אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום גידולי ראש-צוואר

הפורום נועד להקנות מידע ישיר, מהימן ועדכני בתחום הגידולים בראש ובצוואר. מדובר בגידולים שפירים, כגון אלה שמקורם בבלוטות רוק, או בבלוטות הפרשה הורמונלית כמו בלוטת התריס או יותרת התריס, בגידולים ממאירים ראשוניים, כלומר שמקורם באזור, או גרורות הממוקמות בראש ובצוואר, כאשר הגידול הראשוני הוא ממקור אחר.

בין היתר יעסוק הפורום בנושאים הבאים:

• גידולים בפה - לשון, חניכיים, לחיים, רצפת הפה.
• גידולים בבלוטות הרוק - בלוטת הפרוטיד, בלוטה תת לסתית, בלוטה תת לשונית, בלוטות רוק קטנות.
• גידולים בגרון - הגרון העליון, מיתרי הקול, הגרון התחתון.
• גידולים בלוע - לוע האף, לוע הפה, לוע תחתון.
• גידולים בצוואר - בלוטת התריס, גרורות בצוואר.
להמשך...
ד"ר אבי חפץ
ד"ר אבי חפץ
ד"ר חפץ סיים את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, לאחר חמש שנות שירות כרופא ומפקד בצבא התמחה במחלקת א. א. ג בבי"ח קפלן. במהלך ההתמחות התקבל לביה"ח Memorial Sloan Kettering Cancer Center בניו יורק שם עסק כשנה במחקר של הראש והצוואר בנוסף לעיסוקים קליניים. לאחר ההתמחות התקבל לאחת מהמחלקות המובילות בארה"ב המוכרות ע"י המועצה האמריקאית לניתוחי ראש צוואר ובמשך שנתיים התמחה בניתוחי ראש צואר אונקולוגיים ב Oklahoma University אצל אחד ממנתחי הראש והצוואר המובילים בעולם (Jesus E Medina). לאחר חזרתו לארץ מונה למנתח ראש וצוואר בכיר במחלקת א. א. ג וניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי ת"א (איכילוב). במשך עשר השנים האחרונות מטפל בחולים עם גידולי ראש צוואר כולל אבחון הגידולים, ניתוחים שונים לכריתת הגידולים והכוונת המטופלים לטיפול אונקולוגי משלים, או במידת הצורך טיפול שמחליף את הצורך בניתוח. לאחרונה פתח באסותא אל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר אותה הוא מנהל. ניתוחים עיקריים שמבוצעים על ידו: * ניתוחי בלוטת מגן (תירואיד) עקב גידולים שפירים וממאירים * כריתות בלוטת יותרת המגן * כריתת גידולי הלשון והלוע * ניתוח זעיר פולשני לכריתת בלוטת המגן ויותרת המגן * ניתוחים לכריתת גידולים ממקור בלוטות הרוק * דיסקציות צוואריות * כריתת גרון מלאה או חלקית * כריתת גידולי לסת עליונה ותחתונה * כריתת גידולי עור שפירים וממאירים ד"ר חפץ הינו מרצה בכיר לשעבר בחוג לרפואת א. א. ג באוניברסיטת ת"א. פרסם עד כה כ- 60 מאמרים מדעיים בספרות הרפואית העולמית וכ- 40 מצגות וכינוסים מקצועיים בארץ ובעולם. בנובמבר 2009 נבחר לתפקיד יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. יחד עם ד"ר רועי לנדסברג ופרופ' מיכל לונץ, ד"ר חפץ הקים ב 2009 את ארם – המרכז לרפואת א. א. ג וניתוחי ראש וצוואר שבבית חולים אסותא. במסגרת "א. ר. ם" הוא מנהל את היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. מוכר בקופות חולים: "מכבי", "לאומית" מוכר בביטוחים פרטיים: הראל, פניקס, מנורה, מגדל, כלל, דיקלה.
חיפוש מתקדם
כריתת בלוטת פרוטיס
מחבר:אלון
תאריך:20/7/2013
שעה:21:07
שלום רב,
גילו לי אדנומה פלאומורפית בבלוטת פרוטיס שמאל. גולד: 1.5 ס"מ. הגידול התגלה ב- MRI לפני חצי שנה ו - US לפני חודשיים חזר על הממצא. בניקור ציטולוגי נמצא כי מדובר בפלאומורפיק אדנומה. מספר שאלות:
א. האם חובה לכרות את עצב GAN לצורך הניתוח?
ב. מי המנתח המוביל והטוב בארץ לביצוע הניתוח? (יכולת שמירה על עצב הפנים).
תודה רבה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
20/07/13 21:07
שלום רב, גילו לי אדנומה פלאומורפית בבלוטת פרוטיס שמאל. גולד: 1.5 ס"מ. הגידול התגלה ב- MRI לפני חצי שנה ו - US לפני חודשיים חזר על הממצא. בניקור ציטולוגי נמצא כי מדובר בפלאומורפיק אדנומה. מספר שאלות: א. האם חובה לכרות את עצב GAN לצורך הניתוח? ב. מי המנתח המוביל והטוב בארץ לביצוע הניתוח? (יכולת שמירה על עצב הפנים). תודה רבה
פרופ' דן פליס ניתח אותי לאחר שקיבלתי המלצות רבות ואכן עשה עבודה יפה. עצב הפנים שמור לחלוטין, הצלקת כמעט ואינה נראית. מה שנשאר רדום לחלוטין זה אזור האוזן אך מניחה שגם תלוי איפה הגידול ממוקם. בהצלחה!
שלום רב, ברוב המקרים ניתן לשמר את ה GAN- תחילה תהיה בד"כ ירידת תחושה אך בהמשך חזרה לנורמה. הפגיעה בעצב אינה מאוד משמעותית בכל מקרה. ישנם מספר מנתחים שיודעים לבצע את הניתוח. ביחידה בניהולי באסותא מבוצעים ניתוחי פרוטיד רבים בהצלחה גבוהה. ניתן לפתוח אתר היחידה ולקרוא על הניתוח ודוגמאות של מנותחים. הנך מוזמן להגיע ליעוץ. בברכה, ד'ר אבי חפץ, א.א.ג. מנהל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר באסותא יו'ר החברה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר בישראל, א.ר.ם.- המרכז לרפואת א.א.ג. וניתוחי ראש צוואר באסותא-http://www.aram-ent.co.il 03-7645464 http://www.aram-ent.co.il
חיפוש מתקדם