם רקמת האונה. הדמייתו ברורה יותר במנח אורכי, גבולות האונה שמורים.
צוואר קדמי:
נערכה סריקה לצוואר הקדמי מאזור הסימפיזיס מנטי ועד לפוסה היוגולרית. צוואר קדמי חופשי וללא סטיות של הסטרוקטורות שמורות בקו האמצע.
צוואר ימני ושמאלי:
כלי הדם הגדולים חופשיים, השרירים תקינים, הרקמה התת עורית נראית חופשית, בלוטת הפרוטיס נראית תקינה. לא הודגמו בלוטות נוספות מוגדלות.
סיכום-קיים רושם לתהליך נודולרי איזואקואי באונה השמאלית של בלוטת המגן. על פי שיקול קליני קורלציה עם מיפוי רדיו איזוטופי.

מה אומרות התוצאות?
יש לציין שלפני כחצי שנה עשיתי בדיקות דם והTSH היה 3.74 (בטווח הנורמה).

ועוד שאלה : האם הפרעה קלה בתפקוד בלוטת התריx יכולה להפריע לכניסה להריון?

תודה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  אולטרסאונד צוואר    ילנה 
07/05/12 09:46
שלום רב, הופניתי לאולטרסאונד צוואר לאחר שבבדיקת מישוש התגלה גוש בבלוטת התריס מצד שמאל. התוצאות : בלוטת המגן: איסטמוס-תקין ברוחב 0.35 ס"מ, מעט מעובה,מרקמו אחיד, גבולות שמורים. אונה ימנית: רוחב 1.6 ס"מ,גובה 1.73 ס"מ,עומק 2.01 ס"מ. מוגדלת במידה קלה, מרקם אחיד, הגבולות שמורים. אונה שמאלית: רוחב 1.66 ס"מ, גובה 1.35 ס"מ, עומק 1.32 ס"מ איננה מוגדלת, קיים רושם של נודול איזואקואי בגודל 0.85 מ"מ אשר מתמזג היטב עם רקמת האונה. הדמייתו ברורה יותר במנח אורכי, גבולות האונה שמורים. צוואר קדמי: נערכה סריקה לצוואר הקדמי מאזור הסימפיזיס מנטי ועד לפוסה היוגולרית. צוואר קדמי חופשי וללא סטיות של הסטרוקטורות שמורות בקו האמצע. צוואר ימני ושמאלי: כלי הדם הגדולים חופשיים, השרירים תקינים, הרקמה התת עורית נראית חופשית, בלוטת הפרוטיס נראית תקינה. לא הודגמו בלוטות נוספות מוגדלות. סיכום-קיים רושם לתהליך נודולרי איזואקואי באונה השמאלית של בלוטת המגן. על פי שיקול קליני קורלציה עם מיפוי רדיו איזוטופי. מה אומרות התוצאות? יש לציין שלפני כחצי שנה עשיתי בדיקות דם והTSH היה 3.74 (בטווח הנורמה). ועוד שאלה : האם הפרעה קלה בתפקוד בלוטת התריx יכולה להפריע לכניסה להריון? תודה
ילנה שלום רב מדובר בקשר לא גדול באונה השמאלית, שעל פניו נראה לא חשוד. הרופא המטפל יחליט אם לבצע דיקור אבחנתי של הקשר (תלוי בגורמי הסיכון שלך וכיוב) או לעקוב באמצעות US בלבד. תת פעילות קלה ביותר לא מונעת הריון בד"כ , אך לעיתים קרובות יידרש טיפול תרופתי במהלך ההריון. כל טוב
חיפוש מתקדם