אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים


פורום עבודה סוציאלית


עבודה סוציאלית הינה תחום טיפולי, שעיקרה עזרה לפרט בתוך המסגרת הטבעית שלו: משפחה, קבוצת שייכות וקהילה. בראיית העבודה הסוציאלית מתקיימים יחסי גומלין והשפעה הדדית בין האדם למסגרות אלה.
העבודה הסוציאלית עוסקת בתחומים מעולם הסוציולוגיה, פסיכולוגיה ומדיניות הציבור, מתוך מטרה לסייע לפרט בחיי הקהילה על ידי איתור צרכים, העצמה וגיוס כוחות אישיים על מנת להתמודד עם אתגרים שונים.

בפורום זה ניתן להעלות שאלות הקשורות בתחומי העבודה הסוציאלית, כגון עבודה מול גורמי רווחה וגופים שונים, התייעצות לגבי הפנייה לשירות, כמו גם שאלות בתחום בריאות הנפש ועזרה עצמית.

הפורום אינו מהווה תחליף לטיפול וליווי של עובדת סוציאלית בקהילה.
אבקש לשמור על דיון בשפה נאותה ועל כבוד הדדי.

למעבר לפורום לחצו כאן.
להמשך...
חיפוש מתקדם
RE: קריטריונים לקריאה לעו"ס
מחבר:ט
תאריך:6/6/2005
שעה:16:45
ערן שלום רב,
יש מליון סיבות לעירוב עו"ס במשפחה: החל מילד עם בעיות שונות, משפחה במשבר, קשיש שזקוק לסיוע סיעודי, אלימות במשפחה, שכול מסיבות שונות, נכות ועוד ועוד.
הקריטריונים להוצאת ילדים מהבית גם הם מורכבים מאד ונתונים לשיקול דעתה של ועדת החלטה שמורכבת ממספר אנשים כולל פקידי סעד.
למקרה ויש לך איזשהו מקרה שאת מתלבטת לגביו, תוכלי להתקשר ללשכת הרווחה המקומית לדווח על המקרה שלך ולבדוק איתם מה ניתן לעשות.

אשמח לענות על כל שאלה נוספת.

בברכה,
טלי
רופאים ומטפלים: כתבות בנושאי הפורום:
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
29/05/05 03:27
שלום! רציתי לברר האם אדם יכול לקרוא לעובדת סוציאלית למשפחה שנראית לו כזקוקה לטיפול סוציאלי? מהם הקריטריונים שלפיהם מחליטים האם משפחה/אדם מסויים/ים זקוק/ים לעו"ס? מהם הקריטריונים שלפיהם עו"ס מחליטים אם צריך להוציא ילדים מבית הוריהם - האם לדעת הילדים עצמם יש משקל בנושא? אודה לכם על התשובות - או אם תפנו אותי למקום שאוכל לקבל תשובות.
ערן שלום רב, יש מליון סיבות לעירוב עו"ס במשפחה: החל מילד עם בעיות שונות, משפחה במשבר, קשיש שזקוק לסיוע סיעודי, אלימות במשפחה, שכול מסיבות שונות, נכות ועוד ועוד. הקריטריונים להוצאת ילדים מהבית גם הם מורכבים מאד ונתונים לשיקול דעתה של ועדת החלטה שמורכבת ממספר אנשים כולל פקידי סעד. למקרה ויש לך איזשהו מקרה שאת מתלבטת לגביו, תוכלי להתקשר ללשכת הרווחה המקומית לדווח על המקרה שלך ולבדוק איתם מה ניתן לעשות. אשמח לענות על כל שאלה נוספת. בברכה, טלי
חיפוש מתקדם