אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים


ד"ר ירון בלסבלג, מומחה לשיקום הפה

פורום בדיקות הדמיה – ממוגרפיה, רנטגן ואולטרא-סאונד

רוב האבחנות הרפואיות נתמכות על ממצאי בדיקות דימות. בדיקות הדימות הם כלי אבחנתי ממדרגה ראשונה בהם משתמשים רוב הרופאים בין אם הם פנימאים, כירורגים, אונקולוגים, נוירולוגים או אורתופדים. מטרת הפורום היא לענות לגולשי הפורום על שאלות בנוגע לנושאים הקשורים בבדיקות ממוגרפיה, רנטגן ואולטרא-סאונד. למעבר לפורום לחצו כאן.
להמשך...
ד"ר סקוט פילדס
ד"ר סקוט פילדס
ד"ר סקוט פילדס הינו מנכ"ל ומנהל רפואי. ד"ר פילדס מבצע בדיקות רנטגנולוגיה אבחנתית, כאשר התחום העיקרי והמרכזי שבו מומחה הוא הדמיית השד, אולטרסאונד, ואולטרסאונד פולשני - ביופסיות ופרוצדורות שונות תחת אולטרסאונד. סיים את לימודיו לתואר ראשון בביופיזיקה (bs) באוניברסיטת אילינוי בשנת 1973. אחר כך המשיך את לימודי הרפואה באוניברסיטת שיקאגו ועשה שם את ההתמחות בתחום הרדיולוגיה האבחנתית. בהמשך עבר לאוניברסיטת דוק בצפון קרוליינה על מנת לעשות תת התמחות בתחום האולטרסאונד והטומוגרפיה הממוחשבת (CT). לאחר כשנתיים כרופא בכיר בבית החולים COOK COUNTY HOSPITAL ובבית החולים HIGHLAND PARK בשיקגו, עלה לארץ והצטרף לבית החולים הדסה עין כרם, שם שימש כאחראי על ה-CT בשנת 1984. ד"ר פילדס כיהן גם כאחראי על היחידה הרדיולוגית בהר הצופים בשנים 1993-2007 והיה מרצה בכיר מטעם האוניברסיטה העברית משנת 1997-2007. בשנת 2007 פרש מתפקידו כמנהל היחידה, אולם המשיך לעבוד במחלקה זו כרופא בכיר. בשנת 1990 הקים ד"ר פילדס את חברת "הדמיה אבחנתית בע"מ", אשר מספקת שירותי רנטגן ואולטרסאונד למרכזים רבים בירושלים ומחוצה לה. הרופא מקבל מטופלים במרפאות טר"ם באזור תל אביב וירושלים וגן במרפאת "אולטרא מדיקל" ברחוב הברזל 19 (קומה 2) שברמת החייל, תל אביב.
חיפוש מתקדם
קשריות בריאות
מחבר:רוני
תאריך:31/1/2010
שעה:20:55
שלום רב,
בבדיקת סיטי נרשם: קשרית לובולרית 13 מ"מ ב-LLL, קשרית 8 מ"מ ב-RUL, וקשרית תת-פלוירלית זעירה ב-LLL.
קשריות ריאתיות מעטות חדשות, מתאימות לפיזור משני.

ברקע מלנומה - הוסר בניתוח מרקה ימין לפני שנה, עם גבולות חופשיים. כעת-גוש בפרוטיס 1.8 ס"מ מתאים לאדנומה (בסיטי) בביופסיה- חשד למטסטזיס - תאים בעלי גרעין גדול.

בדיקת PET בעוד שבוע.

האם בהכרח מעידות תוצאות אלה על גרורות ממאירות או שמא יש גם סיכוי שאינן ממאירות?

תודה.

מחבר:
(ניתן להשתמש בשם בדוי)
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  קשריות בריאות    רוני 
31/01/10 20:55
  RE: קשריות בריאות    דר הופמן 
03/02/10 18:35
24/07/11 19:52
שלום רב, בבדיקת סיטי נרשם: קשרית לובולרית 13 מ"מ ב-LLL, קשרית 8 מ"מ ב-RUL, וקשרית תת-פלוירלית זעירה ב-LLL. קשריות ריאתיות מעטות חדשות, מתאימות לפיזור משני. ברקע מלנומה - הוסר בניתוח מרקה ימין לפני שנה, עם גבולות חופשיים. כעת-גוש בפרוטיס 1.8 ס"מ מתאים לאדנומה (בסיטי) בביופסיה- חשד למטסטזיס - תאים בעלי גרעין גדול. בדיקת PET בעוד שבוע. האם בהכרח מעידות תוצאות אלה על גרורות ממאירות או שמא יש גם סיכוי שאינן ממאירות? תודה.
רוני שלום, הקישריות ביודעי את הרקע של מלנומה בהחלט חשודות.לגבי הסיכוישזה לא ממאיר- קיים סיכוי שמדובר למשל בממצא זיהומי למשל.
היי שלום בבדיקה צילום ריאות נמצא קרשית זהירה בריאות רציתי לקבל מידע בנושא אני מאוד לחוצה וממתינה לסיוטי אשמח לכל מידע בענין אפילו דומה למצבי על מנת להעשיר את הידע בענין תודה מראש עידית

חיפוש מתקדם