אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום חרדה חברתית


פורום זה סגור, לפורום הפעיל לחץ – פורום פסיכיאטריה
מדובר בבמה לאנשים הלוקים בביישנות ו/או הפרעת חרדה חברתית, הסובלים מבעיות חברתיות, דיכאון, ואשר נמנעים ממפגשים חברתיים ומתקשים לגלות אסרטיביות ולעתים מתקשים בראיונות עבודה ובשיחות עם בעלי סמכות.

ניתן להעלות שאלות למנהל הפורום ו/או להגיב ולתמוך בגולשים האחרים.

אשמח לקבל הצעות לספרים וסרטים בתחום, ולכל אפשרות ומידע לקידום הנושא וקידום מצבם של הלוקים בחרדה חברתית.

תוכלו לשאול שאלות בכל הקשור לטיפולים תרופתיים ולטיפולים פסיכולוגיים וחשוב לזכור שלעתים רק חשיפת הבעיה ושיחה עליה יכולות להביא להקלה משמעותית! אתם לא לבד: אחד מכל עשרה אנשים סובל מחרדה חברתית. אל תתביישו ותנסו לטפל בבעיה שלכם!

חשוב לזכור שהמענה אינו תחליף לטיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי ומשמש כייעוץ ראשוני בלבד.

ד"ר יוליאן יאנקו, מנהל הפורום, הינו פסיכיאטר מומחה, המטפל מזה 15 שנה במסגרות ציבוריות ובשנים האחרונות מנהל קליניקה פרטית ברמת גן.
להמשך...
חיפוש מתקדם
חרדה חברתית ושינויים במצב רוח
מחבר:אור
תאריך:7/4/2013
שעה:20:21
אני סובל בעיקר מחרדה חברתית ולחץ נפשי יומיומי כבר למעלה מ5 שנים (לאחרונה שמתי לב שגם יש שינויים קיצוניים במצב הרוח מידי פעם).
ניסיתי די הרבה סוגי כדורים. בנזודיאזפינים, SSRI,SNRI, נוגדי דיכאון ישנים.
אף כדור לא ממש עזר לי והגעתי למצב שאני נוטל קסנגיס באופן קבוע כבר כ-4 שנים! בשנה האחרונה הפחתתי את מינון הקסנגיס מ2-3 מ"ג ביום (בסיוע הרופא) לחצי מ"ג ולפעמים אני לוקח 1 מ"ג ביום.
שמתי לב שהקסנגיס וגם כדורים אחרים מאותה משפחה של קסנגיס שניסיתי לאחרונה להוסיף, כמעט ולא משפיעים עליי וההשפעה יחסית חלשה. הגוף כבר עמיד לזה כנראה וצריך אולי מינון גבוה. הקטע שאם אתרגל למינון גבוה יותר אז אצטרך לעלות שוב פעם למינון עוד יותר גבוה (ככה נראה לי).

איזה כדורים כן יכולים לטפל בחרדה חברתית ובמתח הנפשי שלי
האם אנטי פסיכוטיים כמו זיפרקסה וסרוקוול יכולים לעזור?
יש לי גם בנוסף לחרדות שינויים קיצוניים מידי פעם במצב הרוח. למשל יום אחד אני יכול להיות במצב רוח טוב ולמחרת במצב רוח רע. או בבוקר אני יכול להיות במצב רוח טוב ובערב רע. למה זה ככה ואיך אפשר לטפל גם בזה?
ובכלל מה אתה יכול לייעץ לי ולהגיד לי לגבי כל מה שכתבתי?
תודה רבה מראש!! מחכה לתשובתך!
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
16/04/13 06:46
אני סובל בעיקר מחרדה חברתית ולחץ נפשי יומיומי כבר למעלה מ5 שנים (לאחרונה שמתי לב שגם יש שינויים קיצוניים במצב הרוח מידי פעם). ניסיתי די הרבה סוגי כדורים. בנזודיאזפינים, SSRI,SNRI, נוגדי דיכאון ישנים. אף כדור לא ממש עזר לי והגעתי למצב שאני נוטל קסנגיס באופן קבוע כבר כ-4 שנים! בשנה האחרונה הפחתתי את מינון הקסנגיס מ2-3 מ"ג ביום (בסיוע הרופא) לחצי מ"ג ולפעמים אני לוקח 1 מ"ג ביום. שמתי לב שהקסנגיס וגם כדורים אחרים מאותה משפחה של קסנגיס שניסיתי לאחרונה להוסיף, כמעט ולא משפיעים עליי וההשפעה יחסית חלשה. הגוף כבר עמיד לזה כנראה וצריך אולי מינון גבוה. הקטע שאם אתרגל למינון גבוה יותר אז אצטרך לעלות שוב פעם למינון עוד יותר גבוה (ככה נראה לי). איזה כדורים כן יכולים לטפל בחרדה חברתית ובמתח הנפשי שלי האם אנטי פסיכוטיים כמו זיפרקסה וסרוקוול יכולים לעזור? יש לי גם בנוסף לחרדות שינויים קיצוניים מידי פעם במצב הרוח. למשל יום אחד אני יכול להיות במצב רוח טוב ולמחרת במצב רוח רע. או בבוקר אני יכול להיות במצב רוח טוב ובערב רע. למה זה ככה ואיך אפשר לטפל גם בזה? ובכלל מה אתה יכול לייעץ לי ולהגיד לי לגבי כל מה שכתבתי? תודה רבה מראש!! מחכה לתשובתך!
שלום רב, נראה שניסית הרבה תרופות. לא בטוח שתרופות אנטי-פסיכוטיות יכולות לעזור. אולי ליריקה יכולה לעזור בתוספת ציפרלקס. ממליץ בחום שתפנה למומחה לטיפול בחרדה חברתית ותשלב עם שיחות גם. בהצלחה וחג שמח! ד"ר יאנקו
חיפוש מתקדם