אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום בעיות גב ועמוד השדרה


ד"ר נחשון רנד
ד"ר נחשון רנד
ד"ר נחשון רנד מומחה בכירורגיה אורתופדית ובניתוחי עמוד השדרה. בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים . התמחה בשנים 1988-1994 בתחום הכירורגיה האורתופדית בבית החולים האוניברסיטאי הדסה בירושלים. בשנים 1995-1998, השתלם בתחום ניתוחי עמוד השדרה, אוניברסיטת ונדרבילט, נאשוויל טנסי, ארצות הברית. משנת 1998 פרופסור עמית לאורתופדיה באוניברסיטת ונדרבילט. בשנים 1998-2000 שימש כמנתח עמוד שדרה בכיר במרכז הרפואי הדסה עין כרם. מאז שנת 2000 - רופא מנתח בכיר במרכז הישראלי לניתוחי עמוד השדרה בביה"ח "אסותא" ברמת החי"ל בתל אביב עוסק בחקר המחלות הניווניות של עמוד השדרה ומחלות הדיסק הבין-חולייתי. עורך עמית בכתב העת Journal of spinal disorders עורך ראשי של ה - Internet Journal of Orthopedics עורך עמית וחבר מערכת במספר כתבי עת רפואיים נוספים. אודות המרכז הישראלי לניתוחי עמוד השדרה: לאחר שנים רבות של עבודת צוות במסגרת יחידת עמוד השדרה בבית חולים הדסה, הקימו רופאי היחידה, וד"ר נחשון רנד ביניהם, את המרכז הישראלי לניתוחי עמוד השדרה. מרכז זה עוסק באופן בלעדי בבעיות עמוד שדרה מכל הסוגים ובכל קבוצות הגיל - צוואר, עמוד שדרה גבי ומתני, בעיות התפתחות ועקמת, בעיות ניווניות, פריצת דיסק, היצרות תעלת השדרה, גידולים, דלקות, חבלות ולמעשה בכל תחום ובעיה הקשורים לעמוד השדרה במבוגרים ובילדים. זהו למעשה המרכז היחיד בארץ המשלב פעילות של מומחי עמוד שדרה מתחום האורתופדיה והנוירוכירורגיה. ד"ר נחשון רנד מאמין ביכולתו של הטיפול הניתוחי לעזור ולפתור בעיות רפואיות כשהוא מבוצע בצורה מושכלת - כלומר לא לכל מטופל ובכל מצב אלא בזמן ובסיטואציה המתאימים, בידי כירורג מומחה בתחום, מיומן ובעל היכולת המתאימה. תחומי טיפול: א יעוץ במרפאת לבעיות עמוד השדרה השונות - כולל חוות דעת נוספת /שניה ב. כירורגיה אורתופדית - ניתוחי עמוד שידרה (צווארי גבי ומותני, ניתוחי עקמת ניתוחי דיסק והשתלת דיסק מלאכותי, ניתוחי קיבוע ופעולות זעיר פולשניות) ג. חוות דעת רפואיות/חוות דעת מומחה בתחומי האורתופדיה ועמוד השדרה, אישורים רפואיים בתחום האורתופדיה ועמוד השדרה וסיוע בכל הנוגע לתביעות נזקי גוף בתחום זה. מוכר לצורך החזר על ידי כמעט כל הקופות וחברות הביטוח חברות בארגונים מקצועיים: ההסתדרות הרפואית בישראל האגוד הישראלי לאורתופדיה האגוד הישראלי למחלות עמוד שידרה Orthopedic Research Society North American Spine Society Cervical Spine Research Society
חיפוש מתקדם
MRI עמוד שדרה מותני
מחבר:אני - אני
תאריך:27/7/2012
שעה:11:46
אבי, בן 76, התגלה סרטן הערמונית ללא גרורות. אך לאחר MRI האחרון קיבלנו תשובות סותרות משני רופאים שונים - לפי אחד מהם יש גרורות ולפי אחר אין.
אנא - אשמח לחוות דעת נוספת- איננו יודעים מה לעשות.
למי עלינו לפנות?

MRI:
ידוע על קרצינומה של הפרוסטטה.
מודגמת עמדה תקינה של חוליות עמוד שדרה
רטרוליסטזיס קל בגובה L5-S1
קונוס מדולריס בגובה L1
אי סדירות ניכרת של המרקם הגרמי כולל אי סדירות של לוחיות הקצה.
מוקדים היפראננטנסים מרובים היכולים להתאים לשינוי שומני.
מודגם תמט בגובה D12 עם היפואנטנסיות בהיקפו ברצף T1 והיפראנטנסיות ב STIR
האדרה לאחר הזרקת ח.נ גם בהיקף גוף החוליה - מדובר ככל הנראה בתמט רסנטי.
אין גוש האדרתי של רקמה רכה בולט בחוליה.

בגובה D12-L1 בלט דיסק היקפי ושינויים נווניים פצטרים, לחץ קל על השק.
ללא הצרות פורמינלית משמעותית.
האדרה קלה של הדיסק ושל לוחית קצה עליונה בגובה D12-L1 ללא האדרה ניכרת בהיקף גוף החוליה.

בגובה L1-2 - אין עדות לבלט דיסק משמעותי . קיימת אי סדירות של מרקם הדיסק עם אזורים היפרנטנסים בתוכו והאדרה לאחר הזרקת ח.נ ללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה.

בגובה L2-3 בלט דיסק היקפי לחץ קל על השק.
שינויים ניוום פצטרים ללא הצרות פורמינלית משמעותית.

בגובה L3-4 - ללא בלט דיסק משמעותי . שינויים נווניים פצטרים ללא הצרות פורמינלית משמעותית..
מוקדי האדרה בתוך הדיסק הבין חוליתי ללא התבלטות ניכרת וללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה.

בגובה L4-5 - ללא בלט דיסק ניכר. שינויים נווניים פצטרים עם היפרטרופיה של לגמנטום פלבום. הצרות פורמינלית קלה דו"צ...
מוקדי האדרה בתוך הדיסק הבין חוליתי, ללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה.

בגובה L5-S1 בלט דיסק עם בקע מרכזי קטן. שינויים ניוונים פצטרים.
המיסקרליזציה של L5-S1 מימין עם שינויים ניוונים במפרק של הפרוצט הרוחבי של L5 עם S1. הצרות פורמינלית דו"צ בגובה זה ניכרת מעט יותר מימין.
מוקדי האדרה בדיסק הבין חוליתי. האדרה במפרק L5-S1 באזור הפרוצט הרוחבי מימין.

לסיכום:
מודגמים שינויים נוונים בולטים וכן מוקדי האדרה בדיסקים הבין חולייתים. בולט במיוחד בגובה L1-2.
אין עדות לתפיחות רקמה רכה בגובה החוליות המתניות. יתכן שההאדרה על רקע ניווני.
בגובה D12 מודגם תמט של ללוחית עליונה של גוף החוליה. ללא התבלטות ניכרת לחלל התעלה. האדרה לאחר הזרקת ח.נ גם בהיקף גוף החוליה מדובר ככל הנראה בתמט רסנטי.
אין גוש האדרתי של רקמה רכה בולט בחוליוה, לקורלציה קלינית האם על רקע חבלה - עפ"י שיקול קליני לשקילת מעקב לשלילת תהליך בגוף החוליה כגורם לתמט..
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  MRI עמוד שדרה מותני    אני - אני 
27/07/12 11:46
אבי, בן 76, התגלה סרטן הערמונית ללא גרורות. אך לאחר MRI האחרון קיבלנו תשובות סותרות משני רופאים שונים - לפי אחד מהם יש גרורות ולפי אחר אין. אנא - אשמח לחוות דעת נוספת- איננו יודעים מה לעשות. למי עלינו לפנות? MRI: ידוע על קרצינומה של הפרוסטטה. מודגמת עמדה תקינה של חוליות עמוד שדרה רטרוליסטזיס קל בגובה L5-S1 קונוס מדולריס בגובה L1 אי סדירות ניכרת של המרקם הגרמי כולל אי סדירות של לוחיות הקצה. מוקדים היפראננטנסים מרובים היכולים להתאים לשינוי שומני. מודגם תמט בגובה D12 עם היפואנטנסיות בהיקפו ברצף T1 והיפראנטנסיות ב STIR האדרה לאחר הזרקת ח.נ גם בהיקף גוף החוליה - מדובר ככל הנראה בתמט רסנטי. אין גוש האדרתי של רקמה רכה בולט בחוליה. בגובה D12-L1 בלט דיסק היקפי ושינויים נווניים פצטרים, לחץ קל על השק. ללא הצרות פורמינלית משמעותית. האדרה קלה של הדיסק ושל לוחית קצה עליונה בגובה D12-L1 ללא האדרה ניכרת בהיקף גוף החוליה. בגובה L1-2 - אין עדות לבלט דיסק משמעותי . קיימת אי סדירות של מרקם הדיסק עם אזורים היפרנטנסים בתוכו והאדרה לאחר הזרקת ח.נ ללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה. בגובה L2-3 בלט דיסק היקפי לחץ קל על השק. שינויים ניוום פצטרים ללא הצרות פורמינלית משמעותית. בגובה L3-4 - ללא בלט דיסק משמעותי . שינויים נווניים פצטרים ללא הצרות פורמינלית משמעותית.. מוקדי האדרה בתוך הדיסק הבין חוליתי ללא התבלטות ניכרת וללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה. בגובה L4-5 - ללא בלט דיסק ניכר. שינויים נווניים פצטרים עם היפרטרופיה של לגמנטום פלבום. הצרות פורמינלית קלה דו"צ... מוקדי האדרה בתוך הדיסק הבין חוליתי, ללא האדרה ניכרת של לוחיות הקצה. בגובה L5-S1 בלט דיסק עם בקע מרכזי קטן. שינויים ניוונים פצטרים. המיסקרליזציה של L5-S1 מימין עם שינויים ניוונים במפרק של הפרוצט הרוחבי של L5 עם S1. הצרות פורמינלית דו"צ בגובה זה ניכרת מעט יותר מימין. מוקדי האדרה בדיסק הבין חוליתי. האדרה במפרק L5-S1 באזור הפרוצט הרוחבי מימין. לסיכום: מודגמים שינויים נוונים בולטים וכן מוקדי האדרה בדיסקים הבין חולייתים. בולט במיוחד בגובה L1-2. אין עדות לתפיחות רקמה רכה בגובה החוליות המתניות. יתכן שההאדרה על רקע ניווני. בגובה D12 מודגם תמט של ללוחית עליונה של גוף החוליה. ללא התבלטות ניכרת לחלל התעלה. האדרה לאחר הזרקת ח.נ גם בהיקף גוף החוליה מדובר ככל הנראה בתמט רסנטי. אין גוש האדרתי של רקמה רכה בולט בחוליוה, לקורלציה קלינית האם על רקע חבלה - עפ"י שיקול קליני לשקילת מעקב לשלילת תהליך בגוף החוליה כגורם לתמט..
אין לי דרך לענות על הדילמה בלי לראות הצילומים ויתכן שגם אחרי עיוו בהם זה לא אפשרי יתכן שיש היגיון בסיטואציה כזו לבצע הזרקת צמנט לחוליה כטיפול לכאב הממוקד ובאותה הזדמנות שכבר יש מחוט המוחדרת לחוליה - לקחת ממנה חומר לביופסיה על מנת לברר אם מדובר בשבר הקשור לחולשת עצם בלבד או שהוא תגובתי לגרורה ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864
חיפוש מתקדם