אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום מעי רגיש

החוג הנוירו-גסטרואנטרולוגי מתמחה במחלות פונקציונליות של מערכת העיכול. במסגרת הפורום תפתח אפשרות למתעניינים לשאול שאלות את המומחים בתחום, ובנוסף תתאפשר כמובן התדיינות פנימית של המתעניינים עצמם.

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות לבעיות של תנועתיות מערכת העיכול כגון צרבות, אי סדירות היציאות, כאבי בטן, גזים, תסמונת המעי הרגיש, בדיקות ויעוץ לטיפולים השונים הקיימים.

למידע רחב ועדכני: החוג לנוירו-גסטרואנטרולוגיה מעמיד לרשות המתעניינים אתר המכיל כתבות, מאגר רופאים, קישורים, אירועים וכו'.

כתובת האתר: www. ibs. org. il.
להמשך...
פרופסור רם דיקמן
פרופסור רם דיקמן
פרופ' רם דיקמן, סגן מנהל המערך לגסטרואנטרולוגיה, המרכז הרפואי רבין. גסטרואנטרולוג בעל ידע רב בתחום תנועתיות מערכת העיכול, עובד במערך לגסטרואנטרולוגיה במרכז רפואי רבין, בית החולים בילינסון, כמנהל השירות לתנועתיות מערכת העיכול, חוקר וחבר בוועד החוג לנאורוגסטרואנטרולוגיה המקדם את המחקר בתחום חשוב זה של מחלות מערכת העיכול. משלב בעבודתו טיפול מסור בסובלים מהפרעות בתנועתיות מערכת העיכול (צרבת, עצירות, אי שליטה על סוגרים, תסמונת המעי הרגיש ובעוד הפרעות תפקודיות) תוך שילוב טכניקות חדשניות, שילוב רופאים ומומחים מתחומים הקשורים לבעיות אילו (רופאי אף אוזן וגרון, גניקולוגים, כירורגים, אורולוגים, פסיכולוגים ופיזיותראפיסטים) וחקר מחלות אלו. עבודותיו המחקריות התפרסמו בספרות הרפואית המובילה בתחום וזמנו מוקדש רבות לקידום המחקר בתחום. עבר התמחות בנושא באוניברסיטת אריזונה שבארה"ב, תקופה בה נחשף ויצר קשרים רבים עם מומחים רבים בתחום זה של מחלות מערכת העיכול. במקביל עוסק בחינוך הסטודנטים לרפואה בתחום בו מומחה ומשמש כמרצה בכיר באוניברסיטת ת"א. מאמין כי חריצות ומסירות בטיפול במקביל לעבודת מחקר מדעי, הופכים את השירות שמעניק הרופא למטופליו, לאיכותי יותר. שטחי התעניינות מיוחדים ועיסוק במחקר: * צרבת ומחלת ההחזר הקיבתי ושטי (GERD) * הפרעות בתפקוד רצפת האגן – עצירות ואי שליטה על סוגרים * תסמונת המעי הרגיש (IBS) * הפרעה בהתרוקנות הקיבה (גסטרופרזיס) * דיספפסיה והפרעות תפקודיות אחרות של מערכת העיכול * הפרעות בבליעה * השפעת השינה על תפקוד מערכת העיכול * רפואה אלטרנטיבית כטיפול בהפרעות תפקודיות של מערכת העיכול * היבטים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים הקשורים בתפקוד מערכת העיכול תפקידים ומינויים: * מרצה בכיר קליני בחוג לרפואה פנימית, אוניברסיטת ת"א * רופא בכיר במערך לגסטרואנטרולוגיה, מרכז רפואי רבין, ביה"ח בילינסון. * מנהל השירות לתנועתיות מערכת העיכול במערך לגסטרואנטרולוגיה, מרכז רפואי רבין, ביה"ח בילינסון * חבר ועד החוג לנאורוגסטרואנטרולוגיה, המסונף לאיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד השתלמויות: נאורוגסטרואנטרולוגיה, טוסון, אריזונה, ארה"ב מינוי אקדמי: מרצה בכיר קליני בחוג לרפואה פנימית, אוניברסיטת ת"א תחומי הטיפול: צרבת ומחלת ההחזר הקיבתי ושטי (GERD), הפרעות בתפקוד רצפת האגן – עצירות ואי שליטה על סוגרים, תסמונת המעי הרגיש IBS)), הפרעה בהתרוקנות הקיבה (גסטרופרזיס), דיספפסיה והפרעות תפקודיות אחרות של מערכת העיכול מוכר ב- קופות חולים \ פרטי \ ביטוחים: כללית שירותי בריאות, מכבי שירותי בריאות, פרטי
ד"ר דן קרטר
ד"ר דן קרטר
ד"ר דן קרטר הינו רופא מומחה בכיר במכון למחלות דרכי העיכול במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, תל השומר. הוא מומחה בגסטרואנטרולוגיה ומתמחה בטיפול בהפרעות תנועתיות של מערכת העיכול, הפרעות תפקודיות של מערכת העיכול, הפרעות ברצפת האגן וכן בשיטות הדמיה מתקדמות של מערכת העיכול. בנוסף הוא עוסק בייעוץ בנושא הפרעות בתפקוד מערכת העיכול בחולים הלוקים בהפרעות דסאוטונומיות ומחלות נוירולוגיות. ד"ר קרטר הינו מזכיר החוג הישראלי לנוירוגסטרואנטרולוגיה ומנהל אתר האינטרנט של החוג. ד"ר קרטר מתמחה בביצוע ופענוח בדיקות מיוחדות לתחום הפרעות תפקודיות והפרעות תנועה: מדידת לחצים בושט ובפי הטבעת (מנומטריה), בדיקות זמן מעבר מעי, בדיקת PH -מטריה (למחלת הרפלוקס), ביצוע בדיקות אולטרסאונד טרנס-רקטאלי ואולטרסאונד מעי וכן מבצע בדיקות אנדוסקופיות כגסטרוסקופיה, קולונסקופיה וסגמואידוסקופיה. שטחי העניין שלו כוללים את כל תחומי הגסטרואנטרולוגיה ובעיקר: • תסמונת המעי הרגיש • עצירות • אי שליטה על סוגרים • צרבת • דספפסיה - כאבים ואי נוחות בבטן עליונה • הפרעה בהתרוקנות הקיבה (גסטרופרזיס) • הפרעות בבליעה • אי סבילות למזון • הפרעות תפקודיות של מערכת העיכול • הפרעות בתפקוד מערכת העיכול בחולים במחלות דסאוטנומיות ונוירולוגיות ד"ר קרטר דוגל בטיפול אינטגרטיבי בבעיות תפקודיות של מערכת העיכול הכולל שילוב בין מומחים שונים מתחומי הרפואה ומקצועות הרפואה (פיזיותרפיה, פסיכולוגיה, תזונה, רפואה משלימה) ושימוש בטכניקות טיפוליות חדשניות לתחום. ד"ר קרטר עוסק בתחום המחקר בתחום זה, תוך שיתוף פעולה עם מומחים לאומיים ובינלאומיים, ופרסם למעלה כ-40 מאמרים, סקירות ופרקים בספרים, ועבודותיו הוצגו בכנסים לאומיים ובינלאומיים. תקציר קורות חיים: ד"ר קרטר סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון. לאחר מכן התגייס ושירת כרופא צבאי. במסגרת שירותו קבל אות הצטיינות מקצין הרפואה הראשי. בהמשך התמחה ברפואה פנימית במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, ואחר כך התמחה במחלות דרכי העיכול והכבד במכון הגסטרואנטרולוגי במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא. לאחר סיום התמחותו עבר הכשרה בתחום הנוירוגסטרואנטרולוגיה והפרעות תנועתיות במערכת העיכול, הכולל ביצוע בדיקות מיוחדות לתחום כאולטראסאונד אנדוסקופי טרנסרקטאלי ופרינאלי, ופיענוח בדיקות תנועתיות של מערכת העיכול. כמו כן עבר השתלמות בתחום אולטראסאונד המעי בבית החולים העירוני ב LUENEBERG , גרמניה. ד"ר קרטר שירת כראש תחום מחלות דרכי העיכול ויועץ קצין הרפואה הראשי לגסטרואנטרולוגיה בחיל הרפואה. כיום עובד כרופא מומחה בכיר במכון הגסטרואנטרולוגי במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, תל השומר. הוא אחראי על תחום ההדרכה הקלינית של המכון, וכמו כן משמש כרכז קורסים בגסטרואנטרולוגיה באוניברסיטת תל אביב. עיקר ענינו המחקרי הינו בתחום הנוירוגסטרואנטרולוגיה והפרעות תנועתיות מערכת העיכול. הוא משמש גם כמנהל הרפואי של אתר האינטרנט של החוג הישראלי לנוירוגסטרואנטרולוגיה ומזכיר החוג הישראלי לנוירוגסטרואנטרולוגיה. כתובת מרפאה: מרכז רפואי נארא, רח' זבוטינסקי 155, רמת גן טלפון לקביעת תורים: 0584711408 , 03-7557111
חיפוש מתקדם
תחושת חולשה כרונית מאיזור תחילת המעיים\קיבה
מחבר:נתן
תאריך:20/11/2008
שעה:11:05
שלום.
לאחר 6 שנים של עצירויות קשות(2-8 ימים ללא יציאות בלי משלשלים), מכל הצילומים וכל הבדיקות לא נמצא דבר.
לפני 3 חודשים נפתרה הבעייה ע"י כדור בשם "נירוקסל" עם זאת לפני שנתיים אבדתי בהדרגה את יכולת הקשב והריכוז, והזיכרון(פרשתי מלמודי תואר ראשון אחרי 100 נק').
לפני 7 חודשים התחלתי להרגיש חולשה קשה (במרבית היום ובמיוחד בבוקר/לאחר יציאה/אחרי אפילו חצי סיגריה(ולכן הפסקתי לעשן) / אחרי אכילת אוכל מטוגן, לחם ועוד הרבה סוגי אוכל)..בכל הגוף... הרגשה שכל הכוחות מכל הגוף הולכות ומתנקזות לכיוון הקיבה ונעלמות שם, אני לא מסוגל לקרא או להתרכז במשהו .. אני מייד נרדם גם אם ישנתי הרבה לפני כן.
התנסתי ב"טיפול" ע"י תזונאי - אכלתי 12 יום רק ענבים ומים - לאחר יומיים מתחילת הטיפול הרגשתי נפלא ,חזק ,מאוד בריא - ב 10 ימים שאכלתי רק ענבים.
כשחזרתי לאכול אוכל רגיל - כל החולשות והעיפות הכרונית חזרה
יתרה על כך מלפני 6 שנים אני סובל מפריצת דיסק(אם יש קשר) והייתי לוקח כדור בשם "ויוקס פורטה" במשך 5 חודשים כל יום 6-8 כדורים כדי לשרוד, יתכן שגרם לי נזק?
אני כל כך עייף משרלטנים וחוסר מקצועיות שמוליכים אותי שולל...
אני מתחנן לעזרה...!!!
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
שלום. לאחר 6 שנים של עצירויות קשות(2-8 ימים ללא יציאות בלי משלשלים), מכל הצילומים וכל הבדיקות לא נמצא דבר. לפני 3 חודשים נפתרה הבעייה ע"י כדור בשם "נירוקסל" עם זאת לפני שנתיים אבדתי בהדרגה את יכולת הקשב והריכוז, והזיכרון(פרשתי מלמודי תואר ראשון אחרי 100 נק'). לפני 7 חודשים התחלתי להרגיש חולשה קשה (במרבית היום ובמיוחד בבוקר/לאחר יציאה/אחרי אפילו חצי סיגריה(ולכן הפסקתי לעשן) / אחרי אכילת אוכל מטוגן, לחם ועוד הרבה סוגי אוכל)..בכל הגוף... הרגשה שכל הכוחות מכל הגוף הולכות ומתנקזות לכיוון הקיבה ונעלמות שם, אני לא מסוגל לקרא או להתרכז במשהו .. אני מייד נרדם גם אם ישנתי הרבה לפני כן. התנסתי ב"טיפול" ע"י תזונאי - אכלתי 12 יום רק ענבים ומים - לאחר יומיים מתחילת הטיפול הרגשתי נפלא ,חזק ,מאוד בריא - ב 10 ימים שאכלתי רק ענבים. כשחזרתי לאכול אוכל רגיל - כל החולשות והעיפות הכרונית חזרה יתרה על כך מלפני 6 שנים אני סובל מפריצת דיסק(אם יש קשר) והייתי לוקח כדור בשם "ויוקס פורטה" במשך 5 חודשים כל יום 6-8 כדורים כדי לשרוד, יתכן שגרם לי נזק? אני כל כך עייף משרלטנים וחוסר מקצועיות שמוליכים אותי שולל... אני מתחנן לעזרה...!!!
יתכן שאתה מתאר תלונות של תסמונת תשישות כרונית שלפעמים מלווה את תסמונת המעי הרגיש (במידה ויש לך שינוי בהרגלי היציאה, תפיחות וכאב בטן) בכל מקרה העלה אפשרות זאת בפני רופאך ונסה לפנות לאיבחון. בהצלחה.
תודה רבה... סופסוף אני מרגיש שמישהו יודע מה יש לי...(רגיש = רגיז?) תשישות כרונית זאת בדיוק ההגדרה למה שאני מרגיש, יש לי שינויים בהרגלי יציאה,יש תופעות של תפיחות בבטן - בד"כ יחד עם תשישות קשה - אך ללא כאבים. האם יתכן שמה שאני מרגיש הוא לא תסמונת המעי הרגיש? או שעל פניו זה די ברור.. המון המון תודה ...
חיפוש מתקדם