בודק הסימפטומים


מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
01/06/03 21:21
01/06/03 23:15
  RE: עצה לסוגב    ניקולט 
04/06/03 00:38
  RE: עצה לסוגב    לזר 
04/06/03 08:37
האם דיאטות דלות פחמימות (אטקינס, ZONE) מתאימות לסוכרת סוג 2? האם יש בהן סיכון לקטוזיס ואיך אפשר להמנע ממנו? בתודה!
שלום רב, לפי כל המחקרים האחרונים , וגם מנסיון עם סוכרתיים יש תשובה אחת די חד משמעית. הדיאטה המסורתית של הרבה ארוחות קטנות מאוזנות מבחינת אבות המזון במשך כל היום עם יתרון ברור לפחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך היא המומלצת לסוכרתיים טייפ2. הדיאטות שהזכרת לא מומלצות לסוכרתיים . וגם לבריאים לא מומלצת לזמן ממושך.
תודה! איפה ניתן למצוא חומר נוסף? ניקולט כתב/ה: > > שלום רב, > לפי כל המחקרים האחרונים , וגם מנסיון עם סוכרתיים יש תשובה אחת > די חד משמעית. > הדיאטה המסורתית של הרבה ארוחות קטנות מאוזנות מבחינת אבות > המזון במשך כל היום עם יתרון ברור לפחמימות בעלות אינדקס גליקמי > נמוך היא המומלצת לסוכרתיים טייפ2. > הדיאטות שהזכרת לא מומלצות לסוכרתיים . וגם לבריאים לא מומלצת > לזמן ממושך.
הארוחות הקטנות, שימוש במזון עם ערך גליקמי נמוך, זה עובד, אבל אני יודעת מפי "הגבורה" משמע ממומחה שיש מקרים שאין לשלול את דיאטת אטקינס, אך לבצע אותה עם ליווי קפדני של דיאטנית לסוכרת, וצמוד להוראות הרופא.
נגה, עד מתי אני צריך ליווי, עד איזה גיל? ומה יקרה אם הדיאטנית והרופא המומחה פתאום.... את מבינה, לפני...? אין דבר כזה, בצמוד, אלה רק דחיפה התחלתית. אחר כך רצוי ללמוד את הנושא ולהמשיך לבד. ליווי קפדני? זה מפחיד אותי... אגב, אין כל כך קשר בין אטקינס ואורח החיים לפי גישת ה-Zone. אטקינס "מת" על חלבונים (ושומן קצת). Zone זו גישה קרובה יותר לגישת האינדקס הגליקמי. אגב, יש הבדל בין "גישה" לאורח חיים לפי דיאטה על שמו של משהו. גישה רק מנחה באופן כללי ועלינו להסיק את המסקנות הדרושות. זו חוכמה. דיאטה מהווה (כך אני סבור) מערכת של כללים שיש לקחת בחשבון כאשר מביאים דברים אל הפה. זה מגביל, אפילו מאוד, בפרט, כאשר כל הזמן צריך לשאול את המומחה מה לעשות ואיך לנהוג.
שלום לך סוגב דיאטת אטקינס עברה מהעולם לפני כעשרים שנה, ומשום מה שבה ועלתה שוב לתחיה בארץ ובעולם. לדעתי אין היא מתאימה לסוכרתיים משני טעמים: א. הסוכרתיים נזקקים לכמות מינמלית של 150 גר פחמימות ליממה לשם פעילות תקינה של המוח (אם יש.0)* ועל מנת למנוע קטוזיס, ואין יותר טוב מפחמימות מורכבות (דוגמת לחם שחור או לחם דגנים) לענות לצורך זה. ב. כלכלה עירת חלבון עלולה לגקרום לעומס על הכליה, ןסוכרתיים רבים אשר מראים סימנים ראשונים של "בריחת" חלבון, כמן רמות גבוליות של מיקרואלבומין בשתן, נדרשים לצמצם משמעותית את כמות החלבון ביממה. גם התיאוריה של אכילת שומנים חופשית לא תואמת את הנטיה של הסוכרתים לעלית רמות השומנים בדם. עקרונית, כלכלה מאוזנת, ש 55% פחמימות מורכבות בדיאטה, עשירה בסיבין תזונתיים,לא יותר מ 30% שומן ו% 15 עד 20% חלבון , רצוי מהצו (קטניות), נראית סבירה לסוכרתים. [לידע נוסף - מומלץ לעיין בפרקים על "הכלכלה בסוכרת" הסיבין התזונתיים בסוכרת" בספרי: "סוכרת - לחיות עם להרגיש בלי"}
לזר, מנסיוני (המועט) הליווי היה בעל ערך מוגבל מאד (אבל עלה הרבה). אני מעדיף ללמוד ולהבין. איפה אפשר ללמוד יותר על ZONE ואטקינס? את הספרים קראתי; אני מעונין במידע מאנשים כמוך שהתנסו אישית. התרשמותי שנושא התזונה הוא קריטי, אבל קשה למצוא מידע אמין. בתודה! לזר כתב/ה: > > נגה, > > עד מתי אני צריך ליווי, עד איזה גיל? ומה יקרה אם הדיאטנית והרופא > המומחה פתאום.... > את מבינה, לפני...? > אין דבר כזה, בצמוד, אלה רק דחיפה התחלתית. אחר כך רצוי ללמוד את > הנושא ולהמשיך > לבד. ליווי קפדני? זה מפחיד אותי... > > אגב, אין כל כך קשר בין אטקינס ואורח החיים לפי גישת ה-Zone. > אטקינס "מת" על חלבונים > (ושומן קצת). Zone זו גישה קרובה יותר לגישת האינדקס הגליקמי. > אגב, יש הבדל בין > "גישה" לאורח חיים לפי דיאטה על שמו של משהו. גישה רק מנחה באופן > כללי ועלינו > להסיק את המסקנות הדרושות. זו חוכמה. דיאטה מהווה (כך אני סבור) > מערכת של כללים > שיש לקחת בחשבון כאשר מביאים דברים אל הפה. זה מגביל, אפילו מאוד, > בפרט, כאשר > כל הזמן צריך לשאול את המומחה מה לעשות ואיך לנהוג. >
סוגב שלום, לגבי אטקינס אני מאוד סקפטי. שמעת על כך גם מד"ר קנטר. נושא ה-Zone אני למדתי מהאינטרנט. היה אדם עהכרתי דרך האינטרנט והיביע רצון לפרסם כתבה מכובדת בנושא Zone באתר שלי, אבל אבד לי הקשר עיתו מאז נפילת ה-hitech. אני מקווה שהוא ייצור איתי קשר. תן לי קצת זמן ואשיב לך באיפה למדתי את הנושא.
קשה מאוד לעשות את הדיאטה (THE ZONEׂׂ) . אני מניחה שקראת את הספר המסע אל שיא הכושר. רוב האנשים שהתחילו התיאשו אחרי זמן מה, זה דורש המון אנרגיה ותשומת לב. אם ההמלצות הרגילות של תזונה לסוכרתיים לא מדברות ללבך, תקרא את הספר מכסחי הסוכר ותקח משם רעיונות. בכל זאת אני חוזרת לעצות הרגילות לתזונה שקיבלת למעלה הן הטובות ביותר.
כן, Sugar Busters. מעניין, משום שאחד המחברים ברקע הוא מומחה ובעל הרב-מכר לשימוש במשאבה Pumping Insulin של John Walsh. הוא בעל ידע נרחב גם באינדקס הגליקמי ויחד עם Mendosa חקרו את הנושא Satiety Index מדד השובע (מדרג השובע). עצה טובה נתת לסוגב.
חיפוש מתקדם