בודק הסימפטומים


חיסון אבעבועות רוח לתינוק שנחשף לשלבקת חוגרת
מחבר:דלית
תאריך:24/12/2004
שעה:18:23
שלום,
כאמור בני בן השנה ושלוש נחשף לחולה עם שלבקת חוגרת.
חשבתי שבניגוד לאבעבעות רוח, שלבקת חוגרת אינה מדבקת.
שאלותי הן -
באיזו מידה שינגלס מדבק ? (כלומר, עד כמה "צפוף" צריך להיות המגע ?
טרם חיסנו אותו לאבעבעות רוח, האם ניתן לעשות זאת גם לאחר החשיפה ? (נניח תוך 48 שעות) ? האם זה יכול למנוע או להקל על הסימפטומים ?
האם יש אתר במיוחד שניתן לקרוא על התופעה (אני סטודנטית לרפואה)
תודה, דלית.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
שלום, כאמור בני בן השנה ושלוש נחשף לחולה עם שלבקת חוגרת. חשבתי שבניגוד לאבעבעות רוח, שלבקת חוגרת אינה מדבקת. שאלותי הן - באיזו מידה שינגלס מדבק ? (כלומר, עד כמה "צפוף" צריך להיות המגע ? טרם חיסנו אותו לאבעבעות רוח, האם ניתן לעשות זאת גם לאחר החשיפה ? (נניח תוך 48 שעות) ? האם זה יכול למנוע או להקל על הסימפטומים ? האם יש אתר במיוחד שניתן לקרוא על התופעה (אני סטודנטית לרפואה) תודה, דלית.
שלום דלית, שלבקת חוגרת היא מדבקת (בנגיף ה- VARICELLA ZOSTER) אך הסתברות ההדבקה היא נמוכה ומחייבת מגע קרוב (עם שלפוחיות "טריות"), וזאת בניגוד למחלת האבעבועות רוח שמדבקת (באותו נגיף) בקלות (דרך דרכי הנשימה). היות ותקופת הדגירה של הנגיף היא קצרה (ימים) הרי שתיאורטית חיסון שניתן יומיים לאחר ה"חשיפה" לא אמור להיות יעיל במיוחד במניעת אבעבועות רוח, אך כיוון שההסתברות להדבקה היא ממילא נמוכה בסיטואציה זו, קשה מאד להוכיח זאת (בפרט לאור העובדה שיעילות החיסון עצמו במניעת מחלה איננה גבוהה במיוחד). הרבה בריאות אפי
בהנחה שהיה מגע עם פצעים פתוחים - אני מניחה שהם מדבקים כמו באבעבועות (למרות שברור שאין הדבקה נשימתית), לא ? מה זאת אומרת שיעילות החיסון נמוכה ? דגירה - 10-21 יום ?
שלום דלית, 1. אם היה מגע של אצבע בשלפוחית פתוחה, למשל, ואח"כ הילד הכניס את האצבע הנ"ל לפה - אזי אפשר לטעון שבאופן תיאורטי סיכוי ההדבקה דומה לזה של אבעבועות רוח, אבל בדרך כלל דבר כזה לא מתרחש, והמגע (עם חולה שלבקת) הוא מרוחק, כך שקשה יותר לנגיף "לקפוץ" מהשלפוחיות של החולה לריריות דרכי הנשימה העליונות של הנדבק (הפוטנציאלי). 2.החיסון (נגד אבעבועות רוח) איננו מגן על 100% ממקבליו מפני המחלה, ולא אחת מדווח על תחלואה במחלה זאת גם אצל ילדים שהתחסנו. אחת העבודות שהתפרסמו לאחרונה בנידון מציעה יעילות של 87% בלבד (http://sarah222.deviantart.com/), אבל יש הטוענים שמדובר אפילו בפחות. 3. זה נכון. הרבה בריאות אפי
חיפוש מתקדם