בודק הסימפטומים


RE: דיאטה לאחר ניתוח פונדופליקציה
מחבר:ד"ר דינה ראלט
תאריך:28/9/2001
שעה:23:59
לנועה שלום,
באתר הנילווה תראי שמדברים על אוכל רגיל מיד לאחר הניתוח
http://www.surgeonsgroup.com/after_surgery.htm
אלא שאני הייתי ממליצה שתתיעצי עם רופאך שבוודאי יוכל לתת לך את ההנחיות המתאימות לך.
להת', דינה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
28/09/01 23:59
לפני שבוע נותחתי (Nissen Lap). לצערי לא עודכנתי מספיק עם השחרור לגבי הדיאטה שעלי לנקוט בה לאחר הניתוח, למעט בקווים כלליים. בשבוע הראשון שמרתי על כלכלה נוזלית ודייסתית דלילה. נאמר לי שלחם ובשר יהיו רק בשלב האחרון. איפה אוכל למצוא/לקבל פירוט של מזונות ומצבי צבירה שלהם שמותר לי לאכול כבר עכשיו ואיך ובאיזה קצב להתקדם....? האם לחם וחלב אסורים בגלל המרכיבים שלהם או בגלל הטקסטורה שלהם? אם אדע זאת - אולי אוכל להסיק לגבי מאכלים קרובים אחרים... מתי ניתן לנסות ירקות ופירות טריים? וכולי וכולי.... אודה על כל אינפורמציה או הפנייה לאתר (גם אנגלית) או מסמך. הניתוח עצמו, אגב, מדהים. חזרתי הביתה כעבור 36 שעות, החתכים נראים יפהפה (ללא כאבים) ומאמינה ומקווה שיוכיח עצמו בהמשך. תודה מראש.
לנועה שלום, באתר הנילווה תראי שמדברים על אוכל רגיל מיד לאחר הניתוח http://www.surgeonsgroup.com/after_surgery.htm אלא שאני הייתי ממליצה שתתיעצי עם רופאך שבוודאי יוכל לתת לך את ההנחיות המתאימות לך. להת', דינה
א. תודה. ב. לא לניתוח שעברתי הכוונה. אצלי יצרו שסתום חדש במעבר וושט-קיבה וגם תפרו את הסרעפת. נאמרת לי בביה"ח להתחיל בדיאטה נוזלית ובהדרגה, לאנגזם לאנגזם, לעבור לדייסתית, רכה וכו', משום המעבר החדש והצר מאוד. יש להיזהר במיוחד ממאכלים גורמי גזים, באשר אין להם בינתיים אפשרות להיפלט. העיקרון די ברור לי, אבל בכ"ז, חשבתי למצוא איזו רשימה מומלצת של מזונות עפ"י לו"ז. למשל, מתי מותר להתחיל לאכול ירקות/פירות טריים, דגים, דגנים (גרנולה וכו')... גם אני לא הצלחתי למצוא מידע כזה באינטרנט, ואאלץ כנראה להמתין לביקורת אחרי החגים. שוב תודה וחג שמח !
חיפוש מתקדם
לגולשים שלום
לגולשים שלום! פורום זה, מטרתו תמיכה הדדית במציאת מידע רפואי- הפנייה למקורות מידע, או פורומים מתאימים, שבהם עונים מומחים. הגולשים מוזמנים לסייע, לייעץ זה לזה, בהסתמך על נסיון ו/או ידע אישיים. הפורום לא נתון לביקורת על ידי מומחים. יש לזכור: הפורום לא בא להחליף, בשום אופן, התייעצות עם הרופא המטפל. נא קראו את תנאי שימוש של האתר.