אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום גידולי ראש-צוואר

הפורום נועד להקנות מידע ישיר, מהימן ועדכני בתחום הגידולים בראש ובצוואר. מדובר בגידולים שפירים, כגון אלה שמקורם בבלוטות רוק, או בבלוטות הפרשה הורמונלית כמו בלוטת התריס או יותרת התריס, בגידולים ממאירים ראשוניים, כלומר שמקורם באזור, או גרורות הממוקמות בראש ובצוואר, כאשר הגידול הראשוני הוא ממקור אחר.

בין היתר יעסוק הפורום בנושאים הבאים:

• גידולים בפה - לשון, חניכיים, לחיים, רצפת הפה.
• גידולים בבלוטות הרוק - בלוטת הפרוטיד, בלוטה תת לסתית, בלוטה תת לשונית, בלוטות רוק קטנות.
• גידולים בגרון - הגרון העליון, מיתרי הקול, הגרון התחתון.
• גידולים בלוע - לוע האף, לוע הפה, לוע תחתון.
• גידולים בצוואר - בלוטת התריס, גרורות בצוואר.
להמשך...
ד"ר אבי חפץ
ד"ר אבי חפץ
ד"ר חפץ סיים את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, לאחר חמש שנות שירות כרופא ומפקד בצבא התמחה במחלקת א. א. ג בבי"ח קפלן. במהלך ההתמחות התקבל לביה"ח Memorial Sloan Kettering Cancer Center בניו יורק שם עסק כשנה במחקר של הראש והצוואר בנוסף לעיסוקים קליניים. לאחר ההתמחות התקבל לאחת מהמחלקות המובילות בארה"ב המוכרות ע"י המועצה האמריקאית לניתוחי ראש צוואר ובמשך שנתיים התמחה בניתוחי ראש צואר אונקולוגיים ב Oklahoma University אצל אחד ממנתחי הראש והצוואר המובילים בעולם (Jesus E Medina). לאחר חזרתו לארץ מונה למנתח ראש וצוואר בכיר במחלקת א. א. ג וניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי ת"א (איכילוב). במשך עשר השנים האחרונות מטפל בחולים עם גידולי ראש צוואר כולל אבחון הגידולים, ניתוחים שונים לכריתת הגידולים והכוונת המטופלים לטיפול אונקולוגי משלים, או במידת הצורך טיפול שמחליף את הצורך בניתוח. לאחרונה פתח באסותא אל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר אותה הוא מנהל. ניתוחים עיקריים שמבוצעים על ידו: * ניתוחי בלוטת מגן (תירואיד) עקב גידולים שפירים וממאירים * כריתות בלוטת יותרת המגן * כריתת גידולי הלשון והלוע * ניתוח זעיר פולשני לכריתת בלוטת המגן ויותרת המגן * ניתוחים לכריתת גידולים ממקור בלוטות הרוק * דיסקציות צוואריות * כריתת גרון מלאה או חלקית * כריתת גידולי לסת עליונה ותחתונה * כריתת גידולי עור שפירים וממאירים ד"ר חפץ הינו מרצה בכיר לשעבר בחוג לרפואת א. א. ג באוניברסיטת ת"א. פרסם עד כה כ- 60 מאמרים מדעיים בספרות הרפואית העולמית וכ- 40 מצגות וכינוסים מקצועיים בארץ ובעולם. בנובמבר 2009 נבחר לתפקיד יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. יחד עם ד"ר רועי לנדסברג ופרופ' מיכל לונץ, ד"ר חפץ הקים ב 2009 את ארם – המרכז לרפואת א. א. ג וניתוחי ראש וצוואר שבבית חולים אסותא. במסגרת "א. ר. ם" הוא מנהל את היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. מוכר בקופות חולים: "מכבי", "לאומית" מוכר בביטוחים פרטיים: הראל, פניקס, מנורה, מגדל, כלל, דיקלה.
חיפוש מתקדם
אולטרה סאונד בלוטת התריס וצוואר
מחבר:מודאגת
תאריך:18/2/2009
שעה:11:44
להלן תוצאות בדיקת אולטרה-סאונד בלוטת התריס והצוואר שביצעתי:
אונה ימנית:18/16/43 מ"מ. אונה שמאלית: 17/1/5/42 מ"מ.
בלוטת התריס בגודל תקין, בחלק לטרלי של האונה הודגמה קשרית היפואקוגנית בקוטר 5 מ"מ. בחלק אחורי-מדיאלי של האונה השמאלית הודגמה קשרית נוספת בקוטר 5 מ"מ יתכן COLLOID CYST.
באונה ימנית נצפו מס' קשריות עד 6 מ"מ בקוטר מקסימלי, אחת מהן אנטריורית, עם ווסקולריות עשירה משמעותית בהשוואה לרקמת התירואיד התקינה.
MNG? מומלץ לשקול בירור נוסף או מעקב.
לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות בקדמת הצוואר.
בצוואר ימני אחורי בשומן התת עורי מודגם תהליך סולידי 18/6/21 מ"מ גודלו, קונסיסטנציה מחשידה לליפומה.
מומלץ מעקב סונוגרפי באם אין אבחנה היסטולוגית.

אני מודאגת מאוד ומבקשת את חוות דעתכם. הרופא מייעץ להיות במעקב עוד כמה חודשים, אולם אני מעוניינת לטפל בזה עכשיו מה דעתכם עלי לעשות?
בבדיקת דם שערכתי ערך GGT יצא 417 CRP-70 האם זה קשור?
תודה.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
18/02/09 11:44
להלן תוצאות בדיקת אולטרה-סאונד בלוטת התריס והצוואר שביצעתי: אונה ימנית:18/16/43 מ"מ. אונה שמאלית: 17/1/5/42 מ"מ. בלוטת התריס בגודל תקין, בחלק לטרלי של האונה הודגמה קשרית היפואקוגנית בקוטר 5 מ"מ. בחלק אחורי-מדיאלי של האונה השמאלית הודגמה קשרית נוספת בקוטר 5 מ"מ יתכן COLLOID CYST. באונה ימנית נצפו מס' קשריות עד 6 מ"מ בקוטר מקסימלי, אחת מהן אנטריורית, עם ווסקולריות עשירה משמעותית בהשוואה לרקמת התירואיד התקינה. MNG? מומלץ לשקול בירור נוסף או מעקב. לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות בקדמת הצוואר. בצוואר ימני אחורי בשומן התת עורי מודגם תהליך סולידי 18/6/21 מ"מ גודלו, קונסיסטנציה מחשידה לליפומה. מומלץ מעקב סונוגרפי באם אין אבחנה היסטולוגית. אני מודאגת מאוד ומבקשת את חוות דעתכם. הרופא מייעץ להיות במעקב עוד כמה חודשים, אולם אני מעוניינת לטפל בזה עכשיו מה דעתכם עלי לעשות? בבדיקת דם שערכתי ערך GGT יצא 417 CRP-70 האם זה קשור? תודה.
שלום רב, הממצאים בבלוטת המגן מתאימים קודם כל לתהליך שפיר בבלוטה שנקרא גוייטר. ישנו אזור אחד עם ריבוי כלי דם (וסקולריות) ולמרות שזה קרוב לודאי חלק מאותו תהליך יש לברר נקודה זו. חייבים לבדוק (ידנית) את בלוטת המגן כמו גם את מיתרי הקול ובהמשך להמליץ קרוב לודאי על ניקור תחת US של כל גוש סולידי בבלוטה. לגבי הממצא החשוד לליפומה- לעיתים בדיקה פיזיקלית ו US מדוייק מספיקים לקבוע אבחנה שפירה זו- ואז ישנה האופציה של כריתתת הנגע מול מעקב. בכל מקרה ממליץ בדיקה ע"י רופא אאג מנתח ראש צוואר. בברכה. ד"ר אבי חפץ, א.א.ג. מומחה לכירורגיה אונקולוגית של ראש צוואר לפרטים נוספים: 03-6246624 היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר- אסותא www.headneck.co.il.
אני בת 67 במצב בריאות טוב .לפני זמן קצר נצפתה בליטה באזור הצואר מימין. נשלחתי לעשות בדיקת אולטרא סאונד וזו התשובה: בסמוך לבלוטת הפרוטיס נצפתה בלוטת לימפה במימדים של 0.7-1.0 ס"מ,ללא זרימה חריגה בהפעלת דופלר צבע. אשמח לקבל תשובה ברורה. בתודה בלהה.
חיפוש מתקדם