אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום גידולי ראש-צוואר

הפורום נועד להקנות מידע ישיר, מהימן ועדכני בתחום הגידולים בראש ובצוואר. מדובר בגידולים שפירים, כגון אלה שמקורם בבלוטות רוק, או בבלוטות הפרשה הורמונלית כמו בלוטת התריס או יותרת התריס, בגידולים ממאירים ראשוניים, כלומר שמקורם באזור, או גרורות הממוקמות בראש ובצוואר, כאשר הגידול הראשוני הוא ממקור אחר.

בין היתר יעסוק הפורום בנושאים הבאים:

• גידולים בפה - לשון, חניכיים, לחיים, רצפת הפה.
• גידולים בבלוטות הרוק - בלוטת הפרוטיד, בלוטה תת לסתית, בלוטה תת לשונית, בלוטות רוק קטנות.
• גידולים בגרון - הגרון העליון, מיתרי הקול, הגרון התחתון.
• גידולים בלוע - לוע האף, לוע הפה, לוע תחתון.
• גידולים בצוואר - בלוטת התריס, גרורות בצוואר.
להמשך...
ד"ר אבי חפץ
ד"ר אבי חפץ
ד"ר חפץ סיים את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, לאחר חמש שנות שירות כרופא ומפקד בצבא התמחה במחלקת א. א. ג בבי"ח קפלן. במהלך ההתמחות התקבל לביה"ח Memorial Sloan Kettering Cancer Center בניו יורק שם עסק כשנה במחקר של הראש והצוואר בנוסף לעיסוקים קליניים. לאחר ההתמחות התקבל לאחת מהמחלקות המובילות בארה"ב המוכרות ע"י המועצה האמריקאית לניתוחי ראש צוואר ובמשך שנתיים התמחה בניתוחי ראש צואר אונקולוגיים ב Oklahoma University אצל אחד ממנתחי הראש והצוואר המובילים בעולם (Jesus E Medina). לאחר חזרתו לארץ מונה למנתח ראש וצוואר בכיר במחלקת א. א. ג וניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי ת"א (איכילוב). במשך עשר השנים האחרונות מטפל בחולים עם גידולי ראש צוואר כולל אבחון הגידולים, ניתוחים שונים לכריתת הגידולים והכוונת המטופלים לטיפול אונקולוגי משלים, או במידת הצורך טיפול שמחליף את הצורך בניתוח. לאחרונה פתח באסותא אל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר אותה הוא מנהל. ניתוחים עיקריים שמבוצעים על ידו: * ניתוחי בלוטת מגן (תירואיד) עקב גידולים שפירים וממאירים * כריתות בלוטת יותרת המגן * כריתת גידולי הלשון והלוע * ניתוח זעיר פולשני לכריתת בלוטת המגן ויותרת המגן * ניתוחים לכריתת גידולים ממקור בלוטות הרוק * דיסקציות צוואריות * כריתת גרון מלאה או חלקית * כריתת גידולי לסת עליונה ותחתונה * כריתת גידולי עור שפירים וממאירים ד"ר חפץ הינו מרצה בכיר לשעבר בחוג לרפואת א. א. ג באוניברסיטת ת"א. פרסם עד כה כ- 60 מאמרים מדעיים בספרות הרפואית העולמית וכ- 40 מצגות וכינוסים מקצועיים בארץ ובעולם. בנובמבר 2009 נבחר לתפקיד יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. יחד עם ד"ר רועי לנדסברג ופרופ' מיכל לונץ, ד"ר חפץ הקים ב 2009 את ארם – המרכז לרפואת א. א. ג וניתוחי ראש וצוואר שבבית חולים אסותא. במסגרת "א. ר. ם" הוא מנהל את היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר. מוכר בקופות חולים: "מכבי", "לאומית" מוכר בביטוחים פרטיים: הראל, פניקס, מנורה, מגדל, כלל, דיקלה.
חיפוש מתקדם
RE: בלוטת לימפה נפוחה בצד שמאל של הצוואר
מחבר:ד"ר אבי חפץ
תאריך:15/11/2010
שעה:12:05
שלום רב,
אכן בלוטות לימפה בצוואר עלולות להופיע משנית לזיהום בלוע והרפס הינו דוגמא לכך.
ממליץ להגיע לרופא לבדיקה ולהחליט אם יש צורך במתן אנטיביוטיקה (שאינה עוזרת להרפס אך יעילה כטיפול במידה וכבר יש זיהום חיידקי משני).
בהצלחה,
ד"ר אבי חפץ, א.א.ג.
יו"ר החברה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר בישראל,
היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר באסותא
א.ר.ם.- המרכז לרפואת אאג וניתוחי ראש צוואר באסותא
03-7645464.
www.aram-ent.co.il
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
לפיו כיומיים הופיע לי הרפס שפתיים ובמקביל שמתי לב כי בלוטת הלימפה של צד שמאל בצוואר נפוחה ומודלקת. האם יש קשר בין התופעות? האם עלי לפנות לרופא או שהיא שהנפיחות תרד לבד? האם יש צורך באנטיביוטיקה?
שלום רב, אכן בלוטות לימפה בצוואר עלולות להופיע משנית לזיהום בלוע והרפס הינו דוגמא לכך. ממליץ להגיע לרופא לבדיקה ולהחליט אם יש צורך במתן אנטיביוטיקה (שאינה עוזרת להרפס אך יעילה כטיפול במידה וכבר יש זיהום חיידקי משני). בהצלחה, ד"ר אבי חפץ, א.א.ג. יו"ר החברה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר בישראל, היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר באסותא א.ר.ם.- המרכז לרפואת אאג וניתוחי ראש צוואר באסותא 03-7645464. www.aram-ent.co.il
חיפוש מתקדם