אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום שבץ מוח


פורום זה נועד לתת מענה לנפגעי שבץ מוחי בני משפחותיהם ולמתעניינים בנושא, בכל שאלה שמתעוררת לגבי שבץ מוחי, הסימנים המקדימים לו דרכי הטיפול ומניעתו. אשמח להגיב לפניותיכם. על מנת שתגובתי תהיה יעילה יש להקפיד לכלול פרטים כגון- מין, גיל, תיאור הפגיעה, פירוט התרופות שניתנות לטיפול ועוד פרטים שיכולים לסייע במתן תשובה.

בישראל, יותר מ- 15, 000 אנשים לוקים מדי שנה בשבץ מוחי, מתוכם כ- 3, 000 לוקים בשבץ חוזר.
שבץ מוחי הינו גורם מספר 1 לנכות קשה בקרב מבוגרים בגילאי 40 ומעלה וגורם התמותה ה- 3 בעולם המערבי.
שבץ מוחי מתבטא בחסר נוירולוגי כגון שיתוק בחצי גוף, איבוד שדה ראייה, איבוד יכולת הדיבור, פגיעה בזיכרון ועוד פגיעות קשות אשר הופכות את החולה לנכה ותלוי לחלוטין בסביבה בנוסף לפגיעה הפיזית. חולים אלה מאבדים את חדוות ואיכות החיים והטיפול בהם כרוך בעלויות עצומות הן לבני המשפחה והן למערכת הבריאות.

ניתן למנוע שבץ מוחי על ידי טיפול נכון בגורמי הסיכון ותשומת לב ל"אותות אזהרה", שהם סימנים מנבאים לאירוע מוחי שעתיד להתפתח. אותות האזהרה מתבטאים בפגיעה נוירולוגית פתאומית חולפת כמו: עיקום פתאומי של הפה, קושי בדיבור, "וילון" או ערפול בעין אחת, הרגשת נימול במחצית הגוף, יד אחת שפתאום אינה כותבת וכ"ד. בדיקה מידית אצל מומחה הינה קריטית מאחר ולכ- 15% מהלוקים באירוע מוחי קצר וחולף סיכוי ללקות באירוע מוחי גדול, תוך שבועיים עד חודש.

בנוסף, תוכלו להיכנס לפורום ולקרוא עוד חומר מידע בנושא וכמובן לפנות אלי בכל שאלה שמתעוררת.
מקווה שתמצאו את הפורום פורה ומועיל

בברכה,

פרופ' בורנשטיין נתן
להמשך...
פרופסור נתן בורנשטיין
פרופסור נתן בורנשטיין
פרופסור בורנשטיין נתן משמש כמנהל יחידת מחלות כלי דם של המוח (שבץ מוחי) ומעבדת דופלר במרכז הרפואי תל-אביב על-שם סוראסקי. בעבר אף שימש כמנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז. מומחיותו המוכרת היא נוירולוגיה, ועם תחומי עיסוקו נמנים שבץ מוחי ושימוש בדופלר אולטרה-סאונד של עורקי הצוואר והמוח – הן ברמת המחקר והן ברמת הניסיון הקליני. רקע אקדמי והשתלמויות פרופ' בורנשטיין סיים את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. בשנת 1983 השלים את התמחותו במחלקה הנוירולוגית שבמרכז הרפואי תל-אביב, ולאחר מכן המשיך לעסוק במדעי יסוד ובמחקר במעבדה לכלי דם של המוח של המרכז הרפואי. בשנים 1984 - 1987 שהה בקנדה במסגרת השתלמות עמיתים(Fellowship) קלינית ומחקרית בתחום השבץ, אותו ערך במרכז הרפואי סאניברוק שבטורונטו. פרופ' בורנשטיין לקח חלק ביותר מ- 170 כנסים מדעיים, ופרסם כ- 130 פרסומים מקצועיים בתחומי עיסוקו. הוא משמש כחבר במועצת העורכים של שלל כתבי עת רפואיים בינלאומיים, וכמו כן חבר באיגודים מקצועיים שונים, לרבות: הסתדרות הרופאים בישראל, יו״ר האיגוד הנוירולוגי בישראל ונשיא האגודה לנוירוסונולוגיה( דופלר-אולטרסאונד) האירופאי, סגן נשיא ארגון שבץ המוח העולמי( World StrokevOrganization), ועוד.
הודעה חשובה
הפורום יצא לחופשה קצרה
חיפוש מתקדם
עיוות בפה ודיבור לא מובן כתוצאה מאירוע מוחי
מחבר:ברקת
תאריך:1/8/2009
שעה:18:24
שלום,
אבא שלי ,בן 58, עבר אירוע מוחי קל לפני 4 ימים והתעקם לו הפה (צד שמאל)והדיבור שלו לא כל כך מובן, יש לו קצת חולשה ביד שמאל, הוא חלש ועייף.
בסי-טי אמרו לנו שאין דימום אבל יש סתימות בכלי הדם הקטנים וכרגע הוא מאושפז להשגחה.
כמו כן הוא חי לבד ולכן מאוד מאוד לחוץ ומפחד.
רציתי לדעת האם זה מסתדר מהר? האם יש דרך לעזור לזה לחזור למצב הקודם?
איך אני כילדה שלו יכולה לעזור כדי שהוא ישתקם ויחזור למצב הקודם הכי מהר שאפשר ושחס וחלילה לא יתדרדר מצבו.

אשמח לקבל תשובה בהקדם.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
שלום, אבא שלי ,בן 58, עבר אירוע מוחי קל לפני 4 ימים והתעקם לו הפה (צד שמאל)והדיבור שלו לא כל כך מובן, יש לו קצת חולשה ביד שמאל, הוא חלש ועייף. בסי-טי אמרו לנו שאין דימום אבל יש סתימות בכלי הדם הקטנים וכרגע הוא מאושפז להשגחה. כמו כן הוא חי לבד ולכן מאוד מאוד לחוץ ומפחד. רציתי לדעת האם זה מסתדר מהר? האם יש דרך לעזור לזה לחזור למצב הקודם? איך אני כילדה שלו יכולה לעזור כדי שהוא ישתקם ויחזור למצב הקודם הכי מהר שאפשר ושחס וחלילה לא יתדרדר מצבו. אשמח לקבל תשובה בהקדם.
מעבר מהיר לשיקום וטיפולי פיזיותרפיה אינטנסיביים עד כמה שניתן עשויים לזרז את ההחלמה. על מנת למנוע אירועים נוספים חשוב לבצע בירור מלא כולל דופלר עורקי תרדמה,אקו לב,הולטר אקג ובדיקות נוספות לפי ההתויה הקלינית וכן להתחיל טיפול מניעתי ולאזן באגרסיביות גורמי סיכון וסוקלרים כגון יתר לחץ דם,סוכרת,יתר שומנים בדם,עישון והשמנה.
מעבר מהיר לשיקום וטיפולי פיזיותרפיה אינטנסיביים עד כמה שניתן עשויים לזרז את ההחלמה. על מנת למנוע אירועים נוספים חשוב לבצע בירור מלא כולל דופלר עורקי תרדמה,אקו לב,הולטר אקג ובדיקות נוספות לפי ההתויה הקלינית וכן להתחיל טיפול מניעתי ולאזן באגרסיביות גורמי סיכון וסוקלרים כגון יתר לחץ דם,סוכרת,יתר שומנים בדם,עישון והשמנה.
חיפוש מתקדם