אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים


ד"ר מילטון סאוטה, מומחה ריאות ובית חזה

פורום רפואת משפחה

פורום רפואת משפחה יעסוק במגוון מחלות ובעיות המטרידות את החולים/המטופלים, כמו למשל: מחלות חריפות וכרוניות, הריון, לידה, גדילה, התפתחות, התבגרות, חרדה, דיכאון ועוד.
להמשך...
ד"ר יעל כוכבי
סיימה את לימודי הרפואה בשנת 1981 במסגרת העתודה האקדמאית באוניברסיטת הנגב בבאר שבע . את הסטאז' עשתה בבי"ח סורוקה ושרתה בצה"ל תחילה כרופאת ח"ן פיקודית ואחר כך כמפקדת אישפוז בחר"פ 543. מאז שנת 1985 עובדת במערכת האזרחית בעיקר בקהילה. ב-1989 עבדה בבי"ח לילדים בטורונטו בקנדה וערכה מחקר בנושא תרופות. בין השנים 1989-1994 עברה התמחות ברפואת משפחה בקופת חולים כללית בבאר שבע ומאז סיום ההתמחות עובדת כרופאה עצמאית מומחית במרפאה פרטית בבעלותה במגדל קניון הנגב. למרפאה הסדרים עם קופות החולים מכבי ומאוחדת, וכן עם חברת "שילוח" וביטוחים פרטיים. תחומי טיפול: ילדים ומבוגרים בעיות גוף ונפש ד"ר כוכבי סיימה לימודי תעודה בפסיכותרפיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. עסקה בהוראת רפואה בבי"ס רקאנטי למקצועות הסיעוד בפקולטה לרפואה בבאר שבע במשך 12 שנים. מאז 2009 מנחה קבוצות סטודנטים לרפואה שנה ד' בפקולטה לרפואה בבאר שבע. חברה בארגונים המקצועיים ארגון הרופאים העצמאיים של מכבי והר"י.
הודעה חשובה
גולשים יקרים: נא לא לחזור על שאלות שנשאלו בפורום. מומלץ לעיין בשאלות ובתשובות קודמות של מנהלת הפורום לפני כתיבת הודעות חדשות. בנוסף, נא לא לשאול לשאלות הנוגעות לפענוח בדיקות מעבדה. ניתן לעיין בהסברים על תוצאות בדיקות דם בעמוד זה: http://www.doctors.co.il/bloodtest
חיפוש מתקדם
RE: אלרגיה לתרופות - יוד אסור ל-G6PD
מחבר:חגית
תאריך:10/1/2002
שעה:14:19
אחות ביה"ס אמרה לי דבר שלא ידעתי- בני הוא G6PD ואמרה לי שאם יצרך פעם לעבור ניתוח או יתאשפז לוודא שלא ישתמשו ביוד. כמויות גדולות של פולידין או בטאדין עשויות לגרום לשוק.
לא ידעתי זאת וזה לא מוזכר בחומרים האסורים שראיתי עד כה - האמנם?

מחבר:
(ניתן להשתמש בשם בדוי)
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  אלרגיה לתרופות    מיכל 
28/03/00 14:46
  G6PD - יוד     איריס 121 
25/06/14 12:37
אבקש לדעת איזה תרופות וסוגי תבלינים אסורית למי שיש לו בעיית J6PD.
שלום מיכל, מחלת G6PD הינה מחלה בה ישנו פגם בחלבון המצוי בתוך כדוריות הדם האדומות, חסר חלבון זה אינו מפריע לתפקוד היומיומי של החולים אך בחשיפה לחומרים שונים יכול להביא להרס של כדוריות דם אדומות וכתוצאה מכך לאנמיה. החומרים אליהם אסור להחשף כוללים: פול תרופות כגון: אספרין, תרופות שונות נגד מלריה, תרופות לבביות כגון פרונסטיל, קינידין, תרופות שונות על בסיס סולפה, ותרופות נוספות שתוכלי למצא בטבלה הבאה: http://rialto.com/g6pd/table2.htm ( אם יש לך שאלה על תרופה ספציפית אל תהססים לשאול). בנוסף לתרופות ולפול חולים ב- G6PD יכולים לחוות התפרצות של המחלה בעקבות זיהומים שונים חיידקיים ויראלים או אחרים. אפרת.
אחות ביה"ס אמרה לי דבר שלא ידעתי- בני הוא G6PD ואמרה לי שאם יצרך פעם לעבור ניתוח או יתאשפז לוודא שלא ישתמשו ביוד. כמויות גדולות של פולידין או בטאדין עשויות לגרום לשוק. לא ידעתי זאת וזה לא מוזכר בחומרים האסורים שראיתי עד כה - האמנם?
השאלה הספציפית היא : האם מותר לG6PD לקחת יוד ?? האם מותר לקחת תוספי מזון עם יוד ?

חיפוש מתקדם