אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום סרטן השד

מידי שנה מתגלות כ-4400 נשים עם סרטן שד (לפי נתוני משרד הבריאות). לפי הנתונים החדשים, אחת מכל שבע וחצי נשים חולה בסרטן שד, ורבע מהחולות הן נשים צעירות מתחת לגיל 50.

הוכח כי אבחון מוקדם מציל חיים! ולכן חשוב החל מגיל 30 לבצע, מידי שנה, בדיקת מישוש אצל כירורג שד, ומגיל 50 מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים.
על כל אישה מגיל 20 להכיר את השד ואת השינויים החלים בו.
להמשך...
 עמותת "אחת מתשע"
עמותת "אחת מתשע"
אחת מתשע – נשים למען נפגעות סרטן השד עמותת "אחת מתשע" פועלת להעלאת המודעות הציבורית לסרטן השד ולקידום בריאות השד בישראל; מעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות לנשים חולות וקרוביהן, ומובילה מדיניות מתקדמת ושוויונית ביחס לסרטן השד בישראל. אחת מתשע מספקת לנשים שחלו בסרטן השד מידע מקיף, יעוץ מומחים, תמיכה, הגנה על זכויות וליווי מקצועי החל משלב האבחון לאורך כל שלבי המחלה. במסגרת העבודה השוטפת פעילים בעמותה אנשי ונשות מקצוע ומומחים במגוון תחומים, ובהם: רופאים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים המתמחים בפסיכואונקולוגיה, עורכי דין ועוד. שירותי העמותה: • קו חם – תמיכה טלפונית בחולות סרטן השד וקרוביהן באמצעות מתנדבות שהחלימו מהמחלה ועברו הכשרה מיוחדת. • "לצידך" – ליווי מעשי לחולות ותמיכה אישית ומתמשכת במסגרת מפגשים בסביבת חייה של האישה ובבית החולים. הליווי ניתן על ידי מתנדבות שהחלימו ועברו הכשרה מיוחדת. • קבוצות תמיכה לנשים צעירות, נשים בוגרות, ונשים המתמודדות עם הישנות המחלה. • קבוצת תמיכה יחודית לבני זוג של חולות. • מפגשים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים עם אשת מקצוע לאורך כל שלבי המחלה. • שמירה והגנה על זכויות החולה – סיוע בהתמודדות עם קשיים מול המערכת הממסדית בנושאים כגון: השירותים במסגרת "חוק ביטוח הבריאות", סל הבריאות של מבוטחי/ות קופות החולים, זכויות במוסד לביטוח לאומי ומס ההכנסה, וכן יחסי עבודה. • אתר אינטרנט ופורום – האתר מכיל מידע מקיף ועדכני על אבחון מוקדם של סרטן השד, ועל המחלה והטיפול בה. • סדנאות לקידום בריאות השד – במסגרת קידום המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד מתקיימות סדנאות ללימוד מעשי של בדיקה עצמית. אל תתמודדי לבד. את אחת מאיתנו. הקו החם: 1-800-363-400 משרד: 03-6021717 פקס: 03-6020506 כתובת: רח' אוסישקין 100, תל אביבי 62031 www. onein9. org. il callus@onein9. org. il
חיפוש מתקדם
קרצינומה פולשנית
תאריך:12/4/2011
שעה:09:26
שלום רב.
בינתים מוקדם לדבר על שלב המחלה, אנחנו לא יודעים מה המצב של הבלוטות, אך הן נראות חשודות.מדובר בגידול גדול , במידה ובלוטות יהיו חיוביות- זה יהיה שלב 3. ללא שום קשר, עדיין זו מחלה שניתנת לריפוי, כאשר מטפלים בה נכון. לכן- אני לא ממליצה על טיפול אלטרנטיבי, אך ורק טיפול המקובל. לצורך העניין, בשלב זה יש צורך לביופסיה מבלוטת הלימפה , כדי לדייק באבחנה. במידה ובלוטה לא גרורתית- אפשר לדון על הניתוח . כירורג יכול להציע לה כריתת שד עם ביופסיה של בלוטת הזקיף, או שימור שד- כריתה של חלק ממנו וביופסיה של בלוטת הזקיף, וזה אפשרי רק אם שד הוא גדול.
במידה ויודעים על תאים ממאירים בבלוטת הלימפה- מקובל בכל מקרה להתחיל מכמותרפיה , להקטין את הגוש ואז לנתח. הכול זה כמובן נושא להתיעצות עם כירורג ואונקולוג, והם יקחו בחשבון את המצב הכללי של אימא , מחלות שלה, צורה של השד, גם רצון של החולה. הרצפטורים ההורמונליים חיוביים, זה גורם טוב ונותן אפשרות לטיפול הורמונלי בעתיד.HER2 שלילי וזה גם טוב ואומר למחלה לא מאוד אלימה. בסופו של דבר- יש לפנות לכירורג ולאונקולוג.
בברכה,
בהצלחה בטיפול.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  קרצינומה פולשנית    בבקשה תענו לי דחוף 
10/04/11 17:57
10/04/11 18:08
  המשך    המשך 
10/04/11 18:13
שלום, אימי אובחנה לאחרונה כסובלת מקרצינומה פולשנית. יש לציין כי אובחן גוש בגודל של כ- 6 ס"מ, כאשר הסיטי יצא נקי לגבי איברים כגון הריאות, כבד, קיבה וכיו"ב. תשובת הפתולוגיה קבעה כדלקמן: צביעה לקולטני אסטרוגן: חיובית 3+ בכ- 100% של תאי גידול צביעה לקולטני פרוגסטון: שלילית. צביעה לHer-2-neo שלילית 0 הצביעה בוצעה בחתך מבלוק מספר , בעזרת הנוגדן המונוקלונלי 4B5 פשא
4B5 PATHWAY anti-Her-2/neu של חברת ventana הצביעה ל Pan ck חיובית ול- E-cadhenin שלילית בחתכים עמוקים לצורך הצביעות נראו כ-2 קבוצות קטנטנות של תאים לא קשורים לרקמה חיוביים ל- Her 2, מרכיב תוך דוקטלי? בנוסף בבדיקת אולטראסאונד הודגם: שד שמאל: בצקת ניכרת של כל רקמת השד. בשעה 1-12 של שד שמאל במרחק כ- 4 ס"מ מהפטמה הודגם אזור היפואקוגאי, ללא גבולות ברורים שמשתרע לכיוון הפטמה, קוטרו התהלך כ - 6 ס"מ - התנזלות, אך עדיין לא קולקציה. בבית שחי השמאלית - בלוטות לימפה עם קורטקס מעובה שד ימין ובית שחי ימין ללא ממצא חריג. אנא תרגמו לי את האבחנה. לא צריך להיות עדינים, אני רוצה את כל האמת האפשרית בדחיפות. באיזה שלב מדובר? מה תוחלת החיים (בערך, אני יודעת שחסרים נתונים), האם זה נתון לריפוי? בנוסף, מה עלינו לעשות בינתיים כטיפול אלטרנטיבי לעצור את ההתפתחות? כל עצה תתקבל בברכה רבה.
אימי בת 58 ולאחר טראומות רבות שסביר וסייעו לסרטן להתפרץ. היא גם סובלת מכאבים ברגל ובגב התחתון ומיפוי העצמות לא חזר נקי במאה אחוז אז אולי יש שם גרורות, אבל תודה לאל לא במקומות אחרים וגם שם זה לא בטוח. אנא, אשמח לקבל טלפון ייעוץ אישי, העניין הוא חיים ומוות תרתי משמע, אנא צרו איתי קשר במייל. בתודה רבה מראש
שלום לך, השאלה הועברה ליועצים ואנו ממתינים לתשובה, מקווה שתיענו בהקדם.
שלום רב, ראשית אציין שלא ניתן לתת את היעוץ שאת מבקשת דרך הפורום. אין מספיק נתונים וזו גם לא הבמה המתאימה. שנית - לדעתי השאלה החשובה ביותר כרגע היא האם יש או אין גרורות, הבנתי שיש חשד לגרורות בעצמות. כדאי לברר את זה אולי ע"י PET-CT. בהמשך לאחר קביעה מדוייקת של מצב המחלה והערכה של מצבה הגופני הכללי של אימך, כולל מחלות הרקע שלה, ניתן יהיה להחליט מה הטיפול המתאים ביותר להתחיל בו. אציין רק שאין טיפול אלטרנטיבי לרפואה, בוודאי שלא בנוגע לסרטן. בהצלחה
שלום רב. בינתים מוקדם לדבר על שלב המחלה, אנחנו לא יודעים מה המצב של הבלוטות, אך הן נראות חשודות.מדובר בגידול גדול , במידה ובלוטות יהיו חיוביות- זה יהיה שלב 3. ללא שום קשר, עדיין זו מחלה שניתנת לריפוי, כאשר מטפלים בה נכון. לכן- אני לא ממליצה על טיפול אלטרנטיבי, אך ורק טיפול המקובל. לצורך העניין, בשלב זה יש צורך לביופסיה מבלוטת הלימפה , כדי לדייק באבחנה. במידה ובלוטה לא גרורתית- אפשר לדון על הניתוח . כירורג יכול להציע לה כריתת שד עם ביופסיה של בלוטת הזקיף, או שימור שד- כריתה של חלק ממנו וביופסיה של בלוטת הזקיף, וזה אפשרי רק אם שד הוא גדול. במידה ויודעים על תאים ממאירים בבלוטת הלימפה- מקובל בכל מקרה להתחיל מכמותרפיה , להקטין את הגוש ואז לנתח. הכול זה כמובן נושא להתיעצות עם כירורג ואונקולוג, והם יקחו בחשבון את המצב הכללי של אימא , מחלות שלה, צורה של השד, גם רצון של החולה. הרצפטורים ההורמונליים חיוביים, זה גורם טוב ונותן אפשרות לטיפול הורמונלי בעתיד.HER2 שלילי וזה גם טוב ואומר למחלה לא מאוד אלימה. בסופו של דבר- יש לפנות לכירורג ולאונקולוג. בברכה, בהצלחה בטיפול.
חיפוש מתקדם