אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים


ד"ר שלמה דוידוביץ, מומחה בנוירוכירורגיה

פורום הנקה

ההנקה הנה המשך טבעי לתהליך הריון והלידה. על פי מחקרים חדשים הנקה נותנת התחלה טובה יותר לתינוק, מכילה את כל מרכיבי המזון התואמים את צרכיו, ויש לה השפעה על התפתחות קוגניטיבית.
יתרה מכך, לטווח הארוך יש לה השפעה על מניעת מחלות כרוניות כגון: השמנת יתר, סוכרת נעורים ועוד. כמו כן הנקה מפחיתה תחלואה בסרטן שד ושחלות ובאוסטיאופורוזיס אצל אישה.

הפורום ידון על קשיים שקשורים להתחלת הנקה ונדבר על כל הבעיות או התלבטויות בנוגע להנקה במהלך תקופת הנקה עד גמילה.

חשוב לציין שהפורום לא מחליף את יועץ הנקה אישי או יעוץ רפואי.

למעבר לפורום לחצו כאן.
להמשך...
חיפוש מתקדם
RE: תינוק בן 4 חודשים לא עולה במשקל
מחבר:אלן שיין
תאריך:1/12/2011
שעה:20:02
שלום מיכל,
אם יש משהוא לא תקין באכילה של התינוק אז לדעתי לא מחכים שבועיים כדי לבחון את זה. יש כמה דברים שאפשר לעשות - לדאוג שאת מיניקה אותו משני הצדדים בכל הנקה, לא להשתמש יותר מידי במוצץ מלאכותי כי זב דוחה רעב. אם הוא צמא הוא אמור לינוק אז גם מוצץ עלול לדחות צמא. תינוק אמור להוסיף כ-200 גרם לשבוע בראשית חייו. נגיד עד 3 חודשים. אחרי זה יש האטה - אבל עדיין אמור לעלות. הם אמורים להכפיל את משקל הלידה באיזה שהוא מועד בין 4-6 חודשים. כמובן יש כאלה שיעשו את זה ב-4 חודשים ואלה שיעשו את זה יותר קרוב ל-6 חודשים . אבל צריכים לבדוק באמת שהוא יונק כמו שצריך. לא לחכות שבוע אם כי לחזור אחרי מקסימום שבוע לראות אם זה חוזר על עצמו. אולי סתם מלחיצים. ואולי נפלה פשוט טעות או יום כזה שהמשקל רשם מה שהוא רשם - ולמחר אפילו לפעמים יש הבדלים גדולים. אז זה לא חד משמעי. אם את אומרת שהוא מוציא פיפי וצואה.....נינוח וכייפי ולא מתלונן, ועולה במשקל אז סביר להניח שאין מה לדאוג. אם הוא לא עולה - שוב - אז כדאי לקבוע עם יועצת אשר לה משקל כדי לראות בזמן אמת איך וכמה הוא אוכל.
בברכה
אלן

מחבר:
(ניתן להשתמש בשם בדוי)
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
היי, הבייבי שלי נולד 3485 ועלה יפה עד עכשיו. היום הייתי איתו בטיפת חלב והוא שוקל 5700. הם ביקשו ממני להגיע עוד שבועיים לביקורת והתחלתי להילחץ. הביבי יונק הנקה מלאה, מאוד פעיל(בייבי יוגה, עיסוי תינוקות) ההתפתחות שלו טובה מאוד. אשמח לשמוע את דעתך ובמידה ועוד שבועיים הוא לא עולה, מה עושים? תודה רבה
שלום מיכל, אם יש משהוא לא תקין באכילה של התינוק אז לדעתי לא מחכים שבועיים כדי לבחון את זה. יש כמה דברים שאפשר לעשות - לדאוג שאת מיניקה אותו משני הצדדים בכל הנקה, לא להשתמש יותר מידי במוצץ מלאכותי כי זב דוחה רעב. אם הוא צמא הוא אמור לינוק אז גם מוצץ עלול לדחות צמא. תינוק אמור להוסיף כ-200 גרם לשבוע בראשית חייו. נגיד עד 3 חודשים. אחרי זה יש האטה - אבל עדיין אמור לעלות. הם אמורים להכפיל את משקל הלידה באיזה שהוא מועד בין 4-6 חודשים. כמובן יש כאלה שיעשו את זה ב-4 חודשים ואלה שיעשו את זה יותר קרוב ל-6 חודשים . אבל צריכים לבדוק באמת שהוא יונק כמו שצריך. לא לחכות שבוע אם כי לחזור אחרי מקסימום שבוע לראות אם זה חוזר על עצמו. אולי סתם מלחיצים. ואולי נפלה פשוט טעות או יום כזה שהמשקל רשם מה שהוא רשם - ולמחר אפילו לפעמים יש הבדלים גדולים. אז זה לא חד משמעי. אם את אומרת שהוא מוציא פיפי וצואה.....נינוח וכייפי ולא מתלונן, ועולה במשקל אז סביר להניח שאין מה לדאוג. אם הוא לא עולה - שוב - אז כדאי לקבוע עם יועצת אשר לה משקל כדי לראות בזמן אמת איך וכמה הוא אוכל. בברכה אלן

חיפוש מתקדם