בודק הסימפטומים

מומחים בנושא הפורום:

RE: נקע בברך
מחבר:ד"ר אסא לב-אל
תאריך:8/6/2005
שעה:21:06
השאלה החושבה ביותר היא האם הברך יציבה או לא . אם אמנם כן סופה שהיא תחלים. פיסותרפיה עשוי להקל על התהליך . אם אין הברך יציבה יש לתת לה טיפול הכולל יצוב על יד מחוך ופיסותרפיה אינטנסיבית שעיקרה תרגול עצמי של חיזוק שרירים.
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  נקע בברך    רוני ידידיה 
08/06/05 13:55
  RE: נקע בברך    רוני ידידיה 
15/06/05 12:21
  RE: נקע בברך    אפי 
22/05/07 18:02
  RE: נקע בברך    רוני ידידיה 
22/05/07 19:57
  RE: נקע בברך    גבריאל 
24/05/08 22:13
לפני שבועיים וחצי נקעתי את הברך כשאבדתי שווי משקל בירידה ממדרגות ובאמצעות התנועה החדה של הברך עצרתי את נפילתי קדימה. לא ידוע לי איזו רצועה פנימית בדיוק נמתחה או נקרעה. מיד אחרי הכאב החד לא חשתי בכאב נוסף. לא רק שלא שמתי קרח אלא שהמשכתי מיד בהליכה ובשחיה. לאחר כ-8 שעות מרגע המתיחה תקף אותי כאב חזק שנמשך כמעט יממה והברך התנפחה. מאז המצב משתפר ונסוג לסירוגין. הנפיחות ירדה, אך עדיין אינני יכולה לישר ובעיקר לכפוף עד הסוף את הברך מבלי לחוש בכאב חזק. גם ללא תנועה אני חשה בחלק מהזמן בכאב מציק בתוך הברך. האורטופד, אליו הלכתי למחרת קרות הנקע, לא הפנה אותי לפיזיוטרפיה ולאחר שראה את צילום הרנטגן פטר אותי בהבטחה שאינה מתקיימת ש"זה יעבור תוך כמה ימים". הוא אמר לי שאני יכולה להמשיך ללכת (לצלוע). אני מודאגת מכך שהמצב לא משתפר, אני עדיין צולעת והכאב אינו פוחת. אני בת 58 ובד"כ בכושר גופני טוב. מה דעתך?
השאלה החושבה ביותר היא האם הברך יציבה או לא . אם אמנם כן סופה שהיא תחלים. פיסותרפיה עשוי להקל על התהליך . אם אין הברך יציבה יש לתת לה טיפול הכולל יצוב על יד מחוך ופיסותרפיה אינטנסיבית שעיקרה תרגול עצמי של חיזוק שרירים.
תודה על התשובה המהירה. בינתיים הלכתי שוב בלית ברירה לאורטופד שלא הייתי מרוצה ממנו. הוא רשם לי תומך פעיל לברך ופיזיוטרפיה, שהתור הראשון אליה אפשרי רק בעוד חודש. על שאלתי אם הברך יציבה הוא ענה שכן. האם תופעה של "קנאקים" קטנים בתוך הברך לפחות 10 פעמים ביום אינה סותרת קביעה זו?
מתיי הכאבים חולפים שיש נקע בברך ואזה טיפול ניתן לקבל? תודה מראש.
כפי שאתה יכול לראות, סבלתי מנקע בברך לפני כמעט שנתיים. לאחר חודש וחצי, כשהיו לי עדיין מגבלות בתנועה וכאבים התחלתי במפגשים אצל פיזיוטרפיסטית שנמשכו כחודש וחצי נוספים. המצב החל להשתפר בעקבות התירגולים שעשיתי על פי ההדרכה שקיבלתי. השיפור לקח כמה חודשים עד שמצב הברך חזר לתיקנו.
נקעתי את הברך פעמיים במשך 3 חודשים . הרגשתי את עצם הברך יוצאת ממקומה וחוזרת. היו לי כאבים במשך כ10 ימים ומאז המצב משתפר מעט. אך אין לי יציבות בברך. קבלתי תור לבדיקת MRI האם יש מצב שיש קרע ברצועה או במיניסקוס ואין כאבים ?
חיפוש מתקדם