אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום בעיות בליעה

בליעה היא מנגנון מורכב אשר מתחיל בהכנסת המזון לפה ומסתיים בהעברתו לוושט. התהליך מערב את השפתיים, הלחיים, השיניים, הלשון, החיך, הלוע והגרון. הצלחת הבליעה מותנית בתזמון מושלם של פעילות שרירים ועצבים, כאשר המטרה היא הבאת כל המזון מהפה אל הוושט ללא מעצורים ותוך הגנה על דרכי הנשימה ומניעת חדירת מזון או מים לקנה הנשימה.

הפרעות במנגנון הבליעה פוגעות באיכות החיים ואף יכולות לפגוע בבריאות. ניתן לאבחן ואף לטפל בבעיות הבליעה, ולעתים יש צורך בצוות רב מקצועי.

הפורום מיועד לכל מי שסובל מבעיות בליעה ומעוניין בייעוץ והכוונה בנושא חשוב זה.
להמשך...
ד"ר יונתן להב
ד"ר יונתן להב
ד"ר להב הינו מומחה למחלות מיתרי הקול וכירורגיה של הגרון, בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. התמחה ברפואת אף אוזן גרון וכירורגיה של הראש והצוואר במרכז הרפואי קפלן ברחובות. עבר התמחות על בנושא כירורגיה של הגרון ומיתרי הקול במרכז הרפואי General Hospital Massachusetts של אוניברסיטת Harvard בבוסטון, ארה"ב. במקביל לעבודה קלינית עוסק גם במחקר. הציג בעשרות כינוסים רפואיים בארץ ובעולם ופרסם בעיתונות המקצועית. ד"ר להב זכה בפרסי האוניברסיטה העברית בירושלים, האיגוד הישראלי לרפואת א. א. ג והאיגוד האמריקאי לכירורגיה של הגרון עבור פעילות קלינית ומחקרית מצטיינת. ד"ר להב הוא רופא ומנתח בכיר, מנהל היחידה לאבחון וטיפול במחלות הגרון ומיתרי הקול במרכז הרפואי קפלן ברחובות ובבית החולים אסותא, תל אביב. תחומי עיסוק עיקריים: טיפול בצרידות, אבחון מחלות מיתרי הקול באמצעות וידאו-סטרובוסקופיה, טיפול ביבלות/ פוליפים/ דימומים במיתרי הקול אצל אנשים המשתמשים בקולם באופן אינטנסיבי כגון זמרים, שחקנים, מורים, גננות, אנשי שיווק, מכירות, מנהלים ועוד. טיפול במחלות הנגרמות מעישון: בצקות על מיתרי הקול, מצבים קדם ממאירים וממאירים. ריפוי סרטן הגרון באמצעות ניתוחי לייזר, טיפול בשיתוק מיתרי הקול. טיפול בהפרעות נשימה ובליעה כתוצאה מהיצרות הגרון והלוע, אבחון וידאו-אנדוסקופי של הפרעות בליעה (FEES), אבחון וטיפול בנחירות והפסקות נשימה בשינה. תחומי הטיפול: אף אוזן וגרון, כירורגיה של ראש וצוואר, כירורגיה של מיתרי הקול, כירורגיה של הגרון, ניתוחים מיקרו-כירורגיים וניתוחי לייזר של מיתרי הקול, צרידות, סרטן הגרון, יבלות, פוליפים וציסטות במיתרי הקול, טיפול באומנים, זמרים ושחקנים, טיפול במורות וגננות, טיפול בנזקי העישון, שיתוק מיתרי הקול, היצרות הגרון, טיפול בהפרעות בליעה, טיפול בנחירה ודום נשימה בשינה מוכר ב- קופות חולים \ פרטי \ ביטוחים: נותן שירותי ייעוץ וחוות דעת באופן פרטי במרפאתו במרכז א. ר. ם ומנתח בבית החולים אסותא ת"א, מוכר באופן מלא או חלקי בחברות הביטוח הפרטיות והביטוחים המשלימים של קופות החולים.
חיפוש מתקדם
ריפלוקס
מחבר:חיה
תאריך:28/2/2013
שעה:21:22
כחודשים סובלת מתחושה שמשהו מםריע לי בגרון כמו לחהבבדיקת אף אוזן גרון הרופא אמר שזה ריפלוקס ונתן לי לוסק קיימת הטבה אך עדיין קיימת תחושה שמשהו תקוע לי.
השקדים שלי די גדולים באופן תמידי עם כיסים שמתי לב שהשקד הימני פתאום השתתח וכמעט לא נראה האם יתכן שצנח לגרון וזמהשמפריע לי ??? ולא ריפלוקס??? אני לא מרגישה צרבות ולאחר שאני אוכלת יש לי תחושת הקלה למספר דקות. אין קושי בבליעה לעיתים יש תחושה של יובש וצורך לירוק כמו לחה אך בפועל אין לי לחה.
מה עוד עליי לעשות??.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  ריפלוקס    חיה 
28/02/13 21:22
כחודשים סובלת מתחושה שמשהו מםריע לי בגרון כמו לחהבבדיקת אף אוזן גרון הרופא אמר שזה ריפלוקס ונתן לי לוסק קיימת הטבה אך עדיין קיימת תחושה שמשהו תקוע לי. השקדים שלי די גדולים באופן תמידי עם כיסים שמתי לב שהשקד הימני פתאום השתתח וכמעט לא נראה האם יתכן שצנח לגרון וזמהשמפריע לי ??? ולא ריפלוקס??? אני לא מרגישה צרבות ולאחר שאני אוכלת יש לי תחושת הקלה למספר דקות. אין קושי בבליעה לעיתים יש תחושה של יובש וצורך לירוק כמו לחה אך בפועל אין לי לחה. מה עוד עליי לעשות??.
שקד לא צונח לגרון. יכול להיות שיש כיסים שמתמלאים ומתרוקנים בתוך השקד, ואם זה המקור לבעיה יש לשקול כריתה חלקית של השקד, השטחה שלו בלייזר וכו'. אם הטיפול בלוסק מביא להטבה ממליץ לחכות כמה חודשים לפני שממשיכים לברר, קודם כל אצל אותו רופא שבדק אותך לראשונה.
חיפוש מתקדם