אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום צניחת עפעפיים

צניחת עפעפיים היא אחד המצבים השכיחים ביותר ברפואת עיניים. ברוב המקרים נפילת העפעפיים מופיעה באופן הדרגתי, בדרך כלל במהלך של חודשים ושנים, והחולה לא תמיד שם לב לכך.

הבדיקה וההערכה של הפציינט חייבות להיות מדוקדקות, והטיפול הכירורגי מצריך מיומנות רבה על מנת להשיג תוצאות תפקודיות ואסתטיות טובות.

צניחת עפעפיים יכולה להיות חד צדדית או דו צדדית. היא עלולה לגרום להפרעה אסתטית במראה הפנים העליונים בגלל מראה עייף וחסר ערנות כשהעיניים נראות עצומות. תיתכן גם הפרעה תפקודית הכוללת הגבלה בשדות הראייה העליונים וכאבי ראש בגלל מאמץ מוגבר להשאיר את העיניים פקוחות.

צניחת עפעפיים עלולה להיגרם ממגוון רחב של סיבות, ובהן: סיבה מכאנית כעודפי עור ושומן שמופיעים בעפעפיים העליונים עם ההתבגרות; גידול או בצקת התורמים למשקל העפעף ומושכים אותו מטה.

כמו כן, צניחת עפעפיים יכולה להתרחש כתוצאה מהתרופפות האחיזה של השריר המרים את העפעף ללוחית העפעף; חולשה של השריר המרים את העפעף; סיבה נוירולוגית של פגיעה בעצבוב השריר המרים את העפעף, ועוד.

שני הסוגים השכיחים של צניחת עפעפיים הם: צניחה "מדומה" הנגרמת כתוצאת מעודפי עור ושומן בעפעפיים העליונים, וצניחה "אמיתית" הנובעת מהחלשות אחיזת השריר המרים את העפעף בלוחית העפעף.

צניחת עפעפיים עלולה להופיע הן בילדים והן במבוגרים. אם צניחת עפעפיים קיימת בלידה, והעפעף העליון מכסה את האישון ומגביל את ציר הראיה - עלולה להתפתח עין עצלה. בקרב מבוגרים, צניחת עפעפיים עלולה להגביל את שדה הראיה העליון ולגרום לתסמינים כטשטוש ראיה, עייפות וכאבי ראש, כתוצאה מהפעלת יתר של שריר המצח המרים את הגבה.

בדיקת העפעפיים, המתבצעת על ידי רופא העיניים, כוללת התרשמות מעודפי העור והשומן בעפעפיים, מגובה העפעף (מרחק שולי העפעף מעל האישון), מתנועת העפעף, גובה קפל העפעף ועוד.

כל אלה חשובים מאוד על מנת לאבחן נכונה את הסיבה לצניחת העפעפיים וכדי לבחור את הטכניקה הניתוחית שתשיג הצלחה בהרמת העפעפיים.

רצוי מאוד להיבדק על ידי רופא עיניים אוקולופלסטיקאי המתמצא באנטומיה ובפתולוגיה של העפעפיים ומיומן בטכניקות הניתוחיות השונות העשויות להביא לפיתרון הבעיה.
להמשך...
חיפוש מתקדם
המשך מאבק הרופאים
מחבר:ד"ר חיים בר רופא ומשפטן
תאריך:17/8/2012
שעה:15:40
ק ו ל ק ו ר א לציבור הרופאים

ד"ר חיים בר רופא מומחה ומשפטן העוסק בפעילות ציבורית-פוליטית החליט יחד עם ח"כ דניאל בן סימון בפגישה בניהם להעלות על סדר יומה של הכנסת את הקשיים והמצוקות אליה נקלעה מערכת הבריאות בישראל.
סוכם שהרעיונות יגובשו להצעות חוק ולתיקוני חקיקה אשר יועלו במליאת הכנסת הקרובה שתיפתח באוקטובר.
ד"ר חיים בר אשר התוודע מקרוב למחאת הרופאים דאשתקד הודיע שבימים אלו הנו שוקד על הצעת חוק אשר בה יהא דגש על זכויות הרופאים כחוק מקביל לחוק "זכויות החולה".
הצעתו תכלול שעות עבודה סבירות, משכורות נאותות למתמחים. כול העניינים שהובטחו לרופאים ומשום מה משרד האוצר מתמהמה ליישמם.
מדבריו: "אנו הרופאים, הן המתמחים והן המומחים מקריבים בגופם ונפשם ועושים ימים כלילות למען בריאות ורווחת הציבור; לעיתים ההקרבה היא כל כך משמעותית ובאה על חשבון חיי משפחה סדירים ורווחה אישית ראויה. חרף זאת טרם נחרטו בדברי החקיקה ובתקנות השונות זכויות ותגמול נאות לעמלנו...."
ד"ר בר הבטיח שבקרוב יכריז על כנס בו תינתנה הזכות לרופאים לומר את אשר על ליבם. מוסיף וטוען: "שיוויתי לנגד עיניי את המטרה החשובה הזו וסימנתי אותה כאחד היעדים מבין החשובים ביותר לכלל הרופאים ולטובת הציבור; רק באם יוסדרו ענייני הרופאים וייווצר שינוי רציני במעמד הרפואה הציבורית העגומה נכון להיום, או אז נוכל להעניק כתוצאה משיפור תנאי העסקת הרופאים ושיפור רווחתנו, רפואה באיכות טובה יותר לציבור המטופלים"
אני קורא לכל הרופאים להצטרף ל"תנועה להחלפת השלטון בישראל" כדי שנוכל לשפר את תנאי העסקתנו ורווחת הרופאים שהיא תולדה של התפיסה המוטעית שאנו הרופאים נתפסים "כדבר המובן מאליו" ולפיכך גם פני מערכת הבריאות בישראל נראית עגומה למדי בלשון המעטה.
הלינק להצטרפות:https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161038056
וגם: http://achlafatshilton.blogspot.co.il/
הצטרפו בהמוניכם כי בנפשנו היא ואל לנו להחריש נוכח הקיפוח ותנאי מערכת הבריאות בישראל.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  המשך מאבק הרופאים    ד"ר חיים בר רופא ומשפטן 
17/08/12 15:40
ק ו ל ק ו ר א לציבור הרופאים ד"ר חיים בר רופא מומחה ומשפטן העוסק בפעילות ציבורית-פוליטית החליט יחד עם ח"כ דניאל בן סימון בפגישה בניהם להעלות על סדר יומה של הכנסת את הקשיים והמצוקות אליה נקלעה מערכת הבריאות בישראל. סוכם שהרעיונות יגובשו להצעות חוק ולתיקוני חקיקה אשר יועלו במליאת הכנסת הקרובה שתיפתח באוקטובר. ד"ר חיים בר אשר התוודע מקרוב למחאת הרופאים דאשתקד הודיע שבימים אלו הנו שוקד על הצעת חוק אשר בה יהא דגש על זכויות הרופאים כחוק מקביל לחוק "זכויות החולה". הצעתו תכלול שעות עבודה סבירות, משכורות נאותות למתמחים. כול העניינים שהובטחו לרופאים ומשום מה משרד האוצר מתמהמה ליישמם. מדבריו: "אנו הרופאים, הן המתמחים והן המומחים מקריבים בגופם ונפשם ועושים ימים כלילות למען בריאות ורווחת הציבור; לעיתים ההקרבה היא כל כך משמעותית ובאה על חשבון חיי משפחה סדירים ורווחה אישית ראויה. חרף זאת טרם נחרטו בדברי החקיקה ובתקנות השונות זכויות ותגמול נאות לעמלנו...." ד"ר בר הבטיח שבקרוב יכריז על כנס בו תינתנה הזכות לרופאים לומר את אשר על ליבם. מוסיף וטוען: "שיוויתי לנגד עיניי את המטרה החשובה הזו וסימנתי אותה כאחד היעדים מבין החשובים ביותר לכלל הרופאים ולטובת הציבור; רק באם יוסדרו ענייני הרופאים וייווצר שינוי רציני במעמד הרפואה הציבורית העגומה נכון להיום, או אז נוכל להעניק כתוצאה משיפור תנאי העסקת הרופאים ושיפור רווחתנו, רפואה באיכות טובה יותר לציבור המטופלים" אני קורא לכל הרופאים להצטרף ל"תנועה להחלפת השלטון בישראל" כדי שנוכל לשפר את תנאי העסקתנו ורווחת הרופאים שהיא תולדה של התפיסה המוטעית שאנו הרופאים נתפסים "כדבר המובן מאליו" ולפיכך גם פני מערכת הבריאות בישראל נראית עגומה למדי בלשון המעטה. הלינק להצטרפות:https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161038056 וגם: http://achlafatshilton.blogspot.co.il/ הצטרפו בהמוניכם כי בנפשנו היא ואל לנו להחריש נוכח הקיפוח ותנאי מערכת הבריאות בישראל.
חיפוש מתקדם