בודק הסימפטומים

מומחים בנושא הפורום:

שינויים ניוונים קשים בעמוד שדרה צווארי
מחבר:תמרה
תאריך:10/12/2006
שעה:23:48
שלום רב,

אודה לחוות דעתך.

אמי אישה בת 65, בריאה בד"כ. בחודשים האחרונים נתקפה כאבים בידיים בעיקר ובראש ובעקבותיהם נשלחה לבדיקות שונות.

תוצאות הבדיקות.

צילום עמ"ש - אלכסוני - צילום עמ"ש צוואיר - 6 כיוונים. שינויים ניוונים קשים בכל הגבהים עם הנמכה גופי החוליות C4 C5, סקלרוזיס של לוחית הקצה, אוסטופיטים קידמיים. שינויים במפרקים הפצטרים

בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת - CT ע"ש צוואר בין החוליות C1 עד גובה D1. תעלת השדרה מעט מוצרת (קוטר א-פ כ- 9 מ"מ) עקב דיסקופטיה ושינויים ניוונים בין החוליות C6/7\. לשק הדורלי ושינויים ניוניים עם הצרות הפורמינות הנוירוליות בין החוליות C5/6 C4/5 C3/4 C6/7

מיפוי עצם כל הגוף כולל ספקט ע"ש מותני קיימות קליטות מוגברות בטובריקול גדול של ההומורס מימין CALCIFIED TENDINITIS ב- JOINTS FACET של חוליה T9 בגוף וקדמי לגוף החוליה S1-L5 (אוסטאופיט?) במודר פלטלופמורלי של ברך ימין ב- RT MIDFOOT.

בסיכום, קליטות מוגברות כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים ניוונים או דלקתיים.

תוצאות סריקת תהודה מגנטית - הבדיקה בוצעה בשיטת TSB TFB 3D בשקולו T1 T2

המעבר הקריוני - צרביקלי - תקין

קיים ישור קל של עמדת הלורדוזים הרגילה עם קיפוזיס ב- C3-C6

הדיסקים מנוונים בכל הגבהים

גובה C2-3 תקין, גובה C3-4 וגובה C5-6אוסטיאופיט דיסק קומפלקס היקפי לוחץ על עמ"ש וכן בגובה C4-5ובנוסף ארטופתיה אונקו ורטברלית ימנית מיצרה את הפורמן.

בגובה C7-D1 תקין

מוקדים קטנים של סיגנל גבוה בחוט השדרה בגבהים C3-C6 ב- T2 חשודים למוקדים מלציים קטניםן

ליסטזיס זעירה בגובה D3-4.

כאמור, אמי סובלת מכאבי ידיים (קיבעון של הידיים) מוגבלות בתנועת הצוואר וכאבים בצוואר, אינה יכולה לסובב את הראש עצמאית אלא בעזרת כל הגוף, ירידה חדה מאוד בפעילות (היתה אישה מאוד פעילה לפני כן) וכמובן התחושה האישית הקשה.

מתנצלת מאוד על האורך, פשוט יצאתי מבולבלת מכל הבדיקות וההפניות.

אמי היתה גם אצל אורטופד באסותא שאמר שיתכן שתצטרך ניתווח.

שאלתי, האם היא צריכה נוירוכירורג או אורטופד, מה בדיוק יש לה ? האם מדובר בניוון שרירים? האם ההדרדרות מהירה ? מה ניתן לעשות ? האם כירופרקט יכול לעזור ?

מודה לך מאוד מראש על כל תשובה.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
שלום רב, אודה לחוות דעתך. אמי אישה בת 65, בריאה בד"כ. בחודשים האחרונים נתקפה כאבים בידיים בעיקר ובראש ובעקבותיהם נשלחה לבדיקות שונות. תוצאות הבדיקות. צילום עמ"ש - אלכסוני - צילום עמ"ש צוואיר - 6 כיוונים. שינויים ניוונים קשים בכל הגבהים עם הנמכה גופי החוליות C4 C5, סקלרוזיס של לוחית הקצה, אוסטופיטים קידמיים. שינויים במפרקים הפצטרים בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת - CT ע"ש צוואר בין החוליות C1 עד גובה D1. תעלת השדרה מעט מוצרת (קוטר א-פ כ- 9 מ"מ) עקב דיסקופטיה ושינויים ניוונים בין החוליות C6/7\. לשק הדורלי ושינויים ניוניים עם הצרות הפורמינות הנוירוליות בין החוליות C5/6 C4/5 C3/4 C6/7 מיפוי עצם כל הגוף כולל ספקט ע"ש מותני קיימות קליטות מוגברות בטובריקול גדול של ההומורס מימין CALCIFIED TENDINITIS ב- JOINTS FACET של חוליה T9 בגוף וקדמי לגוף החוליה S1-L5 (אוסטאופיט?) במודר פלטלופמורלי של ברך ימין ב- RT MIDFOOT. בסיכום, קליטות מוגברות כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים ניוונים או דלקתיים. תוצאות סריקת תהודה מגנטית - הבדיקה בוצעה בשיטת TSB TFB 3D בשקולו T1 T2 המעבר הקריוני - צרביקלי - תקין קיים ישור קל של עמדת הלורדוזים הרגילה עם קיפוזיס ב- C3-C6 הדיסקים מנוונים בכל הגבהים גובה C2-3 תקין, גובה C3-4 וגובה C5-6אוסטיאופיט דיסק קומפלקס היקפי לוחץ על עמ"ש וכן בגובה C4-5ובנוסף ארטופתיה אונקו ורטברלית ימנית מיצרה את הפורמן. בגובה C7-D1 תקין מוקדים קטנים של סיגנל גבוה בחוט השדרה בגבהים C3-C6 ב- T2 חשודים למוקדים מלציים קטניםן ליסטזיס זעירה בגובה D3-4. כאמור, אמי סובלת מכאבי ידיים (קיבעון של הידיים) מוגבלות בתנועת הצוואר וכאבים בצוואר, אינה יכולה לסובב את הראש עצמאית אלא בעזרת כל הגוף, ירידה חדה מאוד בפעילות (היתה אישה מאוד פעילה לפני כן) וכמובן התחושה האישית הקשה. מתנצלת מאוד על האורך, פשוט יצאתי מבולבלת מכל הבדיקות וההפניות. אמי היתה גם אצל אורטופד באסותא שאמר שיתכן שתצטרך ניתווח. שאלתי, האם היא צריכה נוירוכירורג או אורטופד, מה בדיוק יש לה ? האם מדובר בניוון שרירים? האם ההדרדרות מהירה ? מה ניתן לעשות ? האם כירופרקט יכול לעזור ? מודה לך מאוד מראש על כל תשובה.
תמרה לאמך יש סימני נזק לחוט השדרה הצווארי עם כל התסמינים הנובעים מכך תסמינים אלו צפויים ללכת ולהחמיר עד קשיי תפקוד ונזק עצבי ממש אם לא תטפל בזה בזמן וטיפול במקרה זה הוא קרוב לודאי טיפול ניתוחי לשחרור הלחץ מחוטה שדרה לא חשוב אם המומחה יהיה אורתופד או נוירוכירורג כל עוד הוא מומחה לבעיות עמוד שדרה כמו שאינך רוצה שיטפל בה אורתופד המומחה לבעיות ברכיים כך אינך רוצה נוירוכירורג שמנתח רק ניתוח ראש ולא צוואר כיום עמוד שדרה היא התמחות נפרדת אני מציע לך לקחת אותה בהקדם למומחה לבעיות עמוד שדרה אם אין לך לאן לפנות - וכמומחה בתחום - אשמח לראותך ליעוץ במרפאתי אם תרצי ד"ר נחשון רנד מומחה לאורתופדיה ולבעיות עמוד שדרה
חיפוש מתקדם