אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום סטומה

בישראל חיים כשבעת אלפים חולי סטומה. סטומה הוא ניתוח שבו עושים פתח מלאכותי בדופן הבטן המיועד לניקוז של צואה/שתן לשקית הפרשות.

ניתוח סטומה עושים במקרים של סיבוכים במחלות דלקתיות של המעי, כמו: קרוהן וקוליטיס, גידולים סרטניים במעיים, טראומה או תאונות דרכים הפוגעות במעיים.

הניתוח מבוצע על-ידי רופא כירורג, אולם עוד לפני הניתוח החולה נפגש בדרך כלל עם אחות סטומה (שעברה הכשרה מיוחדת) הנמצאת בכל בית חולים. האחות מסמנת את מיקום הסטומה יחד עם המטופל, היא מלווה ומדריכה אותו עד לשחרורו מבית החולים. לאחר שחרורו, תיצור איתו קשר אחות סטומה של הקהילה; אחיות אלה מלוות את המטופל בימיו הראשונים בבית.

הפורום נועד לתת מענה על כל הנושאים הקשורים לסטומה ולתמיכה בחולי סטומה.

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ורפואה שלמה.
להמשך...
חיפוש מתקדם
אבא שלי עבר ניתוח להסרת גידול ומעי הגס
מחבר:אורנה
תאריך:14/5/2012
שעה:01:31
כרגע הוא עם סטומה. בהתחלה אמר לנו הרופא המנתח שהסטומה היא לתקופה של בערך עד שישה שבועות. היום הבנו שהתקופה הזו יכולה התקצר, האם את מכירה מקרים שהחזירו חולים למצב הקודם אחרי תקופה קצרה והאם זה לא מסוכן?
תודה רבה מראש
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
כרגע הוא עם סטומה. בהתחלה אמר לנו הרופא המנתח שהסטומה היא לתקופה של בערך עד שישה שבועות. היום הבנו שהתקופה הזו יכולה התקצר, האם את מכירה מקרים שהחזירו חולים למצב הקודם אחרי תקופה קצרה והאם זה לא מסוכן? תודה רבה מראש
שלום , הרופא המנתח יודע בדיוק מה רצוי ומה נכון למקרה הספציפי , יש לזכור כי הרופא המנתח יעשה את הטוב ביותר עבור המטופלים שלו , יש לסמוך עליו ועל החלטותיו. בלה
חיפוש מתקדם