בודק הסימפטומים


MRI שד
מחבר:ט
תאריך:5/12/2011
שעה:13:17
נשאית BRCA1 בת 40 - עשיתי לפני מספר ימים MRI למעקב והיום ראיתי את התשובות והזדעזעתי: הניסוח המדוייק של הפענוח היה: שד ימין: לאחר הזרקת חומר ניגודי ברביע עליון פנימי שליש קדמי הודגם גוש תת עורי המקבל האדרה מהירה ומתגברת בגודל 0.8 ס"מ (חתכים 27-29) לא הודגם בבדיקה קודמת BIRADES 4B - ממצא חריג - דרגת חשד נמוך כמו כן מרכזי מאחורי הפיטמה בעומק השד הודגם גוש המקבל האדרה מהירה ושטיפה מאוחרת בגודל 0.4*0.5 ס"מ (חתכים 39-41) - גדל מבדיקה קודמת BIRADS 4C ממצא חריג - ייתכן שאתי. שד שמאל - לאחר הזרקת חומר ניגודי ברביע פנימי תחתון שליש אחורי הודגם מוקד האדרה הדרגתית והמשכית תת עורית בגודל 0.3 ס"מ (חתכים 65-63) בולט בהשוואה לבדיקה הקודמת BIRADS 3 - ממצא כנראה שפיר. האם עליי להיות מודאגת? כי אני בלחץ היסטרי!!!

הומלץ על סונר מכוון לממצאים שתוארו במטרת ביצוע ביופסיה מחטית. אני בלחץ היסטרי ולא יודעת מה לעשות עם זה ועל מה לחשוב? האם זה אומר שיש לי סרטן? קבעתי לרופא אבל רק מחר אגיע אליו ועד אז אני חושבת שאשתגע. מישהי יכולה להרגיע אותי בבקשה. תודה מראש!!!.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  MRI שד    ט 
05/12/11 13:17
  RE: MRI שד    ד"ר תמי קרני 
05/12/11 13:47
  MRI שד    ט 
05/12/11 14:41
15/12/11 11:45
נשאית BRCA1 בת 40 - עשיתי לפני מספר ימים MRI למעקב והיום ראיתי את התשובות והזדעזעתי: הניסוח המדוייק של הפענוח היה: שד ימין: לאחר הזרקת חומר ניגודי ברביע עליון פנימי שליש קדמי הודגם גוש תת עורי המקבל האדרה מהירה ומתגברת בגודל 0.8 ס"מ (חתכים 27-29) לא הודגם בבדיקה קודמת BIRADES 4B - ממצא חריג - דרגת חשד נמוך כמו כן מרכזי מאחורי הפיטמה בעומק השד הודגם גוש המקבל האדרה מהירה ושטיפה מאוחרת בגודל 0.4*0.5 ס"מ (חתכים 39-41) - גדל מבדיקה קודמת BIRADS 4C ממצא חריג - ייתכן שאתי. שד שמאל - לאחר הזרקת חומר ניגודי ברביע פנימי תחתון שליש אחורי הודגם מוקד האדרה הדרגתית והמשכית תת עורית בגודל 0.3 ס"מ (חתכים 65-63) בולט בהשוואה לבדיקה הקודמת BIRADS 3 - ממצא כנראה שפיר. האם עליי להיות מודאגת? כי אני בלחץ היסטרי!!! הומלץ על סונר מכוון לממצאים שתוארו במטרת ביצוע ביופסיה מחטית. אני בלחץ היסטרי ולא יודעת מה לעשות עם זה ועל מה לחשוב? האם זה אומר שיש לי סרטן? קבעתי לרופא אבל רק מחר אגיע אליו ועד אז אני חושבת שאשתגע. מישהי יכולה להרגיע אותי בבקשה. תודה מראש!!!.
ט בוקר טוב בתשובה אכן מועלה חשד לגידול קטן מ 1 ס"מ בקוטרו. אבל זה בנתיים רק חשד שצריך להוכיח אותו בביופסיה. אם בביופסיה יוכח :לא סרטן אני מניחה שתרגעי. אם יוכח כסרטן אין צורך "להשתגע" "לחץ היסטרי" וכולי כיוון שמדובר בגידול קטנטן עם סיכוי מצוין לטיפול מינמלי והחלמה. אני מבינה את החרדות ואין דרך אמיתית להרגיע אותך, האי שקט לא יוביל למקומות חיוביים ואין ברירה תצטרכי לעבור את ימי האי וודאות עד ביצוע הביופסיה ועד קבלת התשובה הפתולוגית בהצלחה ד"ר תמי קרני
תודה רבה על זריקת העידוד!!!
בעקבות הממצאים אתמול הגעתי למטרת ביופסיה בהכוונת US ולאחר בדיקת US הרופאה אמרה שלא מצאה כל ממצא והפנתה אותי לביופסיה תחת MRI זה הרגיע אותי במעט כי אם היה משהו היו רואים בבירור האם אני טועה?
חיפוש מתקדם