בודק הסימפטומים


אבנים בכליות
מחבר:ניסים
תאריך:20/8/2012
שעה:15:36
שלום רב,
לפני כחודש וחצי הגעתי למיון בעקבות כאבים באשכים,בחילות,הקאות. ואולם לא מצאו דבר (גם האמת לא חיפשו יותר מדי). לאחר מכן עשיתי אולטראסאונד לאשכים וכן לבטן התחתונה ומפשעות ולא מצאו דבר. לפני שלושה שבועות, שוב הגעתי למיון בעקבות כאבים וכן בעקבות דחף מוגבר למתן שתן, ואולם לא היה יוצא אלא רק טיפות קטנות. ביצעו לי סריקת של סי טי ומצאו אבנים בשתי הכליות. בגודל של 3-3.5 מ"מ. נכון להיום אני נוטל כדורים, רווטינקס 2 כד' 3 פעמים ביום.בצד ימין, יש אבן אחת גביע אמצעי ללא הידרונפרוזיס. בצד שמאל יש שתי אבנים בגביע התחתון, הידרונפרוזיס/אורטר עד אבן בפיה בקוטר 3.5 מ"מ. נכון להיום אין שינוי במצב. יש לי כאבים במותניים ובאזור המפשעות. מדי פעם יש מין התקפים קטנים אבל תמיד יש כאב במפשעות. מה הטיפול המומלץ שכן לחכות עד שהאבן תצא, אם בכלל יכול לקחת זמן רב והכאבים כבר נהיים בלתי נסבלים.אודה על תשובתכם.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  אבנים בכליות    ניסים 
20/08/12 15:36
  RE: אבנים בכליות    ד"ר עמוס נאמן 
22/08/12 09:15
שלום רב, לפני כחודש וחצי הגעתי למיון בעקבות כאבים באשכים,בחילות,הקאות. ואולם לא מצאו דבר (גם האמת לא חיפשו יותר מדי). לאחר מכן עשיתי אולטראסאונד לאשכים וכן לבטן התחתונה ומפשעות ולא מצאו דבר. לפני שלושה שבועות, שוב הגעתי למיון בעקבות כאבים וכן בעקבות דחף מוגבר למתן שתן, ואולם לא היה יוצא אלא רק טיפות קטנות. ביצעו לי סריקת של סי טי ומצאו אבנים בשתי הכליות. בגודל של 3-3.5 מ"מ. נכון להיום אני נוטל כדורים, רווטינקס 2 כד' 3 פעמים ביום.בצד ימין, יש אבן אחת גביע אמצעי ללא הידרונפרוזיס. בצד שמאל יש שתי אבנים בגביע התחתון, הידרונפרוזיס/אורטר עד אבן בפיה בקוטר 3.5 מ"מ. נכון להיום אין שינוי במצב. יש לי כאבים במותניים ובאזור המפשעות. מדי פעם יש מין התקפים קטנים אבל תמיד יש כאב במפשעות. מה הטיפול המומלץ שכן לחכות עד שהאבן תצא, אם בכלל יכול לקחת זמן רב והכאבים כבר נהיים בלתי נסבלים.אודה על תשובתכם.
שלום ניסים מדובר באבן קטנה בד"כ יוצאת לבד ללא התערבות ניתוחית. במידה ויש כאבים חזקים, חום או שאבן לא מתקדמת במשך חודש הוצאים את האבן בעזרת אורטרוסקופ בברכה
חיפוש מתקדם