אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום רפואת שיניים


ד"ר חיים נוימן
ד"ר חיים נוימן
ד"ר חיים נוימן, הינו בוגר הפקולטה לרפואה, בית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל אביב (1979). שימש בעבר כחבר בצוות המחלקה לשיקום הפה וכרופא במרפאה האוניברסיטאית של בית הספר לרפואת שיניים, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. כיום בעל מרפאת שיניים פרטית בכיכר המדינה בתל אביב. חבר בועד המרכזי של ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל. חבר במועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל. יו"ר הועדה לאתיקה מקצועית של ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל. מלמד חוק ואתיקה ברפואת שיניים בפקולטה לרפואת שיניים , האוניברסיטה העברית. מלמד חוק ואתיקה בבית הספר לרפואת שיניים, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. חבר בועדה המיעצת לשר הבריאות בנושאי רפואת שיניים. חבר בועדה המיעצת לשר הבריאות בנושא שינניות. חבר בועדה לנושאי ביטוח ברפואת שיניים של משרד הבריאות. חבר ביחידה לדין משמעתי של משרד הבריאות. חבר מערכת של הירחון: "רפואת הפה והשיניים" בעל מאמרים בנושאי רפואת שיניים. חבר בועדות מקצועיות בינלאומיות של ERO (החטיבה האירופאית של ה FDI) משרת ביחידה לזיהוי קרבנות אסון, המחלקה לזיהוי פלילי (מז"פ), משטרת ישראל.
חיפוש מתקדם
RE: מספור שיניים
מחבר:סטודנטית לרפו"ש
תאריך:5/6/2004
שעה:08:07
שלום דוד,
לפי שיטת המספור הנהוגה בארץ, כל שן מקבלת מספר בעל 2 ספרות:
מחלקים כל לסת לצד ימני ושמאלי, וכך נוצרים 4 "חלקים". כל חלק כזה נקרא רביע, ומקבל מספר שיהווה את ספרת העשרות במספר כל שן באותו רביע.
רביע ימני עליון מקבל את את הספרה 1
שמאלי עליון - 2
שמאלי תחתון - 3
ימני תחתון - 4

ספרת האחדות ב"שמה" של כל שן מתקבלת ממיקום השן באותו רביע, כשמתחילים לספור מקו האמצע ואחורה (כמו שאמרת).

דומגאות: השן השלישית מקו האמצע תקבל את ספרת האחדות 3. אם היא נמצאת בלסת תחתונה ברביע ימין, ספרת העשרות שלה תהיה 4, וכך מספר השן הזו יהיה 43.
השן השישית ברביע שמאלי עליון תיקרא 26.

קיימות שתי שיטות מספור נוספות (שאני לפחות מכירה), אבל השיטה הנ"ל היא המקובלת בארץ.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  מיספור שניים    דוד 
04/06/04 23:29
  RE: מספור שיניים    סטודנטית לרפו"ש 
05/06/04 08:07
05/06/04 14:28
  מספרי שיניים    אבנר 
11/06/09 13:50
כמה שיטות לרישום מס' השניים קימות כשמדובר ברישום רפואי. לאחרונה רשמו לי דיאגנוזה כאשר הספירה היתה להבנתי מהרווח המרכזי בחותכות לכיוון ימין ושמאל. כאן בפורום משתמשים במספרים כמו לדוגמא 26 ו 36. אפשר לקבל הסבר קצר על שיטות המיספור ללסת עליונה ותחתונה.
שלום דוד, לפי שיטת המספור הנהוגה בארץ, כל שן מקבלת מספר בעל 2 ספרות: מחלקים כל לסת לצד ימני ושמאלי, וכך נוצרים 4 "חלקים". כל חלק כזה נקרא רביע, ומקבל מספר שיהווה את ספרת העשרות במספר כל שן באותו רביע. רביע ימני עליון מקבל את את הספרה 1 שמאלי עליון - 2 שמאלי תחתון - 3 ימני תחתון - 4 ספרת האחדות ב"שמה" של כל שן מתקבלת ממיקום השן באותו רביע, כשמתחילים לספור מקו האמצע ואחורה (כמו שאמרת). דומגאות: השן השלישית מקו האמצע תקבל את ספרת האחדות 3. אם היא נמצאת בלסת תחתונה ברביע ימין, ספרת העשרות שלה תהיה 4, וכך מספר השן הזו יהיה 43. השן השישית ברביע שמאלי עליון תיקרא 26. קיימות שתי שיטות מספור נוספות (שאני לפחות מכירה), אבל השיטה הנ"ל היא המקובלת בארץ.
דוד שלום. מספרי השיניים בנומקלטורה הנפוצה ביותר מתבססים על חלוקת הפה לרבעונים כאשר הרביעון הימני העליון הכולל את השיניים מהקדמית המרכזית ועד לשן הבינה באותו רביע מקבל את ספרת העשרות 1 .הרביע השמאלי העליון מקבל את ספרת העשרות 2 ובהתאמה הרביע השמאלי התחתון ספרת עשרות 3 והרביע הימני התחתון את הספרה 4ב של העשרות .בתוך כל רביע השינים מקבלות מספור עולה מקו האמצע הצידה בספרת היחידות כך למשל הניב הימני העליון יקבל את הספרות 13 והשן החותכת המרכזית הקדמית השמאלית התחתונה 41 וכן הלאה .עד כאן הנומקלטורה הנפוצה ביותר . בנוסף לנומקלטורה זו פיתחו כל חברות הביטוח נומקלטורות משלהן שלכל אחת היגיון משלה .
תודות
את יכולה להסתכל באיור שבקישור הבא: www.drdayan.net/teeth-numbers.html
חיפוש מתקדם