אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום כירורגיה של הכבד ודרכי המרה

הפורום יעסוק בנושאים הבאים:

1. מחלות כבד, דרכי מרה ולבלב.
2. מחלות כולל גידולים של מערכת העיכול.
3. שברים מפשעתיים ובדופן הבטן.
4. מחלות פי הטבעת.
להמשך...
ד"ר גיל אוחנה
ד"ר גיל אוחנה
ס. מנהל מחלקה כירורגית א', בי"ח השרון לימודים: לימודי רפואה בטכניון, חיפה, התמחות בכירורגיה בבי"ח השרון-כיר' ב', תת התמחות בכירורגיה של הכבד, דרכי מרה ולבלב בבי"ח "פול ברוס", Villejuif, צרפת. השתלמויות בתחומי הכירורגיה הלפרוסקופית והפתוחה של גידולי המעי הגס והרקטום. מקום התמחות: כירורגית ב' , בי"ח השרון השתלמויות: כירורגיה של הכבד, דרכי מרה ולבלב – בי"ח "פול ברוס" צרפת, כירורגיה של גידולי הרקטום – Basingstoke, אנגליה, השתלמות בכירורגיה לפרוסקופית של המעי הגס והרקטום – צרפת. מינוי אקדמי: מרצה חברויות באיגודים וארגונים מקצועיים: איגוד הכירורגים הישראלי, ההסתדרות הרפואית בישראל שטחי התעניינות מיוחדים: כבד, דרכי מרה ולבלב, כירורגיה לפרוסקופית ניסיון קליני קודם: סטאז בבי"ח השרון, התמחות בכיר' ב' השרון, השתלמות בצרפת בכירורגיה של הכבד, דרכי מרה ולבלב, כירורג בכיר כיר' א', השרון וס. מנהל המחלקה. עיסוק במחקר: התפתחות גרורות בכבד ותהליכי רגנרציה של הכבד פורומים: מנהל פורום כירורגיה של הכבד ודרכי המרה של מרכז רפואי רבין ב"דוקטורס"
חיפוש מתקדם
טחול מוגדל
מחבר:גו'לי
תאריך:4/2/2009
שעה:19:26
יש לי ילד חייל ובבדיקה וצילומים בצהל קבעו שיש לו טחול מוגדל ברצוני לדעת מה זה טחול מוגדל ואיך זה נוצר ואיך הטיפול בזה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  מיפוי כבד וטחול    מור 
29/01/09 17:13
  טחול מוגדל    גו'לי 
04/02/09 19:26
שלום, לצורך בירור אם כבד הוא שחמתי בוצע מיפוי כבד וטחול. אציין כי יתר הבדיקות לא הראו כיוון חד משמעי לכבד שחמתי: מצד אחד אין הפטיטיסים אך מצד שני ערכי הכבד בדם מוגברים והטחול מוגדל. תוצאות המיפוי הן: "כבד: בגבולות הנורמה בגודלן הדגשה של שקע בין אונתי ושער בכבד. " - למה הכוונה? בנוסף נרשם: "ללא עדות ברורה לתהליך תופס מקום פוקלי תוך כבד. הדגשה קלה בקליטה במח העצמות. למה הכוונה בשני משפטים אחרונים אלו? לגבי הטחול נרשם: "מוגדל במידה ניכרת, מרכז באופן מודגש את החומר. אורך צפלו-קאודלי 26 ס"מ". האם זה אומר שאורכו 26 ס"מ? מה זה צפלו קאודלי? לתשובתכם אודה מאוד, בברכה ובתודה, מור
המינוחים הרנטגנולוגים המתוארים אינם מקובלים ולא ניתן להסיק כל מסקנה מביטויים כגון "הדגשה של". מכל מקום הממצא המשמעותי היחיד שצריך להתיייחס אליו הוא הגדלת הטחול. אני מבין כי נלקחו בדיקות דם לסרולוגיה של הפטיטיס והן חזרו שליליות, האם נלקחו בדיקות דם נוספות כמו נוגדנים לשריר חלק או נודגנים למיטוכונדריה וכול' ? האם נעשה US דופלר על מנת לבדוק נוכחות של יתר ל.ד פורטלי? האם נעשה CT בטן? במידה וכל הנ"ל נעשה ועדין אין כיוון המסביר את ההפרעה בתפקודי הכבד יש צורך בביופסיה של הכבד.
יש לי ילד חייל ובבדיקה וצילומים בצהל קבעו שיש לו טחול מוגדל ברצוני לדעת מה זה טחול מוגדל ואיך זה נוצר ואיך הטיפול בזה
הטחול הוא מעין בלוטת לימפה גדולה ולמעשה איבר חשוב במערכת החיסון אחראי על התמודדות עם מצבים זיהומיים. בנוסף זה איבר בו נהרסות הכדוריות האדומות כאשר הן "מזדקנות". הגדלה של הטחול יכולה להתרחש במחלות דלקתיות ויראליות כמו במחלת הנשיקה, או במחלות דם כלשהן או המחלות ממאירות של בלוטות הלימפה כמו בלימפומה. לפעמים הטחול מוגדל כתוצאה ממחלה של הכבד. ישנם מקרים של הגדלת טחול ללא כל מחלה או משמעות. מכל מקום, בכל מצב של הגדלת הטחול יש צורך בבירוך, לרוב ע"י רופא משפחה ובעזרת המטולוג.
חיפוש מתקדם