בודק הסימפטומים

מומחים בנושא הפורום:

טחול מוגדל
מחבר:גו'לי
תאריך:4/2/2009
שעה:19:26
יש לי ילד חייל ובבדיקה וצילומים בצהל קבעו שיש לו טחול מוגדל ברצוני לדעת מה זה טחול מוגדל ואיך זה נוצר ואיך הטיפול בזה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  מיפוי כבד וטחול    מור 
29/01/09 17:13
  טחול מוגדל    גו'לי 
04/02/09 19:26
שלום, לצורך בירור אם כבד הוא שחמתי בוצע מיפוי כבד וטחול. אציין כי יתר הבדיקות לא הראו כיוון חד משמעי לכבד שחמתי: מצד אחד אין הפטיטיסים אך מצד שני ערכי הכבד בדם מוגברים והטחול מוגדל. תוצאות המיפוי הן: "כבד: בגבולות הנורמה בגודלן הדגשה של שקע בין אונתי ושער בכבד. " - למה הכוונה? בנוסף נרשם: "ללא עדות ברורה לתהליך תופס מקום פוקלי תוך כבד. הדגשה קלה בקליטה במח העצמות. למה הכוונה בשני משפטים אחרונים אלו? לגבי הטחול נרשם: "מוגדל במידה ניכרת, מרכז באופן מודגש את החומר. אורך צפלו-קאודלי 26 ס"מ". האם זה אומר שאורכו 26 ס"מ? מה זה צפלו קאודלי? לתשובתכם אודה מאוד, בברכה ובתודה, מור
המינוחים הרנטגנולוגים המתוארים אינם מקובלים ולא ניתן להסיק כל מסקנה מביטויים כגון "הדגשה של". מכל מקום הממצא המשמעותי היחיד שצריך להתיייחס אליו הוא הגדלת הטחול. אני מבין כי נלקחו בדיקות דם לסרולוגיה של הפטיטיס והן חזרו שליליות, האם נלקחו בדיקות דם נוספות כמו נוגדנים לשריר חלק או נודגנים למיטוכונדריה וכול' ? האם נעשה US דופלר על מנת לבדוק נוכחות של יתר ל.ד פורטלי? האם נעשה CT בטן? במידה וכל הנ"ל נעשה ועדין אין כיוון המסביר את ההפרעה בתפקודי הכבד יש צורך בביופסיה של הכבד.
יש לי ילד חייל ובבדיקה וצילומים בצהל קבעו שיש לו טחול מוגדל ברצוני לדעת מה זה טחול מוגדל ואיך זה נוצר ואיך הטיפול בזה
הטחול הוא מעין בלוטת לימפה גדולה ולמעשה איבר חשוב במערכת החיסון אחראי על התמודדות עם מצבים זיהומיים. בנוסף זה איבר בו נהרסות הכדוריות האדומות כאשר הן "מזדקנות". הגדלה של הטחול יכולה להתרחש במחלות דלקתיות ויראליות כמו במחלת הנשיקה, או במחלות דם כלשהן או המחלות ממאירות של בלוטות הלימפה כמו בלימפומה. לפעמים הטחול מוגדל כתוצאה ממחלה של הכבד. ישנם מקרים של הגדלת טחול ללא כל מחלה או משמעות. מכל מקום, בכל מצב של הגדלת הטחול יש צורך בבירוך, לרוב ע"י רופא משפחה ובעזרת המטולוג.
חיפוש מתקדם