אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום סרטן השד

מידי שנה מתגלות כ-4400 נשים עם סרטן שד (לפי נתוני משרד הבריאות). לפי הנתונים החדשים, אחת מכל שבע וחצי נשים חולה בסרטן שד, ורבע מהחולות הן נשים צעירות מתחת לגיל 50.

הוכח כי אבחון מוקדם מציל חיים! ולכן חשוב החל מגיל 30 לבצע, מידי שנה, בדיקת מישוש אצל כירורג שד, ומגיל 50 מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים.
על כל אישה מגיל 20 להכיר את השד ואת השינויים החלים בו.
להמשך...
 עמותת "אחת מתשע"
עמותת "אחת מתשע"
אחת מתשע – נשים למען נפגעות סרטן השד עמותת "אחת מתשע" פועלת להעלאת המודעות הציבורית לסרטן השד ולקידום בריאות השד בישראל; מעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות לנשים חולות וקרוביהן, ומובילה מדיניות מתקדמת ושוויונית ביחס לסרטן השד בישראל. אחת מתשע מספקת לנשים שחלו בסרטן השד מידע מקיף, יעוץ מומחים, תמיכה, הגנה על זכויות וליווי מקצועי החל משלב האבחון לאורך כל שלבי המחלה. במסגרת העבודה השוטפת פעילים בעמותה אנשי ונשות מקצוע ומומחים במגוון תחומים, ובהם: רופאים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים המתמחים בפסיכואונקולוגיה, עורכי דין ועוד. שירותי העמותה: • קו חם – תמיכה טלפונית בחולות סרטן השד וקרוביהן באמצעות מתנדבות שהחלימו מהמחלה ועברו הכשרה מיוחדת. • "לצידך" – ליווי מעשי לחולות ותמיכה אישית ומתמשכת במסגרת מפגשים בסביבת חייה של האישה ובבית החולים. הליווי ניתן על ידי מתנדבות שהחלימו ועברו הכשרה מיוחדת. • קבוצות תמיכה לנשים צעירות, נשים בוגרות, ונשים המתמודדות עם הישנות המחלה. • קבוצת תמיכה יחודית לבני זוג של חולות. • מפגשים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים עם אשת מקצוע לאורך כל שלבי המחלה. • שמירה והגנה על זכויות החולה – סיוע בהתמודדות עם קשיים מול המערכת הממסדית בנושאים כגון: השירותים במסגרת "חוק ביטוח הבריאות", סל הבריאות של מבוטחי/ות קופות החולים, זכויות במוסד לביטוח לאומי ומס ההכנסה, וכן יחסי עבודה. • אתר אינטרנט ופורום – האתר מכיל מידע מקיף ועדכני על אבחון מוקדם של סרטן השד, ועל המחלה והטיפול בה. • סדנאות לקידום בריאות השד – במסגרת קידום המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד מתקיימות סדנאות ללימוד מעשי של בדיקה עצמית. אל תתמודדי לבד. את אחת מאיתנו. הקו החם: 1-800-363-400 משרד: 03-6021717 פקס: 03-6020506 כתובת: רח' אוסישקין 100, תל אביבי 62031 www. onein9. org. il callus@onein9. org. il
חיפוש מתקדם
בלוטות חלב בבית השחי
מחבר:מירב
תאריך:16/11/2006
שעה:16:07
שלום!
לפני כשנה וחצי הופיע בבית השחי שלי גוש גדול בצורת כדור, ניגשתי לרופא משפחה והוא אמר שלדעתו זה הורמונים, בלוטול הורמונים.
לאחר כחצי שנה נכנסתי להריון במהלך ההריון בלוטות אלה פשוט גדלו לא התייחסתי חשבתי שזה נובע מהשמנה עקב ההריון . לאחר הלידה החלטתי שאני מניקה , ופשוט הרגשתי שבית השחי שלי עומד להיתפוצץ מרוב שהיה נפוח וכואב, חשבתי שזה נובע מגודש .
יומים חלפו הכאבים היו יותר נסבלים, לפתע אני מגלה שבבית השחי שלי יצאה פיטמה קטנה ושפשוט גולש משם חלב, שלפני זה חשבתי שאני מזיעה, גלי חום וכו'.
ניגשתי מהר לרופא כירוג - הוא פשוט רצה לראות אותי מסקרנות שום דבר ושום המלצה מה עושים בנידון .
ניגשתי לרופא נשים - גם הוא לא ידע איך לעזור לי .
השאלה שלי מה אני עושה ? למי אני פונה ? אני ממש חסרת אונים
אני מפחדת!
אשמח לעצה
מירב

מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
16/11/06 16:07
16/11/06 18:43
שלום! לפני כשנה וחצי הופיע בבית השחי שלי גוש גדול בצורת כדור, ניגשתי לרופא משפחה והוא אמר שלדעתו זה הורמונים, בלוטול הורמונים. לאחר כחצי שנה נכנסתי להריון במהלך ההריון בלוטות אלה פשוט גדלו לא התייחסתי חשבתי שזה נובע מהשמנה עקב ההריון . לאחר הלידה החלטתי שאני מניקה , ופשוט הרגשתי שבית השחי שלי עומד להיתפוצץ מרוב שהיה נפוח וכואב, חשבתי שזה נובע מגודש . יומים חלפו הכאבים היו יותר נסבלים, לפתע אני מגלה שבבית השחי שלי יצאה פיטמה קטנה ושפשוט גולש משם חלב, שלפני זה חשבתי שאני מזיעה, גלי חום וכו'. ניגשתי מהר לרופא כירוג - הוא פשוט רצה לראות אותי מסקרנות שום דבר ושום המלצה מה עושים בנידון . ניגשתי לרופא נשים - גם הוא לא ידע איך לעזור לי . השאלה שלי מה אני עושה ? למי אני פונה ? אני ממש חסרת אונים אני מפחדת! אשמח לעצה מירב
יש תופעה כזו של עוד שד. תבררי על זה.
למירב קרוב לוודאי שמדובר בפיטמה נוספת (שלישית). קרוב לוודאי חסר משמעות רפואית. באם מפריע את נתן לנתח אצל כירורג פלסטי.
חיפוש מתקדם